Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 23:53   #21
I ja bi molio objašnjenje; na koji način zrake kad prolaze kroz oblake se granaju u svim smjerovima,ako je sunce toliko daleko,sta nebi trebale padati sve pod istim/jednakim kutom cijelo vrijeme..
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 01:03   #22
Mislim da je krajnje vrijeme za reformu školstva....
Svijet ide u lijepi k... i počet ćemo zaboravljati stvari ako se nastavi ovako. Google generacije su bedastije nego iti jedna generacija prije.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 04:02   #23
Quote:
Flying hotel kaže: Pogledaj post
Samo pitam. Jer nema mi puno logike objašnjenje školsko.
...kut upada Sunčevih zraka se mijenja tijekom godine
I zato je to ha. Ajde dobro. Kad tako kažu friki naučnici.
nije bilo zbog tebe, dobar upit, nego something completely different - seljačije koja traje od zna se
Ne kažu naučnici, to je čista matematika, stvarnost. Plošni integral.

Zemlja je nagnuta (pomjerena), nije samo kao zvrk. Ako imaš ručnu regulaciju farova na autu probaj mijenjati kut "bacanja" pa ćeš vidjeti kako je bolje osvjetljenije ispred auta ako smanjiš kut. Ako smanjiš površinu uz istu količinu energije imati ćeš ostvaren veći rad, odnosno toplinu jer energija samo mijenja oblik. Slično je i sa akumulacijom iste, zrak, voda, tlo.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 04:09   #24
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
I ja bi molio objašnjenje; na koji način zrake kad prolaze kroz oblake se granaju u svim smjerovima,ako je sunce toliko daleko,sta nebi trebale padati sve pod istim/jednakim kutom cijelo vrijeme..
no to trebaš pitati na prirodnim znanostima vjerojatno imaju alternativno rješenje

Ta pojava se zove difrakcija ili ogib. Vidljivo svijetlo, "bijelo", je složeno od raznih boja svjetla (percepcija našeg oka i(li) mozga, bliskih frekvencija ili valnih duljina, da te ne zbune primarne boje crveno zeleno plavo, to ti je i dokaz nakon ogiba jer možeš vidjeti kako je rub malo zamućen i u bojama.
Ogib ovisi o frekvenciji i naravno dimenzijama "prolaza" ili prepreke

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ogib

__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 04:13   #25
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Mislim da je krajnje vrijeme za reformu školstva....
Svijet ide u lijepi k... i počet ćemo zaboravljati stvari ako se nastavi ovako. Google generacije su bedastije nego iti jedna generacija prije.
Strašno je to koliko "kućanstava" ne posjeduje više od jedne knjige ...
I na samom www ima tolko pogrešaka da "boli".
Knjige su ipak rađene da traju bez obzira na promjene.
Kupujte knjige ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:21   #26
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
http://www.aad.hr/lista/3/zanimljivo...jih_doba_.html

nekada se sve to učilo u osnovnoj, nažalost

A tako se naheri kad vulkan eruptira, mlazni pogon.
Odvratne ideje, čisto pranje mozga.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.10.2017., 11:41   #27
https://m.youtube.com/watch?v=tuKwz0MEawI
Da se radi o sektizmu a ne dokazima verificiranoj znanosti lako je ustanoviti svakome tko malo dublje zagrebe.
Većinu tih gluposti kopirali su iz kabalističke sekte.
Na videu možete vidjeti kako zecopasov idol "hard core" "znanstvenik", Mićo Kaki, hvali kabalu.
Sve su to šamani sa potvrdama kraljice engleske u skupim odjelima, plaćeni da navuku ateiste.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 17:28   #28
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
https://m.youtube.com/watch?v=tuKwz0MEawI
Da se radi o sektizmu a ne dokazima verificiranoj znanosti lako je ustanoviti svakome tko malo dublje zagrebe.
Većinu tih gluposti kopirali su iz kabalističke sekte.
Na videu možete vidjeti kako zecopasov idol "hard core" "znanstvenik", Mićo Kaki, hvali kabalu.
Sve su to šamani sa potvrdama kraljice engleske u skupim odjelima, plaćeni da navuku ateiste.
stvarno nista ne znam o "kabalistickim sektama", ali znam da ti ne mozes nista razumjeti.
meni je jasno da kad vidis ovo sto je saugaro stavio da ne mozs to shvatiti jer ti "zivis na ravnoj zemlji pod kupolom". interesira me gdje se nalazi tocka dodira kupole i plohe ravne zemlje?
također ne znam zasto ti "mislis" da je mico kaku moji idol, dapace nije da mi je nesto posebno. sto se nisi psihicki razvio i jos imas potrebu za idolima?
iz tvojih postova je ocito da nisi bas mentalno "evoluirao", jer gle, kad netko pise o Marsu zvijezdi, da je napravio perpetuum mobile, ne kuzi kako se otvaraju/zatvaraju vrata lifta...to puno govori o njegovom "znanju".
onaj link koji pokazuje da djeca 5-tog razreda imaju mogucnost razumjevanja i racunanja visine Sunca je isto neka "kabalisticka sekta"?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:32   #29
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
I ja bi molio objašnjenje; na koji način zrake kad prolaze kroz oblake se granaju u svim smjerovima,ako je sunce toliko daleko,sta nebi trebale padati sve pod istim/jednakim kutom cijelo vrijeme..
Lično mislim da sunce nije daleko kako su izmjerili znanstvenici. Koga su slali da ode izmjeriti

