Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2014., 22:48   #281
Quote:
An123 kaže: Pogledaj post
Koliko sati dnevno imate na prvoj godini?
Ako guglas Skola primijenjene umjetnosti u nekom drugom gradu osim Zagreba, trebali bi na stranici imati plan rada ili broj sati ili nesto slicno pa probaj
tockica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 16:59   #282
Quote:
An123 kaže: Pogledaj post
Koliko sati dnevno imate na prvoj godini?
Pa najvise je 8 sati i to 2x tjedno a najmanje 6sati,al svakom razredu je drugacije jer neki imaju i 9 sati
Good vibes98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 20:50   #283
eeee ljudiii kad vam je prijemni?
Good vibes98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 08:30   #284
Quote:
durarara kaže: Pogledaj post
nis nis

hvala ljudi. prosla sam.
najmanje bodova je 70, a najvise 120
imala sam 85/120 ....na listi sam 80/140

ugl. hvala na informacijama
Imam pitanje: kako je bilo na prijamnom ,znam kaj se radi da upadnes ali jer se strogo ocjenjuje... i jer si imala tremu ?
Kako je bilo....?
mpepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 15:01   #285
Zakaj je na školi postavljena crna zastava, tko je umro?
DruantiaGaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 15:38   #286
Jedna ucenica iz 3 razreda ,pocinila je samoubijstvo
mpepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:37   #287
Ako imate pitanja u vezi prijamnog ispita javite se meni ,(ja sam 1.A ŠPUD Zagreb) mogu vam reci kako je u skoli kakvi su profesori,ucenici,predmeti i opcenito dojam.
mpepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 13:19   #288
Jel netko zna sta je bilo na prijamnom prosle godine, i sta bi moglo sada biti? i jel tesko? cula sam da su postali strozi!
aneburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:11   #289
Prijemni

Može pomoć... brat mi želi upisati ŠPUD, imate kakve savjete? Kako prijemni izgleda? Mogu li nekome poslati njegov stolac da pogleda?

Koliko dugo traje prijemni? Odmah se crta jedno za drugim, stolac pa tempere ili? Ima još nešto možda bitno da saznamo oko prijemnog?

Puno hvala!
ribica_nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:23   #290
Quote:
ribica_nemo kaže: Pogledaj post
Može pomoć... brat mi želi upisati ŠPUD, imate kakve savjete? Kako prijemni izgleda? Mogu li nekome poslati njegov stolac da pogleda?

Koliko dugo traje prijemni? Odmah se crta jedno za drugim, stolac pa tempere ili? Ima još nešto možda bitno da saznamo oko prijemnog?

Puno hvala!
Ne znam jeli ti se brat upisao, sad vidim post. Ako je, zanemari moj post...ako ga uopće vidiš. Ako je brat 8 raz. i ima još vremena, možda mogu pomoći.
Na prijamnom se crta stolica (olovka, može i ugljen) i nekakva kolažna kompozicija u boji složena na bijeli karton (tempere, vodene boje). Tako je barem bilo prije par godina, ne bi se trebalo ništa bitno mijenjati.

Naravno, računaj da stolica može biti postavljena u bilo kakvom položaju, meni je bila u ležećem. Također stolica može biti ona školska, a može biti i drugačija. Kod stolice je najbitnije pogoditi proporcije i smjestiti ju u format papira. Paziti da ne bude premala niti prevelika, ako će bratu biti lakše neka si napravi okvir od 5cm na papiru i neka mu stolica ne prelazi taj okvir, ali neka ga na kraju obavezno izbriše. Preporučam da se na sjenčanje ne gubi vrijeme, nije to bitno.

Ovaj drugi zadatak koji se slika u boji, najbitnije je osim smještaja u format pogoditi otprilike slične boje kao na kolažu.

