Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 16:25   #2461
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
A šta da ti kažem moj Wogy. Vezat za radijator i ne puštat vani
Vidi ovo, kakva je ovo prljava Skorpionska masta.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:34   #2462
Quote:
Deborah De Luca;68116945
Ovo je tablica dostojanstva planeta :)

[url=https://postimages.org/
kaže:
[/url]
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Evo malo priče o Saturnu, u čast njegovu ulaskom u Jarca

Saturn je poslednja planeta u Zodijackom, Kaldejskom poretku planeta. Nakon njegove sfere sledi sfera fiksnih zvezda, čiji uticaj je minoran na nase natalne karte.
Kreće se najsporije po zvezdanom nebu, trom je, hladan, suv. Najveći je malefik, neplodan je, jer na hladnoci tela pucaju a hladna i ledena zemlja nista ne radja. Vlada nasim 1 i 8 poljem, i simbolise alfu I omegu, početak i kraj ljudskog zivota.
Simboliše naše fizicko telo, kosti, kožu i sve ono što mi kao ljudsko bice jesmo, tako vlada nasim prvim poljem u prirodnom horoskopu.

Isto tako simboliše kraj naseg života na zemlji, razaranje našeg fizičkog tela, zato vlada 8 poljem u kome se naše fizičko postojanje završava.
Saturn je pravi kradljivac vremena, on nas zavarava, manipuliše, obmanjuje. On je privid, sa njim nam se čini da imamo svo vreme ovoga sveta dok nam vreme zapravo neumitno teče. Pa čekamo da se nešto desi, čekamo svojih pet minuta, svoj nastup, svoje vreme, dok na kraju ne postanemo svesni da smo previše vremena izgubili u cekanju. On ume da da, da nam se učini kako nam je sve krasno i kako smo moćni i jaki, a onda ( obično u svom retro hodu ) sve razori do temelja. Jer Saturn je najopasniji kada je retrogradan, takodje je teži u noćnim rodjenjima jer je onda previše hladan i suv. Darežljiviji je u dnevnim kartama jer mu je Jupiter jedini ravan i prijatelji su iz iste sekte.

On nas udaljava od ljudi svojom hladnoćom, sa njegovim teškim aspektima u kartama odnosi se prekidaju hladnoćom, barijerama, zidovima koje je nemoguce srušiti. Jer Saturn je strah, strah od odbačenosti, neprilagodjenosti, neadekvatnosti, od nevoljenosti. Saturn je okrutan, surov, grub, od njega nam prolazi jeza kroz kosti, narušava poverenje i uvlači se kao senka izmedju dva bića, udaljava, pravi razdore, provalije...

Ako nema jakog uticaja benefika, prvenstveno Jupitera i dobre povezanosti Sunca, Meseca, podznaka, Venera, razdori koje on napravi su nemogući za prevazilaženje jer ljude nadvaladaju strahovi, sujeta, hladnoca, okrutnost, optuzivanje, povlačenje u sebe I zidovi koje je nemoguće prevazići.

Inače Saturn je majstor obmana i laži. Jako je izražen u horoskopima lopova, lažova, prevaranata, jer Saturn je maska, i po tome je poznat. Njegova kombinacija sa Merkurom i Marsom je česta u kartama kriminalaca, ako je na uglu onda je to kriminal koji završava kaznom. Saturn kao kradljivac vremena i majstor manipulacije i obmane ume da zavara, ili makar pokuša, on vezuje, stavlja u okove, deluje kao lepak...

Loš Saturn je beznadje, očaj, tuga, patnja, siromaštvo, njegova boja je crna, on je mrak iz kojega nema izlaza, nema nade da ce biti bolje. Narocito ume ovako da muci kada je položen loše pa nam oduzima nadu da ce biti bolje, da se problemi mogu resiti, da će sve proći.

S obzirom na to koliko je bitan i jak u nasim kartama, jedino Jupiter ima snagu da ga zauzda, ublazi njegov loš uticaj. Protiv Saturna se jedino možemo boriti Jupiterom. Nadom, optimizmom, blagošću, plemenitošću...posebno je težak kada vlada kadetnim kućama koje su poznate kao mračne, a to su 6. 8. 12. jer tada ume da muči depresijom, mračnim mislima, tugom, suzama...

Ono što možemo učiniti u ovakvim situacijama, kada nas potopi veliki, mračni talas jeste misao da će i to proći i da nas posle kiše i oluje uvek čeka Sunce, da se treba umiriti, verovati, ne padati u blato. Ne lagati, ne pokušavati izmanipulisati jer kazna će stići kad - tad.

