Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 00:04   #1
Savjeti najboljih prijatelja

Imam jednu prijateljicu, takoreći najbolju, jer znamo se od malih nogu, i iako je bilo i svađa i prekida komunikacije i nerazumijevanja, još uvijek je jedna od rijetkih, ako ne i jedina osoba koja zna apsolutno sve što u životu prolazim.

Ono što me zanima je sljedeće: ona je nekakav kakti samoprozvani stručnjak za tipove. Kad sam u nekom ljubavnom problemu, ona od malih nogu meni pokušava dati do znanja da sam nitko i ništa.

Na primjer, znala je govoriti kad bih prekinula s nekim da je on ionako vjerojatno bio zaljubljen u neku drugu. Ili kad se neki odnos ne bi ostvario da je to zbog toga što se ja tom dečku ionako nisam sviđala. Onda sam našla nešto zgodnijeg tipa pa je pretpostavila da je fejker, jer što bi valjda inače radio s curom poput mene. Kasnije se to proširilo na "sigurno je oženjen", "karijerist je" ili jednostavno "ne sviđaš mu se". U moru tih pretpostavki nekad bi i pogodila što joj je samo davalo krila da me i dalje "tješi" iako sam joj u potpunosti prestala govoriti o tome (čula bi od drugih).

Ružni, glupi i razmaženi tipovi zato nikad nisu bili problem. U pravilu ih je okarakterizirala simpatičnima za mene.

Inače je sklona psihoanalizama i bavljenju tuđim životima, vrijedi je imati kraj sebe kad ti se netko zamjeri, ali to valjda skupo naplati ovim spuštanjima.

Koji je njezin cilj i motiv? Je li to frendica? Je li to nehumano ponižavajuće biće koje uživa kad se zbog nje netko osjeća jadno? Jesam li ja kriva što uspije to napraviti od mene?

Pomogla mi je dosta puta u životu pa ne želim u potpunosti prekinuti kontakte, ali neka mi netko kaže dane umišljam da njoj nisu sve daske na broju?!
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 00:14   #2
A kak njoj ide u biranju vlastitih partnera kad je toliko usredotocena na tvoje?
Frendicama dajem savjete samo ako me to traze, u ostalim slucajevima sutim.
Tude savjete nikad nisam slusala jer...zaljubljena zena uvijek napravi po svom.

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 00:19   #3
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
A kak njoj ide u biranju vlastitih partnera kad je toliko usredotocena na tvoje?
Rano se udala za prvog dečka s kojim je tad bila u vezi, znam da im u braku ne cvijetaju ruže, ali joj je vrlo stalo (kao uostalom i većini ubračenih) da taj odnos na van bude nekima kao primjer.

Quote:
Frendicama dajem savjete samo ako me to traze, u ostalim slucajevima sutim.
Tude savjete nikad nisam slusala jer...zaljubljena zena uvijek napravi po svom.

Poslano s mog kauča
Ovo si jako lijepo napisala i potpuno se slažem s tobom.
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 00:57   #4
Uz prijatelje se ne bismo trebali osjećati kao da smo “nitko i ništa”.Prijatelji nam ne spuštaju. Nakon što nas prijatelji savjetuju ili saslušaju kad imamo problem osjećamo se bolje i jače. Tako da…to ti nije prijateljica. To je osoba koja zna puno o tebi jer su vam životi isprepleteni od djetinjstva i to je sve. Mislim da ona nije sretna i zadovoljna i da se hrani time što tebi savjetuje i time sama sebi daje na važnosti. Kriva si samo u toj mjeri što joj dopuštaš da se tako ophodi prema tebi. Zašto joj to dopuštaš? Bojiš se da ćeš je povrijediti ako joj kažeš kako se stvarno osjećaš uz nju? Bojiš se da ćeš okončati to prijateljstvo ako joj nešto kažeš? Ne moraš joj reći ništa ako misliš da ćeš time učiniti više lošega nego dobroga, ali trebala bi se manje družiti s njom i okružiti se ljudima uz koje ćeš se osjećati dobro. Ima još ljudi koji bi ti pomogli kad ti pomoć zatreba. Kad upoznam nekog novog sa svojim prijateljicama komentari su uvijek kako imam super, jednostavne i dobre prijateljice. To nije slučajno tako. Ja nemam tako toksične ljude oko sebe kao što je tvoja prijateljica jer ih “nanjušim” i onda im ne dam ni priliku da se zbliže sa mnom. Budi dobra prema sebi i traži bolje za sebe.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 03:54   #5
Oprosti ako ce ovo zvucati grubo, ali za mene to nije prijateljica, a pogotovo najbolja.
Ta zena nije zasluzila takve (lijepe) pridjeve od tebe.

