Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 23:02   #81
Našla prevod fragmana na engleski i sad kontam onu scenu s Eyšan i slikom...Ustvari ona je time prijetila (podsjećala) Nefes da će Tahir završiti kao njen brat. Jer Nefes kaže Asiye "Tahir će umrijeti kao moj brat" na pitanje zašto nije rekla Tahiru da joj je brat... Vjerujem da će s kompletnijim prevodom epizode sve dobiti bar neki smisao...
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 23:23   #82
Pogledah fragi, prepadoh se ove Eysan zapliće se radnja :klap: a ja još drugu nisam pogledala

Zapravo sam došla reći @M@3X - prolazi kući (fhvk), samo tebe čekamo ali da ne budem u offu skroz
__________________
Čarolija ljubavi vraćala je izgubljeno » Yagiz & Hazan » Losing Your Memory
Minola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:08   #83
Dazzling tim preveo fragi.

Crno more, ispričaj im ti - 4. epizoda, prva najava

Nakon dve epizode u istoj odeći prija ga videti ovako skockanog za veridbu.
DeliTahir
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:07   #84
Vay be. Ovi i dalje u usponu! Pogledajte prve 3 epke:

Total: 9,63% - 16,75% - 18,44%
AB: 5,82% - 9,76% - 11,98%
ABC1: 7,41% - 13,07% - 15,85%

SINOĆ



__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:17   #85
Ja nisam normalna od 6 do 9 i 15 sam gledala live...a onda kad su epku postavili na yt opet tamo da nadognadim propušteno...i naravno pogledat ću i treći put s prevodom, jer prevod mi je potreban..
Dok sam gledala live onako isprekidano i nije mi bila nešto epizoda kao prošle dvije, ali sad kad sam sve odgledala super mi je... Mislim da je za razliku od prošle ovdje više bilo Deli Tahira, ali Nefes se uklopila s ludilom i ona mi je u nekim scenama bila baš smiješna...U sceni kad ga odvuče u WC me podsjećala na Asiye i njen način smirivanja Mustafe..

Ova scena mi je sjajna, ono čekala sam neku romantiku, kako se približila da ga čak i poljubi u obraz, da ga njene nježne riječi probude pa da pucaju neku romantiku zaljubljenih (njegovih) telećih pogleda....ali luđak je ovo i kao takav totalno drugačiji od heroja koje sam navikla gledati u njihovim serijama..



Irem kako cura dočara svaku emociju..
Tair, kaže Mustafa muškarcu se ne govori da je lijep, ali on je prelijep

Asiye žena kraljica, šteta što je udata za Mustafu, on me strašno nervira..
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:33   #86
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Vay be. Ovi i dalje u usponu! Pogledajte prve 3 epke:
Auuuuu za nepoverovati. Potopili su Meryem skroz, razumem Turke što su poludeli za ovom serijom, ali baš u ovoj meri mene ipak iznenadjuje

Čak i u reprizi imaju 10, što je visoki i nedostižni cilj mnogima, i koji je osim DE prestigao jedino Soz, a dostigli Čukur i Kadin.

Sve u svemu porodična drama i tradicija ne može da omane kod Turaka.

Ja ne vidim ništa specijalno u glumi, osim te prenaglašenosti koja je potencirana u samoj priči. Sve u svemu kao i kod ostalih serija. Ništa specijalno.
Priča je uvek presudna, pa videćemo kako će ići dalje, nakon solidnog zapleta.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:26   #87
Njegov glas u ovoj sceni kad je imitira, i ovaj osmijeh na kraju
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:59   #88
Quote:
zambak32 kaže: Pogledaj post
Auuuuu za nepoverovati. Potopili su Meryem skroz, razumem Turke što su poludeli za ovom serijom, ali baš u ovoj meri mene ipak iznenadjuje

Čak i u reprizi imaju 10, što je visoki i nedostižni cilj mnogima, i koji je osim DE prestigao jedino Soz, a dostigli Čukur i Kadin.

Sve u svemu porodična drama i tradicija ne može da omane kod Turaka.

