Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 16:10   #1021
Pozdrav svima!

planiram si kupnju garažnih vrata.
Imam nekoliko ponuda za standardna garažna vrata, PVC vrata na dva krila, rolo vrata i alu vrata...ali cijenom mi je sve skupo.
Radi se o kvalitetnim vratima, tu nema govora, ali tražim nešto povoljnije pa bih molio da me uputite da li imam još neke opcije.

Dimenzije (unutarnje) garaže:
- duljina 4,7m , širina 3,3m, visina 2,35m

Dimenzije vanjske:
- duljina 5,5m, širina 4,1m

Otvor za vrata:
- širina 2,95m i visina 2,02m

Fotografija garaže:


1. Problem za klasična garažna vrata, sekcijska i rolo za montažu na unutarnji zid vrata:
uz debljinu vrata od cca 5cm, u unutrašnjosti mi ostane mjesta samo duljine 4,6m što je premalo i vrlo knap za trenutni auto duljine 4,4m.
Vjerojatno bi slijedeći auto bio još dulji...ali već Opel Astra karavan je 4,7m u duljinu i nikako ne stane u garažu. I trenutni auto moram pažljivo ići do prednjeg zida na cca 5-10cm da bi straga ostavio cca 15-20cm mjesta.

Drugi problem je unutrašnjost klasičnih garažnih vrata to što je garaža niska u otvoru (samo 202cm) i ako idem na krilna vrata onda ne mogu otvoriti prtljažnik do kraja (otvara se do 205cm visine). Napominjem da će jednog dana ići i pločice u garažu čime bi dodatno smanjio i ovako nizak otvor.
U unutrašnjosti ima mjesta u visinu (235cm) ali bez pločica, ok to će i biti u redu.

Znači generalno otpadaju svaka vrata koja se montiraju na unutrašnji zid i tražim vrata za montažu na vanjski zid (debljina zida 40cm) čime dobivam dodatnih 40cm u duljinu i ostavljam si prostor za budući auto.

Tu imam u ponudi rolo vrata za montažu na vanjski zid (skupo , od 7000kn pa na dalje), klasična PVC dvokrilna vrata (od 6500kn) i Alu vrata dvokrilna (od 8500kn).

Postoji li mogućnost izrade traženih vrata do cca 4000kn?
Klasična krilna podizna vrata sa oprugama su oko 1800-2300kn ali montaža je na unutarnji zid. Logično mi je da se krilna vrata sa okovima mogu naći do 4000kn sa ugradnjom...
Ivan-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 10:20   #1022
Pozdrav svima.

Zamolio bih Vas komentar odnosno iskustva s motorom BFT 800N.
Površina vrata je 10,8 m2. Hvala
zole car is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 11:18   #1023
Zamjena ili naprednija verzija bivšeg BFT EOS 120. Za njega veličina vrata od 11 m2 ne predstavlja nikakav problem.


Quote:
zole car kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Zamolio bih Vas komentar odnosno iskustva s motorom BFT 800N.
Površina vrata je 10,8 m2. Hvala
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 21:30   #1024
Pozdrav !

dali netko ima iskustva sa Entry firmom iz Varaždina > kvaliteta i podrška nakon ugradnje garažnih vrata ?
marin3322 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 00:21   #1025
Gdje da kupim Hormann dodatni daljinski na netu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:04   #1026
Pozdrav svima, imam garažna vrata iz Spartaka (Fushi FS860) već desetak godina i nedavno mi je jedan daljinski prestao raditi. Zanima me da li se i kako se može programirati novi... u uputama ne piše ništa za programiranje...
Hvala
Mickey1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 19:45   #1027
Zanima me na što obratiti pažnju prilikom kupovine garažnih vrata. Uglavnom trebam 2 vrata 300x250 dimenzija i sada vidim na netu da ima različitih proizvođača, vrsta...
Svaki komentar je dobrodošao...

l.p.
__________________
If you are doing your best you will not have time to worry about failure.

by: Robert S. Hillyer
ArusZeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 12:22   #1028
Svaki komentar o pokretnim(lamilarnim) garažnim vratima s motorom, dobro bi došao.
Trebao bi ugraditi dvoja vrata, 4,5 x 3,0 met.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 14:19   #1029
savjet

Pozdrav svima!

molim Vas iskustva

HK MONT

motor Botticeli (jamstvo motor 3 godine)

Cijena 6800kn

HVALA!!!!
kopileNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:43   #1030
Pozdrav,

ne znam dal je netko imao ovakvu situaciju. No garažna vrata su naglo lupila na pod i zablokirala su se.

