Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 10:44   #2541
Mene je kraj serije zatekao jako daleko, tamo gdje mi je internet uvijek sporedna stvar, al` kise su se vec slile u cvjetove agava i mom ljetu je kraj.

Rijetko ili gotovo nikako ne ostavljam nesto nedovrseno, pa tako smatram obavezom, bez obzira na nedosljednost pri kraju pisanja, da napisem par zavrsnih recenica o seriji koja me 19-tak epizoda potpuno opcinila, mada sam i ostale epizode odgledala do kraja, ali ne sa tolikim ushicenjem kao ranije. Zasto je tomu tako, pisali smo svi mnogo ranije, pa je nepotrebno vec napisano ponavljati.

Do 25-te epizode sam i mogla s nesto paznje pratiti daljnji razvoj dogadjaja, ali poslije sam pratila tek toliko da zavrsim jednu seriju koja me nagnala da se nakon nekoliko godina pracenja ovog foruma iz sjene, i prijavim i aktivno ucestvujem sa ostalima, i kako ponka vec napisa ranije, jedno neobicno iskustvo je to i za mene, takodjer.

Ima bezbroj scena dvoje prelijepih glumaca koje su mi ostale u neizbrisivom sjecanju, sve ih navesti je previse za vrijeme i prostor, ali scene ceznje iz kuce od stakla iz 15-te epizode se ne zaboravljaju :





Najemotivnija scena i fantasticna 17-ta epizoda obiljezena vrhunskom glumom obadvoje glavnih protagonista "boljelo me je i jos uvijek me boli", se ne zaboravlja.





Scena koju sam zaista dozivjela na svoj jedinstven nacin iz 19-te epizode "evet" , u kojoj mi je Suhan bila beskrajno lijepa, a Cesur nestvarno lijep, drag i zaljubljen:





Mogla bih navesti jos mnogo scena dvoje prelijepih glumaca ugodnih oku i dusi u kojima smo uzivali, i ciji spoj ce se tesko ponoviti na turskom dizi nebu.

Na kraju pozdrav svima, posebno vrijednima, istrajnima...., onima koji to i nisu bili, kao sto sam i sama i dakako, posebice, dobronamjernima.
nerinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:44   #2542
Falilo mi je u prethodnom postu vrijeme, pa mi je sve nekako ostalo sturo za kraj…..

Ece je seriju CvG zapocela divnom ljubavnom pricom u koju se uklopio nevjerovatan glumacki par kao sto su Tuba i Kivanc, koga sam uistinu i otkrila ovom serijom. Ljepota i privlacnost ovog para kao i izvrsna gluma me osvajala iz epizode u epizodu. Sve je iskrilo ljepotom i sarmom, pocevsi od njih dvoje kao glavnih,… preko sporednih glumaca, lokacija na kojima se snimalo, kuuca u kojima su obitavali,… sve se uklapalo u " Brave and Beautiful" dok negdje nekome nije nesto zasmetalo ili bilo previse,…. i kad se skrenulo u potpuno drugi smjer u odnosu na ask.

Zbog cega je to tako bilo, obicni smrtnici to ne mogu dokuciti.

Dijaloge koje smo imali u tim epizodama, nisam mogla prepoznati kod scenaristice i tima koji su preuzeli seriju nakon odlaska Ece. Istini za volju, bilo je tu poeticnih redaka, ali mi je falila vjerodostojnost, falilo mi je nesto,…. nesto na sto sam navikla ranije da bi to bilo to. Jedina scena koja me istinski takla kao u tim ranijim epizodama, i dijalogom takodjer, bila je scena u bjelini hotelske sobe koju sam sa posebnom inspiracijom i komentirala tada.


Nisu li Fugenina sjecanja na njenog Hasana i zambake iz 11-te ep. koje joj je on svakodnevno poklanjao a koje je ona toliko voljela, svojevrsni vid poezije:

" Mirisni dasak izmedju rodjenja i smrti. ….zambak….kao cedna ruza je, ne pokazuje trnje….(….)
na mom vjencanju zrak je bio ispunjen mirisom zambaka(….) ….. za mene je zambak, Hasan"




Nije li bio divan kalendar iz 13-te epizode koji je Ece osmislila kao Cesurov poklon Suhan za Valentinovo i rodjendan koji su se poklopili na isti dan, kao i sama romanticna scena u nekoj prezentnoj galeriji Istanbula.