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
nije bilo zbog tebe, dobar upit, nego something completely different - seljačije koja traje od zna se
Ne kažu naučnici, to je čista matematika, stvarnost. Plošni integral.

Zemlja je nagnuta (pomjerena), nije samo kao zvrk. Ako imaš ručnu regulaciju farova na autu probaj mijenjati kut "bacanja" pa ćeš vidjeti kako je bolje osvjetljenije ispred auta ako smanjiš kut. Ako smanjiš površinu uz istu količinu energije imati ćeš ostvaren veći rad, odnosno toplinu jer energija samo mijenja oblik. Slično je i sa akumulacijom iste, zrak, voda, tlo.
Žao mi je što je Zemlja pomjerena
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 05:00   #30
Quote:
Flying hotel kaže: Pogledaj post
Lično mislim da sunce nije daleko kako su izmjerili znanstvenici. Koga su slali da ode izmjeriti
Šteta što trolaš, ali to je zapravo dobro pitanje. Na razini osnovne škole, ali ipak zanimljivo. Rješenje je paralaksa, prividan pomak nekog objekta u odnosu na udaljenije objekte, ako ga gledamo iz dvije različite točke. Paralaksu koristiš - vidom, odnosno razmaknutim očima.

Pomoću paralakse je još Hiparh u 2. stoljeću odredio udaljenost Mjeseca (više pročitaj ovdje). Točnu udaljenost Sunca bilo je teže odrediti. Za to su se koristili tranziti Venere. Prelazak Venere preko sunčevog diska biti će malo pomaknut kad se gleda s dva različita mjesta na Zemlji. Prva iole približno točna udaljenost izmjerena je tek u 18. stoljeću.

Od tada datira i zgodna, iako podosta tragikomična priča Guillaume Le Gentila o njegovom putovanju da izmjeri tranzit Venere. Naime, tranziti dolaze u parovima - svakih stotinjak godina možemo vidjeti par tranzita Venere u međusobnom razmaku od 8 godina. E pa on je isplovio iz Francuske pogledati prvi tranzit, ali nije došao do cilja zbog problema s brodom, ali i ratom s Englezima. Kad je već bio tamo odlučio je ostati i pričekati sljedeći tranzit. Tad se baš i nije moglo samo tako putovati na drugi kraj svijeta (negdje kod Indije). Uglavnom u jednom mjestu je sagradio opservatorij i čekao tranzit. Iako je tamo većinom bilo vedro, na dan tranzita bilo je potpuno oblačno i nije izmjerio - ništa Na kraju kad se vratio u Francusku saznao je da su ga proglasili mrtvim, da mu se žena preudala i da su svi razgrabili njegovu ostavštinu
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 05:45   #31
Quote:
Flying hotel kaže: Pogledaj post
Žao mi je što je Zemlja pomjerena
Sve ima svoj uzrok i posljedice ...filozofija prirode. Lako za Zemlju
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:01   #32
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Pomoću paralakse je još Hiparh u 2. stoljeću odredio udaljenost Mjeseca (više pročitaj ovdje). Točnu udaljenost Sunca bilo je teže odrediti. Za to su se koristili tranziti Venere. Prelazak Venere preko sunčevog diska biti će malo pomaknut kad se gleda s dva različita mjesta na Zemlji. Prva iole približno točna udaljenost izmjerena je tek u 18. stoljeću.