Vrata imaju motor i mogućnot ručnog podizanja, no nemaju bravu.

Problem je što u garaži nema struje, dakle daljinskim ih ne mogu dignuti.

Nemam nikakav drugi pristup garaži koji bi mi omogućio podizanje.

Neke ideje?

Hvala
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:25   #1031
Trebao bih postojeca garazna vrata pomjeriti cca 15cm prema van, produziti garazu.
Firma koja mi ih je ugradila mi jako sporo odgovara na mailove, a volio bih imati i vise od jedne ponude, pretpostavljam da bilo tko tko montira vrata to moze napraviti.
Ima li netko preporuku kvalitetnih, ne preskupih, ali i montazera garaznih vrata koji normalno komuniciraju?
bubahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:13   #1032
Imam motor hormann promatic i zadnji daljinski je izgubljen. Gdje kupiti najpovoljnije hse2 daljinac ili alternativu ako postoji, isključivo Hrvatska?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 07:33   #1033
Pozz.Ako bi se nasao neko ljubazan ko se razumije da me posavjetuje.
Imam ponudu za garazna sekcijona vrata a u nju spada;
-paneli svicarski TECSEDO
-vodilice holandske FLEXIFORCE
i motor belgiski GFT
Cuo sam za BFT motor tako da mi samo ime GFT ne ulijeva povjerenje jer
cim su stavili slicno ime to je vjerovatno kinez nesto svoje smutio.
Ponuda je 600 eura a od druge firme sam dobio ponudu sa BFT motorom
za 820 eura.

Zadnje uređivanje lenas_bk : 29.12.2017. at 08:20.
lenas_bk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:05   #1034
Pozz!
Jel netko ima iskustva s IZOFORMA garažnim vratima ili ENERGA d.o.o.?
Te kakve je kvalitete NICE tip SHEL60KCE stropni motor i paneli Tescedo Švicarska: 40mm poliuretan?
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:50   #1035
Pozdrav!

Imam garažna sekcijska vrata hormann + promatic motor. Naime, do sad na podu garaže nisam imao nikakvu oblogu, vrata su se zatvarala i brtvila do betona. Sad sam stavio keramičke pločice koje prolaze ispod vrata i imam problem sa zatvaranjem. Naime, vrata te pločice izgleda prepoznaju kao prepreku i ne žele stisnuti do kraja nego se zaustave (i povuku malo prema gore). Može li se to podesiti na vratima?

Hvala.
tomislav83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:13   #1036
Quote:
Elamyth kaže: Pogledaj post
Pozz!

Jel netko ima iskustva s IZOFORMA garažnim vratima

Kod mene izoformina vrata stoje vec 2 godine...5-6 puta dnevno otvaranje ito je to...rade funkciju za koju su postavljena



Sent from my iPhone using Tapatalk
bambushouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:48   #1037
Quote:
tomislav83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam garažna sekcijska vrata hormann + promatic motor. Naime, do sad na podu garaže nisam imao nikakvu oblogu, vrata su se zatvarala i brtvila do betona. Sad sam stavio keramičke pločice koje prolaze ispod vrata i imam problem sa zatvaranjem. Naime, vrata te pločice izgleda prepoznaju kao prepreku i ne žele stisnuti do kraja nego se zaustave (i povuku malo prema gore). Može li se to podesiti na vratima?

Hvala.
RIJEŠENO!
tomislav83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 14:11   #1038
Quote:
bambushouse kaže: Pogledaj post
Kod mene izoformina vrata stoje vec 2 godine...5-6 puta dnevno otvaranje ito je to...rade funkciju za koju su postavljena



Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da će biti H-K Mont. Motor TORMATIC 800 N (pogon remenicom), sekcijska garažna vrata Ryterna debljine 40 mm. Ali hvala na info.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 14:13   #1039
Quote:
tomislav83 kaže: Pogledaj post
RIJEŠENO!
Kako si doskočio problemu?
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 14:14   #1040
Quote:
tomislav83 kaže: Pogledaj post
RIJEŠENO!
Dobro je da napišeš kako je riješeno
Imao sam sličnu stvar ali se reprogramiranjem čini mi se vratilo u normalu.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.