Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 12:43   #21
Ah, bolovi u leđima i trudnoća - zaljubljeni par . Izgleda da manje više svi imaju s tim problema. Kod mene je slučaj čudan, jer nemam nikakav problem sadonjim dijelom leđa, nego sa gornjim, između lopatica. Kad se ujutro probudim, umirem od bolova, baš me već i guše i onda, par minuta nakon ustajanja, nestaju kao da ih nikad nije bilo . Ima netko sličnih iskustava? Ja se nastojim prije spavanja malo istezati (niš posebno, samo onoliko koliko mi paše) da si zagrijem mišiće prije nego zauzmu neki očito neprirodan položaj. Inače, spavam sad na boku (naizmjenično na oba) sa vojskom jastuka koje obgrlim, stavim među koljena, podbočim si leđa itd. Samo kaj mi dragi više ne stane na krevet od mog gnijezda . Bila sam na moru i nastojaa svaki dan plivati oko sat vremena, prvenstveno zbog leđa, ali niš ne pomaže, svako jutro isto sranje .
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:03   #22
mene ista stvar mucila.
ali sad uzivam u kupanju u moru. nastojim svaki dan. kupila sam si ortopedske Birkenstock japanke, muzic me masira redovito (sreca moja :*) i nastojim hodati sto vise.
i znas da mi je pomoglo. stvarno nemam vise onih probadanja ili osjecaja da ce mi otpast donji dio ledja. a i razgibavanje pomaze, dakako...samo sto ja cesto zaboravim na to.
nadam se da sam barem malo pomogla.
saljem hug i tebi i maloj sjatkoj bušici. .*
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:56   #23
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Probaj lezat na boku poluskvrcenih nogu ali ravnih ledja i bez jastuka- meni je pomoglo.
Inace i ja imam bolesnu kicmu ( dvije protruzije diska i jednu diskherniju) i treala sam na operaciju ali me trudnioca preduhitrila ... bolovi su me doslovno primili preko noci tj. ukocilo me i popustili nakon cca mjesec i pol
legnem ja tako i dobro mi je dok ležim, ali kad se ustanem zna mi se dogoditi da doslovno ne znam hodati, zakoračim desnom i onda balansiram dok lijevu priključim.. uvijek se sjetim Luu s njezinim išijasom
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:59   #24
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
kaj bi oni trebali "eksperimentirati"???
ja sam išla preko mjesec dana na terapiju strujom za ruku koja mi se ukočila u trudnoći i fizijatrica mi je pokazala vježbe za prsnu i vratnu kralježnicu gdje mene boli uz objašnjenje da se sve vježbe koje ne izazivaju bol smiju raditi ( naravno osim onih na trbuhu), a i na tečaju su nam rekli isto, i meni puno pomoglo. samo ti za donji dio ne znam vježbe kad me nije bolio, ali trebao bi ti fizijatar ili fizioterapeut pokazati.
izgleda da ovi ne znaju postaviti dijagnozu a kamoli se usuditi preporučiti vježbu bez rentgenskog snimka..
morat ću ja kod svog starog fizioterapeuta kad dođem na more.. nije doktor, ali od njega sam znala kao balerina izlaziti.. samo treba pričekati odlazak put juga..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:01   #25
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Ah, bolovi u leđima i trudnoća - zaljubljeni par . Izgleda da manje više svi imaju s tim problema.
meni je problem što sam ja davno nabila taj dio pri jednom padu..
a imaju vježbe i za gornji dio leđa..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:03   #26
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
mene ista stvar mucila.
na kupanje idem za dva tjedna, mužića mi nema da me masira.. i on će doći kad i kupanje
valjda će tada biti bolje
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:12   #27
PRONAŠLA KNJIGU S VJEŽBAMA!!!

Vjerojatno ste knjigu imale u rukama, neke su je možda i kupile, e sad za one koje ne znaju slijedi:
knjiga se zove "Vježbe za trudnice", autorica Snježana Vojvodić Schuster koja je viši fizioterapeut mislim na Sv. Duhu.
meni se sviđa što su vježbe prilagođene tromjesječjima i što vježbe ne izgledaju teško. Svakako ću ih probati (ima ih dosta za leđa i prsni koš). Naravno u knjizi ima i ostalih savjeta za vrijeme trudnoće, poroda i nakon poroda, ali to si sami pročitajte kad podignete knjigu iz knjižnice ili je kupite.

Nadam se da će nekome pomoći..a ako je netko radio po ovim vježbama svaki je savjet ili komentar dobrodošao!
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 19:36   #28
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ste knjigu imale u rukama, neke su je možda i kupile, e sad za one koje ne znaju slijedi:
knjiga se zove "Vježbe za trudnice", autorica Snježana Vojvodić Schuster koja je viši fizioterapeut mislim na Sv. Duhu.
meni se sviđa što su vježbe prilagođene tromjesječjima i što vježbe ne izgledaju teško. Svakako ću ih probati (ima ih dosta za leđa i prsni koš). Naravno u knjizi ima i ostalih savjeta za vrijeme trudnoće, poroda i nakon poroda, ali to si sami pročitajte kad podignete knjigu iz knjižnice ili je kupite.

