Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 14:51   #281
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Trošim je već godinama ,kupujem ćesto i na akcijama ali tih 18 kn za obiteljsko pakovanje nisam nikad ni vidio.
Očito da si ti "strčniji" u kupnji i da ti zbog toga daju specijalne popuste

p.s.

mogao bi kolegijano sa nama podijeliti gdje se kupuje obiteljsko pakovanje Zewe poo 16 kn, ili je to samo providno sitno troluckanje
Ovisi kako koji, kako gdje i kako kad. Treba čitati prospekte i obilaziti malo trgovine. Od svakog proizvođača znaju staviti po 16 rola na akciju. Nekada to bude Natur, nekada Paloma, nekada Zewa, a nekada i Reginna čak. Sve troslojni papiri, normalne role. Mi si kod kuće recimo, znamo sastaviti i popis za kupovinu. Kada imaš više stvari koje želiš kupiti na akciji, pojedinosti se lako zaborave, pa bude poslije "joj zaboravio sam".

Koje maramice kupuješ? Ja kupujem Ameliu po 4,99 kuna, 10 komada, kvalitetan proizvod u Kauflandu.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:05   #282
U Hrvatskoj ne postoji domaći proizvod. Postoji povoljna i nepovoljna cijena.
Domaći proizvođač nema šanse konkurirati strancima. Jebo domaći kulen kada ga većina ljudi nije spremna platiti pa kupuje talijanski.

Gledam u lokalnoj trgovini jebeni čvarci koštaju 30/kg. Wtf?
Za vrijeme Juge su bili skoro pa ko salata jer je to realno otpad. Sada ako želiš malo tog otpada moraš kalkulirati dal ti se uklapa u budžet.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:04   #283
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ne postoji domaći proizvod. Postoji povoljna i nepovoljna cijena.
Domaći proizvođač nema šanse konkurirati strancima. Jebo domaći kulen kada ga većina ljudi nije spremna platiti pa kupuje talijanski.

Gledam u lokalnoj trgovini jebeni čvarci koštaju 30/kg. Wtf?
Za vrijeme Juge su bili skoro pa ko salata jer je to realno otpad. Sada ako želiš malo tog otpada moraš kalkulirati dal ti se uklapa u budžet.
Pa onda bolje kalkulirati kako povećati budžet!
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:35   #284
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ne postoji domaći proizvod. Postoji povoljna i nepovoljna cijena.
Domaći proizvođač nema šanse konkurirati strancima. Jebo domaći kulen kada ga većina ljudi nije spremna platiti pa kupuje talijanski.
Normalno kad je kuna precijenjena, tržište "slobodno" a domaći proizvođač preopterečen obvezama i porezima

Quote:
Gledam u lokalnoj trgovini jebeni čvarci koštaju 30/kg. Wtf?
Za vrijeme Juge su bili skoro pa ko salata jer je to realno otpad. Sada ako želiš malo tog otpada moraš kalkulirati dal ti se uklapa u budžet.
Nekad su bili vrlo jeftini, jer se uzgajalo druge sorte svinja, koje su imale daleko više sa,a i masti od "mesnih" sorti koje su prevladale u uzgoju.

Od mesnih svinja dobiva se daleko manje čvaraka i oni su postali deficitarne roba i kao takvim je cijena odletjela u nebo.
Svinjska mast i dalje nije hit i teško nalazi kupca a cijena joj je cca 10 kn/kg

I tu su se oni koji još proizvode čvarke snašli i pored visoke cijene smislili način kako dobiti više čvaraka.
Nekad si mogao kupit istisnute čvarke u kojima nije bilo puno masti, sad je takve čvarke skoro nemoguće naći a prodaju se oni iz kojih nij eistisnuta mast, tako da se mast, za koju bi se dobilo cca 10 kn/kg , prodaje pod čvarke i postiže daleko veći profit nego da se proda kao mast.

Čvarci se na riječkoj tržnici mogu naći po 79 kn/kg a po marketima cijena dostiže i preko 100 kn/kg
Skuplji su od nekad najcjenjenije zimske salame , cijene više slične pršutu nego masti i slanini od koje se rade.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:36   #285
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Pa onda bolje kalkulirati kako povećati budžet!
To je uvijek poželjno
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:43   #286
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ovisi kako koji, kako gdje i kako kad. Treba čitati prospekte i obilaziti malo trgovine. Od svakog proizvođača znaju staviti po 16 rola na akciju. Nekada to bude Natur, nekada Paloma, nekada Zewa, a nekada i Reginna čak. Sve troslojni papiri, normalne role. Mi si kod kuće recimo, znamo sastaviti i popis za kupovinu. Kada imaš više stvari koje želiš kupiti na akciji, pojedinosti se lako zaborave, pa bude poslije "joj zaboravio sam".

Koje maramice kupuješ? Ja kupujem Ameliu po 4,99 kuna, 10 komada, kvalitetan proizvod u Kauflandu.
Odavno sam zaključio da je Zewa najkvalitetnija i da u konačnici je kupnja najraciuonalnija.
Možda druge marke možeš naći po 16 kn ali Zewu čisto sumnjam, kad je normalna cijena za 10 rola 25-26 kn.

