Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 22:07   #1561
uvijek je kombinacija, nikad nije samo jedno. nikad
blagotebi is offline  
Old 14.03.2017., 22:25   #1562
kad popiješ 10 piva i presičeš sa par žestica sve je lipo
nastradamus is offline  
Old 14.03.2017., 22:28   #1563
samo pazi kojima presijecaš da nebi bio rigoleto


kaj onda sve može?
anovi86 is offline  
Old 14.03.2017., 22:30   #1564
Quote:
anovi86 kaže: Pogledaj post
samo pazi kojima presijecaš da nebi bio rigoleto


kaj onda sve može?
kad se dobro najedeš možeš sa svime prisić a onda kad popijemo kao deve većini muškaraca sve valja
nastradamus is offline  
Old 14.03.2017., 22:33   #1565
Quote:
nastradamus kaže: Pogledaj post
kad se dobro najedeš možeš sa svime prisić a onda kad popijemo kao deve većini muškaraca sve valja
bogami ja ne , presjekla sam 1 travaricom nije bilo dobro


ama pa nemoj tako brate, daj pa treba imat zrno pameti bar
anovi86 is offline  
Old 14.03.2017., 22:41   #1566
Quote:
anovi86 kaže: Pogledaj post
bogami ja ne , presjekla sam 1 travaricom nije bilo dobro


ama pa nemoj tako brate, daj pa treba imat zrno pameti bar
idući put pojedi nešto konkretno pa će bit dobro

ama sestro pameti nema
nastradamus is offline  
Old 21.03.2017., 03:14   #1567
Fizički izgled je odraz zdravlja, na stranu kulturološko/povijesno nametnuti fenomeni (anoreksične manekenke, tanjuri u ustima, koluti oko vrata...), ali univerzalno ljudi su privučeni ljudima koji su zdravi koji imaju dobru funkciju, to se odnosi i na izgled tijela i na izgled lica. Samo što je izgled tijela prema napisanom moguće dovesti u red, a izgled lica baš i ne (ili možda da ?!). Skraćeno, (ne računajući genetski urođene deformacije) sami smo odgovorni za naš izgled ( uključujući i izgled lica).

Zadnje uređivanje Zaprška : 21.03.2017. at 03:33.
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 03:54   #1568
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
U krivu si. Pogledaj malo top muške modele, svi imaju izraženi jawline a i dalje izgledaju kao pretty boysi te u isto vrijeme dominantno.

Ono o čemu ti govoriš su muškarci sa ogromnom bradom kao neki poltičari npr. ali oni i dalje nemaju izraženi jawline i jagodične kosti, prvo zbog toga što su debeli i imaju preveliki bodyfat da bi im se vidio jawline (ako ga uopće imaju).

Mnogo je toga o čemu se da pisati oko kostiju lica, ali to ionako sve nije bitno za ovu raspravu jer 98 % ljudi nije uopće svjesno kad vidi takvu osobu zašto ih ona privlači jer su zaslijepljeni atrakcijom, no uvijek su to, savršene kosti lica u velikoj večini. Oči također, 90 % ljudi ima orbitalnu ispod očnu kosti recessed, zbog toga imaju loš oblik očiju, loš under eye support i nemaju dobre oči, vide im se podočnjaci, eyebagovi itd. Dok ono kad žene kažu da netko ima lijepe oči, osim boje, najčešće su to jako orbitalne undereye kosti koje daju savršen izgled očiju, međutim ljudi nemaju pojma zašto je to tako jer nitko ne proučava kosti u licu u slobodno vrijeme.
Napokon neko ko zna znanje :klap: Vidim da pratiš Mikea Mewa, ja sam mislil da sam jedini luđak koji za njega zna. Teško je ljudima predočit u čemu problem, morali bi sami pogledat videe i doći do zaključaka, meni je trebalo par mjeseci, makar sam si ja odgovorio samo na pitanja na koja nisam znao odgovor.

