Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 12:38   #81
Eh sad nje, bar postara mozes vidit svako jutro
jamesbond is offline  
Old 26.11.2017., 12:40   #82
Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
Ima vas fakat previse danas, ja na svakog na koga naletin, uvijek je it-evac
Gdje su nestali, ne znam, mehanicari, stolari, postari..?
Ovisi gdje ih tražiš. Online je uvijek bilo najviše ITjevaca jer ostali uglavnom nalaze partnere na drugim mjestima.

Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
A s kim bi programeri trebali biti po tebi? bas me zanima sto mislite tko je u njihovom rangu - doktorice, menadzerice..? mislim ono po zaradi jer it-evci obicno dobro zaradjuju.
Da, doktori, pravo, farmacija, arhitektura...
AngryNomad is offline  
Old 26.11.2017., 12:42   #83
Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
A s kim bi programeri trebali biti po tebi? bas me zanima sto mislite tko je u njihovom rangu - doktorice, menadzerice..? mislim ono po zaradi jer it-evci obicno dobro zaradjuju.

Ima vas fakat previse danas, ja na svakog na koga naletin, uvijek je it-evac
Gdje su nestali, ne znam, mehanicari, stolari, postari..?

Meni osobno je skroz nebitno s cime se cura bavi i koliko zaraduje.

Dijelim samo svoje iskustvo kak je moj izlet s programerom zavrsil.

I da, skroz je nebitno s cim se netko bavi ili kaj radi ako je tebi ugodno s njim/njom.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 26.11.2017., 12:43   #84
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ovo onda objašnjava, moja iskustva su sa manjim firmama, obično do 100 ljudi. Kad je veća firma puno je veći i protok ljudi pa česti oglasi i nisu tako nešto neobično.

Ali, za partnera trebaš JEDNU osobu, ne 400+.
Zbog čega bi npr. 10ak promjena ljudstva u firmi od 100injak ljudi bili problem?

Radio sam i u firmi gdje je manje od 10 zaposlenih.

Ti shvaćaš da sa manjim brojem ljudi moraš veće kompromise raditi? A kad vrtiš više ljudi - biraš baš što ti paše?
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Programer koji trazi programera za vezu.. ocito nikad nije bil s programerom suprotnog spola.. Uvijek sukob interesa, ili znanja, ili kurcenja.

Zadnja programerka s kojom sam dejtal je pisala kod za fibonacijev niz i u tom kodu je imala dvije beskorisne petlje (isto ko ovaj u oglasu beskorisni switch).. a ja ovakav picajzla kakav jesam sam to gledal iz kauca.... i jednostavno me poneslo da joj dam savjet (citaj: brisem njen kod i napisem svoj) za istu stvar bez petlje.... i em ti ga na.. bilo joj je po nosu.

Na kraju prekinuli zbog koda s njenog posla. Meni smetalo da ona slusa ekipu s posla, a njoj kaj ja pametujem.

Joj kad mi je dosla kazat kod kak su decki s posla napravili.. a petlja seksa petlju unutar petlje.

Jebes ti to kad moras svakodnevno debugirat vezu.


Poznata mi je ta priča.

P.s. for petlja rules, kakav switch.
For m in mužjak:
--- If m == 'ž':
------ print m

mužjak is offline  
Old 26.11.2017., 12:45   #85
Zašto plaća mora biti u rangu? Da imam plaću u rangu one koja se za it spominje, bilo bi mi drago da ona radi čisto zbog sebe, popunjenijeg dana i slično.

A što se tiče ponavljanja oglasa, gubim li što time što objavim oglas? Vidim da ste se raspisali oko šansi, oko smisla ponavljanja. Time ste potrošili puno više energije nego ja u postavljanje oglasa. Bilo kojeg. Čak i oni kontroverzniji došli su spontano.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 26.11.2017., 12:54   #86
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Zbog čega bi npr. 10ak promjena ljudstva u firmi od 100injak ljudi bili problem?

Ti shvaćaš da sa manjim brojem ljudi moraš veće kompromise raditi? A kad vrtiš više ljudi - biraš baš što ti paše?
Ako svakih mjesec dana mjenjaš 10 ljudi u firmi od 100 ljudi onda nešto očigledno ne valja s tvojom firmom. A nažalost ima takvih firmi.

Nemam pojma na kakve kompromise misliš, zapošljavaš ono kaj ti treba.

