Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 17:22   #21
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
A, onda dobro, s nuklearkama to vec i ima nekakvog smisla, ali nije bas jeftino. Vec sam se uplasio da ces mi pocet pisati o vjetroelektranama ili fotoelektricnm celijama, na sto bi ti ja odgovorio da si s njma mozes napajati samo MP3 player, i to jedino onaj s dobrom baterjom...
ma genije, ima vas fala bogu koliko hoces..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 17:23   #22
jedna stvar je sigurna, autohendleri imaju osiguranu buducnost.. mozda bi i ja trebao u te vode kad zavrsim skolu pa ce me bar tjesiti misao kako budalama uzimam lovu..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:21   #23
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
...cut the crap...
Vi ekoloski aktivisti gori ste od Jehovininih svjedoka! A na svako pitanje "Zasto?" vas odgovor je "Zato, jer je to tako!", a nikakve druge argumente ne priznajete.

Btw, nadasve neinteligentno je sve mjeriti po sebi, te misliti kako svi moraju sve isto kao i vi, jer u suprotnom nisu u pravu. Svoja vlastita ogranicenja zadrzite za sebe, nemojte ih niti pokusavat nametati drugima, te prije svega pokazite svojim vlastitim primjerom svoju ekolosku osvijestenost.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 21:02   #24
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
a sta kazes na malo jednostavniju borbu, koja ne ukljucuje trosenje novca, naprotiv stedi novac.. a zove se manje se vozikati autom..
Stoji da bi ljudi trebali biti manje rastrošni, ali to je već druga priča. Jedan od nužnih preduvjeta moderne civilizacije je velika mobilnost, tako da automobile više ne možemo ukinuti. Bit će zanimljivo pratiti što će se dešavati sa ovim konceptom, ja im želim svu sreću.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 10:53   #25
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
3. Energiju dobivenu iz nuklearne elektrane pretvaramo u mehaničku energiju, pa nju u električnu. Električnom energijom komprimiramo zrak. Činjenica da sa puno konverzija gomilamo gubitke, ali zato imamo 0 g ispuštenog CO2.

Usput, Francuska gdje će se vozilo prvo naći na tržištu 70% el. energije dobiva iz NE.
Da, u zemljama kao Francuskoj ili Švicarskoj (skoro 100% el. energije se proizvodi bez CO2) takvo što ima smisla, isto kao i električni pogon. Međutim, koliko je takvih država? Osim toga, možeš li zamisliti scenarij da se na cijelom svijetu počne graditi na tisuće novih reaktora? Što bi se onda dogodilo sa zalihama urana?

Najveći problem je još uvijek primarna energija, a kako ju uskladištiti i koristiti su čisto inžinjerska pitanja.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.