Za maramice neznam , obično ih kupuje supruga a ja one koje dohvatim.

Napraviti spisak ili izrezati ciljane proizvode sa letka koji su na akciji je vrlo dobar i po džep racionalan potez.
Kad izrežeš ciljane proizvode sa letka ako ih nema na policama , možeš postaviti pitanje zašto ih nema ali uobičajeni odgovor je da je prodano.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:47   #287
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ne postoji domaći proizvod. Postoji povoljna i nepovoljna cijena.
Domaći proizvođač nema šanse konkurirati strancima. Jebo domaći kulen kada ga većina ljudi nije spremna platiti pa kupuje talijanski.

Gledam u lokalnoj trgovini jebeni čvarci koštaju 30/kg. Wtf?
Za vrijeme Juge su bili skoro pa ko salata jer je to realno otpad. Sada ako želiš malo tog otpada moraš kalkulirati dal ti se uklapa u budžet.
Od ovih, iz kojih nije istisnuta mast, dovoljno ti je i 200 grama da se preždereš. Ne znam, ja inače volim ovakve koji imaju mast, dok recimo, neki moji članovi obitelji ovakve masne čvarke doslovno ne podnose, već vole isključivo suhe.

Ali neki moji članovi obitelji ne vole niti sir Podravec, jer kažu da im je premastan, a ja ga naprosto obožavam, kao i sve masne i polumasne sireve.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:04   #288
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Odavno sam zaključio da je Zewa najkvalitetnija i da u konačnici je kupnja najraciuonalnija.
Možda druge marke možeš naći po 16 kn ali Zewu čisto sumnjam, kad je normalna cijena za 10 rola 25-26 kn.

Za maramice neznam , obično ih kupuje supruga a ja one koje dohvatim.

Napraviti spisak ili izrezati ciljane proizvode sa letka koji su na akciji je vrlo dobar i po džep racionalan potez.
Kad izrežeš ciljane proizvode sa letka ako ih nema na policama , možeš postaviti pitanje zašto ih nema ali uobičajeni odgovor je da je prodano.
Rijetko je inače Zewa na akciji, ali bude. Ne znam inače kako se kod vas u Rijeci kreću cijene, ali kod nas u Zagrebu se mogu pronaći dobre robne marke za manju cijenu. Nažalost, neke sredine u Hrvatskoj još uvijek nemaju tu privilegiju da kupuju jeftinije, a neke nemaju ni takve trgovine. Zagreb je ipak još, u mnogočemu, najjači grad, što recimo meni odgovara koji živim u njemu, ali svakako bih volio da se taj standard života što više izjednači s ostatkom Hrvatske. Stalno ispada da Zagreb ima sve, a ostali ništa. Razlike su prevelike.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:27   #289
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Wc papir i banane su u po nekim istraživnajima najprodavaniji proizovdi u dućanima
Drugim riječima - naši su najbolji potrošači majmuni i seronje...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:13   #290
nije rjesenje da hrvatsko bude na ladicama po dogovoru

svi ti ducani mogu imat sekciju hrvatsko. tako bi se mi trebali postavit. treba izgradit nacionalni shoping i dat prostora svakom malom gradaninu i njegovom proizvodu. poceti od turistickih mjesta.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 03:33   #291
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
nije rjesenje da hrvatsko bude na ladicama po dogovoru

svi ti ducani mogu imat sekciju hrvatsko. tako bi se mi trebali postavit. treba izgradit nacionalni shoping i dat prostora svakom malom gradaninu i njegovom proizvodu. poceti od turistickih mjesta.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:42   #292
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
zahvaljujem
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 18:40   #293
U jeku sezone, nakon završene berbe, gotovo nitko ne želi otkupiti domaće jabuke. Istodobno trgovački lanci reklamiraju akcijske prodaje uvoznih jabuka

Za španjolske jabuke koja su se u trgovačkom lancu prodavale po gotovo 10 kuna po kilogramu voćari su ponudili 3 kilograma domaće jabuke

__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 19:50   #294
Ja sam imao dva voćnjaka jabuka jedan od 210 stabala i jedan od 416 stabala i iz moje ulice sam imao samo jednog stalnog kupca, prodavao sam ih po 3kn/kg svi ostali su išli kupovati u obližnju trgovinu po 6kn/kg i više, nisu htjeli kupiti moje da se ja slučajno ne bi obogatio.
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 19:50   #295
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Odavno sam zaključio da je Zewa najkvalitetnija i da u konačnici je kupnja najraciuonalnija.
Možda druge marke možeš naći po 16 kn ali Zewu čisto sumnjam, kad je normalna cijena za 10 rola 25-26 kn.

Za maramice neznam , obično ih kupuje supruga a ja one koje dohvatim.

Napraviti spisak ili izrezati ciljane proizvode sa letka koji su na akciji je vrlo dobar i po džep racionalan potez.
Kad izrežeš ciljane proizvode sa letka ako ih nema na policama , možeš postaviti pitanje zašto ih nema ali uobičajeni odgovor je da je prodano.
Meni je Zewa precijenjena. I to ne samo da je najskuplja, nego mi se i ne sviđa. Ona njihova reklama o mekoći, a meni nije mekana.