Zadnje uređivanje Zaprška : 21.03.2017. at 04:24.
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 04:02   #1569
Evo nesto od mene.
Kada bih se isao nalaziti sa djevojkom privlacilo me sljedece.
Ili super zgodne atraktivne cure ili pristojno sportsko elegantno obucene djevojke. Dosta mi je bitno da su nekako izgledale kako bih rekao kao da imaju stila. Da nisu obucene zbrda zdola tj da paze na izgled.
Nikada ne bih volio kada bi neka od djevojaka bila obucena previse u crnu boju.
Zanimljivo kada sam malo razmisljao o tim nekim stvarima taj neki pocetni utisak me bas nikada nije prevario. Evo primjera neke djevojke koje bi bile obucene cesce u crnu boju ( ne mislim na neke darkerice i to ) te manje pazile na izgled bile su zivcanije, povucenije. Prije sam vec pisao upoznao sam 4 djevojke sa velikim brojem muskih prijatelja sve 4 su bile slicnog stila tj nisu davale izgledu toliko paznje. Nisu bile nimalo muskobanjaste vec primjerice jedna je nosila vrlo cesto dotrajale cipele mada je imala dosta novaca. Nije joj se nesto dalo sredjivati mada je sredjena izgledala odlicno.
romkius is offline  
Old 21.03.2017., 04:28   #1570
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Evo nesto od mene.
Kada bih se isao nalaziti sa djevojkom privlacilo me sljedece.
Ili super zgodne atraktivne cure ili pristojno sportsko elegantno obucene djevojke. Dosta mi je bitno da su nekako izgledale kako bih rekao kao da imaju stila. Da nisu obucene zbrda zdola tj da paze na izgled.
Nikada ne bih volio kada bi neka od djevojaka bila obucena previse u crnu boju.
Zanimljivo kada sam malo razmisljao o tim nekim stvarima taj neki pocetni utisak me bas nikada nije prevario. Evo primjera neke djevojke koje bi bile obucene cesce u crnu boju ( ne mislim na neke darkerice i to ) te manje pazile na izgled bile su zivcanije, povucenije. Prije sam vec pisao upoznao sam 4 djevojke sa velikim brojem muskih prijatelja sve 4 su bile slicnog stila tj nisu davale izgledu toliko paznje. Nisu bile nimalo muskobanjaste vec primjerice jedna je nosila vrlo cesto dotrajale cipele mada je imala dosta novaca. Nije joj se nesto dalo sredjivati mada je sredjena izgledala odlicno.
Ovo j više pitanje stila, manje fizičkog izgleda .
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 06:25   #1571
Za one koje zanima probat ću približit stvari o kojima je Heavy pričao.
Za početak svi ste vidjeli kako izgleda ljudska lubanja, bilo modeli ili slike u knjigama. I uvijek približno izgleda ovako:

Znači normalna lubanja koja izgleda kako bi i trebala izgledati, ništa čudno. Modeli lubanja na fakultetima su također takvog oblika, razlog je taj što je to optimalan/prirodan razvoj i izgled lubanje, sa gotovo horizontalnom mandibulom i maksilom (donjom čeljust i gornjom čeljusti), širokim zubnim lukovima i savršenim zagrizom (nema problema sa disanjem, široki dišni putevi, dobra funkcija čeljusti, ima mjesta za svih 32 zuba i naposljetku atraktivan izgled). Zanimljivo je kako u literaturi lubanja uvijek tako izgleda, što nije baš vjerno realnom stanju jer takav razvoj ima manje od 10% populacije i te ljude onda smatramo izrazito lijepima.


Većina populacije ima razvoj sličan ovom:

Gdje je gornja čeljust spuštena, pa i za njom donja, zbog vertikalnog razvoja, čeljust je uža nema mjesta za sve zube, zubi se zbijaju i nastaje ono što se zove krivi zagriz. Zašto dolazi do toga ? 3 faktora su ključna u razvoju čeljusti: korištenje mišića (žvakanje), način gutanja i položaj jezika. Oralno držanje u opuštenom stanju bi trebalo biti takvo da jezik svojom cijelom površinom "odmara" na gornjem nepcu i pruža blagi otpor mišićima koji zatvaraju čeljust, tako zagriz nije napet i zubi nisu čvrsto stisnuti nego su u blagom kontaktu sa priljubljenim usnama. Jezik prirodno širi zubni luk i čeljust raste horizontalno. To je i razlog zašto većinom ljudi koji su izrazito lijepi imaju i lijep osmijeh.


Krivi zubi su samo jedan od simptoma/posljedica krivog razvoja čeljusti. I kad jedan ili više faktora nije ispoštovan dogodi se sljedeće:


