Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 13:50   #21
Normalno da nema jer ne bi niti oni nikada pristali na ovo.
Zašto onda Srbi u RH imaju zagarantirana 3 saborska zastupnika a u Srbiji Hrvati ne mogu izabrati niti jednog, ne samo to nego im podmeću bunjevačku nacionalnost.

Kad oni forsiraju neke Bunjevce u RH lijepo osnovati Vlahe i bogato financirati tu zajednici kako i oni rade u Srbiji.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:21   #22
Vraćamo se u prošlost. Što je ozgubljeno u ratu pokušava se u miru što opet može dovest do rata.

Opet se spremaju nove Krajine, nove Oluje...

Zanimljivo je da od svih manjina jedino Srbi rade probleme. Nitko niš ne traži osim Srba. Samo bi Srbi nekakve autonomije, pisma, ploće... I to u svim državama! Da se čovjek zapita.

Al jedno ima se mora priznat. Jedino Srbi imaju Plan! I to dugoročni. I mic po mic na njemu rade. A što se događa kod nas je jednostvano distrakcija i ometanje suparnika. Ništa nije slučajno. Dok se mi glođemo oni snivaju, planiraju, provode...
__________________
ISTINA JE MAČ S TRI OŠTRICE
Azmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:24   #23
Nije to ništa preozbiljno, ništa što bi se moglo realizirati. Prije svega zahvaljujući rijetko pozitivnoj ostavštini Vesne Pusić, ne ulazeći u njene motive.
Taj zahtjev je tek instrument u rukama Vučića za talasanje HR vladajuće većine i generiranje nestabilnosti HR vlasti kad dođe vrijeme za to.
I sam Pupovac je pajac u rukama neočetnika. Upravo onako kako je Vučić spaktakularno javno i dao do znanja cijeloj RH i samom Pupovcu
Još 2011. godine je Pupovac shvatio da nema podršku neočetnika u BG te bi mogao izgubiti poziciju koju ima.
Tada mu je Vučić poručio
Quote:
"Vi ste primetili da režim u Beogradu podržava uvek iste ljude, one koji se nisu istaknuli u zaštiti interesa našeg naroda u Republici Hrvatskoj. Mi mislimo da je vreme da se takvi politički monopoli konačno promene, da nestanu..."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ka/584162.aspx
https://www.vecernji.hr/vijesti/niko...pupovca-419934

Onda je Pupovac ubacio u 5. brzinu o od tada je na tjednoj bazi kdj neočetnika na instrukcijama i vrišti o ustašama i fašistima u RH.

Ono što je najtužnije jest da je upravo tadašnji RH Presjednik Josipović igrao tu igru sa neočetnicima i tada je nazvao Pupovca "etnobiznismenom" i promovirao Džakulu na kninskoj tvrđavi 5.8. upravo onako kako su Nikolić i Vučić to bili iskonstruirali u BG i planirali prigrliti Džakulu.
Jospiović je ispao je naivan jer je podcijenio BG i Pupovca kao i KGK danas

PS. ne treba zaboraviti da je Pupovac 2010. zajedno sa ovim prijedlogom tražio i ukidanje ustavne odredbe o zabrani udruživanja u Jugoslaviju.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:29   #24
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
šta Vi kažete na sve ovo?!
ništa jer nema leba od toga.Treba mjenjat Ustav a za to nema dovoljno ruku.

Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Nema tu kruha dokle god se ne pojavi neka vlada koja će izvuci Srbe u Hrvatskoj iz ralja Pupovca , njegove stranke, a samim time i Beograda, pa valjda ima nekoga među Srbima mlađe populacije u Hrvatskoj , kojima je dosta takve politike.
zašto da ih vadi vlada?Nije vlada ni birala pupovca nego oni sami.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:32   #25
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
ništa jer nema leba od toga.Treba mjenjat Ustav a za to nema dovoljno ruku.

