Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2003., 23:25   #161
U ime Allaha Milostivog, Samilosnog!

Quote:
Nemoj da pricas te stvari O Isusu,sto su tu drugi pricali. Sjeti se otkuda znas to? Otkud tebi da je Djavo usao u Isusa?!
Haj bolan probudi se vec jednom gdje sam ja to rekao.

Joooj tvoje lazi namju kraj.

Ja nasuprot tebe razmisljam svojom glavom a ti stari uzimas onako kako ti se pruzi, bez ikakvih provjera inace nebi se provaljivao ovako jer 99 posto toga sto pricas o Islamu je neistina a nijedan dokaz nisi izneo a ja sam ti stotinu dokaza izneo iz same Biblije ali ipak tu je Jung i companija.

Nedaju oni da imalo svojom glavom se razmisli, ali eto bit ce bolje



Sto nepitas Junga te stvari sto sam ja izneo, da vidimo sta bi on rekao ili bi i on odma takoder poceo sa lazima i napadama na Islam samo da bi odvratio od realnoscu?

Dobar pokusaj ali nazalost samo za slijepci.

p.s. Hvala Allahu mi ne robujemo kamenje i drvenim krstovima to ime rob kamenje mozes sam sebi dati.
Ah jos nesto sto se tice demagogije, procitaj tvoje postove bez dokaza sa 1000 lazi onda ces znati sta je to demagogija.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 12:26   #162
rob kamena rece:

Quote:
Ah jos nesto sto se tice demagogije, procitaj tvoje postove bez dokaza sa 1000 lazi onda ces znati sta je to demagogija.


Ja nikad nisam napisao nesto netacno protiv moje svjesti, pa prema tome nisam ni lagao.
A za tebe vazi da nemoras pisati nista protiv svoje svjesti, a ti ces vec lagati, jer to sto ti pricas nikad nije tacno.

Dokaz nikad nikakav nisi iznio, osim sto si rekao, da je Muhamed spjevao, kako on daje jasne dokaze, znaci Muhamedu nisu bili dovoljni dokazi, nego iz ciste demagogije- jasni dokazi. Njega nezalim, on je kriv za sve, ali cete vi nastradati zbor njega i zbog vase vjere u kamen.

Niko nevjeruje u kriz, nego je to samo simsol grijeha. Pa cak ni ti nevjeruje u polu mjesec, vec u kamen. Allaha sigurno nema i ti ces se iznenaditi ako hoces da cekas do Apokalipse na Muhamedovog junaka iz zbirke pjesama -Kurana.

Quote:
Ja naspuprot tebe razmisljam svojom glavom
Ti mislis Muhamedovm glavom, svoje nemas sigurno jer nebi vjerovao u cistu laz.

Quote:
Sto nepitas Junga te stvari sto sam ja izneo,
koje stvari si ti iznio, osim nevjerovatnih lprica, pardon stihova Muhamodovih. Sve se moze dokazati i obajsniti, a najbolji su ti dokazi, da muslimana nema vise medju naucnicima, jer se moraju okretati kamenu i bice u raju samo, ako budu slusali muhameda, a ne sebe obrazovali. Umjetnosti nema, slikarstva nema,, a ni kiparstva i samo neka sudna arhitektura.

Mislim da sam ovim pobjedio i dokazao da je Muhamed lazan. ALi moje je cilj da se svi spasete, a ne da pobjedim!
__________________
Isus pretvori vodu u vino, i krenu na svoj put.
Belinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 00:09   #163
U ime Allaha Milostivog, Samilosnog!

Quote:
Ja nikad nisam napisao nesto netacno protiv moje svjesti, pa prema tome nisam ni lagao.
Pa kada bi ti imao svjesti nebi ni lagao. confused:



Quote:
Dokaz nikad nikakav nisi iznio, osim sto si rekao, da je Muhamed spjevao,
Opet lazes. Izgleda ti dok otvoris usta lazes.

Ali da, najbolje da se pravis budalom i siriti lazi bez osnove kada nema argumenti. Onaj ko je iskren shvatio je.

Haj malo procitaj historiju odakle je temelj nauke doslo dok su se muslimani drzali Islama.

Ali dobro nek tebe eto spasi Isus koji po vasem ucenju je umro na krizu kojeg vi imate ne kao simbol nego se vi molite njemu na kojemu je slika Isusova kao fol. Nek te spasi taj Isusu za koji vi kazete da je proklet i uzeo prokletstvo na sebe.


p.s.

Isa a.s. je mogao uz Allahovu pomoc lijeciti, sljepcima vratiti vid. itd... ali budalama nije mogao nista.

Jer budala "moze" cak i po moru hodati.

Tako da ja nisam sigurno dostigao taj stepen da budalama mogu pomoci.


:
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 00:45   #164
Ćao,
ja stvarno ne vidim razlog zbog kojeg se prepirete. Obojica vjerujete u Boga!
Jedan je citao Bibliju, drugi Kuran, a u sustini je sve isto.
Umjesto da se podrzavate i postujete jedan drugog vi se prepirete.

