Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 22:11   #81
Quote:
Koji vam je kurac antropocentricni bibliozderi?
Pun pogodak!
Egocentrični manijaci puni svoje visine.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:20   #82
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Obična kršćanska glupost.
Zapravo neke životinje (kao pas) i mogu pružiti bezuvjetnu ljubav, što čovjek nije u stanju. Što je to tebi ljubav pa znaš da životinje to nemaju? Jesi kad gledala odnos majke i bebe čimpanze? A jesi kad gledala kada ljudi ubiju vlastitu bebu?
Pas nikada nece ti pruziti bezuvijetnu ljubav, jer on ne zna sto je ljubav i onda ti ju ne moze pruziti. Znas kako se kaze ne laje pas radi sela nego radi sebe. Jesi li ti ikada gledao kako lavovi jedu svoju djecu i ostale zivotinje takoder. Daleko si dogurao ako usporedujes psihicki oboljelu osobu s zivotinjom.


Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Da, ali čimpanza te zato neće napasti bezveze.
I ujed psa je vrlo promišljen, samo što oni brzo misle jer ne filozofiraju.
Ako si opasan po moj život, ugrist ću te. - to je svo razmišljanje
Cimpanza ce te napasti bezveze i to je sigurno, pas ce te ugristi ne samo kada si opasan po njega nego i kada nisi.

Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Za dušu ne znam ni ima li čovjek, ali neke životinje imaju i razum i emocije, kao čimpanze, gorile, bonobosi.
emocije ima i pas, nekada je ljut nekada je sretan kada mu bacis kost
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:30   #83
Quote:
Pas nikada nece ti pruziti bezuvijetnu ljubav, jer on ne zna sto je ljubav i onda ti ju ne moze pruziti.
Ti to ne znaš, nego prihvataš filozofiju iz brončanog doba.

Quote:
Jesi li ti ikada gledao kako lavovi jedu svoju djecu i ostale zivotinje takoder.
Jesi ikad gledao kako čovjek baca nukearnu bombu na drugog čovjeka?
Jesi ikad vidio da čovjek muči drugog čovjeka?
Ne znaš za ljude kanibale koji jedu druge ljude?

Quote:
Daleko si dogurao ako usporedujes psihicki oboljelu osobu s zivotinjom.
Također i ti ako uspoređuješ lava i čimpanzu.

Quote:
Cimpanza ce te napasti bezveze i to je sigurno, pas ce te ugristi ne samo kada si opasan po njega nego i kada nisi.
Znači, već počinješ uviđati razlike među životinjama.
Do malo ste trpali amebe i čimpanze u istu kategoriju: bezrazumne, bezosjećajne hrpe stanica. Ni svaki pas te neće ugristi. Moj labrador ni mrava ne bi zgazio koliko je miroljubiv.

Quote:
emocije ima i pas, nekada je ljut nekada je sretan kada mu bacis kost
I ne samo te emocije. Nekada je čangrizav, nekada depresivan, nekada sretan, tužan, ljut ... i sve ove emocije su jasno vidljive.

Skoro sam siguran da neke emocije ima skoro svaki sisavac.
Siguran sam da čimpanza ima skoro sve emocije kao i čovjek, jer nismo bezveze 98,5% genetski slični. Čimpanze ispoljavaju sve te osjećaje, pa reći da one nemaju osjećaja je u najmanju ruku idiotsko.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:38   #84
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ti to ne znaš, nego prihvataš filozofiju iz brončanog doba.
Ja prihvacam istinu, put i zivot.

Ti prihvacas jedno danas drugo sutra, kako ti pase kako ti se svidi. A na forumu onako kako bi kontrirao religijama.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:44   #85
Quote:
A na forumu onako kako bi kontrirao religijama.
Nisam ja kriv što je gotovo svaka znanstvena činjenica u suprotnosti sa kršćanstvom.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:05   #86
kršćanstvo bi se u potpunosti trebalo izbaciti u diskusijama o duhovnosti.
dušu nemože nijedan kler usmjeravati i testirati, naša duša sama ide prema onom transcedentalnom a ne ono prema nama. čovjek nije jedini stvor u kojem se afirmira duša, duša se afirmira u svemu oko nas. ova naša zemlja odiše punim plučima ali puls prirode je zaglušen u mnoštvu bespotrebnih i lažnih, opsjenarskih zvukova.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:59   #87
Quote:
Crazy/Horse kaže: Pogledaj post
.

...

Po ovoj Brazdinoj izjavi ja bi reko da nema dusu, a ni duha bogme.

No, tu genijalnu stvar je već netko iznio, ti ili netko drugi, ne da mi se tražiti.

Samo onako usput: ljudi i životinje nisu isto i svi tvoji pokušaje svođenja odnosa ljudi (dečko - cura, majka - dijete) na odnose životinja-životinja-čovjek su samim time osuđeni na propast.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:05   #88
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Obična kršćanska glupost.
Zapravo neke životinje (kao pas) i mogu pružiti bezuvjetnu ljubav, što čovjek nije u stanju. Što je to tebi ljubav pa znaš da životinje to nemaju? Jesi kad gledala odnos majke i bebe čimpanze? A jesi kad gledala kada ljudi ubiju vlastitu bebu?

