Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 19:44   #1
dejtanje nakon 40, djeca...

U ranim sam četrdesetima i htio bih djecu. Bio sam u dugogodišnjoj vezi koja je trebala ići u tom smjeru ali je propala prije par godina. Od tad puno neuspješnih uleta, tinder, sve neka natezanja bez poante. I sad sam upoznao ženu svojih godina koja mi se sviđa i htjela bi na dejt.

S jedne strane:
Ona je ozbiljna žena i mislim da joj nije do zajebancije. Ako mi je problem što neću moć imati djecu s njom možda ne bih trebao zavlačiti je.

S druge strane:
Glupo mi je još prije prvog poljupca prekrižiti nekoga zbog problema koji će možda doći jednog dana. Možda se jako zaljubim pa mi neće biti bitno. Možda posvojimo. Možda će njoj casual veza biti OK. Možda ona mene napuca iz tko zna kog razloga. Možda nas oboje pregazi kamion. Ona se sviđa meni, ja njoj, pa ajmo vidjeti.

Nisam siguran koja će strana pretegnuti... Komentari dobrodošli!
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:04   #2
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
U ranim sam četrdesetima i htio bih djecu.




Ona se sviđa meni, ja njoj, pa ajmo vidjeti.

Nisam siguran koja će strana pretegnuti... Komentari dobrodošli!

prvo si sam odgovori na pitanje; što ti je trenutno prioritetnije?
potreba za osobom kraj sebe ili za razmnožavanjem?

jer obično kada se već u startu ovako kalkulira, nije baš obećavajuće.


natuknuo si posvajanje. isto tako zadnje vrijeme često čujem za mogućnost surogat rodilje (mada ne znam koliko je to uopće kod nas pravno izvedivo? )
zanimljiva tema, mada mislim da malo tko ima volje i želje s time se pačati.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:05   #3
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
U ranim sam četrdesetima i htio bih djecu. Bio sam u dugogodišnjoj vezi koja je trebala ići u tom smjeru ali je propala prije par godina. Od tad puno neuspješnih uleta, tinder, sve neka natezanja bez poante. I sad sam upoznao ženu svojih godina koja mi se sviđa i htjela bi na dejt.

S jedne strane:
Ona je ozbiljna žena i mislim da joj nije do zajebancije. Ako mi je problem što neću moć imati djecu s njom možda ne bih trebao zavlačiti je.

S druge strane:
Glupo mi je još prije prvog poljupca prekrižiti nekoga zbog problema koji će možda doći jednog dana. Možda se jako zaljubim pa mi neće biti bitno. Možda posvojimo. Možda će njoj casual veza biti OK. Možda ona mene napuca iz tko zna kog razloga. Možda nas oboje pregazi kamion. Ona se sviđa meni, ja njoj, pa ajmo vidjeti.

Nisam siguran koja će strana pretegnuti... Komentari dobrodošli!
Jesam dobro shvatila? Vi se niste (još) ni vidjeli? Mislim, veliš - ona bi htjela dejt? Il ste se vidjeli, al to još nije bio (službeni) dejt?

Enivej, ti bi ženu prekrižio zbog godina, što? Pa mnoge žene su rodile nakon 40-te (Julijana Matanović sa 44, Piruška Canjuga sa (mislim) 47 itd.)

Ili ti je rekla da zbog nekog drugog razloga nemre imat djecu?

Najbolji savjet će ti dat forumaš sa nickom Rakanichu (vidi gore - treći pasus). Sve je lijepo rastumačeno.

Btw, meni je bivši čim smo (ozbiljnije) počeli dejtat rekao da nemre imat djecu. Niš mi to nije značilo, voljela sam ga i više zbog iskrenosti, ozbiljnosti, zabrinutosti kojom mi je to priopćio.

Btw2, poznajem dosta parova koji su posvojili djecu i sretne su obitelji. Također neke koji su uz pomoć MPO ostvarili roditeljstvo, ako nije išlo prirodnim putem i isto su sretne obitelji.

Također poznajem neke koji su bez ikakvih problema ostvarili roditeljstvo (bez brige i pameti), a nikak se ne slažu i nisu baš sretne obitelji.

Pa ti vidi.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:14   #4
meni se cini da ti unaprijed rjesavas probleme koji se jos nisu pojavili, a ni ne zna se hoce li
idi za osjecajem i srcem pa sto bude
kao da ista od toga svega mozes znati ili iskontrolirati unaprijed
zivi, to je uvijek najbolje, zivi i plivaj
littleorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:25   #5
Quote:
littleorange kaže: Pogledaj post
meni se cini da ti unaprijed rjesavas probleme koji se jos nisu pojavili, a ni ne zna se hoce li
idi za osjecajem i srcem pa sto bude
to ovako, lijepo idealistički zvuči i istinabog nije lijepo kalkulirati u startu, ali ne treba zabijati glavu u pijesak po ovom pitanju.
trudnoća je u tim godinama em teže ostvariva, em je puno veći rizik malformacija potomka.
to što se ljudi vole neće nažalost promijeniti te biološke činjenice i zato treba biti iskren prema sebi i prema njoj.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:59   #6
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
prvo si sam odgovori na pitanje; što ti je trenutno prioritetnije?
potreba za osobom kraj sebe ili za razmnožavanjem?
Trenutno mi je prioritetnije imati nekog pored sebe.

Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Jesam dobro shvatila? Vi se niste (još) ni vidjeli? Mislim, veliš - ona bi htjela dejt? Il ste se vidjeli, al to još nije bio (službeni) dejt?

Enivej, ti bi ženu prekrižio zbog godina, što? Pa mnoge žene su rodile nakon 40-te (Julijana Matanović sa 44, Piruška Canjuga sa (mislim) 47 itd.)

Ili ti je rekla da zbog nekog drugog razloga nemre imat djecu?
Vidjeli smo se par puta u društvu s drugima i dobro se slažemo. Sad se dopisujemo i spominjemo dejt.

Što se rađanja tiče, znam da je teoretski moguće, ali bojim se da je veći broj žena koje se nažalost već u kasnim tridesetima počnu mučiti da začmu, a kamoli u četrdesetima.

Quote:
littleorange kaže: Pogledaj post
meni se cini da ti unaprijed rjesavas probleme koji se jos nisu pojavili, a ni ne zna se hoce li
idi za osjecajem i srcem pa sto bude
kao da ista od toga svega mozes znati ili iskontrolirati unaprijed
zivi, to je uvijek najbolje, zivi i plivaj
Ne znam jesi li u pravu, ali sviđa mi se tvoj stav
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:08   #7
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
Trenutno mi je prioritetnije imati nekog pored sebe.

e onda go 4 it, pa što bude. razvoj odnosa će već ukazati ti na daljnje odluke. sretno.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:46   #8
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
Što se rađanja tiče, znam da je teoretski moguće, ali bojim se da je veći broj žena koje se nažalost već u kasnim tridesetima počnu mučiti da začmu, a kamoli u četrdesetima.
Za razliku od muškaraca koji su u četrdesetima plodni k'o... nešto jako plodno.

Puno je mogućih problema u tvojoj priči, od toga da u želji za djecom kreneš u roditeljstvo s posve pogresnom osobom pa nadalje. Već ovu ženu gledaš kao moguću majku svoje djece, a ne znaš ništa bitno o njoj. Ako ona nema djece, znaš li zašto je tako?

Što uopće znaš o roditeljstvu? Jesi li ikada zamislio situaciju desetogodišnjeg djeteta i sebe duboko u pedesetima?

I ne, nisu česte ženske prve trudnoće u četrdesetima. Upravo mogućnost poimeničnog nabrajanja iznimkom govori da su to - iznimke.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:15   #9
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
U ranim sam četrdesetima i htio bih djecu. Bio sam u dugogodišnjoj vezi koja je trebala ići u tom smjeru ali je propala prije par godina. Od tad puno neuspješnih uleta, tinder, sve neka natezanja bez poante. I sad sam upoznao ženu svojih godina koja mi se sviđa i htjela bi na dejt.

S jedne strane:
Ona je ozbiljna žena i mislim da joj nije do zajebancije. Ako mi je problem što neću moć imati djecu s njom možda ne bih trebao zavlačiti je.

S druge strane:
Glupo mi je još prije prvog poljupca prekrižiti nekoga zbog problema koji će možda doći jednog dana. Možda se jako zaljubim pa mi neće biti bitno. Možda posvojimo. Možda će njoj casual veza biti OK. Možda ona mene napuca iz tko zna kog razloga. Možda nas oboje pregazi kamion. Ona se sviđa meni, ja njoj, pa ajmo vidjeti.