Ja ne vidim ništa specijalno u glumi, osim te prenaglašenosti koja je potencirana u samoj priči. Sve u svemu kao i kod ostalih serija. Ništa specijalno.
Priča je uvek presudna, pa videćemo kako će ići dalje, nakon solidnog zapleta.
Nisam znala da su žene scenaristice, svaka čast kako pletu radnju plus akcijski zapleti, ko u (skoro) najboljim danima Doline vukova Kidam se na scene onih Vedatovih 'Ljudi u crnom' i skupnog trčanja i glavinjanja, ono, hrpa budala zapravo, namjerno karikirano i režirano tako (Osman Sinav je prvi redatelj DV i zna poso). Ugl, mislim da je tajna ovolike popularnosti prvenstveno humor koji nije na prvu loptu i 'vulgaran', nego jako dobro uklopljen u priču i prirodan, od tih Ljudi u crnom, preko Mustafe, Asiye , blizanaca, matera, random likova ko one snahe vlasnika restorana itd. plus gluma i naročito govor tj specifični crnomorski naglasak koji je Turcima očito simpa...nešto ko kod nas oni malo ruralniji krajevi ili kako se to već politički korektno kaže Btw, glumac koji glumi Mustafu je genijalan.

Ugl, mene je ova serija oduševila i pratim epke bez daha, nema niti minute praznog hoda, stalno ti nešto zaokuplja pažnju. U 2. me se najviše dojmila scena kad Tahir trči za njom u onoj šumi, zagrli je i govori Oprosti mi što nisam prije došao Prejako.

Odgledat ću večeras i 3., neću moći dočekati prijevod.

Bravo za SAK, želim im uspjeh i samo nek nastave ovako. Aferim.


Ed: e da, hvala Matriks na preporuci!
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:28   #89
Odgledala s engleskim prevodom.. Kako su ovi Karadenižani zaostali... Ne znam zašto se oni hvale kako poštuju žene, da poštuju ih dok šute i samo klimaju glavom. Znači i po njima je opravdanje ako muž tuče ženu koja ga vara. Nije to rečeno, ali ni Mustafa nije porekao kada mu je zmija Eyšen govorila kako bi se osjećao da ga Asiye vara. I Tahir misli isto... nije rekao direktno. Ona Tahiru više nije tako "nevina" tj "čista". Po Karadenižanima ona je "izazvala" Vedata.. Fascinirana sam kako su ove scnearistice sjajno dočarale muške likove...

Dalje, ono što mi je još zanimljivo da Tahir ne zna ozbiljno pričati... U sceni gdje mu ona govori da je prijavila Vedata i kad mu govori zašto je to tek sad uradila, jer zna da će se on brinuti o malom ako njoj šta bude, on se totalno pogubio.. Jedva izgovori ono da će se on brinuti za njih.. On definitivno nije čovjek od lijepih riječi, osim kad ga baš spucaju emocije (ona scena "oprosti što nisam došao prije"), lakše mu je da radi, da zeza, sarkastično dobacuje.. U biti sva braća su isti s tim da mi je Mustafa postao grozan...

Asiye i Osman hodža kako divna dva lika... Umrla sam na scenu kada Asiye dolazi do oca i pita ga da li je istekao rok trajanja njegovim tabletama za spavanje što su dale Tahiru... ma cijela ta ideja da mu daju teblete mi je genijalna..

Onda scena Yigta i Tahira na brodu...lijepo mu je Nefes govorila da ćega mali zavoliti a da onda neće više biti u njihovom životu.. I sad kako sad objasniti jednom dijetetu da njegov heroj neće više biti tu da ga štiti... Njih dvojica su se previše vezali...

***
I kažu, ovo je najgledanija serija u posljednjih 6 godina
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:59   #90
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
I kažu, ovo je najgledanija serija u posljednjih 6 godina
https://image.ibb.co/hjdp37/1.jpg
U svet turskih serija sam zaplovila pre oko 5 godina. Od tada pratim dosta toga vezanog za dizi industriju pa i reytinge. I baš sam se začudila ovosezonskim vrtoglavim, koji se za sve to vreme nisu pojavljivali, kao DE koji je sa ovom sezonom probio plafon, a posebno SAK koja je startovala rekordnim reytingom.

Ranije je 10-ka bila garancija za prvo mesto na ukupnoj listi gledanosti, a začelje desetice su mogle zatvoriti i serije sa 5-6.