Pozdrav
Myrna

P.S. Ja ne vjerujem u Boga, pa se sad možete prepirati samnom
Myrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 15:54   #165
rob kamena:

Quote:
Pa kada bi ti imao svjesti nebi ni lagao.
Ti neznas sta je razlika izmedju svjesti i savjesti.
svjet znaci samo da si pri sebi, tj. da si budan ili nisi hipnotisan. SAvjest znaci da si odgovoran prema drugima i prema sebi.
Znaci mozes da lazes, ako imas svjesti, ali nemozes da lazes ako imas savjesti, ali ti o tome nista i neznas.

dalje:

Quote:
Ali da, najbolje da se pravis budalom i siriti lazi bez osnove kada nema argumenti. Onaj ko je iskren shvatio je.
Mislim cijeli Kuran je prepun nevjerovatnih zakljucaka Muhamedovih i zakletvi u stilu: Tako mi cvijeta na polju i tako mi muhe u letu:
Kuran je lisen svake logike, a ti vjrujes u njega jer ti je jednostavno u glavu stavljano, da je to istina i kako su krscani pokvareni i nepravedni. osim toga je medju muslimanima je strog zabranjeno posumljati u Kuran, to je pravi tabu! Misim reci sebi ujednoga dana, da vidim da li je stvarno taj Kuran istina, Da li ima logike u njemu? I vidjec da je istina ljepa i istina ce ti pomoci? Neces vise robovati Muhamedovim mislima. Taj gusar te je natjerao da svoj zivot raznim smjesnim obicajima podresi? Probudite se iz transa!

k tome :

Quote:
Nek te spasi taj Isusu za koji vi kazete da je proklet i uzeo prokletstvo na sebe.
Isus nije proklet, nego svet.
Isus nije uzeo prokletstvo na sebe nego je omogucio, posto je DJavola pobjedio, da jedan dio Djavolovog carstva, onima koji vjeruju u Isusove rijeci i prema njima se vladaju, spas moguc je.

pa nadalje:
Quote:
Isa a.s. je mogao uz Allahovu pomoc lijeciti, sljepcima vratiti vid. itd... ali budalama nije mogao nista.

Jer budala "moze" cak i po moru hodati.
Ti treba da znas da je Isus hodao po moru, a da nije bio budala. A budale je osim toga nazvao one, koji nisu u njega vjrovali, a ne one koji vjeruju u njega, zato mogu prihvatiti tvoje rijeci kao samokritiku.

Robe, spasices se samo Istinom, a ako ti mislis da ti Muhamed daje istinu,onda se pitaj koliko ti je to sto on kaze pouzdano, ako nizbogceg drugoga onda zbog njegove smrti, gdje tri dana nije bio ukopan moras sumnjati u njega. Osim toga uzmi jednoga dana Kuran i vidi laz ociglednu i vidjeces svjetlo i izlaz iz toje pecine, u kojoj te je Muhamed zarobio.

Just do it! Ja ti sigurno nista lose nezelim! Izadji iz zablude i spasi svoju dusu, jer pred Bogom cete pitati jednoga dana, sto nisi svoju sansu iskoristio!

Budi siguran da sam ti prijatelj!
__________________
Isus pretvori vodu u vino, i krenu na svoj put.
Belinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 16:20   #166
Quote:
Myrna kaže:

ja stvarno ne vidim razlog zbog kojeg se prepirete. Obojica vjerujete u Boga!

Umjesto da se podrzavate i postujete jedan drugog vi se prepirete.



Decki, sram vas bilo.
Blaise is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 17:37   #167
Quote:
Obojica vjerujete u Boga!
Ja vjerujem u Boga, a on u Kuranske stihove Muhameda.
__________________
Isus pretvori vodu u vino, i krenu na svoj put.
Belinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 19:32   #168
On vjeruje u jednog Boga.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2003., 00:51   #169
Quote:
Belinski kaže:
Ja vjerujem u Boga, a on u Kuranske stihove Muhameda.
Cao,
a ti vjerujes u price iz Biblije, opet se svodi na isto.
Pozdrav,
Myrna
Myrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2003., 17:38   #170
U ime Allaha Milostivog, Samilosnog!

Ja sam rekao Belinski da nezelim prepucavanje i prepirke ali on je nastavio provucirati, ali eto dugo nisam se prepucavao pa eto vidio sam da nisam zaboravio ali stvarno nemam vremena za gluposti.

Ja mislim da ono sto sam pisao je za onoga koji je imalo razmislio konstruktivno bilo. Mogao sam obsirnije da objasnim neke stvari Belinski ali posto nemam vremena, prije svega za gubiti a i on ionako nezeli da mu se objasni odustao sam.

A inace imam u zadnje vrijeme jake probleme sa ulaskom u internet, pa se i manje mogu javljati, tako da eto imace te malo zdaha od mene.

Sve najbolje.



p.s. Belinski procitaj ti ipak topic iz pocetka i razmisli.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.