Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 09:57   #621
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Ako izbacimo Suzumi i Fujitsu LMC zbog cijene ovdje jedini pravi favorit je Hitachi 35RPC u odnosu na ostale navedene.
Zašto?
On ima želju 50m2 grijati, od njih 70. Jedan zid 12cm, ov eostle zidove 25-30 cm nekužim, jer nisam shvaito št aje iza njih, neki stanovi ili šta.
Ak je na kontinetu. biti će malo zahtjevan zadatak.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.02.2018., 10:07   #622
Hvala na mišljenju, sad ostaje samo vidjeti kako će izgledati financijska situacija . I onog Panasonica YE12MKX smo kupili samo zbog hlađenja (bilo je tamo 2011, 2012 nemoguće biti u potkrovlju nakon podneva), a na kraju je do sada više grijao nego hladio .

To je dogradnja postojeće kuće, sad to izgleda kao dvojni objekt. Vanjski zidovi su 30cm termoblok i 12cm stiropor, a do stare kuće je 25cm termoblok iza kojeg je 30cm zid (cigleni) "stare" kuće.

Lokacija je Zagrebačka županija.

Zaboravio sam ranije napisati, ova razlika od 50m2 do 70m2 su spavaće sobe i one ne moraju biti grijane na istu temperaturu kao stan (a kasnije će i tako doći centralno). Za njih ostavljam mogućnost ugradnje dodatnih klima, jer jedna ne može pokriti obje sobe, ali za sad ne mogu toliko uložiti + (gotovo) jedina mogućnost smještaja vanjskih jedinica je pročelje kuće što bi bilo ružno.
Fitz is offline  
Old 19.02.2018., 10:39   #623
ma odustat ćeš ti od centralnog kad sve pokriješ klimama i vidiš kako fino ugriju
zato sam samo nemoj napraviti grešku u koracima i odabrati neki low cost uređaj koji ti to neće odađivati kako treba

samo provođenje instalacije centrlanog košta par hiljadrki eurona
ja imam centrlano od ranije i izbjegavam ga paliti koliko god je moguće. U prizemlju kuće ga nikako ne palim, a u potkrovlju sam prošle pola zime bio na centralnom pri onim polarnim hladnoćama. Ove godine, palio sam ga samo radi gostiju oko Božića.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.02.2018., 12:21   #624
Thx
Nikomah is offline  
Old 19.02.2018., 13:49   #625
Treba mi klima za grijanje i hlađenje prostora veličine 37 m2. Cijene do najviše 5000kn. Možete napisati 2-3 modela, treba mi neka srednja kvaliteta.
leo100 is offline  
Old 19.02.2018., 13:54   #626
Ekipa, pošto vidim da najavljuju i -20 u sljedećih par dana, mada mislim da će se to promjeniti, treba li na što pripaziti ako pokušam grijati sa klimom na tako niskoj temp?
FH35 je u pitanju,

pozz
Zokinjo3 is offline  
Old 19.02.2018., 15:11   #627
Quote:
leo100 kaže: Pogledaj post
Treba mi klima za grijanje i hlađenje prostora veličine 37 m2. Cijene do najviše 5000kn. Možete napisati 2-3 modela, treba mi neka srednja kvaliteta.
izolacija prostora?
lokacija?
jeidno grijanje ili ima alternativa?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.02.2018., 15:15   #628
Quote:
Zokinjo3 kaže: Pogledaj post
Ekipa, pošto vidim da najavljuju i -20 u sljedećih par dana, mada mislim da će se to promjeniti, treba li na što pripaziti ako pokušam grijati sa klimom na tako niskoj temp?
FH35 je u pitanju,

pozz
FH; -20 ?

pripremi drva

šalim se.....niš posebno, očisti eventualno filtere

najavljuju -20, ali za zagreb kažu -11 i -16
i to neki jutarnji peakovi....nećeš to previše osjetiti u izoliranom prostoru
radi one zadrške po vanjskoj klima će ti raditi ko da je par stupnjeva manje
tak da ne očekujem neke drame, pogotvo sa premium modelima
to bi trebala odraditi ko od šale
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.02.2018., 15:37   #629
Ajde de, budemo vidjeli, thx na odgovoru
Zokinjo3 is offline  
Old 19.02.2018., 15:50   #630
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ma odustat ćeš ti od centralnog kad sve pokriješ klimama i vidiš kako fino ugriju
zato sam samo nemoj napraviti grešku u koracima i odabrati neki low cost uređaj koji ti to neće odađivati kako treba

samo provođenje instalacije centrlanog košta par hiljadrki eurona
ja imam centrlano od ranije i izbjegavam ga paliti koliko god je moguće. U prizemlju kuće ga nikako ne palim, a u potkrovlju sam prošle pola zime bio na centralnom pri onim polarnim hladnoćama. Ove godine, palio sam ga samo radi gostiju oko Božića.


