Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 20:39   #1
Spašavanje rokova pomoću mirovanja

Imam pitanje vezano uz pravnu proceduru na faxu. Imam drugi upis predmeta na kojeg na prvom upisu nisam nijednom izišao jer nisam imao uvijete

Ukoliko upišem mirovanje prije semestra (ili za vrijeme semestra, ne znam ima li u tome kakva razlika) u kojem imam drugi upis predmeta hoće li mi se prvi sljedeći izlazak brojati kao 1. ili idalje kao 5. ? Točnije hoću li moći nekako "vratiti" rokove na koje nisam izišao pri prvom upisu predmeta. Na mom fakultetu nažalost nema 3. upisa nego se svih mogućih 8 izlazaka moraju ostvariti u prva 2 upisa.

Ima li ikakva "rupa u zakonu" preko koje se mogu spasiti, a ne da mi se dogodi da ako ne položim na ovom upisu izletim s faxa.
Ukoliko nisam dovoljno dobro objasnio molim Vas da mi kažete pa ću pojasniti

Hvala svima koji pokušaju pomoći
codstriker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:00   #2
broje se oni rokovi koje si prijavio. sad nisam siguran kaj tebe točno muči.

koliko sam ja shvatio, nisi dosad ni mogao prijaviti, pa nisi iskoristio nijedan rok? u tom slučaju bi ti se slijedeći trebao brojati kao prvi.

možda bi više pomoglo da kažeš barem koji si faks? i zbunjujuće je ovo s izlascima, nije mi jasno kak ti se može brojiti peti rok ako nisi iskoristio ni prvi? misliš da, kad već u jednoj godini imaš raspoloživa 4 roka da ti se svi broje iako nisi nijedan prijavio?

sad ovo s upisima ti ne mogu pomoći jer o ovisi od faksa do faksa. ali ono kaj znam da s mirovanjem si ne možeš vratiti rokove, nego normalno nastavljaš gdje si stao kada ti to mirovanje prođe.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:25   #3
Hvala ti na ovako brzom odgovoru

Izgleda da sam malo zbunjujuće napisao. Uglavnom polazim Fakultet Strojarstva i Brodogradnje u Zagrebu. Kod nas na faxu je stvar takva da imam 4 izlaska na jednom i 4 izlaska na drugom upisu, a trećeg upisa nema nego se izbacuje s faxa.

Moj problem je vezan uz 2 kolegija Termodinamiku 1 i Termodinamiku 2 u 3. odnosno 4. semestru. Početkom 3. semestra sam upisao Termu 1, a Termu 2 početom 4. Termu 1 nažalost nisam položio do danas. Trebao bi uspijeti ovom zimskom ispitnom roku. Termu 1 sam ponovno upisao u 5. semstru, a Termu 2 ću ponovno upisati u 6. semstru jer više nema rokova na koje mogu izaći.

Od oba kolegija imam potpis. Problem je što je položena Termodinamika 1 uvijet za izlazak na ispit iz Terme 2. Zbog tog razloga nisam mogao u 4. semstru niti jednom izići na Termu 2 te mi je bezveze propao prvi upis. Ostao mi je još samo drugi upis na kojem imam 4 moguća izlaska kao i na svakom upisu. Kako sada stvari stoje potrošio sam 4/8 izlazaka iako fizički niti jednom nisam izišao na ispit.

Načuo sam da bi se cijela stvar bi se mogla evenutalno riješiti mirovanjem te prenošenjem izlazaka u 3. upis.

Sad mene zanima ako upišem mirovanje, hoću li ja sad imati 4 izlaska koja ću moći iskoristi na drugom i eventualno prenjeti na 3. upis. (npr na 2. upisu izađem 2 puta i na 3. još 2 puta.)
Ili ću imati 8 izlazaka, pa mogu na 2. upisu izaći 4 puta i ako, nedaj Bože zatreba, na 3. upisu još 4 puta. Nadam se da sam sad bio dovoljno jasan, ukoliko nisam, pojasniti ću jer mi je stvarno jako bitno.

I ima li ikakve veze vrijeme u koje upisujem mirovanje? Ima li razlike ako se mirovanje upiše prije početka semestra ilu prije ljetnog ispitnog roka? Može li to utjecati mogućnost prijenosa 8 ili 4 izlaska

Hvala unaprijed na pomoći
codstriker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:55   #4
Pa normalno je da ako nisi polozio ispit u predvidenom roku da su ti ispitni rokovi koje si u tom razdoblju "potratio" propali i da ti se nakon ponovnog upisa sljedeci izlazak racuna kao 5. put. U suprotnom bi se unedogled moglo odgadati ispite bez gubitka prava studiranja.

Ako upises mirovanje, nece ti se nakon toga brojati kao 3. upis (koji ionako vise ne postoji, kako si i sam zakljucio), nego kad nastavis studij, otvorit ce ti se rokovi koji su ti ostali u toj godini. Ako postoje jos neke zavrzlame specificne za FSB, otkrij sto prije koje su dok jos nije prekasno. I svakako pod hitno upisi mirovanje ako mislis da neces na sljedecem roku poloziti to sto moras. To nije procedura koja se obavlja preko noci.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.