Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 19:50   #241
Nema nitko ni prave baterije,koliko god dobre bile,i dalje su samo baterije.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:48   #242
i daljeje cijena preskupa.
npr renault zoe košta 280 000 kuna osnovni model. nek ti država da 80 000 opet je 200 keki previše novaca. čak i da su baterije takve kakve jesu.
kupiš novi clio za 120 000 kuna i ostane ti ipak 80 000 kuna u džepu koje u dvije godine nema šanse da potrošiš na benzin, a da ne kažem kako baterije nisu u vlasništvu nego u renti.

ja bi prvi kupio elktrični auto, ali da je cca 120 000 kuna. to mi je preskupo i dalje, ali barem neka računica dođe do izražaja.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:00   #243
Može netko objasniti foru sa RFID karticom. Kad kupiš auto, dobiješ i tu karticu. Treba li ti onda druga kartica kad dođeš npr. u City Center (njihova kartica) ili ova koju dobiješ uz auto vrijedi za sve prijave?
__________________
Let me explain something to you. I am not "Mr. Lebowski". You're Mr. Lebowski. I'm the Dude!
Gosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 08:30   #244
europski kupci narucili vec 10.000 tisuca primjeraka druge generacije nissan leafa, a tek je predstavljen nedavno.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 08:53   #245
Kineski Shenzhen se pohvalio kako su kompletno prešli na električne autobuse. Imaju ih 16.359
http://www.telegram.hr/biznis-tech/k...aju-ih-16-359/
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 07:17   #246
evo nešto što se kod nas nikad neće dogoditi

također i za sve one koji kukakaju od kud struja kad svi pređemo na električne aute...treba samo uložiti u obnovljive izvore i kad se skupi velika količina energija postaje tako reć besplatna

NJEMAČKA je tijekom božićnih praznika svojim stanovnicima plaćala da troše struju. Drugim riječima, struja nije bila jeftina, niti je bila besplatna, već je njezina cijena bila negativna; ljudi su zarađivali ako su je trošili.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...u/1018058.aspx
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 07:46   #247
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
također i za sve one koji kukakaju od kud struja kad svi pređemo na električne aute...
Da ima je kada nikome ne treba. Kada bi trebao priključiti tu električnu igračku ne da ne bi bilo dovoljno struje nego ne bi bilo ni slobodnog mjesta za punjenje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:47   #248
Usporedba cijena elek. automobila kod nas i u Europi

Dakle, prilazem vam mail koji sam poslao Renault-u Hrvatska o nevjerojatno velikoj razlici pocetnog modela elektricnog automobila Renault Zoe sa usporednim linkovima za isti u Velikoj Britaniji, Austriji i Sloveniji. Sta vi mislite? Ispada da je punooo jeftinije kada dodju poticaji neki od izbora kupiti recimo u Sloveniji i uvesti i registrirati i dobiti poticaje.

Postovani,
izrazito sam nezadovoljan sa pogledom na cijene vasih modela Renault Zoe-a kao izbora za kupnju hrvatskim kupcima električnih automobila. Da se razumijemo, radi se o malom automobilu velicine Toyote Yarisa. Vaša početna cijena je nevjerojatno visoka i nije mi jasno da ste toliko doslovno zadrti da na taj način iskorištavate hrvatske kupce koji bi i kupili vozilo cak i malo skuplje negoli je u Europi. Moj vam je savjet da poprilicno smanjite apetite i dovedete ponudu u neke normalne okvire tako da za vrijeme kada krenu poticaji ne zavrsite godinu sa par prodanih modela. Necu vas samo kuditi, VW Golf elektricni je isto nevjerojatno skup automobil. Meni nije jasno da morate toliko imati visoke cijene da riskirate da kupci idu van drzave kupiti vozilo u drugoj drzavi gdje je barem za cetvrtinu jeftinije.
Kako god, ostavljam vas u razmisljanjima jer za godinu dana cete morati smanjiti cijene Zoe-a za minimalno trecinu kada vam dodju Model 3 sa pocetnom cijenom od 270 000 kn (sa PDV-om) i to bez poticaja te Hyundai Kona koja ce ponuditi baterije daleko veceg range-a od Zoe-a.
Evo vam par linkova vasih kuca u drugim zemljama:

Velika Britanija - https://www.renault.co.uk/vehicles/n...s/zoe-250.html
Austrija - https://www.renault.at/modellpalette...sicht/zoe.html
SLOVENIJA - https://www.renault.si/vozila/elektr...iAAEgIiuvD_BwE

Pozdrav,
Petar Predojevic
whiterosezagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 01:46   #249
Quote:
Gosha kaže: Pogledaj post
Može netko objasniti foru sa RFID karticom. Kad kupiš auto, dobiješ i tu karticu. Treba li ti onda druga kartica kad dođeš npr. u City Center (njihova kartica) ili ova koju dobiješ uz auto vrijedi za sve prijave?
na njemu je pohranjena informacija. ako je to kljuc za auto, onda otkljucac s njim auto je auto zna isti kljuc. da bi ga koristi za druga vrata (parking, kuca), trebas dat kljuc da se programira kod partnera di ces napravit ugovor. nisam cuo da se jos razvila ta univerzalna funkcionalnost. ali ima smisla..
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 01:52   #250
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
evo nešto što se kod nas nikad neće dogoditi

također i za sve one koji kukakaju od kud struja kad svi pređemo na električne aute...treba samo uložiti u obnovljive izvore i kad se skupi velika količina energija postaje tako reć besplatna