Medjutim ova sezona je različita od ostalih i sve do petog mesta su serije preko 10 reytinga, a deseticu zatvara oko 8.

Već smo diskutovali o tome da ova serija ima sve što vole Turci, a i gledaoci uopšte, i da zato ima visok reyting, ali baš ovolike cifre meni ipak nisu jasne.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:17   #91
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Odgledala s engleskim prevodom.. Kako su ovi Karadenižani zaostali... Ne znam zašto se oni hvale kako poštuju žene, da poštuju ih dok šute i samo klimaju glavom. Znači i po njima je opravdanje ako muž tuče ženu koja ga vara. Nije to rečeno, ali ni Mustafa nije porekao kada mu je zmija Eyšen govorila kako bi se osjećao da ga Asiye vara. I Tahir misli isto... nije rekao direktno. Ona Tahiru više nije tako "nevina" tj "čista". Po Karadenižanima ona je "izazvala" Vedata.. Fascinirana sam kako su ove scnearistice sjajno dočarale muške likove...
Ne bih se bas slozila.

Tahira jeste pogodilo saznanje da je postojao neko u njenom zivotu, ali on ne misli da je zasluzila batine, jer je izazivala Vedata.

On je jasno i glasno i nakon tog klevetnickog saznanja, pa i njene potvrde izrecene klevete - rekao da ih nece predati Vedatu.

Druga je stvar sto se on zaljubio, sto je pao na prvu, pa mu je sad tesko to cuti.
Ne zbog toga sto je imala nekog (ima manijaka za muza, pa to Tahiru nije smetalo ni malo da se zaljubi). Vec zbog toga sto ispada da ga je lagala.
I on u tu laz nije zelio povjerovati (sto je takodje ravno cudu u turskim serijama, pogotovo jer vjestica rodica sve izgovara pred njom, a Nefes cuti).
Nije vjerovao sve dok nije cuo sa Nefesinih usana. Ali eto - i ona ga je slagala.

Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Dalje, ono što mi je još zanimljivo da Tahir ne zna ozbiljno pričati... U sceni gdje mu ona govori da je prijavila Vedata i kad mu govori zašto je to tek sad uradila, jer zna da će se on brinuti o malom ako njoj šta bude, on se totalno pogubio.. Jedva izgovori ono da će se on brinuti za njih.. On definitivno nije čovjek od lijepih riječi, osim kad ga baš spucaju emocije (ona scena "oprosti što nisam došao prije"), lakše mu je da radi, da zeza, sarkastično dobacuje.. U biti sva braća su isti s tim da mi je Mustafa postao grozan...
Njemu je tesko pricati s njom, jer mora paziti sta ce reci, ne moze izgovoriti sve sto mu je na srcu i u tome je njegov problem u komunikaciji s njom.

On se tu preletio rekavsi da ce njih dvoje, on i ona, brinuti o malom , tj. poceo je to govoriti, pa je shvatio da je istrcao i onda popravlja recenicu i kaze da se ona brine za malog, a on ce se pobrinuti da budu bezbjedni, on ce ih zastititi.

Izletio se i kad je rekao da je bar stigao prije nego sto joj je muz manijak napravio one oziljke. On kad tako nesto kaze njoj je neprijatno i ona se povuce, pa se i on povlaci, jer shvata da se preletio.

On ne moze normalno komunicirati s njom iz dva razloga, koji su zaista na mjestu.
Ona je u njemu probudila emocije koje se provlace i kroz njegove rijeci kad prica otvoreno, a to ne smije.
On ne zna hoce li moci uzeti je za zenu. Zbog brata, majke, poslova, milion stvari im se slucilo na glavu i on nije potpuni gospodar svog zivota. A tu je i tradicija i majka koja bi dobila srcani kad bi joj sin ozenio zenu s djetetom.
Sto se mene tice, moze da dobije srcani odmah, jos bih slavila, ali njemu je to majka koju unatoc svemu voli.
Ne zeli istrcati sa svojim emocijama, vezati je za sebe, pa da joj zbog njega bude prisivena jos neka etiketa, a da je on ne moze zastititi, tj. da se nadje izmedju dvije vatre.