I to im je najveća vrlina.
Dakako, s ovime si i mene svrstala među životinje, ali nema veze to mi je kompliment.
Nisam, ne živim s majmunima. Nisam ni gledala kako ljudi ubijaju vlastitu bebu, osim na Nijemom kriku.
Ali, zatekla sam vlastitu mačku, inače vrlu umiljatu i dragu, kako jede svoje živo mlado. Imala sam mačku koja se nije brinula za mladunčad i koju sam ja othranjivala... Dakle, zapravo gledala sam životinje kako ubijaju svoju djecu, toliko o tvojoj životinjskoj ljubavi... I životinje to čine kad procijene da mladunčede neće proživjeti a ugrozit će leglo. To se zove nagon za produljenje vrste, bolje othraniti jednoga, nego da sva četri crknu.

Kao što je tebi komliment biti među životinjama, meni je, Bogu hvala, kompliment biti među kršćanima.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:08   #89
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ti to ne znaš, nego prihvataš filozofiju iz brončanog doba.

....Čimpanze ispoljavaju sve te osjećaje, pa reći da one nemaju osjećaja je u najmanju ruku idiotsko.
Daj prouči malo psihologiju (zapravo puno). Osjećaji i duša nisu isto, a koliko primjećujem ovdje svi zagovornici duše u životinja ne prave razliku između nagona, emocija, razuma i duše. Čini mi se da vas dobar dio misli da su to istoznačnice.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:09   #90
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Nisam ja kriv što je gotovo svaka znanstvena činjenica u suprotnosti sa kršćanstvom.
Pitaj veterinare imali li pas dušu i slobodnu volju i razum i ljubav...
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:38   #91
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Pitaj veterinare imali li pas dušu i slobodnu volju i razum i ljubav...
da, veterinari su inače poznati kao duhovni učitelji i to pod nazivom yogi veterninari.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:47   #92
jeste vi mene registrirali uopce?

sve u sebi sadrzi pored zemaljskog i ono bozansko.
tijelo i duh.
to je svako zivo bice, tj ziva DUSA.

tak da vam je bezveze pitanje - imaju li zivotinje dusu?
dusa se ne moze "imat"

a kad ste vec krenuli u pitanja o svijesti, slobodnoj volji, ljubavi... prvo se sami za sebe zapitajte imate li sve to.. na broju...
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:50   #93
Quote:
Crazy/Horse kaže: Pogledaj post
Na osnovu cega mozes iskljuciti da zivotinje to ne znaju? Na osnovu biblije?
Nisam isključio životinje pa čak ni procesor u tvom kompjuteru!Biblija nije loša knjiga i Porijeklo vrsta je dobro štivo!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:59   #94
svi smo mi zivotinje,,,,,
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 01:08   #95
Quote:
Crazy/Horse kaže: Pogledaj post
da, stavis majmuna u prostoriju s ogledalima.

vecina zivotinja misli da je u ogledalu druga zivotinja.

majmun gleda, a kada ode spavati na celo mu nacrtaju crveni krug(mrlju)... kad se majmun digne i pogleda u ogledalo te pođe panicno trljati rukom krug na svom celu nebi li ga obrisao mozes biti siguran da je svjestan sebe i tko je.

vi ste indoktrinirani biblijom te mislite ako nesto ima drugaciji oblik da nema istu esenciju, a to je duh i dusa.
Ovaj eksperiment bi nedvosmisleno dokazao tvoju tvrdnju jedino u slučaju da si majmun sam nacrtao crveni krug na čelu!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 01:10   #96
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Ovaj eksperiment bi nedvosmisleno dokazao tvoju tvrdnju jedino u slučaju da si majmun sam nacrtao crveni krug na čelu!
a što onda biblija može dokazati? šapnut ću ti... NIŠTA!
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 05:42   #97
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
a što onda biblija može dokazati? šapnut ću ti... NIŠTA!
Rekao si apsolutnu tvrdnju u relativnom svijetu... i to može biti dokaz nečega ... ali i ne mora!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 08:12   #98
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
da, veterinari su inače poznati kao duhovni učitelji i to pod nazivom yogi veterninari.
Da, i od veterinara (biologa, filozofa, teologa) je za procjenu duhovnosti i psihičkog života kopetentniji forumaš pdf "religija".
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 08:33   #99
Quote:
Pitaj veterinare imali li pas dušu i slobodnu volju i razum i ljubav
Dakle, da veterinara pitam o duši?
Inače, ja ne znam ni ima li čovjek dušu, a kamoli životinja. Ne znam uopće što je to. Ja samo govorim o razumu i osjećajima tj. odgovaram da tvoje idiotske zaključke da čimpanze nemaju osjećaje.

E, to može provaliti samo osoba bez trunke razuma i osjećaja - kršćan.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 08:38   #100
Znam zašto životinje nemaju dušu i ne mogu se krstit.
zato što se ne klanjaju idolima,
zato što ne obožavaju crkvu i svećenike,
i ne mogu u crkvu (zgradu) zato jer ne ostavljaju ništa za milodar
i ne daju ništa popu kad blagoslivlja kuću,
i laju na njega kad dođe na vrata u kuću.


Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.