Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 15:31   #9781
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Sastavljati zagorski jelovnik s pilećom jetricom i šampinjonima, kulenom, pršutom, štrudlom od sigurno svježih i netom ubranih višanja djeluje kao zajebancija.

ne bi htio da dođe do gastronomsko-ideološkog prepucavanja ali jedna stvar je gastronomija a drugo ugostiteljstvo, dvije naizgled nepovezane stvari koje ipak trebaju živjeti u mirnom suživotu kao i naša dva bratska naroda
dakle, pretpostavka je da se gostu ipak treba ponuditi nešto što on hoće -zakon ponude i potražnje- ne možeš gostima nuditi samo ono što ti smatraš da treba biti u jelovniku nego se trebaš prilagoditi klijenteli koja hoće nešto drugo... pa Ivica je nedavno pisao da u Varaždinu studenti jedu samo bijelo pileće meso, ako stavi batke i karabatke to niko neće jesti
ontopik: možda je u tom restoranu štrudl od višanja poznati desert koga obavezno svi naručuju
Krkimir is offline  
Old 16.02.2018., 19:36   #9782
kolko mi je poznato( a poznato mi je) u takvim situacijama kada dolazi netko od visokih uvijek se gledalo da se menu od jela koja su iz tog kraja tako da je ovaj meni totalni promašaj. Protokol napomene ako visoki gost nešto ne jede npr ako ne jede svinjetinu ili ribu ali da netko želi isključivo nareske za predjelo još nisam čuo.
sjećam se da kada smo u hotelu radili ručkove za premijere i predsjednike za jednu varaždinsku prehrambenu industriju ( a nema ih 100 u Varaždinu pa možete misliti koja je al da ne reklamiram) samo sa proizvodima te industrije opet smo napravili menu koji je bio "na razini" za takvog gosta bez obzira kaj smo bili ograničeni sa vrstama namirnica .
Ovaj menu kaj su oni poslužili je menu zaostao iz 80tih.
ivica1983 is offline  
Old 17.02.2018., 18:44   #9783
ponavljam, moguće je da je štrudl od višanja na meniju u tom restoranu već godinama i desetljećima, i da ga tako dobro rade da su poznati po njemu i da ga gosti stalno naručuju
Krkimir is offline  
Old 22.02.2018., 15:26   #9784
Definitivno, svijet ide svom kraju.
Pellaprat is offline  
Old 22.02.2018., 15:31   #9785
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Definitivno, svijet ide svom kraju.
i onda se ja žalim na raštiku ili blitvu s vegetom
neću nikad više
Donata is offline  
Old 22.02.2018., 15:44   #9786
Pa meni to izgleda kao reklama Vegete.
Samo izvan HRT studija. Iz Merike
Deedy is offline  
Old 22.02.2018., 16:12   #9787
A gle, netko stavlja vegetu, netko soja sos, netko opet nešto treće... Osobno ne volim Vegetu ali ne volim ni, recimo, ljute umake, samo što ovo prvo po javnom mnijenju spada u fuj fuj kategoriju a ovo drugo je eeee da to je odlično
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 22.02.2018., 16:26   #9788
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Definitivno, svijet ide svom kraju.
O da...