Nisam siguran koja će strana pretegnuti... Komentari dobrodošli!
Dakle, ako nema djece, to je casual veza?
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:22   #10
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Jesam dobro shvatila? Vi se niste (još) ni vidjeli? Mislim, veliš - ona bi htjela dejt? Il ste se vidjeli, al to još nije bio (službeni) dejt?

Enivej, ti bi ženu prekrižio zbog godina, što? Pa mnoge žene su rodile nakon 40-te (Julijana Matanović sa 44, Piruška Canjuga sa (mislim) 47 itd.)

Ili ti je rekla da zbog nekog drugog razloga nemre imat djecu?

Najbolji savjet će ti dat forumaš sa nickom Rakanichu (vidi gore - treći pasus). Sve je lijepo rastumačeno.

Btw, meni je bivši čim smo (ozbiljnije) počeli dejtat rekao da nemre imat djecu. Niš mi to nije značilo, voljela sam ga i više zbog iskrenosti, ozbiljnosti, zabrinutosti kojom mi je to priopćio.

Btw2, poznajem dosta parova koji su posvojili djecu i sretne su obitelji. Također neke koji su uz pomoć MPO ostvarili roditeljstvo, ako nije išlo prirodnim putem i isto su sretne obitelji.

Također poznajem neke koji su bez ikakvih problema ostvarili roditeljstvo (bez brige i pameti), a nikak se ne slažu i nisu baš sretne obitelji.

Pa ti vidi.
nisu rodile mnoge vec neke. zakaj taj mit ne umire i kome takva propaganda ide u korist?
https://en.wikipedia.org/wiki/Age_and_female_fertility
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:59   #11
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nisu rodile mnoge vec neke. zakaj taj mit ne umire i kome takva propaganda ide u korist?
https://en.wikipedia.org/wiki/Age_and_female_fertility
Ovo neke je vjerojatno zato što žene to obično obave prije.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:13   #12
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ovo neke je vjerojatno zato što žene to obično obave prije.
i bas ovi ljudi koji to nisu obavili ranije cesto imaju problem sa zacecem i iznasanjem trudnoce?
cudna podudarnost
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:19   #13
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
i bas ovi ljudi koji to nisu obavili ranije cesto imaju problem sa zacecem i iznasanjem trudnoce?
cudna podudarnost
Propagandu radiš ti.

Ne bih odabrala statistiku naspram realne žene

Ali, meni je ovakvo razmišljanje strano:

Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
Što se rađanja tiče, znam da je teoretski moguće, ali bojim se da je veći broj žena koje se nažalost već u kasnim tridesetima počnu mučiti da začmu, a kamoli u četrdesetima.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:23   #14
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Propagandu radiš ti.

Ne bih odabrala statistiku naspram realne žene
nek onda bude po tvojem.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:25   #15
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nek onda bude po tvojem.


Ženu treba upoznati, ako mu se sviđa. Ali, s ovakvim promišljanjima, ne sluti na dobro
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:27   #16
a koliki je bauk uzeti tuđu maternicu u najam ili posvojiti?
(ajmo zamisliti da to nije birokratska trakavica)

moralno, emocionalno, da li bi se odlučili na to?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:33   #17
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
a koliki je bauk uzeti tuđu maternicu u najam ili posvojiti?
(ajmo zamisliti da to nije birokratska trakavica)

moralno, emocionalno, da li bi se odlučili na to?
ja o ovom razmišljam od djetinjstva. užasavam se rađanja i da sam bogata platila bi surogat. ovako najvjerojatnije neću roditi
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:36   #18
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post


Ženu treba upoznati, ako mu se sviđa. Ali, s ovakvim promišljanjima, ne sluti na dobro
nisam uopce ulazio u to jer mi je glup njegov stav pa ni ne znam kaj bi rekao na to.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:41   #19
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nisam uopce ulazio u to jer mi je glup njegov stav pa ni ne znam kaj bi rekao na to.
Lako si se predao. Bi li se i podao?

(samo zezam )

__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:47   #20
autoru teme, ja ovako ne kalkuliram ni kad zbrajam mjesečne račune
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.