Saturnova boja je crna zato je trebaju izbegavati ljudi kojima je on u natalnoj karti loš. Dobro je nositi recimo zeleno, jer to je boja Venere a njom se jača srčana chakra, odnosno Anahata chakra i ublažava uticaj Saturna, kao i žad, rozen kvarc npr...
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Nego, evo malo nešto o Veneri

Venera je u kartama oba pola zaduzena za nasu seksualnost, osećaj za suprotni pol, harmoniju, ljubav, estetiku, nacin na koji i u čemu uživamo.
Dobra i snažna Venera nam omogućava da gradimo dobre odnose sa suprotnim polom i da gradimo poverenje, uživanje u telesnim zadovoljstvima, sreću, radost, jer ona prirodno vlada 5. kućom horoskopa ( ona je 5 planeta od Saturna koji vlada prirodnom 1. kućom ).

Dobra je kada je "ženska" tj.kada je u znacima gde izlazi posle Sunca, recimo Sunce u Devici a Venera u Vagi, ili da je barem 15° ispred njega ako su u istom znaku jer je onda izašla iz spaljenosti, tada je kao tek todjena Afrodita jer je brza, direktna u svom kretanju, čunla, senzualna, ženstvena, sledi Sunce kao sto žena sledi muškarca jer i na noćnom nebu ostaje da sija i kada ono zadje.

Žene koje simboliše ovakva okcidentalna Venera su ženstvene, mirnije, manje napadne, pasivnije, odišu ženskim osobinama.

Ovakva ce Venera biti sada u Ribama, a oni koji se rode sa ovom Venerom biće srećni u ljubavi.

Venera je saa u Ribama. Izlazi lagano iz spaljenosti, odvaja se od Sunca. Odavno nije bila lepše postavljena na nebu.

Blago onima kojima je ona vladarka, natalna, solarna, profekciona...doživece mnoge divne trenutke ljubavi, uzivanja, radosti, opuštenosti, oslobodjenja.

Ova Venera ne želi da tuguje, ona će delovati kao melem na ranu, da zaleči, da oslobodi tuge...Jedino je kvadrat sa Marsom iz Strelca malo muči, dovoljno da uzburka strasti I ne da mira. Krajem meseca ce Venera i Merkur biti u konjunkciji. Tu gde ljubav dominira i sanja, razumu nema mesta. Kako cemo se gubiti u masti opijeni ljubavlju, ne razmisljajuci o bilo kakvim problemima. Idealizovati, sanjati, maštati, možda i putovati zbog ljubavi.
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Prema astroloskom ucenju, svakim danom vlada jedna planeta.
Pa tako, u zavisnosti od dana u kom smo rodjeni, rodjeni smo pod vladavinom jedne od njih sedam.

Nedeljom vlada Sunce
Ponedeljak je dan Meseca
Utorkom vlada Mars
Sredom vlada Merkur
Cetvrtkom vlada Jupiter
Petkom vlada Venera
Subota je dan Saturna


Danas je dan Meseca, pa u njegovu cast

To the Moon and back
https://youtu.be/HCm6gRHINqA

Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Jupiter

Jupiter je najveci dobrotvor I benefik u zodijaku. Zajedno sa Suncem i Saturnom pripada dnevnoj sekti planeta, muška je, kolerična, mada ga Ptolomej smatra vetrovitom planetom, sangviničnom, umnom. Planeta je mudrosti, plemenitosti, širine duha, aristokrata i plemića. Superiorna je planeta koja uvek želi da pomogne a ako vec ne može onda barem da ublaži negativne uticaje drugih planeta. Aktivan je, uvek se izdvaja od drugih svojim vrlinama, stavom, razumevanjem.
U mitologiji Jupiter je bio sin Kronosov koga je majka spasila tako sto je ocu Kronosu, koji je u strahu od gubitka prestola koji mu je bio proreknut, jeo svoju decu. Jupitera je spasila majka tako sto je ocu podmetnula kamen koji je on progutao misleci da je progutao sina Jupitera. Kada je stasao dovoljno započeo je rat protiv Kronosa uz pomoc svoje braće koju je oslobodio iz očeve utrobe. Porazivšti oca Kronosa / Saturna, došao je na presto, a za vreme njegove vladavine, vladalo je blagostanje, izobilje, a sam Jupiter je vazio za plemenitog vladara.