Osobno su mi sve druge bolje osim neke Palome, i ona čini mi se Ruža, što je jako jeftina i što zna biti i 6,99 na sniženju. Ali čak i ta najjeftinija Ruža (ili kako već) je u odnosu novca i kvalitete isplativija od Zewe.

Harmony i Violeta su mi najbolje. Pogotovo kad je Harmony na sniženju (10 kom 13,99).

Btw, nekad smo stvarno kupovali Zewu jer je bila najbolja, valjda su tada domaći imali samo dvoslojne. Ali je onda krenula najezda domaćih koji su mi jednostavno bolji.

I inače sam veći ljubitelj domaćih proizvoda, više volim Dorinu od Milke, Faks od Persila, Ariela...
Jedino smo se navukli na Jar umjesto Likvija, Čarlija.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 22:49   #296
Barilla: Hrvatima prodajemo lošiju tjesteninu jer tako vole

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2050678.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 11:00   #297
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ovo govorim iz iskustva, jer sam ga probao. Imaš dvije vrste, jednu isključivo s okusom ljušnjaka i jednu sa okusom čokolade, ali sa 13% lješnjaka. ....


>Prave vas budalama.
tko god kupuje proizvod na kojem stoji s okusom nečega, uopće nije bitno čega, ne može se žaliti da ga prave budalom.
Valjda je jasno da formulacija "s okusom" nečega ne podrazumijeva da je to nešto dominatna komponenta proizvoda, već da su dodane arome kako bi se postigao okus nečega, čega ili vrlo malo ima ili uopće nema.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 11:20   #298
EU naredio: Nutella u Hrvatskoj mora biti ista kao u Njemačkoj

Direktiva propisuje da će kazne za proizvođače koji plasiraju dvostruku kvalitetu biti do četiri posto njihovog godišnjeg prometa. Paralelno sa zakonodavnim procesom ide i europsko istraživanje kvalitete proizvoda za koji je sredstva iz EU proračuna osigurala upravo Borzan.

"Prema mojim informacijama, uzorak će se uskoro formirati na osnovi doprinosa 19 država članica. Prvi rezultati će biti kroz par mjeseci, i moguće je da zakon bude izglasan i prije toga. Samim time su rezultati i važniji, jer će povući za sobom i prve sankcije", kaže Borzan.

No što ova odluka konkretno znači? Jednostavno, proizvodi će u svim zemljama EU-a trebati biti jednake kvalitete. Do sad to često i nije bio slučaj, a postoji bezbroj primjera gdje se ustanovilo da su proizvodi u zapadnim, bogatijim zemljama znatno kvalitetniji nego na istoku Europske unije.

Dobar primjer za takvu praksu je popularni namaz Nutella.

Tako je istraživanje zastupnice Borzan prije nekoliko godina usporedbom hrvatske i njemačke Nutelle utvrdilo da proizvod iz Hrvatske sadrži sirutku u prahu i manji postotak obranog mlijeka u prahu, dok proizvod iz Njemačke sadrži samo obrano mlijeko u prahu. Sirutka je jeftinija sirovina. Također je primijećena značajna razlika u boji, konzistenciji, mirisu i okusu proizvoda: proizvod kupljen u Hrvatskoj je slađi, gušći i aromatičniji na kakao dok je proizvod iz Njemačke tamniji, aromatičniji na lješnjak i maziviji.

No sad je takvoj praksi kraj, a hrvatski potrošači dobivat će jednako kvalitetne proizvode kao potrošači u Njemačkoj i drugim zemljama. Jasno, Nutella je samo jedan od takvih proizvoda.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...j/2059006.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 21:52   #299
Europski parlament odlučio: U Hrvatsku više ne smiju proizvodi lošije kvalitete

Direktiva, koju je Parlament odobrio s 474 glasova za, 163 protiv i 14 suzdržanih, sada će se podnijeti na odobrenje Vijeću ministara EU-a. Države članice imat će na raspolaganju 24 mjeseca od dana stupanja na snagu ove direktive da ga prenesu u svoje nacionalno zakonodavstvo.

Tim se zakonodavstvom izmjenjuju četiri postojeće direktive o zaštiti potrošača: O nepoštenim uvjetima u potrošačkim ugovorima, o nepoštenim uvjetima u potrošačkim ugovorima i o isticanju cijena. To je dio paketa „Nove pogodnosti za potrošače”.

ostatak ovdje: https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2079119.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2019., 10:36   #300
Barem sto se tice prehrane, u pametnim drzavama se kupuje domace, po mogucnosti lokalno I svijeze. Mislim, da je npr u Austriji oko 80 posto toga domaceg. Hrvatski poljoprivredni potenciali nisu losiji nego austrijski. Nisu kao u Saudijskoj Arabiji. Isto je nerazumljivo, da vasi hotelieri gostima ne nude domace lokalno. Voce I povrce pogotovo. Npr.smokvu, grozdje, visnju itd.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.