Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 10:59   #61
Quote:
Lenka123 kaže: Pogledaj post
Znali smo da je i u Icerdeu postojala fascinacija Kumom i da su mnoge scene inspirirane istim bile, pa se ne cudim da su se odlucili za ovo.
Ne čudi ni mene, Kum je ipak klasik, antologijska trilogija, naročito Kum 1 i 2 su remek djela kinematrografije. Nažalost današnja mladež to ne gleda, kad mi je nećak od 20 i kusur rekao da mu je Kum dosadan i ništa ne kuži, došlo mi je da ga išibam po goloj guzici. Očigledno mu treba savjetnik dok gleda, da pojašnjava što je pisac htio reći i zašto je to film za sva vremena. Možda se nakon Insajdera netko od mlađih gledatelja odvažio pogledati Kuma, netko tko je u bespućima podzemlja pročitao nekakvu referencu pa u naletu entuzijazma odlučio izguglati o čemu se radi i potražiti film na torrentima. Samo da ne pretjeraju u kopiranju kako Kuma, tako i Insajdera.

Dalje, Insajdera je radio Uluč, znamo tko je on i kako radi, a sad imamo Sinana Öztürka. Moram priznati da nikada za njega nisam čula, osim za Ulučevog asistenta, pa sam uposlila gugl abija da mi otkrije identitet i minuli rad. Tip je 1980. godište. Bio je asistent režije u glupavoj komediji-filmu Hayat Sana Güzel i drami Hayde Bre. Osim toga je od 5. do 12. sezone bio također asistent redatelja u policijskom diziju Arka Sokaklar. 2015. se oženio za Miss Turske 2012. Çağıl Özge Özkul koje je kasnije glumila u Arka Sokaklar di su se, pretpostavljam, upoznali. Drugim riječima, što se profesionalnog dijela tiča, valjda nešto vrijedi u tim akcijskim serijama, ne bi ga držali toliko dugo. Ovaj uvod je jako lijepo napravljen, ali također jako podsjeća na Uluča. Vidjet ćemo.



---

Od sinoć nekih 20h do sada 11h 480,470 views. Mislim da je to solidno. Svakako nije ko Insajder, ali to ni ne očekujem. Što kaže @Lenka, solidna 6% i idemo dalje.

Edit. Bacila sam pogled na rejting.
Soz na prvom mjestu, 8,61% - 7,37%, oni su u AB grupi dobili odlaskom Insajdera, ali mi se ipak čini da nisu onoliko koliko su mislili, jer ako pogledamo gledanost od prije i sada, nema tu kvantnog skoka. Gledatelji Insajdera nisu automatski prešli na Soz, kao seriju sa sličnom tematikom, a bgm nisu prešli ni na novu Kayitdisi (u blagom porastu) ili na staru Isimsizler (koja je u padu). Kirgin Čičekler izuzimam jer je skroz druga tema i publika, a osim toga padaju, ako nastave slijedi ukidanje. Po meni je ipak nekoliko milijuna gledatelja ostalo neraspoređeno i moglo bi se desiti da čekaju početak Jame ili da će većina bivših Insajderovaca uključiti makar prvu epku iz čiste radoznalosti. Tu onda nastaje dvosjekli mač. Ako Jama bude previše ličila na Insajdera, potaknut će revolt fanova i oni iz inata neće gledati, ako budu uspjeli na talasu uspjeha Insajdera privući gledatelje, ali ih originalnim konceptom zadržati pred TV-om, onda su dobro kalkulirali. Ay yapim dosta riskira ovim potezom, moram priznati - dovesti Ulučevog pomoćnika da radi seriju, neminovno je da će stilski ličiti na rad učitelja, naročito jer se snima na maltene identičnim lokacijama, dovesti 5 glumaca iz Insajdera da rade ovdje, slična tematika mafija-mahala, stara garda vs mladi naraštaj, čak čitam komentare da im Dilan izgleda ko Bensuina mlađa seka itd. - sve je to riskantno.

Jer ni Insajder nije postao hit pomoću jednog fandoma, Ćatinog ili Bensuinog recimo, Insajder je postao hit radi svog vlastitog fandoma. #IcerdeMisinEvlat #Evlaaat #Merp odvojeno i zajedno, #TakTakTakaTak, da ne nabrajam sad sve izvedenice. Tako ni Jama ne može postati hit zbog Arasovog fandoma koji je nastao u Insajderu. Arasa su zavoljeli jer su zavoljeli Merta i fanovi su još uvijek vjerni Mertu. Ako im se dopadne Jamač, ne Aras, nastavit će, ako im se Jamač ne dopadne, ako osjete da je Mert izdan (koliko god suludo zvučalo, ali ima i toga), neće gledati. Publika je ionako više muška, njih ne zanima ašikovanje Jamača i Sene kao okosnica priče. Njih zanima koncept mafije i akcije, dobar miks starih (usta oyuncu) i mladih, više likova koji su glavni i oko kojih se plete priča, likovi koji mogu postati kultni poput Đoke, ašk je tu da popuni stvar, bez aška ne može, a dobar je i da privuče žensku publiku. Uvjerili smo se da priče di imamo glavni par kao okosnicu radnje više ne funkcioniraju (primjer Tuba i Kivo u prošloj sezoni). Gledatelji žele kompleksniju priču, više protagonista s kojima se mogu poistovijetiti, navijati za njih, bez obzira što su možda zlice ili poluzlice.

