Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 23:16   #1
Slaganje susjednih znakova ?

Zanima me koliko je istinito to da veze susjednih znakova u zodijaku nemaju smisla/buducnosti.

btw sto se tice stranice astro.com upozoravam da izrada natalnih karti na njoj nije bas 100% pouzdana,moja karta na toj stranici je kriva zbog sideralnog vremena-nije oduzeto ljetno vrijeme

Ehh i moze mi netko protumacit kako se slazu ovi aspekti:

http://img521.imageshack.us/img521/5056/01az6.jpg


(nije mi se dalo pisat)

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 03.07.2007. at 12:45. Reason: molba autora posta
.:Nightwish:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:39   #2
Quote:
.:Nightwish:. kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko je istinito to da veze susjednih znakova u zodijaku nemaju smisla/buducnosti.
Vidis, to i mene zanima jer sam ja bik, a moj dragi blizanac! Gdje god sam citala, uvijek se spominje da susjedni znakovi cesto imaju problematice veze! Sad ne znam da li je nama dobro jer sam ja blizanac u podznaku ili zasto...
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:59   #3
Hmmm,ne znam nista o tome,ali to bi znacilo da se ja ne bi trebala dobro slagati s lavovima,pa ima tu istine...
__________________
Tu noc kad si se udavala nitko nije znao zasto si plakala,dali radi tamjana ili starih uspomena...
dupla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:05   #4
Ja sam Blizanac i definitivno se ne slažem sa susjednim Bikovima i Rakovima. Provjereno na brojnim primjerima. Dakle, ima nešto u toj teoriji.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:41   #5
Čula sam za tu teoriju. Navodno znak koji je iza tebe je onaj koji te može jako opteretit itd, u mom slučaju jer sam ovan to bi bile ribe, a sljedeći znak je onaj s kojim lako nalaziš zajednički jezik, u mom slučaju bi to bio bik-inače znak koji mi je oduvijek bio drag.
U astrološkom smislu to izgleda ovako. Uzmimo bilo koji znak, npr Rak i neka on bude predstavljen 1.kućom. Blizanci, znak iza Raka bi onda bili 12.kuća a Lav 2. kuća. Dakle, Blizanci 12.kuća, Rak 1.kuća, Lav 2.kuća - ako je netko Rak tada su mu Blizanci nepoznanica, čudni su mu (simbolika 12.kuće), itd a Lav mu je znak uz koji se može osjećat dobro ili imat od njega koristi (simbolika 2.kuće).
Problem je što svi imamo i podznak i ostalih 10 planeta koje mogu bit svuda smještene, pa su zapravo vrlo rijetki oni koji su tipični predstavnici svog znaka i na koje bi se ova teorija mogla primjeniti.

Drugo zbog čega ova teorija ima smisla je to što Merkur, planeta komunikacije se nalazi uvijek u istom, sljedećem ili prethodnom znaku kao i sunce, tako da ljudi koji imaju npr sunce u djevici a merkur vagi naravno da će lako nalazit zajednički jezik sa susjednom vagom.

Ovo je naravno jedna velika generalizacija, al ima u tome nešto.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:13   #6
Blablabla.

Ukratko: susjedni znakovi su po necemu skroz suprotni, i odatle ova teorija neslaganja susjednih znakova.

Primjer: Vodenjaci. Najmanje emocionalan znak. Susjedne ribe, najemocionalniji. Vodenjaci apstraktan skroz nekonvencionalni znak, susjedni jarac materijalisticni konvencionalni.
Primjer #2: Skorpioni. Znak sukoba. Susjedna Vaga znak diplomacije i izbjegavanja sukoba.

Isto tako se stalno smjenjuju vatreni zemljani vodeni zracni... znaci, nije da ce dva zemljana biti jedan do drugog.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 20:26   #7
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Blablabla.

Ukratko: susjedni znakovi su po necemu skroz suprotni, i odatle ova teorija neslaganja susjednih znakova.