Ali stvarno ne vidim više kakve ovo veze ima s ovom temom. Ostavimo ovo za neku pivnicu.
AngryNomad is offline  
Old 26.11.2017., 12:58   #87
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ako svakih mjesec dana mjenjaš 10 ljudi u firmi od 100 ljudi onda nešto očigledno ne valja s tvojom firmom. A nažalost ima takvih firmi.

Nemam pojma na kakve kompromise misliš, zapošljavaš ono kaj ti treba.

Ali stvarno ne vidim više kakve ovo veze ima s ovom temom. Ostavimo ovo za neku pivnicu.
A zbog čega se držiš tih mjesec dana?
Realno to se događa na bazi jedne godine...

Ima veze na način da si dao krivi primjer.

Slažem se.
mužjak is offline  
Old 26.11.2017., 12:59   #88
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zašto plaća mora biti u rangu? Da imam plaću u rangu one koja se za it spominje, bilo bi mi drago da ona radi čisto zbog sebe, popunjenijeg dana i slično.
Roki svaka ti cast na ovome.

Ja volim u vezi mislit o nama kao MI, a ne JA i ONA. Volim se prepustit. Ako jedan od nas ima ili zaraduje dovoljno novca, nema smisla da se on/ona muci na poslu za 2k i pod stresom je zbog sefa koji je vise konj nego sef. Isprika konjima.

Stres partnera utjece na vezu i u konacnosti na oba.

Ova rangriranja... ozbiljnija su nego sklapanje stvarnih poslova. Neki ne ulaze u vezu nego u nekakav cudni poslovni odnos. No dobro, svakome svoje.. :klap:
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 26.11.2017., 13:00   #89
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post

Ali promašila si poantu. Poslodavci koji često daju oglas ne rade to iz nemogučnosti nalaženja kvalitetne osobe već im radnici bježe zbog katastrofalno loših uvjeta kojih nisu svjesni na razgovoru. Možeš to aplicirati i na traženje partnera.
U našem je u narodu uvriježeno da poslodavac često traži novog djelatnika samo i isključivo zato što radnik ode zbog loših uvjeta, a ne zato što djelatnik ne zadovoljava potrebe posla u realnim uvjetima . Što ne znači da je baš baš uvijek jedino i samo tako.
Ako ćemo to aplicirati na traženje partnera to bi značilo ili da oni koji često daju oglase ne nude ništa ili da ipak imaju neke istančane kriterije.
A da su oni koji ne daju oglase ili to učine samo jednom u savršenim vezama sa svojim srodnim dušama.
To bi značilo da su u svim firmama koje oglase ne daju često djelatnici apsolutno zadovoljni s plaćama, radnim vremenom, ekipom koja radi.
Difference is offline  
Old 26.11.2017., 13:08   #90
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ja volim u vezi mislit o nama kao MI, a ne JA i ONA. Volim se prepustit. Ako jedan od nas ima ili zaraduje dovoljno novca, nema smisla da se on/ona muci na poslu za 2k i pod stresom je zbog sefa koji je vise konj nego sef. Isprika konjima.
I onda počne ono tipično, da ja po cijele dane kuvam, perem, peglam , spremam, a ti odeš na posao i boli te ona stvar za sve što moram ja.

Polazim od toga da se ja ne mogu zamisliti u ulozi kućanice, ali da ima žena kojima je to jedini cilj u životu, nije da nema. Samo prije idilične slike u kojoj te na kraju radnog dana doma čeka omiljeno jelo i ženica u seksi vešu trebalo bi barem porazmisliti koliko je tko od nas spreman da mu životni partner bude kućanica. Koji bi bio pravilan naziv za mušku kućanicu
Difference is offline  
Old 26.11.2017., 13:10   #91
Papucar
jamesbond is offline  
Old 26.11.2017., 13:18   #92
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
I onda počne ono tipično, da ja po cijele dane kuvam, perem, peglam , spremam, a ti odeš na posao i boli te ona stvar za sve što moram ja.
To nigdje nisam napisal. Nisam fan kucanica, nit sam ja bas neki obiteljski tip..

No ak se ima lova, ipak se ima i izbor. I preferiram da mi draga radi(ili ne radi) ono kaj je ispunjava njenim izborom. Ja kuham, perem, cistim (aj to malo rijede), peglam sam za sebe. Ne treba mi mama, nit poslovni partner.

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Papucar
I to mora netko biti.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 26.11.2017., 13:28   #93
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Papucar
Hvala kolega
Difference is offline  
Old 26.11.2017., 14:18   #94
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Roki svaka ti cast na ovome.

