Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2006., 18:34   #1
X-ica

Nesto mi nije jasno oko moje x-ice. Od onih svih silnih brojeva na njoj, jedan od njih oznacava taj neki 'stupanj'... Odnosno oznacava koliko para smijemo potrositi. Meni pise da sam 1.stupanj, tj pise broj 1. 1.stupanj su gradjani grada Zagreba u mom slucaju (tj gradjani grada u kojem se nalazi fax koji polazis). No, buduci da ja ne zivim u Zagrebu,a tamo se skolujem, nije mi jasno zasto ja nisam 2.stupanj (buduci da zivim blizu Zapresica) i nikako ne zivim u ZG. Zar nije Grad zagreb zupanija za sebe, pa bih ja stoga trebao imati vise para?
Ledeni1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:37   #2
pojma nemam da li trebaš biti i izvan zg. županije ili samo izvan grada.
inače ako želiš prava od milju kuna moraš u referadu faksa dofurati potvrdu o prebivalištu.
najprije pitaš baš kod njih da li spadaš u grupu za tisuću kuna, sigurno nisi prvi na faksu iz te vukojebine?!
Jules W. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:16   #3
Red face

svi studenti upisom na fucks dobivaju stupanj 1,a potom ti ako nisi iz zagrebačke županije u svoju referadu doneseš potvrdu o prebivalištu koju izvadiš u MUP-u,ili potvrdu iz SC-a ako kojim slučajem živiš u domu,a ne živiš najvjerovatnije stoga GO TO THE MUP
jinks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:30   #4
Quote:
Ledeni1717 kaže:
Nesto mi nije jasno oko moje x-ice. Od onih svih silnih brojeva na njoj, jedan od njih oznacava taj neki 'stupanj'..
mislim da ne, jer ja sam za promjenu razine prava morala donijet potvrdu o prebivalištu, a iksica mi je ostala ista.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:39   #5
e a ja stuiran u st a neživin u st neg 20 km dalje i iman 1000 kn a moj kolega koji živi 20 km dalje od mene 40 od st-a ima 300 kn e sad...
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:47   #6
jel kolega odnio potvrdu o prebivalištu? gdje je tebi prijavljeno prebivalište?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 17:34   #7
u mom slučaju grad zagreb i zagrebačka županija su jedno te isto

naime, ja sam iz samobora, i kad sam bila prva godina donijela sam potvrdu o prebivalištu i imala 1000 kn mjesečno na iksici. kao, sustav je moju potvrdu prihvatio.
no kad su podatke prebacivali u isvu bazu (sad kad ispite prijavljujemo preko neta), više nam se ne priznaje ta potvrda. sad ispada da živimo u gradu zagrebu, iako smo za sve drugo zagrebačka županija. probala je i žena nešto srediti, ali ništa od toga, tako da sada imam 300 kn na iksici.

ledeni, nadam se da ćeš ti imati više sreće od nas, i da ćeš ispasti u zagrebačkoj županiji a ne gradu zagrebu...
__________________
kaj da tu napišem?
the-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 17:51   #8
Tih 300 kn imamo mjesečno na iksici ili?
__________________
svijet je lopta šarena...
pinkgirl18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 19:19   #9
Quote:
Ledeni1717 kaže:
Zar nije Grad zagreb zupanija za sebe, pa bih ja stoga trebao imati vise para?
Ajde budi sretan sto imas manje para na iksici jer neces morati puno jesti ono smece u SC-u!

Naravno...sala!
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 20:57   #10
Quote:
alexxx kaže:
jel kolega odnio potvrdu o prebivalištu? gdje je tebi prijavljeno prebivalište?

ti to meni? ako da.... jesmo odnili smo potvrde
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:47   #11
Znači soma kuna za stanovnike Zabrega po semestru?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 02:43   #12
Mjesečni iznos raspoloživ za subvenciju jednak je umnošku broja dana u mjesecu i dnevnog subvencioniranog iznosa za razinu prava koja je 0,1, 2, 2.5 ili 3. Npr. za razinu prava 2 (studenti nedomicilni) dnevno pravo je 33,40 Kn (subvenconirano 24,60 + 8,80 od strane studenta), pa student te razine u mjesecu svibnju ima raspoloživo za subvenciju 12.30 * 2 * 31 = 762,60 Kn. Tom cifrom se može potrošiti 1035,40 Kn ekonomske cijene artikala.