Jedan od dana u kalendaru:

Petak ( gunes); dan prije nego smo se prevrnuli autom, sjedila
si u ljetnikovcu sa telefonom u ruci,
na jednu polovinu tvog lica je padalo sunce, bila si prelijepa.




A tek Cesijeva i Suhanina mastanja iz 16-te ep. o dalekom mjestu i imanju na kome bi voljeli zivjeti, imanju punom sunca i svjetla nasuprot mraka koji ih je okruzivao, imanju ciji bi jedan dio bio zelen, iza koga bi bio pogled na sume zelene, a drugi dio imanja bi bio plavi, gledao bi na more plavo a ne mracno…na vjecne daljine u kojima se nazire i vidi svjetlo....



Nije li Ece inspiraciju za njihovo zblizavanje (….) Ljubavi nema koja bol ne vraća, ljubavi nema koja nas ne muči, ljubavi nema što patnji ne uči……(…) a takvu osjecamo mi(….)
kao i sam poklon kalendar (….Ti na tebi sunce mlado zimsko sunce koje te miluje(….) nasla u poeziji francuskog pjesnika L. Aragona, kao i za neke scene u kojima se Cesur sa odredjenom dozom straha priblizavao Suhan, da ne bi poremetio tek prevazidjeni jaz izmedju njih:

Hoću da ti kažem veliku tajnu Bojim se tebe
Bojim se onog što te prati večerom ka prozorima
I gestove koje ti činiš od reči koje se ne izgovaraju
Bojim se vremena brzog i laganog bojim se tebe


Bile su to zaista epizode za uzivanje.

Dalje smo imali vise "sveprisutnog i svemoguceg" u odnosu na ask, sto je i rezultiralo samo prvom sezonom koju sam zbog svega toga i prizeljkivala, ali sve u svemu mozemo biti zahvalni da smo imali sretan kraj., da smo u mnogim epizodama serije koja je trajala jednu sezonu istinski uzivali i divili se nevjerovatno lijepom glumackom paru i njihovoj glumi kao i ostaloj izvrsnoj glumackoj postavi.
nerinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 02:44   #2543
Vozdrica

Simpatičan intervju redatelja Alija Bilgina i glumca Firata Altunmesea ( Kemal ), za rumunski Happy Channel ( otprilike 90% na engleskom jeziku ) a povodom skorog početka emitiranja "Cesur ve Guzel" u Rumuniji!
Redatelj Ali Bilgin je govorio o uslovima snimanja, o Tubi i Kivancu, o njihovom međusobnom odnosu...
Firat Altunmese je govorio o liku Kemala, o sebi, o glumačkom pozivu, o svojim interesovanjima...
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:54   #2544
Cesur ve Guzel u Kolumbiji

Većina ostalih latinosa je išla nekim ustaljenim redom počinjući sa starim provereno uspešnim serijama.

Kolumbija kreće obrnutim redom, i prve turske serije koje prikazuju su Cesur ve Guzel, i OBGZK.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:05   #2545
Quote:
zambak32 kaže: Pogledaj post
Cesur ve Guzel u Kolumbiji

Većina ostalih latinosa je išla nekim ustaljenim redom počinjući sa starim provereno uspešnim serijama.

Kolumbija kreće obrnutim redom, i prve turske serije koje prikazuju su Cesur ve Guzel, i OBGZK.
zambak,plz što je OBGZK
Kad sam već tu

Zaboravila si i Mexico..oni su vrlo ažurni u promociji,ali tamo se serija zove samo Cezür...sviđa mi se ono podebljano u tekstu Tuba Büyüküstün