Meni to grijanje paše, iz iskustva s navedenim Panasonicom (ne znam, smatrao sam njihove klime boljima, a nekako vidim da ih gotovo nitko ne preporučuje), tako da što se mene tiče - može!

Razvod cijevi (ormarić, cijevi za radijatore) za centralno je gotov, fale radijatori i kotlovnica. Moram još odlučiti što napraviti, ide se korak po korak, ako neće ići kotlovnica onda treba smisliti neko drugo rješenje za PTV. Postoji priprema za toplinsku pumpu, solarne kolektore, dimnjak (za kruta goriva) i priprema za klime, dakle sve osim plina (i dimnjaka za plin) kojeg nema u blizini. Kako para nikad nema dosta, a i ne žuri mi se nikud, ide se polako, glavno da si ured opremim i ako ću s klimom riješiti 350 dana godišnje, to je to .

Što se minusa tiče, ne sjećam se kad su ih zadnji puta pogodili, ima već valjda par godina . Al trebalo bi da malo pobije ovu gamad, nevalja ova pretopla zima .
Fitz is offline  
Old 19.02.2018., 16:56   #631
za ptv imaš alternativu, naorčito sad kad planiraš uzet novu klimu:

http://frigos.net/proizvodi.html

nadoplata je cca 3000 kn ukljčujući bojler
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.02.2018., 18:05   #632
Quote:
Zokinjo3 kaže: Pogledaj post


Kakva su iskustva sa tim amortizerima? Ja sam kupio u ferotermu i evo ni mjesec dana ( jos nisam ni upogonio klimu jer cekam servisera da mi spoji klimu ) i primjetio sam da su mi te gumice sve ispucale. Mislim da nece docekat ljeto, raspast ce se prije njega.
bruce80 is offline  
Old 19.02.2018., 18:48   #633
Guma ko guma i nije bas pogodna za vanjske uvjete, ak,nije kvalitetna desava se ovo sto opisujes
Kakogod, ti nosaci su na haieru prEzivjeli 11 godina i nadzivjeli klimu, a i sad na toshibama drze 2 tj 4 godine
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.02.2018., 18:58   #634
Ja sam isto bio skeptičan, no dečki su me uvjerili da nema brige. Meni su bile u stanu mjesec dana, ništa nije ispucalo, sada ih ne vidim ali kad svaki servis bude, budem tražio provjeru. Kao što Edgar kaže moralo bi trajati, čak i serviser koji je ugrađivao je rekao da nema brige s tim...da se opustim i uživam
Zokinjo3 is offline  
Old 19.02.2018., 19:51   #635
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Zašto?
On ima želju 50m2 grijati, od njih 70. Jedan zid 12cm, ov eostle zidove 25-30 cm nekužim, jer nisam shvaito št aje iza njih, neki stanovi ili šta.
Ak je na kontinetu. biti će malo zahtjevan zadatak.
Ja sam ovdje očito dosta predvidio, grijati 50 m2 sa jednom klimom još ako je prostor neizoliran je po meni nemoguće.

Ja grijem sa dvije klime 55 m2 u Rijeci i više puta sam navodio da je za tu kvadraturu potrebna još jedna klima da bi tada bilo pravo grijanje znači 3 klime..

Ovo sa jednom klimom na toj kvadraturi je samo preživljavanje.

Ovo što sam naveo za Hitachi stoji e sada je pitanje koliko će klima ubaciti u taj prostor.

Ja u kući super izolovanoj od 47 m2 imam jednu klimu kratko vrijeme sam grijao to bi mogla odraditi bez problema do -7c ali da bude grijanje kako treba još jedna klima mora biti.
BatmanBg is offline  
Old 19.02.2018., 20:27   #636
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Mislim kod sebe uskoro odraditi čišćenje.. Imaš li preporuku za to sredstvo za pranje izmjenjivača? Po mogućnosti da se može online naručiti..
Sva ta priručna sredstva su ti po mom sudu malo veći drek koji u slučaju masnoća nafilteru i izmjenjivaču i većih zaprljanja ne mogu odraditi posao kako treba..