Nadam se da će nekome pomoći..a ako je netko radio po ovim vježbama svaki je savjet ili komentar dobrodošao!
ja je imam i vježbala sam po njoj. vježbe su ok, ali ako te bole leđa trebat će ti ipak i dodatne vježbice (meni su trebale), pa si i to nabavi
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 20:34   #29
imam totalno iste probleme i u prvoj a i sada..kiropraktičar me malo pokrpao nakon prve trudnoće.al evo opet ista stvar.
uglavnom ja sam od dr.u austriji dobila šumeči magnezij za te bolove i pomagalo je
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 09:20   #30
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
ja je imam i vježbala sam po njoj. vježbe su ok, ali ako te bole leđa trebat će ti ipak i dodatne vježbice (meni su trebale), pa si i to nabavi
hoću, za dodatne vježbe ću pitati jednog fizioterapeuta u mom rodnom gradu, ali to idem tek za nekih dva tjedna, a do tada mi je bolje i s ovim vježbicama probati nego sjediti i kukati kako boli.. možda mi baš bude ovo za početak dovoljno..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 09:22   #31
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
imam totalno iste probleme i u prvoj a i sada..kiropraktičar me malo pokrpao nakon prve trudnoće.al evo opet ista stvar.
uglavnom ja sam od dr.u austriji dobila šumeči magnezij za te bolove i pomagalo je
pijem ja šumeći magnezij.. ništa..
kiropraktičar te pokrpao nakon trudnoće. reci mi znaš li smiju li oni malo namještati i za vrijeme trudnoće?
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:42   #32
mene isto ubijaju leđa i to upravo onaj dio o kojem govorite, skroz nisko... dižem se pola sata ili me mm diže ko s dizalicom... tješim se da sve ide u rok službe i nadam se da će mi od mora biti malčice bolje... a šta ću, malo ćemo se potrpit i bok
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:49   #33
ja isto imam bolove iznad stražnjice,počeli oko 30.tjedna, strašni su,pogotovo ked treba leći,ustat se ili okrenuti,sad teško i hodam,gegam se, brzo se umorim i nakon dužeg stajanja ili hodanja počne me stezati u donjem dijelu trbuha, ništa mi ne pomaže, spavam sa puno jastuka i služim se rukama i nogama pri dizanju
mislim da mi je to čisto što smo već jako trudni
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:04   #34
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
ja isto imam bolove iznad stražnjice,počeli oko 30.tjedna, strašni su,pogotovo ked treba leći,ustat se ili okrenuti,sad teško i hodam,gegam se, brzo se umorim i nakon dužeg stajanja ili hodanja počne me stezati u donjem dijelu trbuha, ništa mi ne pomaže, spavam sa puno jastuka i služim se rukama i nogama pri dizanju
mislim da mi je to čisto što smo već jako trudni
da to meni pođe oko 30. tjedna rekla bih da ide u rok službe.. ali meni je taj problem počeo od samog početka trudnoće i ja do 30. imam još 7 tjedana..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:06   #35
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
mene isto ubijaju leđa i to upravo onaj dio o kojem govorite, skroz nisko... dižem se pola sata ili me mm diže ko s dizalicom... tješim se da sve ide u rok službe i nadam se da će mi od mora biti malčice bolje... a šta ću, malo ćemo se potrpit i bok
i ja se isto uzdam u more.. čim ga se dokopam.. drži se
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:31   #36
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
pijem ja šumeći magnezij.. ništa..
kiropraktičar te pokrpao nakon trudnoće. reci mi znaš li smiju li oni malo namještati i za vrijeme trudnoće?
čuj, neznam al ono kaj je on meni radio prestravilo mi je svaku dlaku na meni , mislim da je to neizvedivo s obzirom da se on penjao po meni, klečao mi na boku i kaj ja znam kaj nije..( više nemam hrabrosti otić)
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:24   #37
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
čuj, neznam al ono kaj je on meni radio prestravilo mi je svaku dlaku na meni , mislim da je to neizvedivo s obzirom da se on penjao po meni, klečao mi na boku i kaj ja znam kaj nije..( više nemam hrabrosti otić)
imam ja jednog kostolomca koji mi je vrtio glavu gotovo za 360, namještao mi svaki kralježak i trticu dok sam maltene visila u zraku i planiram ga posjetiti ovo ljeto kad budemu njegovom mjestu ako ništa da vidim što on veli.. samo ne znam je li prakticira krc krc na trudnicama
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:45   #38
MM me izmasirao... leđa ko nova... hehe
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:48   #39
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
MM me izmasirao... leđa ko nova... hehe
e kad bi moj imao 1500km duge ruke možda bi me i mogao malo izmasirati.. ovako morat ću susjeda zamoliti
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:51   #40
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
e kad bi moj imao 1500km duge ruke možda bi me i mogao malo izmasirati.. ovako morat ću susjeda zamoliti
susjedi i poštari su sasvim ok zamjena
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.