Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 19:01   #1
I2C bit-banging seminarski rad

Dakle, dobio sam za seminarski rad bit-banging i na internetu očito ima vrlo malo do ništa materijala na hrvatskom, ali uspia san nać općenito o bit-bangingu i nešto malo o SPI bit-bangingu. E sad, problem je što trebam pisat i o I2C bit-bangingu a na internetu ne samo što je sve na engleskom, nego i vrlo malo o temi ima (osim primjera kodova koji mi ne trebaju).

Trebalo bi mi samo par rečenica općenito o ovom pa ako se itko ovdje barem malo razumije u ovo, bilo kakva pomoć je dobrodošla.

Unaprijed hvala.
iron625 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:29   #2
Quote:
iron625 kaže: Pogledaj post
Dakle, dobio sam za seminarski rad bit-banging i na internetu očito ima vrlo malo do ništa materijala na hrvatskom, ali uspia san nać općenito o bit-bangingu i nešto malo o SPI bit-bangingu. E sad, problem je što trebam pisat i o I2C bit-bangingu a na internetu ne samo što je sve na engleskom, nego i vrlo malo o temi ima (osim primjera kodova koji mi ne trebaju).

Trebalo bi mi samo par rečenica općenito o ovom pa ako se itko ovdje barem malo razumije u ovo, bilo kakva pomoć je dobrodošla.

Unaprijed hvala.
'Ajd' se nemoj zajebavat', ak' ne znaš engleski nemaš kaj tražiti v informatici! WHAT. THE. FUCK!!!

"I2C Bit banging" je "nabijanje bitova", odnosno nadoknađivanje nedostatka elektronike programom, gdje se putem serijske veze programom provjerava stanje pinova na mikrokontroleru, te se programom umjesto hardwareom odrađuje vremenska sinkronizacija i ostala funkcionalnost koju inače odrađuje univerzalni asinkroni primopredajnik ("UART"), modulator-demodulator signala ("modem") i tak dalje.

Tebi treba tumač engleskog jezika i to još za badava. Čovek dragi pa to se plaća od 80 kuna naviše po satu kod sudskega tumača! Daj razmisli malo glavom, kdo bu išel specijalno za tebe prevoditi i to još za badava?

Dakle svakaj kod tih Hrvata ima, nemreš jebeno vjerovat'...

Hoćeš sad ti meni molim te objasniti na koji način da vaša zemlja prosperira ako su joj "stručnjaci" polupismeni ljudi koji ne znaju kaj trebaju znati jer ne znaju strane jezike?

Kaj bi tek bilo da je vse na njemačkom?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 20.01.2018. at 10:41.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:17   #3
annatar je mozda mal grub, al ima pravo, prvo idi nauci engleski jezik, ne mozes doslovno nista danas bez njega zato sto sva kvalitetna literatura i materijali su na engleskom, na dosta tehnickih fakseva mislim da se podrazumjeva da znas engleski prije upisa, doduse ja iz mog primjera sa FERa mogu rec da je tuzno da tek na 4. godini imas izborni predmet engl. u struci, to bi trebalo ici od prve godine da si ljudi mogu odabrati ako nisu naucili jezik u osnovnoj i srednjoj (doduse cesto se forsaju uzasni prijevodi na hrvatski strane opceprihvacene terminologije i onda nitko ne zna o cem se prica kad se kroz tekst forsaju hrv. prijevodi)
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:26   #4
Koliko godina ima pokretač teme?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:52   #5
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
'Ajd' se nemoj zajebavat', ak' ne znaš engleski nemaš kaj tražiti v informatici! WHAT. THE. FUCK!!!

"I2C Bit banging" je "nabijanje bitova", odnosno nadoknađivanje nedostatka elektronike programom, gdje se putem serijske veze programom provjerava stanje pinova na mikrokontroleru, te se programom umjesto hardwareom odrađuje vremenska sinkronizacija i ostala funkcionalnost koju inače odrađuje univerzalni asinkroni primopredajnik ("UART"), modulator-demodulator signala ("modem") i tak dalje.

Tebi treba tumač engleskog jezika i to još za badava. Čovek dragi pa to se plaća od 80 kuna naviše po satu kod sudskega tumača! Daj razmisli malo glavom, kdo bu išel specijalno za tebe prevoditi i to još za badava?

Dakle svakaj kod tih Hrvata ima, nemreš jebeno vjerovat'...

Hoćeš sad ti meni molim te objasniti na koji način da vaša zemlja prosperira ako su joj "stručnjaci" polupismeni ljudi koji ne znaju kaj trebaju znati jer ne znaju strane jezike?

Kaj bi tek bilo da je vse na njemačkom?
Dociraš i soliš pamet, a običan si plagijator:

https://de.wikipedia.org/wiki/Bit-Banging
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 06:32   #6
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Koliko godina ima pokretač teme?
pretpostavka 20tak posto se u srednjoj skoli ne rade ovakve teme, bar se nisu kad sam ja isao, a i na faksu ako se tek susrece sa ovakvim stvarima kasnije, posto je dobio to za temu i nije sam trazio pretpostavljam da ga tolko to ne zanima ili nije zainteresiran pogotovo zato sto ne zna engleski, recimo primjer predmeta seminar na FERu, ako ne odaberes mentora koji ima teme koje te zanimaju i dobijes nekog random uvalit ce ti bilo kaj i ti moras o tome pisati iako ne znas apsolutno nista o danoj temi niti je tvoje podrucje
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:01   #7
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Dociraš i soliš pamet, a običan si plagijator:

https://de.wikipedia.org/wiki/Bit-Banging
Trolovi čiju niti jednu liniju koda do sad nisme vidli se nemaju kaj puno javljat', a ak se i jave kak ti sad, njihovo mišljenje ne vredi ni pišljivog boba.

Kaj mu ti nisi odgovorl kad si tak pametan, a?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:03   #8
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Koliko godina ima pokretač teme?
Kakve veze to ima? Seminarski rad se ne dobiva v osnovnoj školi (a čak se i tam naučava engleski jezik), a v srednjoj i na faksu se očekuje da barataš engleskim.

Nema ovo veze z engleskim zaprav, neg zotime da se pokretač teme zajebava.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.