Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 06:54   #321
A možda liječnici tako reagiraju jer vam zaista nije ništa i nemate problem? Tijelo je živo, mora nekad nešto i da boli. Najbolje bi bilo kad bi trošili svoje vrijeme i naš novac istražujući svaku sitnicu na koju se ljudi žale. I da, ako te boli kad radiš neku vježbu tijelo ti signalizira da tu vježbu ne trebaš raditi, ne treba ti liječnik za to.
monamona is offline  
Old 16.11.2017., 08:00   #322
Mislim kak ne bi trebalo forsirati vježbu koja provocira bol u zglobu.

Mene ne boli niš, ali mi zna ponekad škljocat neki zglob i to kada vježbu ne izvodim stegnutih mišića nego se uzdam u opterećenje težinom, pa makar bila i vlastitom.

Za štitnjaču i ukupno ubrzanje metabolizma mi najviše odgovaraju nekakvi hit treninzi, kardio kombiniran sa manjim opterećenjima i aktivacija što više mišićnih grupa, napor od svoje težine.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 16.11.2017., 08:25   #323
4
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
A možda liječnici tako reagiraju jer vam zaista nije ništa i nemate problem? Tijelo je živo, mora nekad nešto i da boli. Najbolje bi bilo kad bi trošili svoje vrijeme i naš novac istražujući svaku sitnicu na koju se ljudi žale. I da, ako te boli kad radiš neku vježbu tijelo ti signalizira da tu vježbu ne trebaš raditi, ne treba ti liječnik za to.
Lijecnici su jos daleko od tog da sve znaju. Reumatoidni artritis recimo, nit se zna uzrok, nit kako ga lijecit. Samo se malo ublazavaju simptomi, a sto cesto i a i razne nuspojave. Meni su za sad nalazi na to bili negativni, a opet ni to nije 100% sigurno.
U zglobu koji jako boli se sasvim sigurno dogadja neki upalni proces, to i oni misle.
mantisa is offline  
Old 16.11.2017., 08:36   #324
Kod hipotireoze se preporuča lagano trčanje, brzi hod, ne znam koliko bi HIIT bio dobar jer naglo diže puls.
__________________
Dok god ima mraka, biće i svanuća.

Ain't Got No... I Got Life.
Jess22 is offline  
Old 16.11.2017., 08:49   #325
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Kod hipotireoze se preporuča lagano trčanje, brzi hod, ne znam koliko bi HIIT bio dobar jer naglo diže puls.
Nisam uopće razmišljala o time da i fiz aktivnost moram prilagoditi štitnjači
Mada ima smisla, samo ne znam kako vježbati a da se puls ne diže.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 16.11.2017., 08:57   #326
Meni paše mali ušokirat tijelo, al dobro ja nisam početnik i kad napravim neku pauzu tijelo brzo prihvati jer pamti.

Ne vježbanje odmah osjetim na probavi koja se uspori, a zatim kaskadno i sve ostalo. Toliko me strah stanja u koje zapadnem kad mi tresnu hormoni da ne pauziram često i bez valjanog razloga.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 16.11.2017., 10:23   #327
Meni je dr objasnila da je kod kronične hipotireoze najvažnije pronaći balans, a intenzivno vježbanje stresira štinjaču. Treba ju lagano razbuditi da se i metabolizam pokrene. Evo tako je meni rečeno pa samo prenosim.
__________________
Dok god ima mraka, biće i svanuća.

Ain't Got No... I Got Life.
Jess22 is offline  
Old 16.11.2017., 12:07   #328
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Snijeeeeeg! Jedva čekam u planinu!
U mojoj glavi snijeg je trebao pasti jedan petak ili subotu i ja sam trebala u zoru odjuriti na ovo naše brdašce. Snijeg je pao u ponedjeljak... Imala sam stvarno ozbiljan plan da snijeg padne kako ja želim.

Ali svejedno .



Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
A možda liječnici tako reagiraju jer vam zaista nije ništa i nemate problem? Tijelo je živo, mora nekad nešto i da boli. Najbolje bi bilo kad bi trošili svoje vrijeme i naš novac istražujući svaku sitnicu na koju se ljudi žale. I da, ako te boli kad radiš neku vježbu tijelo ti signalizira da tu vježbu ne trebaš raditi, ne treba ti liječnik za to.


Smiješno je, ali meni doktorica uvijek reagira i na najmanju stvar koju spomenem i ne doživljava to kao nebitno. Zadnje takvo spominjanje je razultiralo s rtg-om, vađenjem kriv i td. i s otkrivenim problemom kojeg zato sad uspješno rješavam.
nalij pero is offline  
Old 16.11.2017., 12:12   #329
https://www.youtube.com/watch?v=4LUAi3vdRdo

Poslao mi google upravo.
nalij pero is offline  
Old 16.11.2017., 12:39   #330
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post


Smiješno je, ali meni doktorica uvijek reagira i na najmanju stvar koju spomenem i ne doživljava to kao nebitno. Zadnje takvo spominjanje je razultiralo s rtg-om, vađenjem kriv i td. i s otkrivenim problemom kojeg zato sad uspješno rješavam.
Imaš privatnu poruku, molim odgovor.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 16.11.2017., 13:27   #331
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Nisam uopće razmišljala o time da i fiz aktivnost moram prilagoditi štitnjači
Mada ima smisla, samo ne znam kako vježbati a da se puls ne diže.
Nije stvar podizanja pulsa već u nazovimo to broju otkucaja koji su blizu maksimalnog broja za tvoje godine. Postoje 2 "režima", aerobni i anaerobni. Za većinu cardio vježbi srce radi do 80% maksimalnog broja otkucaja (naravno, pogreška u mjerenju je velika, ovisna o organizmu itd.). Anaerobni trening je recimo trening s utezima (najopćenitije, iako postoji još gro aktivnosti u kojima si u tzv. anaerobnom režimu rada) i tu je rad srca ipak sporiji, ispod 60% maksimuma. To je sve jako nategnuto, jer znamo i sami da se naglo podizanje pulsa i prelazak iz anaerobne u aerobnu zonu događa za vrijeme svakog treninga.

Općenito mi je užasno forsirati samo cardio (trčanje, steper, orbidrek itd.) bez težinskih treninga. Potrebno je jedno i drugo, s time da bih cardio stavila kao support težinskim treninzima. (E sad, HIIT 2 puta tjedno ili trčanje cca 1 h ili brzi hod... whatever floats your boat.) Svima nam je, u konačnici, bitno ubrzati bazalni metabolizam, a to je gotovo pa nemoguće bez izgradnje nove mišićne mase. Mišići se ne grade trčanjem i vožnjom bicikle, već pravilnom prehranom, kalorijskim suficitom i vježbama snage (vježbe s utezima prvenstveno).
Tika is offline  
Old 16.11.2017., 16:35   #332
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
A možda liječnici tako reagiraju jer vam zaista nije ništa i nemate problem? Tijelo je živo, mora nekad nešto i da boli. Najbolje bi bilo kad bi trošili svoje vrijeme i naš novac istražujući svaku sitnicu na koju se ljudi žale. I da, ako te boli kad radiš neku vježbu tijelo ti signalizira da tu vježbu ne trebaš raditi, ne treba ti liječnik za to.
Pa... Ne! Većina boli signalizira da postoji neki problem.


Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
U zglobu koji jako boli se sasvim sigurno dogadja neki upalni proces, to i oni misle.
Točno.

Nadam se da ćeš biti ok sa svojim zglobovima. Piješ li neke dodatke prehrani?

Ne bih te htjela nagovarati, tim više što ni sama nisam sigurna vjerujem li u njih, no ja pijem neke tabletice baš za zglobove, plus, također prema savjetu ortopeda, jedem dosta goveđe juhe (ali kuhane s kostima, ne s mesom).


Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Nisam uopće razmišljala o time da i fiz aktivnost moram prilagoditi štitnjači
O, da. I ja sam dobila preporuku sličnu kao Jess, samo lagano, samo cardio, hodanje, plivanje, polaganije trčanje i tak... Penzionerski.


Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne vježbanje odmah osjetim na probavi koja se uspori, a zatim kaskadno i sve ostalo. Toliko me strah stanja u koje zapadnem kad mi tresnu hormoni da ne pauziram često i bez valjanog razloga.
Točno tako je i kod mene. Iako se cijeli život bavim sportom, pa mi se nakon svake pauze mišići vrlo brzo vrate u formu, ono što mi nevježbanje napravi ostatku tijela , to je stvarno grdo.


Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
U mojoj glavi snijeg je trebao pasti jedan petak ili subotu i ja sam trebala u zoru odjuriti na ovo naše brdašce. Snijeg je pao u ponedjeljak... Imala sam stvarno ozbiljan plan da snijeg padne kako ja želim.


Nisi ispunila ispravan formular prilikom naručivanja.


Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Smiješno je, ali meni doktorica uvijek reagira i na najmanju stvar koju spomenem i ne doživljava to kao nebitno. Zadnje takvo spominjanje je razultiralo s rtg-om, vađenjem kriv i td. i s otkrivenim problemom kojeg zato sad uspješno rješavam.
Naravno da reagira, to joj je i posao.

Nadam se da nije ništa ozbiljno.



Tika za savjete. I meni je bez veze cardio bez vježbi za mišiće, volim oboje i dok ide neću se odreći nijednog.
zelena truba is offline  
Old 16.11.2017., 16:38   #333
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
.


O, da. I ja sam dobila preporuku sličnu kao Jess, samo lagano, samo cardio, hodanje, plivanje, polaganije trčanje i tak... Penzionerski.
ali s time ništa ne postižem!

danas sam pričala s frendicom, ona ne može skinuti kile nakon poroda, i slične smo građe, kako bi nas dvije, s takvim neživim metabolizmima, mogle zapeti na pustom otoku i tek nakon dva mjeseca bi se prva promjena vidjela.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 16.11.2017., 17:16   #334
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ali s time ništa ne postižem!

danas sam pričala s frendicom, ona ne može skinuti kile nakon poroda, i slične smo građe, kako bi nas dvije, s takvim neživim metabolizmima, mogle zapeti na pustom otoku i tek nakon dva mjeseca bi se prva promjena vidjela.
Sažem se, time se ništa ne postiže.

Zato ja obavezno radim cardio i vježbe s utezima, na kraju krajeva, radila sam ih dvadeset godina prije nego što sam dobila dijagnozu, navikla sam na njih, volim ih i dok ću moći, radit ću ih.
zelena truba is offline  
Old 16.11.2017., 17:18   #335
ja se veselim fizikalnoj

to je najbest, imas svoju terapeuticu, nis ne kosta, sve ti prilagodi, sve kaj napravis veli da je super...
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 16.11.2017., 19:04   #336
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Sažem se, time se ništa ne postiže.

Zato ja obavezno radim cardio i vježbe s utezima, na kraju krajeva, radila sam ih dvadeset godina prije nego što sam dobila dijagnozu, navikla sam na njih, volim ih i dok ću moći, radit ću ih.
sad sam malo gledala kombinacije metabolizma, debljanja i hipa i neću linkati, vjerujem da sve znaš, ali zaista nam ne ide na ruku.
ja sam isprobavam razne kombinacije, od prehrane do vježbanja, i dogovorila sam vađenje krvi kod doktorice jer mislim da mi ovo zadnje povećanje terapije nije baš dosta

kao, trebalo bi izbaciti gdje se mogu ugljikohidrati poput riže, krumpira, zatim proso, zatim pola povrća, zatim pola voća, pa jebemumater
ali!
čitala sam da je čičoka izvrsna zamjena krumpiru jer nema škroba i ima inulin i odlična je za metabolizam i ima brdo (Ivančica ) minerala i ful je zdrava i sad imam čičokice i sutra ću ih jest.
e da, i smiješno mi je da je čičoka zapravo skraćeno od Jeruzalemska artičoka. ko da joj je netko na žk skraćivao ime

Blagotvorno djelovanje inulina na zdravlje

Inulin je polisaharid koji ima snažno pozitivno djelovanje na ljudski organizam.