Od tada datira i zgodna, iako podosta tragikomična priča Guillaume Le Gentila o njegovom putovanju da izmjeri tranzit Venere. Naime, tranziti dolaze u parovima - svakih stotinjak godina možemo vidjeti par tranzita Venere u međusobnom razmaku od 8 godina. E pa on je isplovio iz Francuske pogledati prvi tranzit, ali nije došao do cilja zbog problema s brodom, ali i ratom s Englezima. Kad je već bio tamo odlučio je ostati i pričekati sljedeći tranzit. Tad se baš i nije moglo samo tako putovati na drugi kraj svijeta (negdje kod Indije). Uglavnom u jednom mjestu je sagradio opservatorij i čekao tranzit. Iako je tamo većinom bilo vedro, na dan tranzita bilo je potpuno oblačno i nije izmjerio - ništa Na kraju kad se vratio u Francusku saznao je da su ga proglasili mrtvim, da mu se žena preudala i da su svi razgrabili njegovu ostavštinu
Zanimljiva štorija.
Koliko si je dao truda da bi baš taj dan bilo nebo puno oblaka.
I onda ga još kod kuće doćeka.....kuršlus....
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:00   #33
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zanimljiva štorija.
Koliko si je dao truda da bi baš taj dan bilo nebo puno oblaka.
I onda ga još kod kuće doćeka.....kuršlus....
Da, taj tranzit Venere i mjerenje točne udaljenosti do Sunca je bio tada big deal. Npr., putovanje Jamesa Cooka je primarno bilo zbog mjerenja tranzita Venere, a tek sekundarno kao provjera postoji li neki južni kontinent...kojeg je na kraju na tom putovanju i otkrio - Australiju. Samo taj dio oko tranzita Venere se baš i ne spominje u udžbenicima. I od tada je prošlo 250 godina, pa se više nitko ne sjeća koji su to bili problemi i na koji način ih je trebalo riješiti jer sve uzimamo zdravo za gotovo. Više ljudi niti ne znaju da se udaljenost do nekog objekta može izmjeriti i bez da do tamo dođeš.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:05   #34
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Šteta što trolaš, ali to je zapravo dobro pitanje. Na razini osnovne škole, ali ipak zanimljivo. Rješenje je paralaksa, prividan pomak nekog objekta u odnosu na udaljenije objekte, ako ga gledamo iz dvije različite točke. Paralaksu koristiš - vidom, odnosno razmaknutim očima.

Pomoću paralakse je još Hiparh u 2. stoljeću odredio udaljenost Mjeseca (više pročitaj ovdje). Točnu udaljenost Sunca bilo je teže odrediti. Za to su se koristili tranziti Venere. Prelazak Venere preko sunčevog diska biti će malo pomaknut kad se gleda s dva različita mjesta na Zemlji. Prva iole približno točna udaljenost izmjerena je tek u 18. stoljeću.

Od tada datira i zgodna, iako podosta tragikomična priča Guillaume Le Gentila o njegovom putovanju da izmjeri tranzit Venere. Naime, tranziti dolaze u parovima - svakih stotinjak godina možemo vidjeti par tranzita Venere u međusobnom razmaku od 8 godina. E pa on je isplovio iz Francuske pogledati prvi tranzit, ali nije došao do cilja zbog problema s brodom, ali i ratom s Englezima. Kad je već bio tamo odlučio je ostati i pričekati sljedeći tranzit. Tad se baš i nije moglo samo tako putovati na drugi kraj svijeta (negdje kod Indije). Uglavnom u jednom mjestu je sagradio opservatorij i čekao tranzit. Iako je tamo većinom bilo vedro, na dan tranzita bilo je potpuno oblačno i nije izmjerio - ništa Na kraju kad se vratio u Francusku saznao je da su ga proglasili mrtvim, da mu se žena preudala i da su svi razgrabili njegovu ostavštinu
To je lijepo objašnjenje. Ali kod mene ne pije vodu. Teško da neko može izmjeriti daljinu tako. Kako ljudi obično mjere dužinu, pa metrom npr, a kako mjere daljinu pa idu putem i mjere ili uređajem za daljinu, nivelir, laser ili koracima, stopama. A kako da izmjere koliko ima šetati do sunca bjaži, a sunce je pokretna meta
Moguće ali sumnjam...
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 07:20   #35
Quote:
Flying hotel kaže: Pogledaj post
To je lijepo objašnjenje. Ali kod mene ne pije vodu. Teško da neko može izmjeriti daljinu tako. Kako ljudi obično mjere dužinu, pa metrom npr, a kako mjere daljinu pa idu putem i mjere ili uređajem za daljinu, nivelir, laser ili koracima, stopama. A kako da izmjere koliko ima šetati do sunca bjaži, a sunce je pokretna meta
Moguće ali sumnjam...
Napisao sam kako se mjeri - pomoću paralakse. U slučaju Sunca mjerilo se vrijeme potrebno da Venera dođe od ruba do ruba sunčevog diska.

Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:30   #36
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
stvarno nista ne znam o "kabalistickim sektama", ali znam da ti ne mozes nista razumjeti.
Kad se radi o tvojoj " znanosti" to je istina, bojim se da ni uz pomoć najjačih supstanci ne bih poput tebe to mogao "shvatiti", ali ti " možeš", očito si "talentovan".
Quote:
meni je jasno da kad vidis ovo sto je saugaro stavio da ne mozs to shvatiti jer ti "zivis na ravnoj zemlji pod kupolom".
Ne samo ja, nego svi ljudi, potvrđeno brojnim dokazima.
Quote:
interesira me gdje se nalazi tocka dodira kupole i plohe ravne zemlje?
Negdje na zemlji. Kad dozvole istraživanje anktartike neovisnim istraživačima saznat će mo gdje, a možda i nećemo, možda Bogu prije toga pukne film i istrijebi dvije trećine " čovječanstva" kako je i najavio.
Quote:
također ne znam zasto ti "mislis" da je mico kaku moji idol, dapace nije da mi je nesto posebno. sto se nisi psihicki razvio i jos imas potrebu za idolima?
Nemam ja potrebu, nego si ga ti citirao da bi nešto dokazao.
Quote:

iz tvojih postova je ocito da nisi bas mentalno "evoluirao", jer gle, kad netko pise o Marsu zvijezdi, da je napravio perpetuum mobile, ne kuzi kako se otvaraju/zatvaraju vrata lifta...to puno govori o njegovom "znanju".
Ne znam kad si sanjao to o liftu ali svakako mogu dokazati da Mars nije leteća kamendura.
Quote:

onaj link koji pokazuje da djeca 5-tog razreda imaju mogucnost razumjevanja i racunanja visine Sunca je isto neka "kabalisticka sekta"?
Kut sunca nije isto što i udaljenost, ti kao " obučen" svat na wikipediji bi to trebao znati.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:08   #37
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kad se radi o tvojoj " znanosti" to je istina, bojim se da ni uz pomoć najjačih supstanci ne bih poput tebe to mogao "shvatiti", ali ti " možeš", očito si "talentovan".
u odnosu na tebe, mogao bih reci da su svi ovdje "talentovani"...recimo, samo ti zivis na ravnoj zemlji
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne samo ja, nego svi ljudi, potvrđeno brojnim dokazima.
ma naravno, sve prsti dokazima kako je zemlja ravna ploca, ali eto "zli znanstvenici", "zle multinacionalne kompanije" i ini ne dozvoljavaju da "istina" prodre...na svu "srecu" postoje ovakvi kao ti koji sire "istinu"
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Negdje na zemlji. Kad dozvole istraživanje anktartike neovisnim istraživačima saznat će mo gdje, a možda i nećemo, možda Bogu prije toga pukne film i istrijebi dvije trećine " čovječanstva" kako je i najavio.
aha, znaci tocka dodira je negdje na anktartici. kako znas ako je zabranjeno istrazivanje? mozda je negdje u ekvatorijalnom podrucju.
ne znam koja je namjera boga, ali me zanima kako ce nas istrijebiti? pustit ce vodu koja je iznad kupole koja je iznad ravne zemlje? imas li ti ikakve privilegije kod njega ili ces i ti biti istrebljen?
i zasto bi nas bog istrijebio, zasto bi mu "puknuo film"? zar on nije susto dobro?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nemam ja potrebu, nego si ga ti citirao da bi nešto dokazao.
znaci, ako nekog citiras onda ti je on idol?
vise ne znam gdje je taj citat, ne sjecam se o cemu se radilo, ali ako mi das link pojasnit cu ti na sto se odnosilo.
inace, mico kaku je samoreklamer, covjek zeli biti popularan i zaraditi lovu.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post

Ne znam kad si sanjao to o liftu ali svakako mogu dokazati da Mars nije leteća kamendura.
ma ti svasta mozes "dokazati". s obzirom na kolicinu tvojeg neznanja sve je moguce, pa tako i to da je Mars zvijezda.
ali evo, daj nam neke cinjenice koje "dokazuju" tvoju tvrdnju.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kut sunca nije isto što i udaljenost, ti kao " obučen" svat na wikipediji bi to trebao znati.
hajde polagano pocni s onim sto je astrobobo stavio, uzmi papir olovku i probaj jos jednom napraviti ono sto rade djeca u 5-tom razredu osnovne skole...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama

Zadnje uređivanje zecopas : 08.10.2017. at 10:18.
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:05   #38
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Negdje na zemlji. Kad dozvole istraživanje anktartike neovisnim istraživačima saznat će mo gdje, a možda i nećemo, možda Bogu prije toga pukne film i istrijebi dvije trećine " čovječanstva" kako je i najavio.
Samo dvije trećine? Premilostiv je.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:54   #39
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Negdje na zemlji. Kad dozvole istraživanje anktartike neovisnim istraživačima saznat će mo gdje, a možda i nećemo, možda Bogu prije toga pukne film i istrijebi dvije trećine " čovječanstva" kako je i najavio.
Dobar neki bog. Drag i mio...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:04   #40
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Dobar neki bog. Drag i mio...
O sole mio.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.