Ja volim u vezi mislit o nama kao MI, a ne JA i ONA. Volim se prepustit. Ako jedan od nas ima ili zaraduje dovoljno novca, nema smisla da se on/ona muci na poslu za 2k i pod stresom je zbog sefa koji je vise konj nego sef. Isprika konjima.

Stres partnera utjece na vezu i u konacnosti na oba.

Ova rangriranja... ozbiljnija su nego sklapanje stvarnih poslova. Neki ne ulaze u vezu nego u nekakav cudni poslovni odnos. No dobro, svakome svoje.. :klap:
Krivo. Rekao sam da bih volio da radi, kako ne bi baš sjedila doma. Pritom je manje bitno je li odvjetnica, frizerka ili nešto slično. Također, ne bi bio bitan iznos za koji radi.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 26.11.2017., 14:24   #95
,

Što je ovdje tema?
Kleopatre is offline  
Old 26.11.2017., 15:19   #96
Ne kuzim neke upise ovdje. Kako mislite da vam nije bitno jeste li u istom rangu? Ona (ili n, svejedno) ce sjedit doma dok ti ides na neko putovanje? Ona ce doma jesti sendvic dok ti ides u restoran jesti?

Ti ces htjeti u neki veci stan jer si mozes priustiti, dok ona ne, pa ce ona placati manji dio, ti veci i kod prve svadje ces joj prigovarati kako ne daje dovoljno u kucu? Jer vrlo je velika mogucnost za bas takav scenarij.Uvijek su tu neke igre moci i vece/manje vrijednosti.

Ne znam kako se vi mozete zamisliti u takvom odnosu, to je dijelom parazitski odbos u biti, kad jedan uvijek poteze vise i financira dobrim dijelom ovog drugog.

Ja nema sanse da bi ikad bila u takvom odnosu. Da si ja dopustim da budem nekakva sponzorusa. Odmah me stegne u zelucu pri pomisli.Na daj bok.
šećerna vata is offline  
Old 26.11.2017., 15:20   #97
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Što je ovdje tema?
Kako se kome svidi, izgleda

Da smo na chatu, pitala bih te zašto množina u tvom imenu? Ili sam nešto krivo shvatila?
Riona is offline  
Old 26.11.2017., 15:22   #98
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
...

Ne znam kako se vi mozete zamisliti u takvom odnosu, to je dijelom parazitski odbos u biti, kad jedan uvijek poteze vise i financira dobrim dijelom ovog drugog.

Ja nema sanse da bi ikad bila u takvom odnosu. Da si ja dopustim da budem nekakva sponzorusa. Odmah me stegne u zelucu pri pomisli.Na daj bok.
uuuh, sad si potegnula nit!
Riona is offline  
Old 26.11.2017., 15:58   #99
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Ne kuzim neke upise ovdje. Kako mislite da vam nije bitno jeste li u istom rangu? Ona (ili n, svejedno) ce sjedit doma dok ti ides na neko putovanje? Ona ce doma jesti sendvic dok ti ides u restoran jesti?

Ti ces htjeti u neki veci stan jer si mozes priustiti, dok ona ne, pa ce ona placati manji dio, ti veci i kod prve svadje ces joj prigovarati kako ne daje dovoljno u kucu? Jer vrlo je velika mogucnost za bas takav scenarij.Uvijek su tu neke igre moci i vece/manje vrijednosti.

Ne znam kako se vi mozete zamisliti u takvom odnosu, to je dijelom parazitski odbos u biti, kad jedan uvijek poteze vise i financira dobrim dijelom ovog drugog.

Ja nema sanse da bi ikad bila u takvom odnosu. Da si ja dopustim da budem nekakva sponzorusa. Odmah me stegne u zelucu pri pomisli.Na daj bok.
Može biti sto stvari za prigovoriti.

Imaš tri torbice
Imaš 20 pari cipela
Imaš pun ormar robe koju ne nosiš
Ti imaš auto, a ja ne...

Uvijek možeš, ako želiš, naći argument da jedna strana poteže ili koristi više. Ponavljam, ako imam dovoljno da pokrivam oboje(može to biti i ona), zašto se ograničavati statusom i primanjima dodatno? Nije dovoljno teško naći i "bilo koga", bez tog kriterija? A pogotovo ako tražiš "nekoga".
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 26.11.2017., 16:08   #100



Stvar prioriteta u životu ...

... ako te netko voli na način na koji ja volim lazanje, vjerojatnost prigovaranja je veća...
Ovisi što je nekome najvažnije, novac, sami sebi ili partner ...




__________________
"... ěvery dream begins by taking one step ..."
The Poet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.