https://www.tportal.hr/kultura/clana...-foto-20180222
German is offline  
Old 22.02.2018., 16:29   #9789
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
A gle, netko stavlja vegetu, netko soja sos, netko opet nešto treće... Osobno ne volim Vegetu ali ne volim ni, recimo, ljute umake, samo što ovo prvo po javnom mnijenju spada u fuj fuj kategoriju a ovo drugo je eeee da to je odlično
razlika je u tome sto postoje odlicni ljuti umaci, dok odlicna vegeta ne postoji
Krkimir is offline  
Old 22.02.2018., 20:47   #9790
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
razlika je u tome sto postoje odlicni ljuti umaci,
Možda tebi, ali meni ne. Upravo o tome govorim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 22.02.2018., 21:03   #9791
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
A gle, netko stavlja vegetu, netko soja sos, netko opet nešto treće... Osobno ne volim Vegetu ali ne volim ni, recimo, ljute umake, samo što ovo prvo po javnom mnijenju spada u fuj fuj kategoriju a ovo drugo je eeee da to je odlično
Dok je kod nas vladala puno veća pomama za kineskim restoranima, nerijetko se na ovom pdfu našla hvalospjevna recenzija pojedenih delicija.
Realno, obilje sjeckanog svježeg povrća i puno natrijevog glutamata ( E 621 ) uz pripadajuću mesinu, pticu ili morske nemani.
U vegeti je sve to povrće osušeno, obilje soli kao i u soja umaku i E 261.
What's difference ?
panorama is offline  
Old 22.02.2018., 21:28   #9792
Šta?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 23.02.2018., 11:22   #9793
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Dok je kod nas vladala puno veća pomama za kineskim restoranima, nerijetko se na ovom pdfu našla hvalospjevna recenzija pojedenih delicija.
Realno, obilje sjeckanog svježeg povrća i puno natrijevog glutamata ( E 621 ) uz pripadajuću mesinu, pticu ili morske nemani.
U vegeti je sve to povrće osušeno, obilje soli kao i u soja umaku i E 261.
What's difference ?
Istina, i u soja sosu ima soli, ali ako je prirodno fermentiran onda nebi trebalo biti aditiva, ama baš ni jednog. Uz to soja sos blagotvorno dijeluje na probavu (fermentacija, mikroorganizmi, minerali, enzimi...), a i količina unesene soli u organizam za jednako slanu hranu drastično je u korist soja sosa što znači da unosimo manje soli kozumacijom soja sosa VS Vegete. Govorim o kvalitetnom soja sosu, ne o patvorinama koje se uredno nude za smješne nofce. One su možda negdje na rangu Vegete, to si vjerojatno u pravu.
črni is offline  
Old 23.02.2018., 13:53   #9794
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
A gle, netko stavlja vegetu, netko soja sos, netko opet nešto treće... Osobno ne volim Vegetu ali ne volim ni, recimo, ljute umake, samo što ovo prvo po javnom mnijenju spada u fuj fuj kategoriju a ovo drugo je eeee da to je odlično
Ma baš mi to ide na živce, svi ko ludi krkaju majoneze, kečape, soja i boktepitaj kakve sve ne umake, a vegeta je puj puj puj...

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
razlika je u tome sto postoje odlicni ljuti umaci, dok odlicna vegeta ne postoji
Tako je.
Sad će se cijeli svemir urotiti s tobom i bit ćeš u pravu.

Ameri žderu gomile smeća, ubit će ih jadne malo Vegete...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 23.02.2018., 15:07   #9795
Američanske tragedije...

Ko da nije dosta to kaj ih truju vegetom - sad još i ovo...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 23.02.2018., 16:43   #9796
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma baš mi to ide na živce, svi ko ludi krkaju majoneze, kečape, soja i boktepitaj kakve sve ne umake, a vegeta je puj puj puj...
mi to stvarno doma niš ne jedemo, ajd tu i tamo malo soja sosa ali ne sjećam se kad sam kuhala kineski zadnji put

ne mislim da će me vegeta ubiti, zaboga, pa odrasli smo na vegeti skoro svi
al nije mi fino, sve je isto
koristim povremeno za u juhu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 24.02.2018., 00:59   #9797
jedno prilično općenito pitanje - koju crvenu mljevenu papriku koristite?
butkooo is offline  
Old 24.02.2018., 10:14   #9798
Crvenu papriku malo koristim, al sam davno odustala od nekih ovdje dostupnih zbog šugavih iskustava - npr. Kotany su ucrvao.

Duže vrijeme kupujem u Slo - njihovu slovensku (ne mogu se sjetit naziva) i trenutno slatku leskovačku (Mladost, Leskovac) kupljenu također u Slo, a ljutu mađarsku Szegedi csipos kupljenu u Mađarskoj (super je ljuta).
Dimljenu imam slatku i ljutu origigi Pimenton de La Vera kupljenu u Španjolskoj (https://www.hotpaella.com/Traditions...e-La-Vera.aspx).
Sve su mi super i sve ih držim u frižideru.
tweetee is offline  
Old 24.02.2018., 10:23   #9799
Quote:
butkooo kaže: Pogledaj post
jedno prilično općenito pitanje - koju crvenu mljevenu papriku koristite?
Ja sam od malena naucena na Alevu pa se onda opskrbim kad god idem preko granice, za cijelu godinu. Isto u frizideru drzim.
Osim nje uzimam tucanu papriku pa ako trebam nesto ljuto nju dodatno usitnim i dodajem u jelo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 24.02.2018., 18:37   #9800
Quote:
butkooo kaže: Pogledaj post
jedno prilično općenito pitanje - koju crvenu mljevenu papriku koristite?
Harissa slatki i ljuti Pimenton de la Vera i Habanero smokey, a od nedimljenih mađarsku mljevenu.
Pellaprat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.