S druge strane, on kad istrci sa svojim emocijama i ona se povlaci.
Iovako odbija njegovu pomoc, jer dok on pomaze njoj, cijelu svoju porodicu, a i sebe izlaze opasnosti.
Jos da on kaze iskreno sta mu je na dusi, ona bi jos brze zbrisala.
A on zeli da je bar spasi od tog nasilnika. Pa bila njegova ili ne, zeli joj da zivi normalan zivot, a ne da je neko muci i zlostavlja.
Da bi to postigao mora obuzdati svoj jezik, koji cesto poleti po onoj - sto na umu, to na drumu.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:47   #92
Serija ima odlican rejting.
Druga epizoda je zauzela 3 od 4 prva mjesta na ljestvici.

klik za vecu sliku



Druga epizoda je bila na 1. mjestu po gledanosti.
Ozet je bio na 3. mjestu.
A repriza epizode na 4. mjestu.

Na drugo je uletio Dirilis Ertugrul.

Posto pratim seriju Fazilet koja ide subotom i sve oko nje, moram reci da je repriza trece epizode SAK, koja je isla u subotu, zauzela 3. mjesto na ljestvici.


U medjuvremenu su izasle promo najave, gdje svaki lik govori nesto o seriji i dogadjanjima iz svog ugla.

Tahir: https://www.youtube.com/watch?v=yvSc...ature=youtu.be

Nefes: https://www.youtube.com/watch?v=1Z2z...ature=youtu.be

Mustafa: https://www.youtube.com/watch?v=PHGmxn6k1I0

Asiye: https://www.youtube.com/watch?v=YpBzEIiK7vc

Vedat: https://www.youtube.com/watch?v=ta81...ature=youtu.be

Eysan: https://www.youtube.com/watch?v=4NG8...ature=youtu.be

Nazar: https://www.youtube.com/watch?v=lrU9lNn4bIU


Tahit, Nefes i Asije su mi divni.

Vedat previse pljuje u naletima bijesa i to stalno potenciraju, ali trebali bi stvarno malo smanjiti dozivljaj. Ukapirali smo, sav je lud i van kontrole kad je bijesan, slina mu prsti na sve strane, kao pjena bijesnom psu, hajte sad dalje, manite se toga, Boga vam.

Eysan je lujka zacopana u svog rodjaka, ocito.

Mustafi treba malo vise poticaja da vidi stvari na pravi nacin, ali Asije ce se pobrinuti za to.

Nazar me razocarala, kao medicinska sestra trebala bi biti humanija i manje zadrta od drugih, a ona ne razumije zlostavljanu zenu i prica o osveti. Dala bih je tacno malo u ruke onom manijaku Vedatu i vojski njegovih poslusnika, pa da vidim sta bi to ona rpicom rijesila, tak'a "pametna".
A bila mi je draga. Ovom najavom me razocarala. Ocito njen lik nece ici u onom pravcu kako sam ja zamislila.

Izasla i druga najava 4. epizode:
https://www.youtube.com/watch?v=bYVZqEzIESA


Dosta se toga izdesavalo, svasta bih iskomentarisala i izgifala, ali me satra RL, pa nista ne stizem.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:55   #93
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Ne bih se bas slozila.

Tahira jeste pogodilo saznanje da je postojao neko u njenom zivotu, ali on ne misli da je zasluzila batine, jer je izazivala Vedata.

On je jasno i glasno i nakon tog klevetnickog saznanja, pa i njene potvrde izrecene klevete - rekao da ih nece predati Vedatu.