Prijatelji bi trebali biti tu jedni za druge, podizati se kad je lose i veseliti se skupa kad je dobro, a ona tebe dodatno spusta kad je lose i posere se kad je nesto dobro i onda gusta bivanjem "u pravu".

Ne znam za druge, ali meni je bitnije da sam dobar covjek nego da sam u pravu sto se tice ovakvih stvari i "trgati" prijateljicu nikako nije lijepa i dobra gesta.

E sad, tu postoji trunka tvoje krivice jer si joj dopustila da se razmase toliko godina, ali uvijek mozes reci "od sad je dosta" i prerazati to.

Da si najgora osoba na svijeta ne vidim poantu govorenja da je netko s tobom iz koristi, ako netko to vec "mora" reci onda je to uloga zavidnika i onih koji te ne simpatiziraju, a ne nekog tko je u ulozi (dobrog) prijatelja.

Jos bi i imala kakvo-takvo opravdanje kod mene da se radi o izoliranom slucaju i da ti je to rekla jednom. Ovako... Noup.

Ne treba ti takva negativa u zivotu.
Vjerujem da je u pozadini ljubomora i njena misao da je bolja od tebe, pa ako se neki dobar frajer zainteresirao za tebe, a ne za nju mora onda da je neki feler u pitanju.
Samo kaj je feler njoj u glavi .

Ak se zelis spustat na njen nivo (sto ne preporucujem, ali bi mi bilo cist razumljivo) pocni na kavama srackat o "ovakvim i onakvim brakovima", a direktno ciljajuci na neki od problema koji ona pokusava ispeglat za javnost.
Je da je ruzno, al nije da je zasluzila ista bolje od tebe.
Ja bi ju odjebala, al bi se prvo potrudila da i ona osjeti mrvicu onog sto je izazivala u meni .
Zna to bit fino, pogotovo ako upakiras u osmjeh.
Npr "citala sam o postotku razvoda brakova parova koji su se rano ozenili i sokirala sam se koliko njih je ustvari uletilo grlom u jagode i onda najbolje godine proveli pokusavajuci bezuspjesno popravit zajeb dok su na van odavali slike stabilnih odnosa i OPET bi se razjebali na kraju " i onda nadodas "al drago mi je da si ti iskreno sretna i nisi jedna od tih ".
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:03   #6
I kažeš, ne želiš prekinuti komunikaciju jer ti je puno puta pomogla? Ono, možda ti opet zatreba pa nek se nađe...

I sad ćemo ovdje raspravljati o tome kakva je ONA prijateljica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:08   #7
Quote:
jungferica kaže: Pogledaj post
Rano se udala za prvog dečka s kojim je tad bila u vezi, znam da im u braku ne cvijetaju ruže, ali joj je vrlo stalo (kao uostalom i većini ubračenih) da taj odnos na van bude nekima kao primjer.



Ovo si jako lijepo napisala i potpuno se slažem s tobom.
Eh, to je onda frustracija i nezadovoljstvo jer vlastitog muza nije dovoljno dobro izanalizirala.
Ako ne zelis prekinuti vas odnos, prestani joj pricati o svom ljubavnom zivotu.
Tvoji ljubavni neuspjesi su tvoji, isto kao i uspjesi.
Mislim da nemas 17 godina i da mozes sama izvuci pouku iz nekih proslih veza.
Frendica je tu da pomogne, da sagleda situaciju iz drugog ugla, ali ako to radi tako da se osjecas kao govno onda to nije dobar nacin i ne treba ti.
Ja joj vjerojatno ne bih uzela to za zlo jer je ocito da u njezinom braku nesto opasno ne stima.
Drzi se svoje intuicije, a s njom razgovaraj o drugim temama. Ako ih uopce imate.