Stolica i boje traju sveukupno oko dva sata, ne duže, osim ako nisu u međuvremenu što promijenili. Pauza između dva zadatka je oko 15 min.
Olovke i boje sam nosiš. Najbolje bi bilo među prvima ući u sobu u koju se crta tako da se uzme najbolje mjesto, jer može se desiti da netko sjedi ispred tebe pa ti otežava pogled.
35 bodova je minimum za prolaz, 60 možeš dobiti maksimalno.
Eto, ostali detalji se mogu naći na stranicama ŠPUD-a.
Vježbati redovno stolicu i problema ne bi trebalo biti.
Sretno

P.S
Stolica može u PM, i pitanje: zna li brat mjeriti proporcije ručno? Bilo bi dobro da to izvježba, može puno pomoći kod crtanja stolice.
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:28   #291
Quote:
Mrtav umjetnik kaže: Pogledaj post
Ne znam jeli ti se brat upisao, sad vidim post. Ako je, zanemari moj post...ako ga uopće vidiš. Ako je brat 8 raz. i ima još vremena, možda mogu pomoći.
Na prijamnom se crta stolica (olovka, može i ugljen) i nekakva kolažna kompozicija u boji složena na bijeli karton (tempere, vodene boje). Tako je barem bilo prije par godina, ne bi se trebalo ništa bitno mijenjati.

Naravno, računaj da stolica može biti postavljena u bilo kakvom položaju, meni je bila u ležećem. Također stolica može biti ona školska, a može biti i drugačija. Kod stolice je najbitnije pogoditi proporcije i smjestiti ju u format papira. Paziti da ne bude premala niti prevelika, ako će bratu biti lakše neka si napravi okvir od 5cm na papiru i neka mu stolica ne prelazi taj okvir, ali neka ga na kraju obavezno izbriše. Preporučam da se na sjenčanje ne gubi vrijeme, nije to bitno.

Ovaj drugi zadatak koji se slika u boji, najbitnije je osim smještaja u format pogoditi otprilike slične boje kao na kolažu.

Stolica i boje traju sveukupno oko dva sata, ne duže, osim ako nisu u međuvremenu što promijenili. Pauza između dva zadatka je oko 15 min.
Olovke i boje sam nosiš. Najbolje bi bilo među prvima ući u sobu u koju se crta tako da se uzme najbolje mjesto, jer može se desiti da netko sjedi ispred tebe pa ti otežava pogled.
35 bodova je minimum za prolaz, 60 možeš dobiti maksimalno.
Eto, ostali detalji se mogu naći na stranicama ŠPUD-a.
Vježbati redovno stolicu i problema ne bi trebalo biti.
Sretno

P.S
Stolica može u PM, i pitanje: zna li brat mjeriti proporcije ručno? Bilo bi dobro da to izvježba, može puno pomoći kod crtanja stolice.
Kvragu, stalno pišem stolica, a stolac je ispravno. My bad...
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:27   #292
Htjela bih upozoriti ljude koji se predomišljaju o tome je li bi htjeli upisati Špud. Prvo, prijemni za tu školu uopće nije težak kao što se to misli. Ja sam nacrtala par stolaca , oko četiri možda i upala sam bez problema sa 80 bodova. Išla sam na pripreme u Centar za likovni odgoj grada Zagreba. Ali unatoč tim pripremama, moj prijemi nije bio baš blistav.. znojila sam se i bila nervozna, na kraju ta stolica nije bila niti dovršena.Toliko o prijemnom.