zašto da ih vadi vlada?Nije vlada ni birala pupovca nego oni sami.
Kako ne ?
Pa upravo je ova vlada uvela Pupovca u vlast bez ikakve potrebe !
A za tog Pupovca glasa tek minoran broj srba u RH. Njega ne izabiru srbi već paraziterska pozicija di je uz pomoć Beograda (i Sanadera i Kosor) uzurpirao manjinske institucije i pozicije po ministarstvima.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:21   #26
Uostalom, taj zahtjev nema uporišta niti u Erdutskom sporazumu, na kojeg se poziva, budući da je sam Sporazum privremen i davno je otišao u povijest po tom pitanju.
To je tek gradnja platforme na daljinsko upravljanje iz Beograda za izazivanje nestabilnosti vlade RH...što očekujem tokom ove godine, prije ljeta svakako.

Sad će se na izborima u Beogradu provjeriti snaga Vučića,ako to prođe dobro za neočetnika onda ide spektakularno predstavljanje sverpskog Memoranduma v3 u kojem su Pupovac i Dodik važni faktori i onda počinju regionalne velikosrpske i ruske igre bez granica kako se pritisak za priznanje Kosova bude neizdrživo povećavao.
I onda ćemo slušati Pupovca o fašistoidima , ustašama , genocidima i ndhazijskom sentimentu ove vlasti naroda i države koja uskraćuje ljudska, životna i kulturna prava srbima
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:44   #27
Quote:
helgor kaže: Pogledaj post
ti ćeš mi reći jel imam pojma ili nemam?..sigurno si jedan od tih koji mrze sve hrvatsko osim poticaja i Kuna iz proračuna..

moš mislit 5 minuta na tv..u ostalom ne zanima me što je preko..mene zanima jedino i samo RH.
Pa ako te ne zanima šta onda pričaš kako znaš kad ne znaš ništa?Rekla-kazala.Pet minuta?Pola sata Dnevnik plus Vesti po 3 x dnevno.
Ako upoređujemo prava Srba u Hrvatskoj i Hrvata u Srbiji a stalno se potencira kako su Srbi povlašetna kasta na osnovu 3 zastupnika u Saboru.
Samo jedan plastični primer.

Što se tiče toga ko šta traži.Od ovoga naravno nema ništa.A čak da se neki od tih zahteva i ispune od toga bi imali koristi isključivo članovi SDSS-a i to ne svi već samo odabrana ekipa.
Što se tiče ZVO pa ono postoji već godinama.

Šta kaže hr.wikipedija...ona valjda ne širi jugokomunistićkusrboćetnićku propagandu.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Zajedn...7e_op%C4%87ina
Mondragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:51   #28
Izbori i velika koalicija.

Krajnje je vrijeme da se Pupovca potjera sa vlasti. Valjda će i Plenković shvatiti koliko je naivan ispao kada je inzistirao da i manjine participiraju u vlasti radi "stabilnosti" odnosno dodovravanja Bruxellesu.


Nego što je s onim nekim uredom SNVa u Bruxellesu gdje bi opet izvan Hr institucija drvili o ugroženosti Srba i sl.?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:53   #29
Dobro je napisano,žele,.I ja želim na lotu dobiti.
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:54   #30
Predsjednica pere ruke.

https://www.vecernji.hr/vijesti/ured...uprava-1227425

Kaže nema ovlasti. Glavno da su joj pljeskali u Lisinskom.

agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:03   #31
Isto tako u Federaciji BiH traže srpski kanton i odvajanje općina sa srpskom većinom iz Herceg-bosanke županije a isto ne bi omogućili Hrvatima u Republici Srpskoj.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:05   #32
Srpska posla.

Kako je uopće moguće da je itko iznenađen?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:25   #33
Ovo je prvenstveno tema za potkusurivanje Hrvata i Srba: Plenki je nedavno izvukao ratnu odštetu temeljem sporazuma s Jugoslavijom pa su si Srbi poboljšali pregovaračku poziciju stavljanjem ove teme na stol. Bez dogovora nema ništa ni od jednog ni od drugog. Tako bi ja odigrao da sam u njihovim cipelama pa mi se to čini kao glavni motiv.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:26   #34
Quote:
Azmo kaže: Pogledaj post
Vraćamo se u prošlost. Što je ozgubljeno u ratu pokušava se u miru što opet može dovest do rata.