Pitaj nekog servisera da ti da malo jačeg sredstva za čiščenje i za dezinfekciju...

Obavezno čisti i vanjsku jedinicu bez obzira jer ti se čini čista. Ukoliko imaš dupli izmjenjivač njega bi trebalo rastaviti i oprati pod visokim tlakom, inače drek...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 20.02.2018., 01:00   #637
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post


Meni to grijanje paše, iz iskustva s navedenim Panasonicom (ne znam, smatrao sam njihove klime boljima, a nekako vidim da ih gotovo nitko ne preporučuje), tako da što se mene tiče - može!
Ja imam TE35TKE, kupljen početkom 12. mjeseca. Stavljen je u 50 m2, starija zgrada, debeli zidovi, ali bez izolacije. Na grijanje nemam nikakvih prigovora. Od 3.12. do danas radi 24/7 i drži 23 stupnja, uz minimalan napor. Ima rezerve i za ozbiljno grijanje, znači osnovnu svrhu ispunjava.

Smeta me samo jedna stvar. Plastika voli krckati dok se klima grije i hladi. U stabilnom radu toga nema, ali ako se na višim vanjskim temperaturama počne paliti i gasiti, onda se zna čuti krckanje. Pogotovo se to primjećuje u Quiet modu, gdje se izmjenjivač zbog smanjenog protoka zraka jače zagrije, pa krcka svakih 5-6 sekundi i uništena je sama svrha Quiet moda. Srećom pa taj mod ne koristim. Možda sam ja preosjetljiv na takve stvari, ali ne preporučam staviti u spavaću sobu

No ja sam ga dobio na dobrom popustu za 5200 kn sa ugradnjom. Mislim da je 7200 koliko bi me redovno koštao previše. Za tu cijenu trebao bi biti bez prigovora.

Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje očito dosta predvidio, grijati 50 m2 sa jednom klimom još ako je prostor neizoliran je po meni nemoguće.

Ja grijem sa dvije klime 55 m2 u Rijeci i više puta sam navodio da je za tu kvadraturu potrebna još jedna klima da bi tada bilo pravo grijanje znači 3 klime..

Ovo sa jednom klimom na toj kvadraturi je samo preživljavanje.
Štajaznam, možda je tebi raspored zeznut. Ja grijem dnevni dio stana, gdje je sve više-manje otvoreno pa to funkcionira. Za totalni komfor trebale bi dvije, slažem se, ali stvarno treću već ne znam gdje bih stavio
hellblade is offline  
Old 20.02.2018., 08:04   #638
heliblade, kod mene bi trebala i treća klima ne kod vas.

Kod mene tu drugu sobu slabo zagrije doduše ne koristi se često jedino vikendom ali samo kažem da bi bio puni konfor tri klime bi bile savršene.
Da raspored prostorija je loš.
BatmanBg is offline  
Old 20.02.2018., 09:39   #639
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
izolacija prostora?
lokacija?
jeidno grijanje ili ima alternativa?
Stara gradnja (kamen), jug Istre. Velčina prostora je 37m2 kad je sve otvoreno. Glavni prostor u kojem se najviše boravi ima oko 20m2 ostalo bi se moglo na radijator grijati. Za hlađenje bi trebalo tih 37m2.
leo100 is offline  
Old 20.02.2018., 10:39   #640
hellblade

iako kažu čak u manuelu da je to krckanje plastike normalno radi širenja plastike radi topline, malo čudno da na modelu od skoro pa hiljadu eura toga toliko ima
ja nezanm, doista, da li sam ijednom na suzumiju čuo to krckanje, iako navodi i u manuelu da je uobičajno. jedino u deforstu kad napravi onaj 'smrtni' izdah tu se malo čuje
na starom haieru pak od prvog dana to krckanje, da ne kažem da ni dok je bio novi, odmah po montaži poklopac nije fino nasjedo na okvir, zijevao je jedno pola milimetra, onako skroz malo, ali kad bi krenuo u max brzini čulo se odmah u startu krckanje......čini se da je sve to do završne obrade, za haier ne čudi, kolik para toliko muzike, al pak na panasonica ne bi smjelo toliko biti toga
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.