Prvi razred prođe dosta brzo i maglovito. Gotovo nitko se neće sjećati prvog razreda po ičem posebnom osim nervoze o tome koji odjel hoće upisati.
Ako prođeš s 5.0 imaš garantiran upis na najteže odjele: grafika i unutrašnja arhitektura. Grafika je super odjel , tamo ima svega pomalo i ako se dovoljno trudiš čak i imaš budućnost kao umjetnik. Arhitektura se smatra jedinim ozbiljnim odjelom u školi jer tamo idu oe najviše trude i oni najčešće odu na dobar fakultet. Slikarski odjel na kojem sam ja maturantica je kompliciran, to ga najbolje opisuje. Taj odjel nemojte upisivati ako 100 posto niste sigurni da se hoćete baviti time. Problem tog odjela je što manjka materijala, platna se preslikavaju i gotovo nema šanse da ćeš dobiti čisto platno. Isto tako na crtanju kojeg vode dva profesora, ne znaš koji je lošiji od njih. Jedan je dobar slikar, ali po osobnosti nikakav. Ako kod njega ne radiš konstantno zadatke koje ti daje neće s tobom niti razgovarati. Drugi profesor te neće naučiti ničem korisnom jer nikad ne znaš što hoće od tebe. Tupiti će vam po mrtvoj prirodi sve tri godine bez neke zanimljive kompozicije. Raditi će te: olovkom, ugljenom (skoro cijeli drugi razred), akvarelom i akrilom (4 razred). Uljanim bojama nećete raditi mrtvu prirodu jer škola nema dovoljno novaca. Ostala dva profesora su super i uvijek u dobrom raspoloženju tako da se to nekako balansira. Slikarski odjel je velik , prima 20 učenika svake druge godine i puno njih upadne koji nemaju talenta, a i određeni profesori ih ubiju u pojam pa skroz odustanu na kraju. Drugi i treći razred su najzanimljiviji, dok je četvrti totalni kaos. 50 radova za maturu plus radovi na odjelu kojih je hrpetina i ne stigneš ih sve napraviti pa imaš dosta loših ocjena koje bi bile bolje da imaš više vremena. To je odjel sa puno stresa na kraju četvrtog razreda i preporučila bih da ga ne upisujete ako se istinski ne želite baviti slikarstvom. Znam da u prvom razredu imate puno očekivanja od slikarskog odjela ali on nije ono za što se predstavlja. Slikarstvo nije lagan odjel jer je zapravo jako malo učenika nadareno za njega.S druge stane imate mogućnost ilustracije koju vodi jedan dobar profesor sa puno iskustva i može vas dosta toga naučiti pa je to jedan plus. I posljednje tri godine na odjelu su skoro sve cure... Odjel fotografije bih svakako preporučila onima koji vole fotografiju jer je stvarno okej, odjel je veliki, čisti, ima malo učenika, dobre profesore i nije pretežak. Sve u svemu zanimljiv je. O ostalim odjelima nemam dovoljno informacija.

I za kraj opći dojam škole. Špud doista je jedinstvena škola u kojoj je svatko prihvaćen. Nema nasilja i svi se sa svima uglavnom slažu. Atmosfera je skroz opuštena bez pretjerane užurbanosti. Od profesora općih predmeta ima ih svakakvih, zavisi koje dobiješ. Ali su svi više manje okej. Prošla su vremena gotičara pa ih više i nema. Punk je mrtav ali pankeri nisu. Neki idu u primijenjenu zbog imidža umjetnika više nego zbog umjetnosti same pa dobiješ učenika koji još u drugom razredu ne zna razliku između freske i mozaika. Pa onda ima onih koji hoće na akademiju ali za vrijeme odjela odjednom nestanu. Ima svega ali za one koji hoće napredovati u umjetnosti špud je dobar početak jer budimo realni onaj tko se trudi taj će i uspjeti.

Tako za one koji nisu sigurni jer bi upisali špud. Nemojte se upisivati ako: imate relativno dobre ocjene iz osnovne škole ,a htjeli biste upisati primijenjenu zbog toga jer je lagana. Da škola nije jaka na općim predmetima, manjka jako u matematici koja je potrebna za državnu maturu. Nema više od pola predmeta koje imaju gimnazijalci. Tako da ako upišeš ovu školu moraš biti svjestan da ćeš biti dosta ograničen kod upisa na faks. Ako ti ne ide povijest i povijest likovne umjetnosti onda ćeš teško upisati i filozofski, tako da na to pazite.
simbolizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 23:12   #293
Ne idite u tu školu ako vam je stalo do vašeg psihičkog zdravlja.Imate po 9,10 sati,predmeti su kaos i previše svega,previšeeee.....Povijest katastrofa...profesori su užas,osim iz povijesti umjetnosti i iz kemije je ok,previše svi traže i škola je predugo svaki dan.Izlude te u mozak,a na predmetima struke ti ubiju inspiraciju.Što se ljudi tiče,ima predobrih ljudi ali ima i dosta dvoličnih pokvarenih ljudi.Škola je katastrofa,i ako ste neradnici rađe upišite modu i dizajn
Zutiormar123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 15:26   #294
Question POMOOOOC!