Druga je stvar sto se on zaljubio, sto je pao na prvu, pa mu je sad tesko to cuti.
Ne zbog toga sto je imala nekog (ima manijaka za muza, pa to Tahiru nije smetalo ni malo da se zaljubi). Vec zbog toga sto ispada da ga je lagala.
I on u tu laz nije zelio povjerovati (sto je takodje ravno cudu u turskim serijama, pogotovo jer vjestica rodica sve izgovara pred njom, a Nefes cuti).
Nije vjerovao sve dok nije cuo sa Nefesinih usana. Ali eto - i ona ga je slagala.
Bome one riječi o ljubavnicima u Rusiji su preteške .. Možda nisam ni ja dobro poslagala rečenice dok sam pisala, ali i dalje držim do toga da on misli sad da ona nije "čista".
Pa u ovoj drugoj najavi za 4-tu epizodu i ona sama govori
"Nefes : what happened Tahir? I am no longer a princess who deserves to be saved."
I to je poenta svega, on saznao za "ljubavnika" i ona odma nije zaslužila da je spašava nego on sve to radi "zbog Yigita"... Znam ja da nije tako, ali on te stvari govori. I svojim pogledima stalno joj to daje na znanje.
Kad sam već kod drugog fragmana i ono mu "Uzmi svoj pasoš i pare i gubi se iz mog života" baššš idiotski...
Ono što mi je drago vidjeti da ona više ne plače, nego se svađa i gleda ga u oči, jer ona stvarno i nema razlog da bude pognute glave...

I jedva čekam da ga vidim kako cmizdri. .. I da sam sazna da je bio kreten. Dobar je momak ali bome nema kontrolu nad jezikom.. Kad već kontroliše lijepe riječi neka kontroliše i ružne.

S ostalim se slažem uglavnom.. Uvijek može reći da ona puno riv riv riv kad treba govoriti o ozbiljnim stvarima

Jedva čekam srijedu da vidim cmizdrenje i baš sam znatiželjna zbog čega će se ona vratiti opet u Trabzon..

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post


Tahit, Nefes i Asije su mi divni.
Vedat previse pljuje u naletima bijesa i to stalno potenciraju, ali trebali bi stvarno malo smanjiti dozivljaj. Ukapirali smo, sav je lud i van kontrole kad je bijesan, slina mu prsti na sve strane, kao pjena bijesnom psu, hajte sad dalje, manite se toga, Boga vam.
Eysan je lujka zacopana u svog rodjaka, ocito.
Mustafi treba malo vise poticaja da vidi stvari na pravi nacin, ali Asije ce se pobrinuti za to.
Nazar me razocarala, kao medicinska sestra trebala bi biti humanija i manje zadrta od drugih, a ona ne razumije zlostavljanu zenu i prica o osveti. Dala bih je tacno malo u ruke onom manijaku Vedatu i vojski njegovih poslusnika, pa da vidim sta bi to ona rpicom rijesila, tak'a "pametna".
A bila mi je draga. Ovom najavom me razocarala. Ocito njen lik nece ici u onom pravcu kako sam ja zamislila.
Jojj kako sam vidjela prevode Tahira i Nefes nisam optimistična, bar ne ovom prvom zamisli scenaristica (što će se već promijeniti jer serija će imati još jednu sezonu)... On nju ne može oženiti jer je žena s djetetom, ali dobro mi je ovo što kaže da se nije zaljubio baš ide s njegovim likom... on je crnomorski muškarčina
Ali Nefesina na kraju
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:17   #94


Auh, to za Rusiju sam vec i smetnula s uma.
Da, tu je bio odvratan, bas sam ga ispsovala dok sam gledala live. Konjusina!
Mada se ta rijec moze svakako prevesti, ljubavnici, voljeni, momci...ali poenta je ista.



Njega je pogodilo sto ispada da je ona fackalica, da zavodi muskice. To je onaj zaljubljeni Tahir, kojem smeta sto je nekog voljela, a njega se zeli rijesiti. Vjerovatno joj u bijesu zbog toga i odbrusi to da uzme pasos i brise.
Ali zaista je pregrub.
Ne samo na rijecima. On praska i mlati rukama ispred nje, pa tek kad vidi njeno povlacenje sjeti se sta je sve prezivjela i kako to njoj djeluje.


Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Ono što mi je drago vidjeti da ona više ne plače, nego se svađa i gleda ga u oči, jer ona stvarno i nema razlog da bude pognute glave...
Ja obozavam te divlje i borbene zene.



Divim joj se sto i nakon 8 godina pakla nije klonula duhom.
Izgradila je svijet za sebe i svog sina, usprkos svom cemeru koji je okruzuje i zlostavljanju koje dozivljava.
Imala je hrabrosti da pobjegne.
Podigla je tuzbu protiv zlostavljaca.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:21   #95
da li iko ima pojma zasto "muskarci s crnog mora ne zene zene koje imaju djecu"???
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:27   #96



Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Jedva čekam srijedu da vidim cmizdrenje i baš sam znatiželjna zbog čega će se ona vratiti opet u Trabzon..
Vjerovatno zbog klopke u koju ce upasti zbog dogovora Mustafe sa lujkom rodjakom.
Oni znaju da Nefes bjezi, na njima je da je uhvate.
Tahir ce to morati sprijeciti.