Šaljem svima najljepši osmjeh
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 17:53   #2546
Quote:
11tena kaže: Pogledaj post
zambak,plz što je OBGZK
Imaš u Raninijevom tekstu čiji sam link postavila ceo naziv serije OBGZK da ne idem u OFF.
Quote:
11tena kaže: Pogledaj post
Zaboravila si i Mexico..oni su vrlo ažurni u promociji,ali tamo se serija zove samo Cezür..
Nisam ništa zaboravila.
Namera mi je bila da naglasim da je Kolumbija zemlja koja je krenula sa prikazivanjem TR seija sa dve od kojih je jedna Cesur ve Guzel, za razliku od drugih

O promociji u drugim zemljama nisam ništa pisala, niti mi je bila namera.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:14   #2547
Blago njima,oni uživaju

NUESTRA SERIE FAVORITA

A neka,neka se drugi raduju..nemam ništa protiv,dapače
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 15:11   #2548
Quote:
zambak32 kaže: Pogledaj post
Cesur ve Guzel u Kolumbiji

Većina ostalih latinosa je išla nekim ustaljenim redom počinjući sa starim provereno uspešnim serijama.

Kolumbija kreće obrnutim redom, i prve turske serije koje prikazuju su Cesur ve Guzel, i OBGZK.
Mislim da ova informacija nije tocna. I u Kolumbiji je 2015 kao prva isla 1001 Noc

!Dizi özellikle 2014 Mart ayında Şili'de yayınlanmaya başladıktan sonra diğer Güney Amerika ülkelerinde de gösterime girmeye başlamıştır.[1]

Ülke Televizyon kanalı Yayın tarihi
Türkiye Kanal D 7 Kasım 2006 - 12 Mayıs 2009
Arjantin El Trece 5 Ocak 2015 - 10 Eylül 2015
Azerbaycan Azad Azerbaycan
Bosna-Hersek Hayat TV
Federalna televizija 2010-2011
16 Ocak 2017 - 25 Ağustos 2017
Brezilya Rede Bandeirantes [2] 9 Mart 2015 - 15 Eylül 2015
Bulgaristan Nova Television / Diema Family 2008-2009, 2010
Çek Cumhuriyeti Nova
Hırvatistan RTL 22 Ağustos 2010 - 4 Mart 2011
Karadağ TV Vijesti
Şili Mega 3 Mart 2014 - 4 Ocak 2015
Kolombiya Caracol TV 2015
Kosova KTV 31 Kasım 2010 - 11 Ekim 2011
Kuveyt
Macaristan TV2
Makedonya A1
Peru Latina TV 9 Şubat 2015 - 23 Ağustos 2015
Polonya TVP1 31 Ağustos 2015 - Halen
Rusya Домашний 23 Mayıs 2015 - Halen
Sırbistan Fox Tv 8 Mart 2010 - 10 Aralık 2010
Slovenya Pink SI 30 Eylül 2010 - 21 Haziran 2011
Slovakya TV Markíza 3 Ocak 2011 - 29 Kasım 2011
TV Doma 7 Ocak 2013 - 21
18 Ağustos 2014 - 19 Aralık 2014
11 Ocak 2016 - 8 Eylül 2016
Ukrayna 1+1 TV
Uruguay Canal 10 2015
Yunanistan ANT1
İsrail "Viva Plus" 5 Kasım 2014- 17 Eylül 2015
Endonezya ANTV 3 Ağustos 2015 - 10 Aralık 2015

Spisak sa Vikipedije u kojim zemljama se 1001 Noc prikazivala.
Dalia-Bozur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:31   #2549
Vozdrica

Taze haber!

Na, prije nekoliko sati, završenom "12th International Seul Drama Awards 2017" ( Međunarodni TV festival u Seulu ) nagradu u kategoriji - Excellence Award for Long Drama - osvojila je naša serija!
Quote:
Excellence Award for Long Drama: “Brave and Beautiful” (Turkey)
Čestitamo!
:klap:
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:08   #2550
Serija je u pravom smislu rijeci Beautiful, pa se i nagrada samim tim podrazumijeva. Mnogo slika dvoje prelijepih su u sjecanju, kao i ove iz 14-te epizode. I opet to lisce jesenje, i njihovi sjetni pogledi odani jedno drugom, i ljubav nemoguca, vjecno na preispitivanju:

"Cekaju nas i tezi dani. Vjerujes li u cuda?", pita Suhan.