Inulin se ne razgrađuje i ne apsorbira u želucu, jer ga želučani enzimi ne mogu u potpunosti probaviti.

Nakon konzumacije on iz želuca nepromijenjen odlazi u crijeva gdje potiče rast dobrih crijevnih bakterija zaduženih za eliminaciju štetnih mikroorganizama i za pravilan rad crijeva.

Inulin smanjuje koncentraciju kancerogenih enzima pa je njegova uloga posebno značajna u prevenciji i liječenju zloćudnih bolesti crijeva.

Blagotvorno djelovanje inulina je višestruko:

• smanjuje razinu kolesterola i triglicerida
• suzbija infekcije
• pomaže u regulaciji tjelesne težine
• sprječava zatvor
• normalizira probavu
• čuva imunitet
• jača potenciju
• sprječava infekcije


zašto nam čičokica nije svima na stolu svaki dan?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 16.11.2017., 19:22   #337
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Općenito mi je užasno forsirati samo cardio (trčanje, steper, orbidrek itd.) bez težinskih treninga. Potrebno je jedno i drugo, s time da bih cardio stavila kao support težinskim treninzima.
U kontekstu evolucije mi ima smisla endurance running hypothesis i stoga ja ne bi stavljala cardio kao support tezinskim treninzima. Mislim da nam je urodjeniji i nuzniji nego da bude samo support.
Nasi preci radi nacina zivota vjerojatno nisu imali problema s izgradnjom misica i mišićnim imbalansom, i slazem se da je i to potrebno, nazalost
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 16.11.2017., 19:27   #338
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nije stvar podizanja pulsa već u nazovimo to broju otkucaja koji su blizu maksimalnog broja za tvoje godine. Postoje 2 "režima", aerobni i anaerobni. Za većinu cardio vježbi srce radi do 80% maksimalnog broja otkucaja (naravno, pogreška u mjerenju je velika, ovisna o organizmu itd.). Anaerobni trening je recimo trening s utezima (najopćenitije, iako postoji još gro aktivnosti u kojima si u tzv. anaerobnom režimu rada) i tu je rad srca ipak sporiji, ispod 60% maksimuma. To je sve jako nategnuto, jer znamo i sami da se naglo podizanje pulsa i prelazak iz anaerobne u aerobnu zonu događa za vrijeme svakog treninga.

Općenito mi je užasno forsirati samo cardio (trčanje, steper, orbidrek itd.) bez težinskih treninga. Potrebno je jedno i drugo, s time da bih cardio stavila kao support težinskim treninzima. (E sad, HIIT 2 puta tjedno ili trčanje cca 1 h ili brzi hod... whatever floats your boat.) Svima nam je, u konačnici, bitno ubrzati bazalni metabolizam, a to je gotovo pa nemoguće bez izgradnje nove mišićne mase. Mišići se ne grade trčanjem i vožnjom bicikle, već pravilnom prehranom, kalorijskim suficitom i vježbama snage (vježbe s utezima prvenstveno).
nekako sam previdjela tvoj post do sad. hvala ti.
ja se moram prilagođavati novonastaloj situaciji i zbunjujuće je imati tijelo koje više ne reagira na stvari koje su dosad palile.
naravno da ću guglati, ali što misliš, s koliko bi trebalo početi po pitanju vježbi snage?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 16.11.2017., 23:24   #339
Pješčana, a yoga?
Yoga je meni bolji trening snage od teretane.
nalij pero is offline  
Old 16.11.2017., 23:30   #340
Nisam trenutno u mogućnosti ići na jogu a ni doma nemam uvjete za to.
Moram privremeno naći nešto drugo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.