Za razinu prava 1 (domicilni studenti) subvencija se dodjeljuje samo za radne dane tekućeg mjeseca. Radni dani su svi dani mjeseca osim subote, nedjelje i praznika.



http://www.cap.srce.hr/KakoDoSubvencije.aspx


http://www.cap.srce.hr/RazinaPrava.aspx
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 02:46   #13
Quote:
Ledeni1717 kaže:
1.stupanj su gradjani grada Zagreba u mom slucaju (tj gradjani grada u kojem se nalazi fax koji polazis)
razinu prava 1 imaju redoviti studenti dodiplomskog studija državljani RH sa stalnim mjestom prebivališta u županiji u kojoj je sjedište ustanove.

zaprešić je 17 km od zagreba. autobus zagreb-zaprešić vozi od jednom u sat vremena po noći, do 8 puta u sat vremena u toku dana. naravno, postoje i periodi između, kad vozi ČAK svakih 15 minuta!!!
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 11:58   #14
mislim da se moze pisati molba, iako zivis u zg ili zg zupaniji, u kojoj mozete traziti da vam povecaju iznos love na x-ici, doduse neznam nikoga tko je to pisao pa neznam kakve su vam sanse da dobijete povecanje love, valjda mozete dobit ako vam je jedan roditelj nezaposlen ili tako nesto, u svakom slucaju vrijedi probat, odite pitat u referadu faksa
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:41   #15
Quote:
alexxx kaže:
razinu prava 1 imaju redoviti studenti dodiplomskog studija državljani RH sa stalnim mjestom prebivališta u županiji u kojoj je sjedište ustanove.

zaprešić je 17 km od zagreba. autobus zagreb-zaprešić vozi od jednom u sat vremena po noći, do 8 puta u sat vremena u toku dana. naravno, postoje i periodi između, kad vozi ČAK svakih 15 minuta!!!


Na CAP-u pise da student ima 2.razinu prava ako zivi izvan zupanije u kojoj se nalazi fax koji pohadja.. Grad zg je jedna zupanija, a zapresic druga (zagrebacka)- to su dvije razlicite zupanije. I kako to da kad treba platiti pokaz (2.zona), onda nismo ista zupanija (4 godine sam placao duplo vise nego Zagrepcani jer nisam iz iste zupanije), a kad ostvarujemo razinu prava gdje oni nama trebaju dati pare, onda smo 'blizu'? Kuzis? Samo mi nije ajsno zasto nema isti kriterij za sve, i po kojem se sve gleda, a ne malo ovako, malo onako?... Da se razumijemo, meni je zapresic vise kvart koji pripada zagrebu, nego neki grad, ali ako su rekli da smo druga zupanija (kao i velika gorica, samobor, jaska i sl.), onda cemo to uvijek i svugdje biti- i kad oni od nas uzimaju novce, i kad mi uzimamo njima... Smatram da sam u pravu, a sad.... Uglavnom, zahvaljujem vam na vasim odgovorima i ako ima jos netko nesto, kako bi mi bar malo pomogao, neka kaze.. Mozda sam u zabludi..


p.s. Ali, zar neamju oni moje mjesto prebivalista, pa cak i s kim zivim i tko se skrbi o meni u onim papirima koje sam ispunio prilikom upisa na fax? Sta ce sad jos jedna potvrda? glupost... razumijem sve, ali glupost... Za 3 stvari trebam jednu te istu potvrdu vaditi tri puta...
Ledeni1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:43   #16
e da, i meni ne treba 1000kn mjesecno.. ne trazim to, nego 500-600, koliko vec bih imao da imam duplo vise nego grad zagreb---
Ledeni1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:57   #17
odi u referadu i pitaj

99% sam siguran da ces dobit neku ekstra lovu na X-ici ako napises molbu,idi i probaj
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:00   #18
duplic
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:02   #19
Quote:
pinkgirl18 kaže:
Tih 300 kn imamo mjesečno na iksici ili?
imas oko 320kn mjesecno na iksici i u menzi placas mislim oko 30% (racunali smo al sam zaboravio ) cijene hrane, a ostatak ti skidaju sa x-ice
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:06   #20
ajoj da, zg i zg županija su odvojeni što se toga tiče. hmm.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.