Primjer: Vodenjaci. Najmanje emocionalan znak. Susjedne ribe, najemocionalniji. Vodenjaci apstraktan skroz nekonvencionalni znak, susjedni jarac materijalisticni konvencionalni.
Primjer #2: Skorpioni. Znak sukoba. Susjedna Vaga znak diplomacije i izbjegavanja sukoba.

Isto tako se stalno smjenjuju vatreni zemljani vodeni zracni... znaci, nije da ce dva zemljana biti jedan do drugog.
Hvala bogu na tim suprotnostima jer ja Rak sa Suncem i Mjeesecom u Raku u 12. kući (i još u konjunkciji) bila bi totalno u banani da nema mog dragog Asc Lava.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:05   #8
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čula sam za tu teoriju. Navodno znak koji je iza tebe je onaj koji te može jako opteretit itd, u mom slučaju jer sam ovan to bi bile ribe, a sljedeći znak je onaj s kojim lako nalaziš zajednički jezik, u mom slučaju bi to bio bik-inače znak koji mi je oduvijek bio drag.

Drugo zbog čega ova teorija ima smisla je to što Merkur, planeta komunikacije se nalazi uvijek u istom, sljedećem ili prethodnom znaku kao i sunce, tako da ljudi koji imaju npr sunce u djevici a merkur vagi naravno da će lako nalazit zajednički jezik sa susjednom vagom.

Ovo je naravno jedna velika generalizacija, al ima u tome nešto.
Ja se eto s time ne slažem. Blizanac sam sa Merkurom u Raku i u 100% slučajeva mi se dogodilo da s Rakovima imam katastrofalnu komunikaciju. Štoviše, radije ih zaobilazim jer jednostavno ne funkcioniramo.
Glupo je s nekim se svađati i natezati ako to možeš izbjeći, zar ne?
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:11   #9
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post

Primjer: Vodenjaci. Najmanje emocionalan znak. Susjedne ribe, najemocionalniji.
Ovo moram komentirati. Definitivno se ne slažem da su Vodenjaci najmanje emotivan znak. Pobogu, što su onda Jarci? Za mene su oni strojevi u usporedbi s Vodenjakom.
Osim toga Vodenjaci mi se čine kao najemotivniji od zračnih znakova.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:00   #10
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ovo moram komentirati. Definitivno se ne slažem da su Vodenjaci najmanje emotivan znak. Pobogu, što su onda Jarci? Za mene su oni strojevi u usporedbi s Vodenjakom.
Osim toga Vodenjaci mi se čine kao najemotivniji od zračnih znakova.
Komplicirano mi je za objasniti i nemam vremena jer idem radit druge stvari, ali to sam ovak spomenuo, dakle kako se tradicionalno gleda. Ako odes na:
http://www.astrology-online.com/aquarius.htm
..primjerice, vidis sto pise za vodenjaka.

btw ni ja se ne slazem sa svime al eto da sad ne cjepidlacim Budem otvorio novi thread
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 12:43   #11
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ja se eto s time ne slažem. Blizanac sam sa Merkurom u Raku i u 100% slučajeva mi se dogodilo da s Rakovima imam katastrofalnu komunikaciju. Štoviše, radije ih zaobilazim jer jednostavno ne funkcioniramo.
Glupo je s nekim se svađati i natezati ako to možeš izbjeći, zar ne?
s kojim Rakovima? S onima koji imaju merkur u lavu, raku ili tvom znaku?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 15:06   #12
mislim da je tako općenito pričanje o 'slaganju znakova' svejedno radi li se o sudjednim, nasuprotnim ili bilo kojim znakovima
podatak što je netko 'po horoskopu' znači otprilike i kakve boje oči ima...hoću reći da je svaka natalna karta toliko kompleksna, a kada se uspoređuje s još jendom natalnom kartom, znak u kojem se sunce nalazi nije od prevelike važnosti