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:15   #8
Quote:
jungferica kaže: Pogledaj post

Pomogla mi je dosta puta u životu pa ne želim u potpunosti prekinuti kontakte, ali neka mi netko kaže dane umišljam da njoj nisu sve daske na broju?!
zakelji njenu sliku, daj nam osnovne mjere i njen broj tel.
daj nam njen profil facebook-a i ostalim mrezama da je mozemo pratit i vidit kako se ponasa.
isto ocekujemo od tebe (slika, podaci, autobiografija, kontakt broj, email ....) tako da mozemo imat uvid u vasu medjusobnu interakciju.

nakon min 6mj dobijes amaterski raport jesu li njoj sve daske na broju?
naravno, dopustamo siroki raspon misljenja (ovisno koliko forumasa je spremno sudjelovat u analizi)
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:32   #9
Znam da nije fer od mene što joj iza leđa o ovome pišem, ali počela sam raditi ovo:
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ak se zelis spustat na njen nivo (sto ne preporucujem, ali bi mi bilo cist razumljivo) pocni na kavama srackat o "ovakvim i onakvim brakovima", a direktno ciljajuci na neki od problema koji ona pokusava ispeglat za javnost.
Imam osjećaj da smo upale u začarani krug negative koja izbija na površinu pri našim razgovorima, a nikako ne želim da se dogodi ovo o čemu Lord Byron piše, da ispadnem licemjerna, jer eto, ona je ok u svojim postupcima, samo me svojim razmišljanjima konstantno spušta (da se razumijemo, ne trebaju mi oko mene frendovi koji me glade perom po guzici, ali mislim da nisam baš toooliko u kurcu da sam svakom frajeru samo škart roba - takvim komentarima mi ona na neki način pokazuje što ona misli o meni i koliko me poznaje i cijeni)

I ne, ne iskorištavam je zato što mi je znala priskočiti u pomoć, nego mislim da se ona time iskupljuje za neke "grijehe iz prošlosti" kad smo bile mlađe i kad sam ja bila tu za nju više nego obrnuto.
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 17:29   #10
Quote:
jungferica kaže: Pogledaj post
Imam jednu prijateljicu, takoreći najbolju, jer znamo se od malih nogu, i iako je bilo i svađa i prekida komunikacije i nerazumijevanja, još uvijek je jedna od rijetkih, ako ne i jedina osoba koja zna apsolutno sve što u životu prolazim.

Ono što me zanima je sljedeće: ona je nekakav kakti samoprozvani stručnjak za tipove. Kad sam u nekom ljubavnom problemu, ona od malih nogu meni pokušava dati do znanja da sam nitko i ništa.

Na primjer, znala je govoriti kad bih prekinula s nekim da je on ionako vjerojatno bio zaljubljen u neku drugu. Ili kad se neki odnos ne bi ostvario da je to zbog toga što se ja tom dečku ionako nisam sviđala. Onda sam našla nešto zgodnijeg tipa pa je pretpostavila da je fejker, jer što bi valjda inače radio s curom poput mene. Kasnije se to proširilo na "sigurno je oženjen", "karijerist je" ili jednostavno "ne sviđaš mu se". U moru tih pretpostavki nekad bi i pogodila što joj je samo davalo krila da me i dalje "tješi" iako sam joj u potpunosti prestala govoriti o tome (čula bi od drugih).

Ružni, glupi i razmaženi tipovi zato nikad nisu bili problem. U pravilu ih je okarakterizirala simpatičnima za mene.

Inače je sklona psihoanalizama i bavljenju tuđim životima, vrijedi je imati kraj sebe kad ti se netko zamjeri, ali to valjda skupo naplati ovim spuštanjima.

Koji je njezin cilj i motiv? Je li to frendica? Je li to nehumano ponižavajuće biće koje uživa kad se zbog nje netko osjeća jadno? Jesam li ja kriva što uspije to napraviti od mene?

Pomogla mi je dosta puta u životu pa ne želim u potpunosti prekinuti kontakte, ali neka mi netko kaže dane umišljam da njoj nisu sve daske na broju?!
Oh well well, vidim zakaj ste frendice.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 17:54   #11
Možeš li pojasniti, jer zaista bih voljela postati bolja osoba bez da bliske ljude poput nje okrivim da me koče u tome
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 22:15   #12
Evo ti moj odgovor iz muške perspektive

Imam također najbolju frendicu i obratno sam ja njoj najbolji frend, i stvarno si dajemo svakakve savjete itd...

Njeni savjeti su do kraja iskreni i otvoreni, ako s nekom osobom nešto započnem ona prva to uvidi da tu nešto ne štima i do sada mi je svaki put rekla da se trebam maknuti i naravno da je nisam poslušao jer sam tvrdoglava osoba, i zna me izvrijeđati i tako Također i obratno ja njoj kažem otvoreno i nekada si znamo "lijepe" riječi uputiti, ali nismo se još nijednom posvađali

Vjerujem da želi samo najbolje, kao i što ja želim njoj najbolje svaki put u svim sferama života.