NJEMAČKA je tijekom božićnih praznika svojim stanovnicima plaćala da troše struju. Drugim riječima, struja nije bila jeftina, niti je bila besplatna, već je njezina cijena bila negativna; ljudi su zarađivali ako su je trošili.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...u/1018058.aspx
naravno. kom ces ti to objasnit? koliko hrvatska sunca ima.. sve je to reciklaza. el auto nema sto bit skup kad se uspreduje s sirovinom. sto ga cini skupljim, olovo u baterijama? koliko kosta kilo olova? problem je u tom sto mi nemamo svoj projekt, svoju jeftinu proizvodnju i nabavku. mi samo imamo kupnju gotovog proizvoda i hrpu talkera koji samo pricaju.

novu infrastrukturu ne treba radit. punionice se samo stavi na postoje bezinske parkinge. valjda je to sve standard danas. najveci problem je tu sto lobi nece dozvoli da to bude jeftinije. to ce u konacnici bit isto kao i bezin.

gledajuci stajliste jednog gradana dubrovnik zagreb i nazad s svojim autom skupa s cestarimo dode 1200kn. ako is na juznom otoku jos vise. nije to bas malo.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 07:54   #251
meni je samo smjesan ovaj novi svijet di se prica o energetskoj svijesti. konektor od punjaca usred bjelog dana ima 10 ledica. baterijski pak ima svjetleci displej na sebi. uglavnom hrpa svjetlecih gluposti. kao da to ne trosi struju? oni tjeraju potrosacko drustvo da budu ovisnici i to je poanta. tko ce isplivat u velikoj igri je bas igra.

da se vratimo na proizvodnju obicnog el vozila bez previse nepotrebne elektronike tj samo osnovne je jednostanije neko bezinski motor. jedino sto ja to auto ne vidim kao zimsko rjesenje. ako se auto grije na batarije, nece tu puno struje ostat za motor. zbog tog je hibrid rjesenje. sto se tice centralne i juzne dalmacije. ljeta opcenito, krace lokacije el vozilo je idealno.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:51   #252
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
meni je samo smjesan ovaj novi svijet di se prica o energetskoj svijesti. konektor od punjaca usred bjelog dana ima 10 ledica...
Ima zanimljiv članak o tome.
U suštini, govori o tome da se uvođenjem led svjetiljki nije smanjila potrošnja energije. No, nije problem u samim ledicama, već u tome što se sad rasvjetu koristi i gdje treba i gdje ne treba.
Mr. NiceGuy is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:45   #253
Quote:
Mr. NiceGuy kaže: Pogledaj post
Ima zanimljiv članak o tome.
U suštini, govori o tome da se uvođenjem led svjetiljki nije smanjila potrošnja energije. No, nije problem u samim ledicama, već u tome što se sad rasvjetu koristi i gdje treba i gdje ne treba.
glupost od covjecanstva eto sto. da ne pricam o hrpi nepotrebnih znakova, reklama opcija itd. ne moguce se odvojit od tog vise. pametan tu postaje samo glup jer su mu misli izgubjene u jednoj velikoj djecoj igraonici. tko danas moze pohvatat sve aplikacije, video igre, glazbu itd? nije da ne mozes, nego bi cjeli dan trebao provesti samo na tom?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:07   #254
Quote:
Mr. NiceGuy kaže: Pogledaj post
Ima zanimljiv članak o tome.
U suštini, govori o tome da se uvođenjem led svjetiljki nije smanjila potrošnja energije. No, nije problem u samim ledicama, već u tome što se sad rasvjetu koristi i gdje treba i gdje ne treba.
Nezgodno što je to nekakva plava svjetlost, tjeskobno dođe nakon dužeg izlaganja.

Dođe na kraju da je žarna nit bolja opcija, naravno ne i ekonomski. Zapravo dođe isto, pošto je i ide ka tome, smart svuda oko nas. Veća količina uređaja, čipova, mreže itd..
Budemo na kraju svi ko Japanci, život u hali.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 23:45   #255
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Nezgodno što je to nekakva plava svjetlost, tjeskobno dođe nakon dužeg izlaganja.

Dođe na kraju da je žarna nit bolja opcija, naravno ne i ekonomski. Zapravo dođe isto, pošto je i ide ka tome, smart svuda oko nas. Veća količina uređaja, čipova, mreže itd..
Budemo na kraju svi ko Japanci, život u hali.
zato sto smo uvjereni da ne mozemo zivit na selu
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 19:46   #256
Električni auti su budućnost to je sigurno. Samo mi nije jasno zasto ne daju poticaje na rabljene električne aute iz salona. Renault zoe ili e-up se mogu naći do 15.000€ što je prihvatljivije od onih cijena iz salona (opet mi nije jasno slaba kupovna moć, zašto takva cijena)
Cezos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 20:24   #257
Quote:
Samo mi nije jasno zasto ne daju poticaje na rabljene električne aute iz salona
A zašto poticaje? Kupiš ono za šta imaš novca.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 20:31   #258
Quote:
Mr. NiceGuy kaže: Pogledaj post
Ima zanimljiv članak o tome.
U suštini, govori o tome da se uvođenjem led svjetiljki nije smanjila potrošnja energije. No, nije problem u samim ledicama, već u tome što se sad rasvjetu koristi i gdje treba i gdje ne treba.
a koliko se energije štedi ako ledice imaju radni vijek 10-20 puta veći od žarne niti?

koliko se energije potroši za proizvodnu 20 žarulja, a koliko 1?
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 14:27   #259
evo počelo je dizanje cijene struje tj snage po kučanstvima...i još sad nek spuste u drugom krugu s 20 na 10kw i možeš se ebat što ćeš električni auto puniti kod kuće.

https://www.vecernji.hr/vijesti/zbog...o-veci-1233673
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:52   #260
Punit ćeš u punionici, na parkiralištu koje će imati svoje trafostanice.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.