Gdje je onda pošlo krivo ? Funkcija (žvakanje) i oralno držanje isto kao i sa tijelom. Pa eto moderan način života, u komforu, bez imalo napora. Hodamo pogrbljeni, dišemo na usta, prešli smo sa tvrde niskokalorične hrane(sjemenke,meso, bobice...) koja je zahtjevala mnogo žvakanja na mekanu visoko kaloričnu hranu koja ne zahtijeva nikakav napor(razni keksi, šećer-sokovi, pekarski proizvodi...) Danas koristimo mišiće za žvakanje u prosjeku 3-5% od onoga što su koristili naši preci. I svi su imali savršene zagrize, široke horizontalne čeljusti, i nije bilo krivih zubi, a ni ortodonta (priroda se pobrinula za sve ) i na koncu konca možemo pretpostaviti da su svi su bili izrazito lijepi. A to mislim na ljude prije razvoja agrikulture. Do "epidemije" malokluzija došlo je prije 200 godina sa industrijskom revolucijom, sa 2-3% malokluzija prije 5000 godina, 30-40 % prije 200 godina do današnjih 90%. Je li to genetski, neka evolucija, teško da se ljudski genom toliko promijenio u zadnjih 5000 ili 200 godina. Ali kako i danas imamo nametnute ideale ljepote tako je i bilo prije, pa su u antici i srednjem vijeku ljudi sa krivim razvojem čeljusti nerijetko bili bogati ljudi, privilegirana elita koja si je mogla priuštiti prehranu sličnu današnjoj i život u komforu i obilju, bez napora. Pa su svoj izgled proglasili profinjenim, poželjnim, aristokratskim jer je bio rijedak. Ljudi su jedina vrsta od svih sisavaca koja ima deformitete zubi, osim ako životinje nemaju ortodonte. Makar ortodonti promaše ceo fudbal jer oni samo poprave zube koji se ionako vrate u prvotno stanje zbog loših navika koje su i dovele do toga ili nedaj Bože izvade dva tri, ne liječe uzrok nego jedan simptom. krivi razvoj čeljusti nosi cijeli niz problema (nemogućnost disanja na nos, apneja, tmj...) I da zaključim, teško je vjerovati da je razlog krivih zubi, deformiteta čeljusti, neimanja mjesta za umnjake genetski ili rezultat evolucije, previše je dokaza da nije jer kakva je to genetska predispozicija koja ometa dvije najvažnije stvari za život mogućnost hranjenja i disanje.

Zadnje uređivanje Zaprška : 21.03.2017. at 07:49.
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 06:37   #1572
.
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 08:42   #1573
A genetika?
Testosteron?
Flat is offline  
Old 21.03.2017., 09:37   #1574
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Evo nesto od mene.
Kada bih se isao nalaziti sa djevojkom privlacilo me sljedece.
Ili super zgodne atraktivne cure ili pristojno sportsko elegantno obucene djevojke. Dosta mi je bitno da su nekako izgledale kako bih rekao kao da imaju stila. Da nisu obucene zbrda zdola tj da paze na izgled.
Nikada ne bih volio kada bi neka od djevojaka bila obucena previse u crnu boju.
Zanimljivo kada sam malo razmisljao o tim nekim stvarima taj neki pocetni utisak me bas nikada nije prevario. Evo primjera neke djevojke koje bi bile obucene cesce u crnu boju ( ne mislim na neke darkerice i to ) te manje pazile na izgled bile su zivcanije, povucenije. Prije sam vec pisao upoznao sam 4 djevojke sa velikim brojem muskih prijatelja sve 4 su bile slicnog stila tj nisu davale izgledu toliko paznje. Nisu bile nimalo muskobanjaste vec primjerice jedna je nosila vrlo cesto dotrajale cipele mada je imala dosta novaca. Nije joj se nesto dalo sredjivati mada je sredjena izgledala odlicno.
Koja glupost. Evo ja smatram da je crna boja na ženi super i nepogrešiva je.
Ja kad obučem sve crno izgledam si močno ( ne furam darkeski stil.) Živčana sam i u rozom i u crnom

Daj opiši ovo "zbrda zdola" užasno me zanima kako to muškarci vide.
tirkizno is offline  
Old 21.03.2017., 20:41   #1575
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A genetika?
Testosteron?

Naravno da genetika igra ulogu, ali ovo je problem pozicije čeljusti ne jačine, je li genetika odgovorna za krivo držanje i grbu na leđima ? Isto i sa čeljusti: izgled lica=oralno držanje+funkcija kroz vrijeme. Ako većinu vremena provodimo u ovoj poziciji:


Miališ da to neće imati nikakvog efekta ?
Primjer jednojajčanih blizanki, koje bi trebale imati najsličniju moguću genetiku: djevojčica s lijeve strane je liječena konvencionalnom ortodoncijom (izravnati su samo zubi, navike nisu promijenjene), dok je sestra desno imala dobro oralno držanje:

I primjer dječaka koji je dobio skočimiša kao kućnog ljubimca, na kojeg je bio alergičan, i počeo disati na usta:

A što se tiče testosterona, on ne igra gotovo nikakvu ulogu, prema tome bi onda Angelina Jolie, Shanina Shaik, Natalie Portman... imale visoku razinu testosterona.