Moja je poanta da mislim da si najbolji frendovi ako ste stvarno iskreni i otvoreni jedno prema drugome to smiju dopustiti
qwerty86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:21   #13
Quote:
jungferica kaže: Pogledaj post
Imam jednu prijateljicu, takoreći najbolju, jer znamo se od malih nogu, i iako je bilo i svađa i prekida komunikacije i nerazumijevanja, još uvijek je jedna od rijetkih, ako ne i jedina osoba koja zna apsolutno sve što u životu prolazim.

Ono što me zanima je sljedeće: ona je nekakav kakti samoprozvani stručnjak za tipove. Kad sam u nekom ljubavnom problemu, ona od malih nogu meni pokušava dati do znanja da sam nitko i ništa.

Na primjer, znala je govoriti kad bih prekinula s nekim da je on ionako vjerojatno bio zaljubljen u neku drugu. Ili kad se neki odnos ne bi ostvario da je to zbog toga što se ja tom dečku ionako nisam sviđala. Onda sam našla nešto zgodnijeg tipa pa je pretpostavila da je fejker, jer što bi valjda inače radio s curom poput mene. Kasnije se to proširilo na "sigurno je oženjen", "karijerist je" ili jednostavno "ne sviđaš mu se". U moru tih pretpostavki nekad bi i pogodila što joj je samo davalo krila da me i dalje "tješi" iako sam joj u potpunosti prestala govoriti o tome (čula bi od drugih).

Ružni, glupi i razmaženi tipovi zato nikad nisu bili problem. U pravilu ih je okarakterizirala simpatičnima za mene.

Inače je sklona psihoanalizama i bavljenju tuđim životima, vrijedi je imati kraj sebe kad ti se netko zamjeri, ali to valjda skupo naplati ovim spuštanjima.

Koji je njezin cilj i motiv? Je li to frendica? Je li to nehumano ponižavajuće biće koje uživa kad se zbog nje netko osjeća jadno? Jesam li ja kriva što uspije to napraviti od mene?

Pomogla mi je dosta puta u životu pa ne želim u potpunosti prekinuti kontakte, ali neka mi netko kaže dane umišljam da njoj nisu sve daske na broju?!
Takvu sobu poput nje sterat u rodno mjesto i nikad se više čuti s njom. Bokte kakvih sve izroda ima, prestrašno.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:27   #14
I sama sam za fer odnose, ali od ovolike iskrenosti meni se doslovno meditira... A poželim je koji put sterati na neko mjesto, ali mi na kraju bude žao i osjećam se usrano. Nekako mi je najbolje legao kratak i formalan odnos s njom kojeg sam pod zadnje počela prakticirati i zamislite, uopće mi ne fale naši razgovori (ona je sad opet sva slatka i vjerojatno čeka priliku kad ce mi moći sasuti u facu sve što misli o meni).
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:38   #15
Quote:
jungferica kaže: Pogledaj post
i zamislite, uopće mi ne fale naši razgovori (ona je sad opet sva slatka i vjerojatno čeka priliku kad ce mi moći sasuti u facu sve što misli o meni).
Nisu mi jasni ovakvi prijateljski odnosi, nije mi jasno zasto ljudi to odrzavaju. Bas te ruzno citati. Ne kazem da ti je prijateljica sunce, ali zvucis kao da moras odrzavati odnos s njom, kao posao bez kojeg nema kruha. Mozda ja zapravo pojma nemam sto prijateljstvo jest ili bi trebalo biti, ali ako je ovakvo ponasanje normalno onda je prijateljstvo zakurac.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:44   #16
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasni ovakvi prijateljski odnosi, nije mi jasno zasto ljudi to odrzavaju. Bas te ruzno citati. Ne kazem da ti je prijateljica sunce, ali zvucis kao da moras odrzavati odnos s njom, kao posao bez kojeg nema kruha. Mozda ja zapravo pojma nemam sto prijateljstvo jest ili bi trebalo biti, ali ako je ovakvo ponasanje normalno onda je prijateljstvo zakurac.

Pišem tako zato što sam sad još ljuta na nju, ružno zvuči, onda više neću olajavati tu nikoga. Valjda mi je tako lakše.
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 01:55   #17
Što je osoba koja se druži s alapačom?

Isto alapača.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 08:36   #18
A osoba koja se prestane družiti?
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 13:30   #19
Quote:
jungferica kaže: Pogledaj post
Imam jednu prijateljicu, takoreći najbolju, jer znamo se od malih nogu, i iako je bilo i svađa i prekida komunikacije i nerazumijevanja, još uvijek je jedna od rijetkih, ako ne i jedina osoba koja zna apsolutno sve što u životu prolazim.
Takvih slučajeva ima... prijatelji/prijateljice iz djetinjstva, jedan nabija komplekse drugome čineći to za "njegovo dobro"...