Zato će, po meni, sve ovisiti o likovima koje nismo vidjeli u najavi. Npr. Erkan Kolçak Köstendil kao Jamačov neprijatelj Vartolu, Öner Erkan kao Jamačov brat Selim, Kubilay Aka kao glavna bitanga u kraju Celasun. Hoće li ih znati napisati na pravi način? Da mogu parirati Arasu i Arasovom liku? Da se oko njih vrti nešto intrigantno, da mogu postati # haštagovi koji haraju podzemljem, kultne figure? Ovdje nije presudan glumački zanat, nego kako je lik napisan. Mislim da je Erkan ipak najjača glumačka karika, tako da ako mu daju slabo napisanu ulogu, sve pada u vodu. Jamaču treba suparnik, i to dobar. Naravno, ako Jamač bude slabo napisan, onda mogu odmah staviti ključ u bravu. Mert je ljestvicu postavio visoko.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 26.09.2017. at 11:38.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:05   #62
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Mert je ljestvicu postavio visoko.



__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:27   #63
Jao izludio me Insajder , pa necu valjda opet prolazit onu muku ahaha, inace jedva cekam ovu seriju..Insajder je bio VRHH!!!...off ima li ijedna slicna serija trenutno za gledanje?
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:31   #64
Bolji quote pa reply od Lolitinog u zivotu nisam videla.
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:48   #65
Lolita hvala za gif. Neponovljivi Mert Karadag!

Ovi insajderski glumci su mi svarljivi, osim Rize. Djoko bacio stap, odcopavio se, posjetio frizera, za ne prepoznati je. Komesar akrobata svakako i nije bio nesto bitan, sa crne presao na jos crnju frizuru, ne vuce previse na ranije. Onaj Kosta se svakako kratko zadrzao, jos je bio aktuelan nekad davno pa mi ni on nije problematican. Ali Riza je vrlo upecatljiv prvenstveno zbog ociju, jos je Davut bio sve prisutan u Icerdeu. Ovdje mi njegov lik moze samo proci ako iz epizode u epizodu bude vukao ona kolica i drzao se dalje od pistolja. Jer ako mu daju oruzje u ruke onda su komotno i grdosiju Sejtana mogli zaposliti ovdje.

Kako je Insajder jos uvijek svijez bice vrlo tesko napraviti dizi u kom gledaoci nece vidjeti njegovu kopiju. Bilo kako bilo, bice gledano sigurno. E sad da li ce biti jedan od the dizija ostaje da vidimo. Nadajmo se da hoce. Prvenstveno bih to voljela zbog Arasa.

Inace, nisam ljubitelj askova u kojima vec na pocetku ljubav cvjeta pa onda dolaze komplikacije. Uvijek sam vise za one ljubavi nastale iz mrznje ili koje su desile onako usput. Tako da su meni Sena i Pariz skroz suvisni.

Jedva cekam da vidim kako ce Yamac biti napisan, radujem se novom Arasovom izdanju i drago mi je sto je ponedeljak u pitanju
__________________
''Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.'' - Albert Einstein
ScorpioS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:09   #66
Quote:
Lenka123 kaže: Pogledaj post
Bolji quote pa reply od Lolitinog u zivotu nisam videla.
Zar si sumnjala?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:03   #67
Lolita abla u tebe nikad, to je toliko smešno što si uradila sa toliko raznih aspekata, tvoj potpis.

Ako se po jutru dan poznaje, ajmo videti sta se moze zakljuciti iz teasera.

Prvo, broj pregleda na YT. Icerdeov tanitim ima nakon godine dana 900 000 i nesto sitno pregleda, a Cukurov u manje od 24h 685 000 pregleda. To je stvarno impresivna brojka. Uzmimo onda da su svi koji su pre voleli Icerde pogledali ovaj teaser i da ce pogledati prvu epku Cukura. Startni reyting ce ostati najmanje kao Icerdeove prve epke.

Da li ce raja pogledati drugu epku i zakaciti se ovisi o tome sta ce se prikazati u prvoj epki koja je sada vec gotova.

Kad smo videli Icerdeov tanitim nismo nista videli ustvari. Secam se da smo se smejali pa se rugali Nekad trcase sa parcetom ajvara, a sada sa silahtarima.

