Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 11:36   #361
Ja sam dobio nakon tri tjedna.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:59   #362
Kupila sam stan u kolovozu i jos uvijek nisam dobila rješenje za uplatu. Čuvam novce prema izračunu koji sam napravila. Koliko im u Zg otprilike treba da posalju rjesenje...ako ima netko iskustva? Zanima me takoder da li je obavezna jednokratna uplata ili moze i u ratama??

By
marinaMLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:19   #363
Quote:
marinaMLB kaže: Pogledaj post
Kupila sam stan u kolovozu i jos uvijek nisam dobila rješenje za uplatu. Čuvam novce prema izračunu koji sam napravila. Koliko im u Zg otprilike treba da posalju rjesenje...ako ima netko iskustva? Zanima me takoder da li je obavezna jednokratna uplata ili moze i u ratama??

By
Moje iskustvo je....10.02.2017.kupila, a rješenje dobila prije tjedan dana, valuta plaćanja 06.12.2017., a platit je jednokratno.
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:09   #364
Ja potpisao predugovor u rujnu i već došlo rješenje, iako nismo ugovor potpisali. Brzi su nema što. Može se i na rate, mislim da je Max 2 god, treba Bianco mjenica i neki ugovor iz narodnih. Tak rekla teta iz porezne, mislim da je kamata 7%

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:10   #365
@Mario MP - možeš mi na pp poslat šprance koje imaš, ako ništa da vidim kako je to profić odradio. Ja sam pri kraju tog posla, tabularku još nemam. Htio sam pitati, ako netko zna, da li postoje bilo kakva oslobođenja poreza na prvu nekretninu..možda rođenje djeteta ili nešto treće..

Demografske mjere sa vraćanjem tog poreza su kontraproduktivne..u jednu ruku nude poticaje za 4 godine, i to uz uvjet (kako sam čuo od banke) da cijeli iznos digneš u kreditu (ako imaš dio keša znači da nisi kandidat za poticaj (?)), pa u konačnici dođeš do neke uštede, ali nakon minimum 15 godina naplate se svi, dođeš na nulu, a ako kamate porastu onda si u banani..

Uglavnom, da ne budem ogorčen, zanima me mogućnost oslobođenja (dijela) poreza na prvu nekretninu po bilo kojoj osnovi?

tnx

ps. ugovor o prodaji mora se predati poreznoj u roku 30 dana (??). Bilo gdje u poreznoj (područje ZG)? Obzirom još čekam odobrenje kredita, tj izradu samo ugovora o kreditu, neću još predavat ugovor o prodaji poreznoj..da se ne bi još nešto zakompliciralo u međuvremenu

ps.2. da li bilježnik šalje ugovor poreznoj, ili to ja radim? jedni kažu da to bilježnik radi...ali koji: ugovor o prodaji ili kad se ugovor o kreditu bude solemnizirao?

Zadnje uređivanje spooky : 31.01.2018. at 10:15. Reason: dodatni tekst
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:45   #366
ugovor o kupoprodaji pošalje bilježnik, nemoraš se mučiti s time, ali možeš i ti sam odnjeti
Ovjereni ugovor ide poreznoj.
Porezna je nadležna ona na čijem "terenu" se sklapa posao.
Porezne olakšice nema NIKAKVE, znači možeš odmah odustati jer platit češ 4% od kupoprodajne cijene (ukoliko porezna ne odluči da je cijena preniska pa ti udari 4% od njihove procjene)
Šprancu šaljem
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:53   #367
Quote:
MarioMP kaže: Pogledaj post
ugovor o kupoprodaji pošalje bilježnik, nemoraš se mučiti s time, ali možeš i ti sam odnjeti
Ovjereni ugovor ide poreznoj.
Porezna je nadležna ona na čijem "terenu" se sklapa posao.
Porezne olakšice nema NIKAKVE, znači možeš odmah odustati jer platit češ 4% od kupoprodajne cijene (ukoliko porezna ne odluči da je cijena preniska pa ti udari 4% od njihove procjene)
Šprancu šaljem

hvala na odgovoru..dakle moguće je da procijene veći iznos provizije, ali ne bi se moglo dogoditi da naplate 4% od iznosa koji je banka procijenila..jer je taj iznos 10k eura manji. Naravno da ne, znam..nećemo se žaliti, odustajati isto nećemo, bit će moj stan da se imam gdje vratiti kad/ako odem u inozemstvo potražiti porezne oaze i bolje plaće)
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:15   #368
nema na čemu
osnovica, tj. cijena na koju se udara poreza na promet nekretninama je cijena u kupoprodajnom ugovoru, to nema veze sa procjenom banke.
ako porezna procjeni (proučio sam mehanizam procjene vrjednosti nekretnine i realan je i pošten) da je cijena nerealna onda oni pozivaju svojeg procjenitelja koji donosi odluku o procjenjenoj vrjednosti nekretnine i na tu cifru se onda udara porez 4%
ja još nisam vidio ni čuo da je nekog porezna tako zakinula, to se događa ljudima koji namjerno na ugovoru pišu niže cijene da bi platili manje poreza.
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:19   #369
i da, sretno dalje
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:43   #370
Quote:
MarioMP kaže: Pogledaj post
i da, sretno dalje
sretno meni i svima koji se odluče za kupnju nekretnine, i da nitko ne bude statistika u pokazateljima za ovrhe
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:49   #371
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je....10.02.2017.kupila, a rješenje dobila prije tjedan dana, valuta plaćanja 06.12.2017., a platit je jednokratno.
Quote:
MarioMP kaže: Pogledaj post
ugovor o kupoprodaji pošalje bilježnik, nemoraš se mučiti s time, ali možeš i ti sam odnjeti
Ovjereni ugovor ide poreznoj.
Porezna je nadležna ona na čijem "terenu" se sklapa posao.
Porezne olakšice nema NIKAKVE, znači možeš odmah odustati jer platit češ 4% od kupoprodajne cijene (ukoliko porezna ne odluči da je cijena preniska pa ti udari 4% od njihove procjene)
Šprancu šaljem
Nadovezati ću se na plaćanje poreza za kupoprodaju nekretnine.

Zvao sam poreznu i dobio sljedeću informaciju - MOŽE se dogovoriti plaćanje poreza na rate do, nisam više siguran, ali max jednu ili dvije godine.

Kamata je dosta visoka te mislim da se također porezna upiše u vlasništvo nad nekretninom dok otplaćujete porez.

Procedura je da kada dobijete rješenje o iznosu poreza javljate se osobi koja je navedena na rješenju kao kontakt i s njom dogovarate otplatu na rate.
...Columbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:36   #372
otplatu poreza na promet nekretninama na rate NE preoporučam nikome!! Jeftinije je dignuti nenamjenski kredit nego ta njihova "otplata na rate"... bolje od zelenaša uzet novce... bolje bubreg prodat...
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.