Jupiter se najbolje izražava u Strelcu gde mu je dnevni i Ribama, gde mu je noćni domicil kao i Raku gde je egzaltiran, donosi srecu i blagostanje u dom i porodicu. Dobro se oseca u Ovnu i Lavu gde je u svom triplicitetu.
Njegova loša dostojanstva su u Jarcu, gde je koristoljubiv, manipulativan, naginje lošem moralu pod pritiskom i željom za statusom i priznanjima pa ne bira sredstva da do nečega dođe, i u Devici gde je sitničav i gubi svoj optimizam i veru, i sve preterano analizira. U lošim dostojanstvima, kao i sa svakom drugom planetom, najbolje ga je uposliti kroz neku simboliku.

Jupiterovi podanici su pravedni, bore se na strani slabijih, štite pravdu, vole prirodu i životinje. Plemeniti su, cene vrline, čast, dostojanstvo...

Jedino Jupiter je dovoljno snažan da zauzda negativnost i zlo koje Saturn poželi da napravi, pa su njegovi aspekti sa Saturnom jako dobri, pogotovo za posao, posedovanje zemlje, nekretnina i ambicije...

Venera je ušla u Ribe, napravice trigon ka Jupiteru u Škorpiji iz njegovog znaka. Ovo ce biti lep aspekt ljubavi I uzivanja.
Etogac
S V E spremljeno.
Otvorena nova mapica *Mistreriozna, karizmatična Sarah de Luca *

Gledam tablicu kao da vidim najslađi bonbon
Samo ne znam zašto su mi dvije kolone prazne, kaj sam defektna?

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
U 12. u ribama. Dobro mu je tamo, kao neki andjeo cuvar. Problem su Mars i Mjesec u toj istoj kuci. : o

Anida, što kaže moj Jupiter?
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:14   #2463
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Jel ovako izgledaju te udavace?
Točno tako

Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Vidi ovo, kakva je ovo prljava Skorpionska masta.
Jesi vidila kakav sam?
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:59   #2464
Pohotan si Daario, sta drugo reci. Fatalan sa tim kvadratom Saturna I Marsa

A I to ste vi Splicani I Dalmatinci.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:05   #2465
Quote:
Miaana kaže: Pogledaj post
Etogac
S V E spremljeno.
Otvorena nova mapica *Mistreriozna, karizmatična Sarah de Luca *
Hvala draga, šta bih ja na ovom forumu bez tebe

Quote:
Gledam tablicu kao da vidim najslađi bonbon
Samo ne znam zašto su mi dvije kolone prazne, kaj sam defektna?
Ne znam šta ti je nejasno, koje kolone, o čemu se radi?
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:18   #2466
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post

Ne znam šta ti je nejasno, koje kolone, o čemu se radi?
Nemam noćnog vladara niti pada
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:13   #2467
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Pohotan si Daario, sta drugo reci. Fatalan sa tim kvadratom Saturna I Marsa

A I to ste vi Splicani I Dalmatinci.
Mene i tako samo zanima jesam li tebi fatalan
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:19   #2468
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Mene i tako samo zanima jesam li tebi fatalan
Mislim da tvoja fatalnost prevazilazi granice.
Uf, jel to zbog moje harizme?

Ubitacan ti je taj Saturn 90 Mars0Mesec, rekla bih da gde ti stanes tu trava vise ne raste.

Quote:
Miaana kaže: Pogledaj post
Nemam noćnog vladara niti pada :nog ica:
Imas ti svog vladara, sta se brines.

Dobar vam Marsov dan.
Sneg kod nas zavejao.

Gde je Recht? Kafenise sa turistkinjama po Splitu sigurno, umesto da nam protumaci ovaj Marsov dan.
Hajde Rechte, ti imas najjaceg Marsa na forumu, mani se turistkinja, dolazi da pises o Marsovom danu.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:23   #2469
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Mislim da tvoja fatalnost prevazilazi granice.

Ubitacan ti je taj Saturn 90 Mars0Mesec, rekla bih da gde ti stanes tu trava vise ne raste.
Znači, pokosila si travu za mene?
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:27   #2470
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Znači, pokosila si travu za mene?
Pose, pose nisam ja, to je moj Mars u Ovnu.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:40   #2471
Quote:
Miaana kaže: Pogledaj post

Anida, što kaže moj Jupiter?
Nista, u djevici, ne ocekuj puno, za tebe vrijedi: uzdaj se u se i svoje kljuse.
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post

Ubitacan ti je taj Saturn 90 Mars0Mesec, rekla bih da gde ti stanes tu trava vise ne raste.
Zasto, to su aspekti koji ukazuju na blokade, ne na karizmaticnost.