Cukurov teaser je zato bolji, vidi se da su se potrudili da je vizuelno atraktivan (snimak iz drona, Entonijev parkour LOL) i sadrzajno je dao vise likova i smisao neki price sa popratnim uvodom i narativom Kesalova glasa (koji je btw predivan nisam to nikad pre zametila).

Isto tako, ako vidimo da je produkcija ubacila sve Icerde glumce u tanitim, a namerno izostavila ostale bašrole poput Kubilaya, Erkana KeKe, Perihan, Onera, ocito je htela time samo privuci barem Icerde fan base na prvu epku. To je samo potez igraca na sigurno i snimanjem na istim lokacijama evociraju se kod fanova Icerde stare emocije da bi ih se opet navuklo, a sto je marketinski potez i ne znaci da ce Cukur biti slican Icerdeu.

Nebil, Riza i Entoni bit ce sporedne uloge, pa to sto se pojavljuju u tanitimu, ne govori bas nista o diziju.

Sto posto ce se snimati na slicnim lokacijama i rezija ce biti ko u Icerdeu buduci su se Tolga Kutluay i Sinan Ozturk doslovno samo precrtali iz Icerdea u Cukur. Medjutim, scenarista kojeg imamo je neka posve druga prica od Icerde scenarista i po iskustvu, a jos vaznije, i po osobnim afinitetima! Ovaj nas lik nece trati sigurno morem flashbackova niti naivnih krimi zapleta. On bi mogao imati drugi problem, osobito jer su dizi prekrcali likovima, a to je da ce biti smorno detaljan i spor u radnji.

Isto tako, u ovom scenariju ce biti sigurno puno vise aska i ljubakanja nego u Icerdeu (cekamo Arase na lip suction, nemoj izneveriti nas bludnice )

Dalje, pokusavam se pomenuti Kuma 1. Majkl je imao sestru sta ga je dosla glave. Pored Deniz angazirane su jos dve mlade glumice, ili bi Irem Altug trebala biti ta? Majkl je imao i dva brata. Jednog sirovog vernog i drugog nevernog. Zasad znamo samo za Ercana, koji je drugi koji je ovde takodjer najavljen? Kubilay neko saketalo iz mahale? Sumnjam, to je prije Entoni. Erkan KeKa glumi dakle izazivaca iz novog klana koji dila drogu...Ask je u Kumu ustvari periferan i teta profesorka nema nikakav skoro background. Sena ce ovde ocito imati neki sporan background. Tko je u talu na njenoj strani?

Mnogo pitanja, a ima jos mesec dana. Poludet cemo od znatizelje.
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:37   #68


"Cijelu godinu smo unutra, Mert ..."
"U jami sam, brate, uskoro ..."
__________________
"Nježno bih spustio glavu na tvoje koljeno."
Htjela sam šutjeti četiri dana i četiri noći...

Attila İlhan
Looty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:16   #69
Odlično.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:51   #70
Evo jedna Rizina iz mladjih dana.

__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:42   #72


Neyse, nek se javi taj koji još uvek žali za vepićem babe Četina Tekkindora. Prezgodan mi je ovde, prezgodan!!!

Bebaraw kad nađeš preveliku sliku koju hoćeš staviti na forum, možeš je resizeati na dopuštenu veličinu na nekoj online stranici, samo izguglaš "resize images online" ili je možeš sama uslikati na svom računalu snipping toolom i potom uploadati putem nekog servisa na internetu koji ti izbaci link za forume, tipa uguglaš samo "upload photos to forum".

Snimanja traju. Uglavnom, video koji su uhvatile Arapkinje, snimalo se na aerodromu. Aras u sakou i sa cvikama Allah askina ne guzel!
https://twitter.com/x_ii05/status/913937374563962880
https://twitter.com/sav997/status/913921064941621249

Fanovi već posjećuju set!

Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 14:17   #73
Ja bi volio posjetit set. Idući tjedan sam u Istanbulu. Kako mogu to izvest?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:20   #74
__________________
"Nježno bih spustio glavu na tvoje koljeno."
Htjela sam šutjeti četiri dana i četiri noći...

Attila İlhan
Looty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:23   #75
Cure, pazite ko će igrati Jamačovog abija!!!! Aaaaaaa!!!!!

Cure, stižem na set i..


... pratim vas.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:28   #76
Mustafaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

Ali, zovi doktora!!!!
Abi, regularnog doktora ili doktora za glavu???



Cukur ima genijalan cast, genijalan!!!!!
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:30   #77
aaaa Babur abi
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:36   #78
Jaoooo !!! Moze li ovo da počne više?????? Çukurdayım

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
maria8182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:54   #79
Sve bolje od boljeg
__________________
''Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.'' - Albert Einstein
ScorpioS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:16   #80
Tanitim 2 sutra navecer!!
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.