Quote:
Ono što me zanima je sljedeće: ona je nekakav kakti samoprozvani stručnjak za tipove. Kad sam u nekom nom problemu, ona od malih nogu meni pokušava dati do znanja da sam nitko i ništa.
Dobro je da ti pokušava pomoći ali čini to na skroz pogrešan način. Umjesto da vidi tvoje dobre strane da ti daje podršku ona te omalovažava u stilu da ne možeš uspjeti jer si osoba manje vrijednosti i nisi dorasla situacijama.

Takva osoba je stručnjak da pokvari bilo kakav odnos u koji se upusti. Nikad nisam shvaćao muškarce koji mogu biti u vezi s takvim ženama??

Mogu samo zamisliti kako takva osoba može odgojiti dijete? Vjerojatno preuveličavajući njegove mogućnosti...

Quote:
Na primjer, znala je govoriti kad bih prekinula s nekim da je on ionako vjerojatno bio zaljubljen u neku drugu. Ili kad se neki odnos ne bi ostvario da je to zbog toga što se ja tom dečku ionako nisam sviđala. Onda sam našla nešto zgodnijeg tipa pa je pretpostavila da je fejker, jer što bi valjda inače radio s curom poput mene. Kasnije se to proširilo na "sigurno je oženjen", "karijerist je" ili jednostavno "ne sviđaš mu se". U moru tih pretpostavki nekad bi i pogodila što joj je samo davalo krila da me i dalje "tješi" iako sam joj u potpunosti prestala govoriti o tome (čula bi od drugih).
Tvoja prijateljica je totalna negativa. Nekako joj se "posrećilo" da se upari od prve i sad ide s ciljem da u tebi stvori osjećaj manje vrijednosti.

Jer kad bi ti ostvarila vezu s ok. partnerom ona bi pala u depresiju jer bi izgubila žrtvu, a ti bi imala nešto što ona nema što bi značilo depresija na kvadrat.

Ne bi se čudio da bi u tom slučaju pokušala okrenuti tvog partnera protiv tebe...

Quote:
Ružni, glupi i razmaženi tipovi zato nikad nisu bili problem. U pravilu ih je okarakterizirala simpatičnima za mene.
Takvi tipovi jesu problem, a dokle god imaš problema hraniti ćeš njezin ego. Kad bi ti ostvarila uspješnu vezu onda bi ona imala problem...

I te ružne, razmažene i glupe tipove drži na rastojanju...

Quote:
Inače je sklona psihoanalizama i bavljenju tuđim životima, vrijedi je imati kraj sebe kad ti se netko zamjeri, ali to valjda skupo naplati ovim spuštanjima.
Bijeg od stvarnosti i suočavanja s vlastitim životom.

Quote:
Koji je njezin cilj i motiv? Je li to frendica? Je li to nehumano ponižavajuće biće koje uživa kad se zbog nje netko osjeća jadno? Jesam li ja kriva što uspije to napraviti od mene?
Da! Ti si kriva što uspije to učiniti od tebe! Kriva si zato jer povjeruješ u njezine tvrdnje!

Quote:
Pomogla mi je dosta puta u životu pa ne želim u potpunosti prekinuti kontakte, ali neka mi netko kaže dane umišljam da njoj nisu sve daske na broju?
Ma, super što ti je pomogla i nemoj zaboraviti sve dobro što je učinila za tebe... Ali čuvaj buduću vezu od prijateljice...
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 14:49   #20
diantos, čatim te cugom za ovo!

Samo u jednom si pogriješio: ne povjerujem ja njoj sve to što pokušava nametnuti, nego valjda ne mogu prihvatiti da je takva osoba koja na moju sreću gleda s oprezom i prijezirom, a na tragedije kao da se ništa strašno nije desilo. Nakon tih tragedija ona podmetne leđa i trudi se pomoći da što prije stanem na noge, ali sad iskreno sumnjam da to radi zato da bih ja bila dobro, prije da sebi i svijetu dokaže da sam bez nje nitko i ništa.

Time mi je teže konačno "prekinuti" s njom, jer ne mogu reći da mi je učinila nešto nažao, ali ona će u svojim očima uvijek biti bolja od mene (a i od drugih) i to će ti jasno dati do znanja, a ti se samo možeš osjećati glup što joj pokušavaš ukazati na to, jer i to joj je prilika da te ponizi i da se napravi glupa.
jungferica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.