Quote:
Dobar vam Marsov dan.
Sneg kod nas zavejao.
Divno, za snijeg
Ok, danas mozda mogu pokusat s gymom ako je Marsov dan, jucer bas nije islo.
Quote:
Gde je Recht? Kafenise sa turistkinjama po Splitu sigurno, umesto da nam protumaci ovaj Marsov dan.
Navodno je guzva u Splitu zadnjih par dana.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:46   #2472
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Pose, pose nisam ja, to je moj Mars u Ovnu. :nogi ca: :r ofl:
Volim tvog Marsa u Ovnu Zapravo, volim sve kod tebe

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post

Zasto, to su aspekti koji ukazuju na blokade, ne na karizmaticnost. :mis li:
Ja samo znam da mene moj Jupiter izvuče iz svih tih pizdarija Jer bi inače bio nasilnik i alkos i ne znam šta, ovako sam jedna divna i topla osoba


Quote:
Navodno je guzva u Splitu zadnjih par dana.
Ma sanira se smetlište, pa valjda zato
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:56   #2473
Dario ima promenljiv kvadrat sa dostojanstvenim planetama uz prejakog Jupitera koji ga uvek drzi na ispravnom kursu, uz to mu daje hladnokrvu realnost kad treba, jer su mu Sunce, Saturn I Jupiter izuzetno snazni I dostojanstveni. Aspekt SA90MA je i aspekt hladnokrvnosti.
Sta cu kad mi je njegov aspekt fatalan.

Ja nisam ljubitelj tog aspekta ali sam ga videla kod dosta ljudi ovde. Ono, aspekt gde osoba sebi uvrti nesto u glavu I ne ume da pusti, ne zna da vidi kada je gotovo, opsednuta je necim.

Pogotovo je tezak kada je u fiksnom znaku, tipa Saturn u Skorpiji a Mars u Vodoliji. Tu osoba nesto sebi fiksira I ne kapira da treba da promeni fokus, ne odustaje jer ne vidi realno da nema vise sta da trazi u necemu. Ide do samounistenja, recimo taj aspekt je imao Hitler.
SA u Lavu 90 MA u Biku. I unistio I razorio I sve oko sebe I sebe samog na kraju. Nije razumeo da zauzima potpuno pogresan stav, stranu, da mu ciljevi nisu ispravni, da je sam po sebi nemoralan ( uz loseg Jupitera u Jarcu ).

Daleko je blazi u promenljivim znacima, kao recimo SA u Strelcu a MA u Ribama, a ako nema pomoci Jupitera onda je bas kao kod Hitlera, koji je uz sve jos imao katastrofalnog Jupitera u Jarcu.

To me podseti na ovaj film.

https://youtu.be/zOqRn0YeS1I

Da, pa Split je izgleda bas pozeljna destinacija.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:13   #2474
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Dario ima promenljiv kvadrat sa dostojanstvenim planetama uz prejakog Jupitera koji ga uvek drzi na ispravnom kursu, uz to mu daje hladnokrvu realnost kad treba, jer su mu Sunce, Saturn I Jupiter izuzetno snazni I dostojanstveni. Aspekt SA90MA je i aspekt hladnokrvnosti.
Sta cu kad mi je njegov aspekt fatalan.
Da, gotovo ti je Zarobio te moj aspekt i sad me moraš trpit
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:21   #2475
T
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Volim tvog Marsa u Ovnu : o Zapravo, volim sve kod tebe

Ja samo znam da mene moj Jupiter izvuče iz svih tih pizdarija : o Jer bi inače bio nasilnik i alkos i ne znam šta, ovako sam jedna divna i topla osoba :ro fl:

:m isli: Ma sanira se smetlište, pa valjda zato
Da, kako ne bi kada ti je u prvoj kuci

Inace, da meni je tvoj Jupiter stvarno fascinantan.
Koliko god ljudi ne razumeju, on nas drzi na ispravnom kursu, da ne zastranimo. On je nas zastitnik kao sto je astronomski Jupiter zastitnik planete Zemlje, on svojom gravitacijom I snagom svog tela stiti Zemlju od razornih asteroida I nebeskih tela koja bi nas unistila.
Tako je I sa Jupiterom, sa nasim moralnim nacelima, ispravnim stavovima, ciljevima, mudroscu, inteligencijom, znanjem...ako su nam stavovi I ciljevi neispravni ili nemamo moralnih nacela, vrlo je verovatno da ce nas nase delovanje I odluke odvesti do samounistenja.

