Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2006., 09:28   #1
(Pre)Dobra za tako malo struje

U poplavi topica spasimo medu i koku nitko se nije sjetio postati topic o zaštiti cijelog jednog ekosustava koji će biti uništen.
Upravo mi je jedan profesor s FSBa poslao mail "spasimo Dobru" s pps prezentacijom i argumentima protiv hidroelektrane.
Ono što me iznenadilo je to da će HE Lešće pokrivati manje od 1% potreba RH (42 MW snage odnosno 94GWh godišnje).
Račun:
Da se zaradi 67 000 000 $ u 20 godina mora se godišnje zaraditi 3 350 000 $.
Ako se uspije zadržati jednog turista 8 dana oko Dobre i uzeti mu za to vrijeme 500 $, to znači da treba 6700 takvih turista godišnje.
Dobra može na 13 km dužine dnevno apsorbirati barem 130 ljudi (10 po kilometru), znači trebamo 6700/130 = 52 dobrih dana za rafting. Mislim da u 2-3 mjeseca sezone to imamo.
Sad treba ubaciti još 1 dan obilaska špilja, 1 dan gledanja leptira i drugih kukaca, 1 dan fotografiranja čaplji, vodomara itd, jedan dan biljne vrste, jedan dan fotografiranja gljiva, jedan dan lokalnih specijaliteta, jedan dan paraglajdinga , biciklističkih ruta, obilazak starih utvrda na konjima uz predavanja o europskoj povijesti i da dalje ne nabrajam.

Ja osobno ne bi imao ništa protiv nuklearke, čak da mi je izgrade i u kvartu. Ostavimo se meda i koka, i zalažimo se za prave ciljeve koji su ekološki prihvatljivi, i borimo se protiv pravih "neprijatelja".
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 09:59   #2
manje klima, a vishe malo kvalitetnije gradnje, i sve bu dobro. prije ili kasnije se bu moralo tak delati, a bolje je prije.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 10:12   #3
Da, takvih ekosustava više nema puno. U ostaloj Europi se za puno love bave renaturacijom kojekakvih industrijskih kanala (to se više ne može nazvati rijekom), a mi upravo upropaštavamo prirodni sustav

Dajte nuklearke pod hitno.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 10:15   #4
slažem se. s ovakvim projektom uništit će više u jednom danu nego ostali u deset godina. (medo, itd).
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 10:17   #5
tak je. uz svaku rijeku po jednu nuklearku! i problem rijeshen!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 22:25   #6
da, ma kod nas je sve nekak naopako.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 22:39   #7
ma nuklearke treba gradit i sve dignut u zrak. Bilo bi nade za covjecanstvo kada bi se na neki nacin uspjeli vratiti u kameno doba a jedini nacin za to su nuklearke.... lancani proboji reaktora diljem svijeta... nuclear winter... pa ko prezivi... kamen,toljaga i gljive.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 23:11   #8
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 00:38   #9
@Rebecca: Može li se dobiti taj mail? Ili ako ima isti sadržaj objavljen negdje na netu pa da linkaš?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 01:11   #10
Ja imala al mislim da sam ga izbrisala, bila sam na sastanku ZA u svibnju kad se govorilo o tome, pa pogledaj na njihovim stranicama, moglo bi biti
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 16:18   #11
Quote:
Potala kaže:
@Rebecca: Može li se dobiti taj mail? Ili ako ima isti sadržaj objavljen negdje na netu pa da linkaš?
imam ga ja (taj mail). napisi mi svoj na pm pa ti ga fwdiram

o tome ima tu
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:50   #12
sutra(u subotu) ce biti izlet na Dobru u organizaciji ZA.

i ovoga..mislim da se oni ne zalazhu za nuklearke kao alternativu.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 19:49   #13
http://www.zelena-akcija.hr/ZANoviWe...n,com_akobook/

Tu možete potpisati peticiju
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 22:08   #14
Rijeka Dobra

Šta se to događa s tom rijekom? Izgleda da nikakve akcije ne uspijevaju da se spasi ta ljepota. Zašto kod nas takve akcije nikad ne uspijevaju?
skrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:29   #15
Još je uvijek predivna

Quote:
skrad kaže: Pogledaj post
Šta se to događa s tom rijekom? Izgleda da nikakve akcije ne uspijevaju da se spasi ta ljepota. Zašto kod nas takve akcije nikad ne uspijevaju?
Često putujem preko Ravne gore, Jablana, Luke i tu obavezno zastanem kraj još uvijek prekrasne rijeke Dobre, čiji me tok i zelena boja uvijek oduševe. Mogla bi o ovome napisati roman ali neću, ali svako glasam za spas te prekrasne rijeke!
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:01   #16
što se događa, što joj prijeti?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:42   #17
Da, što prijeti Dobri? Nisam u toku.
Inače, dva sam puta veslala po toj rijeci ( otkazan rafting) i oba sam puta uživala ko grlica.

p.s.
Doduše, stavljeno je malo slovo....možda ni ne misliš na Dobru, ali valjda bi onda stavio temu na drugi topic...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:42   #18
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Da, što prijeti Dobri? Nisam u toku.
Inače, dva sam puta veslala po toj rijeci ( otkazan rafting) i oba sam puta uživala ko grlica.

p.s.
Doduše, stavljeno je malo slovo....možda ni ne misliš na Dobru, ali valjda bi onda stavio temu na drugi topic...

mozda misli na Anicu Dobru...? Nema veze.

Rijeku Dobru su sjebali gradnjom nekoliko hidrocentrala za par kilovata struje koje ce dobiti.
Neka baba mi rekla da nema vise nekih slapova kojih je bilo.
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:46   #19
Helou Skrad

Skrad morat ćeš nam objasniti o čemu se radi. Ja mislim da je još uvijek predivna, ali očito nisam obavještena!
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 19:39   #20
Zbog smiješnih jedan posto električne energije, zauvijek će nestati kanjon krške ljepotice Dobre i njezin osjetljivi ekosustav. Studija utjecaja na okoliš stara je nevjerojatnih dvadeset godina, građevinska je dozvola upitna, na rijeci se užurbano betonira. Ekološke udruge zaražit će intervnenciju međunarodnih institucija za zaštitu prirode
skrad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.