Zadnje uređivanje Zaprška : 21.03.2017. at 20:56.
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 20:50   #1576
Zanimljiva teorija, ali ipak u stvarnosti stvari nisu tako crno-bijele ili da kažemo lijepe-ružne.

Neki primjeri ljepote koji su ovdje navedeni, nisu svima lijepi. Kosti lubanje su jedno, ali gdje su ukrasi te glave? Ne čine li obrve, čelo, usne, kosa bitan faktor u nečijoj ljepoti? Googlaj i nađi slike "lijepih" ljudi sa i bez obrva i vidjet ćeš razliku.
kokicha is offline  
Old 21.03.2017., 20:51   #1577
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
uvijek je kombinacija, nikad nije samo jedno. nikad
Da. S tim da ti netko može postati ljepši kad se zaljubiš, ali mora ti biti privlačan od početka. Zeznuto nekad zna biti kod online upoznavanja kad već imaš predefiniranu sliku i onda se nekako osoba ne uklopi. A želiš da se uklopi i sve je super, ali... jebiga, nije ti ipak dovoljno privlačna, napeta, da je gledaš svaki dan. Eventualno u mraku.
A nekad se desi da ti je netko privlačan, ali ne da padneš u nesvijest i onda kroz par mjeseci skužiš da ti je ta osoba kako si razvijala emocije, postajala sve ljepša.

Ima svih kombinacija. Kvalitetna osoba će mi uvijek biti bar pet posto ljepša zbog te činjenice. No i lijepa osoba mi može postati ružnija zbog karaktera. A opet, neki su nažalost ružni i izvana i iznutra. Njima nek je bog i jednorog na pomoći.

Jednom sam samo odvalila vilicu na jednog frajera. Obično me privuku prosječniji. Ne znam kako bi bilo dejtati nekog u toj klasi "modela".
ex anais is offline  
Old 21.03.2017., 21:30   #1578
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Zanimljiva teorija, ali ipak u stvarnosti stvari nisu tako crno-bijele ili da kažemo lijepe-ružne.

Neki primjeri ljepote koji su ovdje navedeni, nisu svima lijepi. Kosti lubanje su jedno, ali gdje su ukrasi te glave? Ne čine li obrve, čelo, usne, kosa bitan faktor u nečijoj ljepoti? Googlaj i nađi slike "lijepih" ljudi sa i bez obrva i vidjet ćeš razliku.
Pa naravno ali to su sve osobine zdravog čovjeka, zato nas većina ima i obrve kosu, inače bi se rodili bez. Oblik usana je 90% zavisan o istim stvarima. Pogledaj usne blizanki gore, oblik usana je određen načinom gutanja. Ne govorim o većim, manjim, debkjim, tanjim usnama tu ullogu ima genetika i ovisi i o rasi, nego o samom balansu, jer svako ima usne proporcionalo svom izgledu, zato napumpane čube ne izgledaju dobro.Ja samo ukazujem što je najbitnije i primjetljivije kod izgleda, a to je lice. Osobno htio bih da je moguće doći do razine svijesti/duha gdje fizički izgled nije bitan, zapravo to i je moguće. Kod obitelji koje imaju djecu sa nekim urođenim stanjima (downov sindrom...), jednostavno tu nikakav fizički izgled nije bitan samo ljubav za osobu. Izgled je emotivna tema, ali zašto ne spriječiti loše stanje ako je moguće. To bi se moglo usporediti sa ljenošću i debljinom, samo je ovo nesvijesna "lijenost" i teško je to percipirati kao takvo, ali kao ljudi smo robovi navika i to je vrlo teško mijenjati, ali je moguće. Na kraju krajeva ništa s tim ne gubimo, lakše je biti skroman, dobra i pozitivna osoba kad si zdrav, uspješan, zadovoljan sam sa sobom. A ne glumiti osobu kojoj nije bitan izgled, a zapravo on je izvor svih njezinih nesigurnosti i frustracija. Koliko se samo troši novca za kozmetiku, sva ta maskiranja, ortodonciju. Tko više zaradi plastični kirurg ili nutricionist ? Sprječavanje stvari ne donosi toliko koliko donosi popravljanje.
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 21:47   #1579
Pogledaj samo kakav efekt na lice ima promjena iz disanja na usta (sa otvorenim ustima i čvrstim zagrizom pod tenzijom) na disanje na nos (zatvorena usta sa jezikom na gornjem nepcu i opuštenim zagrizom sa sljubljenim usnama) kod osobe starije od 30 godina, koja je završila svoj rast:
Zaprška is offline  
Old 21.03.2017., 21:50   #1580
U razvila se ova tema
anovi86 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger