Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 13:06   #241
pomozite mi!

Ove godine zelim upisati filozofski fakultet i nemogu se odluciti koji program od sljedeca tri: povijest umjetnosti, komparativna knjizevnost i ruski. sto se najvise isplati i molim vas da mi kazete nesto o komparativnoj knjizevnosti jer mi se cini vrlo zanimljiva; cula sam da se kao s tim faksom moze raditi kao novinar il nesto sa filmom i kazalistem pa sad je li to istina?
jelka123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:41   #242
Quote:
jelka123456 kaže: Pogledaj post
Ove godine zelim upisati filozofski fakultet i nemogu se odluciti koji program od sljedeca tri: povijest umjetnosti, komparativna knjizevnost i ruski. sto se najvise isplati i molim vas da mi kazete nesto o komparativnoj knjizevnosti jer mi se cini vrlo zanimljiva; cula sam da se kao s tim faksom moze raditi kao novinar il nesto sa filmom i kazalistem pa sad je li to istina?
ni jedan od ta 3 - zapitaj se gdje ćeš poslije raditi

s komaprativnom možeš predavati hrvatski, a s PU likovni
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 22:14   #243
Ne lupaj, ne predaje se s komparativnom nikakav hrvatski.

Raspitaj se na temi o FFZG-u, ovdje smo malo off topic.
Read only is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 23:35   #244
Quote:
Read only kaže: Pogledaj post
Ne lupaj, ne predaje se s komparativnom nikakav hrvatski.

Raspitaj se na temi o FFZG-u, ovdje smo malo off topic.
niti se sa pov.umjetnosti može predavat likovni.samo kao nestručni kadar,ako se ne javi nijedan prof.likovnog.

@jelka123456, ne upisuj ni komparativnu ni pov.umjetnost.nađi nešto drugo uz ruski,nešto šta će ti dat kruva sutra.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 00:30   #245
Quote:
Read only kaže: Pogledaj post
Ne lupaj, ne predaje se s komparativnom nikakav hrvatski.

Raspitaj se na temi o FFZG-u, ovdje smo malo off topic.
po novome se predaje! trebaš link da se uvjeriš?

povijest umjetnosti (likovni) u srednoj ne može povjesničar umjetnosti predavati?!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 00:44   #246
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
po novome se predaje! trebaš link da se uvjeriš?

povijest umjetnosti (likovni) u srednoj ne može povjesničar umjetnosti predavati?!
Ne predaje.samo ka nestrucni kadar.

Povijest umj moze u srednjoj predavat.likovni ne moze.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 01:13   #247
miseducata je u pravu. Tako da bež od povijest umjetnosti. Je to fino i krasno kad si mlad reć kolegama s nekog manje atraktivnog faksa, uh vid' ja studiram povijest umjetnosti koje gledaš s visoka jer si ti, "kreativna", ne.. Al kad i ako završiš taj fax, neš imat za kruh. Kadar je već sav popunjen istim, sad već olinjalim starcima koji su si isto bili hoh kad su ga studirali i onda frustraciju liječe na klincima jer kuže da su uludo potrošili godine i godine učenja za ništa. Eto, iz vlastitog iskustva
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 23:13   #248
Quote:
M. Laševska kaže: Pogledaj post
miseducata je u pravu. Tako da bež od povijest umjetnosti. Je to fino i krasno kad si mlad reć kolegama s nekog manje atraktivnog faksa, uh vid' ja studiram povijest umjetnosti koje gledaš s visoka jer si ti, "kreativna", ne.. Al kad i ako završiš taj fax, neš imat za kruh. Kadar je već sav popunjen istim, sad već olinjalim starcima koji su si isto bili hoh kad su ga studirali i onda frustraciju liječe na klincima jer kuže da su uludo potrošili godine i godine učenja za ništa. Eto, iz vlastitog iskustva
ovo je točno.

ne samo to,sva radna mista povjesničara umj.su zauzeta sljedećih 100 godina.to su ipak poslovi koji se nasljeđuju sa mame na sina,tate na ćer i slično.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 18:51   #249
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
po novome se predaje! trebaš link da se uvjeriš?

povijest umjetnosti (likovni) u srednoj ne može povjesničar umjetnosti predavati?!
Da, bome trebam.
Read only is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 01:07   #250
Quote:
Read only kaže: Pogledaj post
Da, bome trebam.
evo:

http://www.poslovni-savjetnik.com/pr...obrazovanju-na
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 01:09   #251
za likovni lijepo piše:

11. Likovna umjetnost

- prof. povijesti umjetnosti

- prof. likovne kulture

- dipl. povjesničar umjetnosti

- prof. likovnoga odgoja i umjetnosti.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 01:23   #252
aha.znači ne može predavat likovni odgoj nego samo u srednjoj školi likovnu umjetnost.good luck with that.
s tim da mora položit i pedagošku grupu predmeta jer je bez toga nestručni kadar..

a za komparativnu:
dipl. komparatist književnosti (ili prof. komparativne književnosti) pod uvjetom da ima položen razlikovni ispit iz hrvatskog jezika na Filozofskom fakultetu u Zagrebu

__________________
And now I know how Joan of Arc felt..

Zadnje uređivanje miseducata : 06.07.2013. at 01:28.
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:01   #253
vidim da je ovaj topic malo zamro, al nema veze, svejedno ću napisati u nadi da će mi netko pomoći
već par tjedana tražim jednu sliku, ne mogu se sjetiti autora ni naslova slike, ali znam da je iz 20. st., doduše ne koja polovica, niti pravac, a prikazuje čovjeka u svom malom sobičku kako se budi, pa zatim kako stoji, te sjedi. mislim da je većinom crno-bijela, ali ima pokoji crveni detalj, a značenje slike je ta da je čovjek, te sam njegov život isprazan i dosadan i da sve radi po šabloni ( tako nešta smo spominjali u školi)
pa eto ljudi pomagajte, ne mogu prestat razbijat glavu :P
vonberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 12:18   #254
Dragi ljudi, ima li itko od vas neki seminar/sažetak/esej o neoklasicizmu, paladijanizmu (mislim konkretno na arhitekturu)? Bila bih mu zahvalna do groba.
Minas Tirith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 20:51   #255
primam sve prijedloge linkova, časopisa, članaka, knjiga, umjetnika, radova (....) o suvremenoj umjetnosti, točnije, objašnjenju i razlici između postmodernizma i post-postmodernizma... ili metamodernizma, ili neoštaveć. oh, ubijte me radije
jekajeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:59   #256
Termini iz likovne umjetnosti

Pozdrav,
bila bih jako zahvalna ako bi mi netko mogao objasniti/opisati sljedeće pojmove : kanelire, putti, filarete, sforzinele (?), bastioni, kasetiranje, razlika između grčkog i latinskog križa (tlocrt), kontrapost, sfumato tehnika, chiaroscuro, zabat, arhitrav, timpanon.

Hvala
thelarch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.