Opet se spremaju nove Krajine, nove Oluje...

Zanimljivo je da od svih manjina jedino Srbi rade probleme. Nitko niš ne traži osim Srba. Samo bi Srbi nekakve autonomije, pisma, ploće... I to u svim državama! Da se čovjek zapita.

Al jedno ima se mora priznat. Jedino Srbi imaju Plan! I to dugoročni. I mic po mic na njemu rade. A što se događa kod nas je jednostvano distrakcija i ometanje suparnika. Ništa nije slučajno. Dok se mi glođemo oni snivaju, planiraju, provode...
Srbi već 150 godina planiraju, tako da srpskoj politici ne treba vjerovati.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:14   #35
U svakom slucaju treba razmotriti kako i na koji nacin poboljsati, povecati
prava Srba ovdje, trenutno stanje sigurno nije zadovoljavajuce. Treba dati
potporu da im se obnove porusena imovina i olaksati povratak raseljenih
Srba.

Da li je ovo rjesenje, ne znam, ne zelim se zaletavati. Iako mislim da bi bilo
dobro krenuti tim smjerom. Ako bi pridonijelo napretku onda da. Svima je to
u interesu. Bolja buducnost.

Hrvati i Srbi moraju krenuti zajedno u buducnost, graditi ovu drzavu i
biti faktor stabilnosti u regiji, pogotovo zbog BiH.
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:20   #36
Najpoštenije je ukinuti nacionalne manjine i proglasiti da svi građani imaju jednaka prava, a ne da ja kao Hrvat budem diskriminiran u odnosu na Srbina ili neke druge manjine.

Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Hrvati i Srbi moraju krenuti zajedno u buducnost, graditi ovu drzavu i biti faktor stabilnosti u regiji, pogotovo zbog BiH.
Nikad više zajedno, trebate poštivati pravila države u kojoj živite isto kao i ja i nema problema, a ne da se vama daje 50 milijuna kuna godišnje za kurčevo zdravlje, a meni kao Hrvatu kurčina.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:41   #37
Eto ovaj upis je jos jedan dokaz da nam fali vise tolerancije i razumijevanja,
moramo i drugu stranu razumjeti i sagledati njihove zahtjeve i argumente.
To je bit svega. Nasa zajednicka bolja buducnost.

Povijest je povijest, okrenimo se buducnosti i ljepsim danima
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:49   #38
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Eto ovaj upis je jos jedan dokaz da nam fali vise tolerancije i razumijevanja,
moramo i drugu stranu razumjeti i sagledati njihove zahtjeve i argumente.
To je bit svega. Nasa zajednicka bolja buducnost.

Povijest je povijest, okrenimo se buducnosti i ljepsim danima
Pa zato se i zalažem: Svi ista prava i obveze! I sve je u redu, kakva tolerancija tu još treba?

Ili bi možda trebalo da nagovorim 4% Hrvata da se izjašnjavaju kao Klingonci pa da i mi tražimo 50 milijuna kuna godišnje?
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:58   #39
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Najpoštenije je ukinuti nacionalne manjine i proglasiti da svi građani imaju jednaka prava, a ne da ja kao Hrvat budem diskriminiran u odnosu na Srbina ili neke druge manjine.
Ako ukidaš nacionalne manjine, onda ukidaš i većinski narod jer ako svi imaju jednaka prava onda nitko nema pravo na različitosti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:02   #40
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako ukidaš nacionalne manjine, onda ukidaš i većinski narod jer ako svi imaju jednaka prava onda nitko nema pravo na različitosti
Ma budi ti različit koliko hoćeš tko ti brani ali nećeš zbog različitosti dobiti kune niti ikakva posebna prava koja ja kao većina nemam, razumiješ.

A tražiti teritorij radi različitosti je teški kretenizam, a ne tolerancija i razumijevanje.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.