Zato je meni Jupiter najdraza planeta I prvo ga pogledam u karti.

Sa tim Ribama I bez Jupitera, pa moguce da bi bio neki alkic. Elvis Preasley je imao tako u 12 kuci pa eto ga.

Uf, mora da vam smrdi sad od tog smetlista.
Zamisli dodju ti nezeljeni gosti, sad bar imas gde da ih odvedes.

Ja cu ipak sacekati da se vazduh rascisti.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:30   #2476
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Dario ima promenljiv kvadrat sa dostojanstvenim planetama uz prejakog Jupitera koji ga uvek drzi na ispravnom kursu, uz to mu daje hladnokrvu realnost kad treba, jer su mu Sunce, Saturn I Jupiter izuzetno snazni I dostojanstveni.
Planete u svom triplicitetu su ok postavljene ali se ne moze bas reci da su izuzetno snazne i dostojanstvene. I Mars u 12...
Ali necu vise o njegovoj karti s tobom, samo vi nastavite.
Quote:
To me podseti na ovaj film.

https://youtu.be/zOqRn0YeS1I
Pun pogodak.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:31   #2477
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Da, gotovo ti je Zarobio te moj aspekt i sad me moraš trpit
Pa kazu da Saturn deluje kao lepak.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:36   #2478
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Planete u svom triplicitetu su ok postavljene ali se ne moze bas reci da su izuzetno snazne i dostojanstvene. I Mars u 12...
Ali necu vise o njegovoj karti s tobom, samo vi nastavite.

Pun pogodak.
Zato sto ti ne gledas sekte.

U dnevnom rodjenju Sunce, Saturn I Jupiter su najbolje postavljeni kada su iznad horizonta sa Suncem.
Njemu je Jupiter u sekti, sedistu I terminu.
Sunce u kuci Jupitera, u svom triplicitetu ( uz Lava gde mu je sediste, Ovna gde mu je egzaltacija, Strelac mu je najjace dostojanstvo ) Saturn je takodje u sekti I svom triplicitetu, a I Saturn I Sunce su u znaku kojim vlada Jupiter u sedistu.


Mislim, samo ga malo analiziramo, Dario izgleda ima najzanimljivije zvezde

Njemu su najveci problem Venera I Mars ( sto je bas cudno ) , ali opet je tu Jupiter.

Uvek sam se pitala za simboliku tog filma, mislim toliko opsesivnosti...bas do samounistenja. Nikad mi to nece biti jasno, ali ima nesto Skorpionsko u njemu, jel da?
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:50   #2479
Quote:
Deborah De Luca kaže: Pogledaj post
Zato sto ti ne gledas sekte.

U dnevnom rodjenju Sunce, Saturn I Jupiter su najbolje postavljeni kada su iznad horizonta sa Suncem.
Njemu je Jupiter u sekti, sedistu I terminu.
Sunce u kuci Jupitera, u svom triplicitetu ( uz Lava gde mu je sediste, Ovna gde mu je egzaltacija, Strelac mu je najjace dostojanstvo ) Saturn je takodje u sekti I svom triplicitetu, a I Saturn I Sunce su u znaku kojim vlada Jupiter u sedistu.
Za Jupiter se slazem da je dobar, napisah jucer. Ali Sa/Ma (bez obzira na triplicitete, sekte..) su mu faktori samosabotaze.

Quote:
Mislim, samo analiziramo.
Jest, samo za analizu treba sagledati sve strane, a ne samo one "dobre".
Quote:
Njemu su najveci problem Venera I Mars ( sto je bas cudno ) , ali opet je tu Jupiter.
Ne bih rekla, smatram bas da su Venera i Mars (potpomognuto Plutonom) karte na koje on "igra".
Quote:
Uvek sam se pitala za simboliku tog filma, mislim toliko opsesivnosti...bas do samounistenja. Nikad mi to nece biti jasno, ali ima nesto Skorpionsko u njemu, jel da?
Jest skorpionsko ili plutonovsko.
Zasto ti nece biti jasno? Pa imas skorpije u sebi..
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:08   #2480
Zato sto je meni Sunce ipak najjaca planeta jer je na podznaku I Strelac mi dominira kartom, a dispozitor Merkura I Meseca mi je Mars.

A oni nema sanse da se samouniste.
__________________
In da mood
Deborah De Luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.