Jedva cekam da sazna kako joj je ono bio brat. Pojesce se ziv.
Zlurada sam kad se radi o muskim likovima u turskim serijama.


Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
da li iko ima pojma zasto "muskarci s crnog mora ne zene zene koje imaju djecu"???
A nije ti to samo tamo tako.
I ovdje kad mladic zeli da ozeni raspustenicu, jos ako je sa djetetom, kao da se zeli ozeniti crnim djavlom, u najmanju ruku.
Jos mi je najbolje kad u porodici postoji i cerka raspustenica, za koju svi zdusno navijaju da se ponovo uda, ali ne za nekog tamo razvedenog, da je valjao ne bi ga prva zena oCerala, nego nek cerka nadje nekog do sad nezenjenog.
Dvostruki standardi.

Dozivjela sam i da mi osoba koja iza sebe ima i brak i zajednicki zivot sa 2 muskarca govori o losim prognozama za brak svog nerodjenog brata, jer on je vec sa 2-3 cure zivio, pa se raspalo. Kao, hrabra je ta sto se za njega udaje.
A meni vilica klapnula.
Ona sebe ne vidi u tom kontekstu, ali je druge spremna da osudi.
Mislim, svi smo oko 40 kuka, pa je tako nesto i normalno. Nije da neko ima 20 i tri propala braka iza sebe, da bi to bilo nesto indikativno.
Ljudi su prosto takvi.

Kao iz onog vica kad se sretnu dvije prijateljice pa jedna pita ovu drugu kako su joj djeca. Kaze ta druga - jaoj, sin mi se ozenio nekom bestijom, ona spava, a on joj, jadnik, priprema dorucak, skuha kaficu, pa ona tek onda ustaje. Gdje god ona ide i on mora sa njom, ma zlo od zene.
Pita je ova sad za cerku, kad ce ta ista - jaoj, cerka mi nasla muza suho zlato, tako je divan i pazljiv prema njoj, sprema joj dorucak i nosi u krevet, ne bi on nikud bez nje, nema sanse...


Ako je to tradicionalan kraj, a po svemu sudeci jeste, onda je jos teze prekrsiti nepisane zakone da mladic zeni djevojku, a ne zenu s djetetom, udovicu, raspustenicu.
I kod nas su takva ocekivanja. Raspustenicu sljeduje ili razvedeni muskarac ili mlad udovac. Inace je prevarila neko jadno, mlado i neiskusno musko.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:08   #97
Mercan, ili kako joj je već ime, nema svoje najave da li je moguće da ona neće biti bitna za priču? Mislim na to da je Tahir ipak neće oženiti, pa da bar bude dežurno smetalo u režiji svoje majke i svekrve

4. epka fotke
Ajde pruži Tahir tu ruku na kraju šta si je stisnuo...ne glumi i na kraju kretena


Dva dječaka


Ova je čisto onako, jer su mi ovdje lijepi..
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:42   #98
Medzan onako mutava dok progovori, zavrsice se i serija, pa nema smisla ni da pocinju snimati promo sa njom.

Salim se, mozda izadje naknadno. Nije da me zanima, ali ako su stavili njenu sestru, medicinsku sestru, onda bi trebali i nju.

A voljela bih vidjeti i promo sa malisom.
Da on kaze koju o svojim emocijama otkad je upoznao morskog tigra Tahira.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 22:53   #99
koja serija isplaka se ja. Nisam mislila da će se ludi Tahir slomiti pred njom. Očekivala sam emotivnu epizodu, ali ne ovako.
Irem
Kažu mnogi glumci odbili ovu seriju jer nisu željeli snimati u Trabzonu, e hvala svima koji su odbili, najbolje smo dobili..

Nikad kraj mukama za ovu curu
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 23:29   #100



Ova epizoda je bila burna i tuzna, ali najava za sledecu je tek tuga pregolema.






__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.