Uvijek prepoznatljiva predivna muzika vrsnog Toygara I. kad su njih dvoje u kadru, sve daje citavoj sceni posebnu magiju ukomponovanu u kasni jesenji dan.





Zadnje uređivanje nerinna : 08.09.2017. at 11:23.
nerinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:30   #2551
Tuba Buyukustun i Kivanč Tatlitug dobili su nagrade na arapskom festivali DIAFA za uloge Suhan u Cesur u seriji Cesur ve Guzel.


Čestitam!!!! :klap::klap::klap:

Dodela 11. januara 2018. u Dubaju.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:53   #2552
Naišlo mi i moram da podijelim,jer...Jer je i ovdje i sunčano i hladno,pa ih gledam kako se griju uzajamno.I bi mi toplo od ljubavi stare

https://twitter.com/Omnia_TB/status/935591135287922693

Kod Meksikanaca ide,oni neumorno twittaju :klap: i prije i poslije svake epizode!
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 07:46   #2553
CvG starta s prikazivanjem u Poljskoj,5.12. na "TVP 2"
Da li je to druga europska država(poslije Madžarske)?
Ne mogu prevesti,kako će se serija zvati na poljskom
Zapravo,Poljaci su sasvim dobro shvatili o kakvoj je ljubavi riječ
Svakakva,samo ne pravocrtna
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 07:12   #2554
Htjela ne htjela,svaki dan se susrećem sa serijom.Na bilo koji način...kroz kratke filmove,gifiće.Da li samo Suhan ili samo Cesur (ovisno o afinitetima,ali stvarno ima divnih kolaža kao npr ovaj



Ali...kud baš situacija s rukom preko klupe oko koje je bilo puno prijepora
Cesur ve Guzel serija živi intenzivno na društvenim mrežama:klap:
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 06:03   #2555
Još jedna zanimljivost!
Sažetak za 2017. godinu o broju poruka u kontekstu serije,pa kako vidimo CveG je na trećem mjestu:klap:



Odličan skor za seriju koja je završila ljetos,dakle prije pola godine!!
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 07:44   #2556
klikajuci po yt naleteh na ovaj dizi i poceh (kao) gledati (ne gledam s paznjom, ni redovno, dosta sam ispreskakala i sl) no delim utisak kog se secam iz vremena kada se ovde gledalo lajv: koji qki im je trebao ceo ovaj/ovakav zaplet sa rizom. cak mi je i glumac podbacio. lik jako bedasto osmisljen, sta li.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 08:43   #2557
Aa joj Bhea i ja taman neki dan odgledala seriju...dojam,nemam potrabu da ju pogledam drugi put
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 12:49   #2558
ja sam stigla jos neki dan do 24. blma, koji nikako zavrsiti, i danas nacela 25. ... spoilala sam, znam kraj, nisam sigurna ni da cu odgledati sve. ono, previse peska u cipeli, zulja.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 13:24   #2559
Ma i ja sam pratila seriju dok je išla u Turskoj ovdje na tami i znam ponešto o njoj ali nisam ju gledala,koliko god mi je Tuba draga,Kivu nisam prije gledala,nije moj tip ali,pošto sam ga pratila u Carpismi rekoh hajde da odgledam i CvG a i da utučem vrijeme kao što rekoh,nemam potrebu za ponavljanje,čak ni klipića .
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 13:42   #2560
Quote:
femir1 kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam pratila seriju dok je išla u Turskoj ovdje na tami i znam ponešto o njoj ali nisam ju gledala,koliko god mi je Tuba draga,Kivu nisam prije gledala,nije moj tip ali,pošto sam ga pratila u Carpismi rekoh hajde da odgledam i CvG a i da utučem vrijeme kao što rekoh,nemam potrebu za ponavljanje,čak ni klipića .
Vidiš,ja opet odlučila da pogledam drugi put i što...
Bolja ni je nego kad sam gledala prvi put..

Sve lagano,kad znaš radnju,obratiš pažnju na sijaset drugih stvari.Uhvatila sam sebe da s nestrpljenjem otvaram sljedeću epizodu!
Toliko
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.