trenutno sam 8 razred osnovne i planiram u špud ali imam puno pitanja i briga. Malo se bojim prijemnog. Ici cu na pripreme ali i dalje sam zabrinuta. Što ako ne upadnem? Neznam gdje bi drugdje! U pocetku, moji roditelji su bili zabrinuti oko mog odbira srednje. I to sa opravdanjem. Moje sestricne su obadvije otisle u špud ali nisu zavrsile faks i sad rade ne tako "dobre" poslove. Sada me podupiru i vrlo sam im zahvalna za to ali sad su tu brigu prenjeli na mene. Neznam jeli najpametnije da odem u primjenjenu ali stvarno tamo zelim ic. Aaaaahh! Neznam sto cu.
mirtapirta16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 11:43   #295
Quote:
mirtapirta16 kaže: Pogledaj post
trenutno sam 8 razred osnovne i planiram u špud ali imam puno pitanja i briga. Malo se bojim prijemnog. Ici cu na pripreme ali i dalje sam zabrinuta. Što ako ne upadnem? Neznam gdje bi drugdje! U pocetku, moji roditelji su bili zabrinuti oko mog odbira srednje. I to sa opravdanjem. Moje sestricne su obadvije otisle u špud ali nisu zavrsile faks i sad rade ne tako "dobre" poslove. Sada me podupiru i vrlo sam im zahvalna za to ali sad su tu brigu prenjeli na mene. Neznam jeli najpametnije da odem u primjenjenu ali stvarno tamo zelim ic. Aaaaahh! Neznam sto cu.
Nemoj u špud ako boga znaš, spasi se, možda još nije kasno. Zeka peka Samo daj, nije ti to tak loša škola, jest da možeš završiti ispod Savskog mosta s iglom u ruci (kao ja), ali isto tako možeš i uspjeti. Sve ovisi o tebi. Treba bit jak u glavi za izdržati sva sranja tamo. Špud te neće napraviti umjetnikom/com ne zavaravaj se, jer umjetnik se ne postaje, on se rađa. Špud te eventualno može usmjerit na pravi ili krivi put... na tebi je da odlučiš koji će to biti.

Poslano sa mog DIG-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 19:10   #296
Sada sam drugi razred jedne vrlo zahtjevne gimnazije.
Inace sam u osnovnoj prolazila s 5.0, a ove dvije godine cu sa 4.0 i 4.17
Htjela bi se prebacit u ŠPUD pa me zanima da li je to uopće moguce sa mojim znanjem i ocjenama.
dolorem.ipsum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 13:19   #297
Quote:
dolorem.ipsum kaže: Pogledaj post
Sada sam drugi razred jedne vrlo zahtjevne gimnazije.

Inace sam u osnovnoj prolazila s 5.0, a ove dvije godine cu sa 4.0 i 4.17

Htjela bi se prebacit u ŠPUD pa me zanima da li je to uopće moguce sa mojim znanjem i ocjenama.
Ocjene su ti vrlo dobre, na temelju njih siguran sam da bi se uspijela prebacit u špud. Crtanje i prijemni ispit je drugi par rukava, to ti ionako nosi najviše bodova. Tu ne smiješ zeznut. Ako zezneš, jedino te dobre ocjene mogu spasit.

Poslano sa mog DIG-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2021., 15:15   #298
Može pretty please neki info koliko uopce sati matematike ima u ŠPUDu tjedno, vjerojatno ovisi od smjera do smjera?

I na koje se smjerove najteze upada u 2. godini, pretpostavljam unutarnja arhitektura? Kakva je navala na tekstilni odjel i aranzersko-scenografski?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2021., 21:40   #299
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Može pretty please neki info koliko uopce sati matematike ima u ŠPUDu tjedno, vjerojatno ovisi od smjera do smjera?



I na koje se smjerove najteze upada u 2. godini, pretpostavljam unutarnja arhitektura? Kakva je navala na tekstilni odjel i aranzersko-scenografski?
Ovisi o smjeru. Grafika primjerice uopće nema matematiku. Osim kao izborni predmet.
Najteže se uvijek upadalo na arhitekturu i grafiku.

Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2022., 14:28   #300
Održavam pripreme za upis u ŠPUD.
Do sada 100 postotna uspješnost upisa.
Za informacije o meni i satovima pošaljite upit porukom.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.