inače sa susjednim znakovama 'nit smrdi 'nit miriši
to su sve redom znakovi različitih kvaliteta i temperamenta da imaju malo toga zajedničkog
a opet s druge strane zbog blizine datuma, mogu se dogoditi slične konstelacije s bržim planetima (i sa sporijim za istu generaciju/dvije)
tako da se opet sve svodi na čeprkanja po natalnim kartama
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:08   #13
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
s kojim Rakovima? S onima koji imaju merkur u lavu, raku ili tvom znaku?
Ma s onima koji imaju Sunce u Raku.
Ali po gore navedenoj teoriji bi se navodno s njima trebala dobro razumjeti jer je moj Merkur u Raku. Što nije slučaj kao što već rekoh.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:09   #14
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ma s onima koji imaju Sunce u Raku.
Ali po gore navedenoj teoriji bi se navodno s njima trebala dobro razumjeti jer je moj Merkur u Raku. Što nije slučaj kao što već rekoh.
ok, al pitanje je gdje su njihovi merkuri, isto tako važne su i vaše venere koje se također ne udaljavaju previše od sunca, a važne su za socijalizaciju.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:18   #15
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ok, al pitanje je gdje su njihovi merkuri, isto tako važne su i vaše venere koje se također ne udaljavaju previše od sunca, a važne su za socijalizaciju.
Istina. Baš ću ubuduće obratiti pažnju na to, pa se javim kad skupim novih iskustava na tu temu.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:48   #16
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čula sam za tu teoriju. Navodno znak koji je iza tebe je onaj koji te može jako opteretit itd, u mom slučaju jer sam ovan to bi bile ribe, a sljedeći znak je onaj s kojim lako nalaziš zajednički jezik, u mom slučaju bi to bio bik-inače znak koji mi je oduvijek bio drag.
da ali onda meni kao RIBI bi po toj teoriji, znak koji je iza mene VODENJAK loše pasao a znak koji je ispred OVAN dobro

btw. ako postoji takva teorija da susjedni znakovi se ne slažu, jel postoji kakava teorija koji se slažu dobro, bolje i td..?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 17:37   #17
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čula sam za tu teoriju. Navodno znak koji je iza tebe je onaj koji te može jako opteretit itd, u mom slučaju jer sam ovan to bi bile ribe, a sljedeći znak je onaj s kojim lako nalaziš zajednički jezik, u mom slučaju bi to bio bik-inače znak koji mi je oduvijek bio drag.
U astrološkom smislu to izgleda ovako. Uzmimo bilo koji znak, npr Rak i neka on bude predstavljen 1.kućom. Blizanci, znak iza Raka bi onda bili 12.kuća a Lav 2. kuća. Dakle, Blizanci 12.kuća, Rak 1.kuća, Lav 2.kuća - ako je netko Rak tada su mu Blizanci nepoznanica, čudni su mu (simbolika 12.kuće), itd a Lav mu je znak uz koji se može osjećat dobro ili imat od njega koristi (simbolika 2.kuće).
Problem je što svi imamo i podznak i ostalih 10 planeta koje mogu bit svuda smještene, pa su zapravo vrlo rijetki oni koji su tipični predstavnici svog znaka i na koje bi se ova teorija mogla primjeniti.

Drugo zbog čega ova teorija ima smisla je to što Merkur, planeta komunikacije se nalazi uvijek u istom, sljedećem ili prethodnom znaku kao i sunce, tako da ljudi koji imaju npr sunce u djevici a merkur vagi naravno da će lako nalazit zajednički jezik sa susjednom vagom.

Ovo je naravno jedna velika generalizacija, al ima u tome nešto.
slažem se u potpunosti sa ovim podebljanim!!
ja sam isto ovan, sa ribama ne mogu nać zajednički jezik, jednostavno nemam baš o čemu sa njima pričat a bikovi su mi dragi jer mi je naj frendica bik i sa njom sam našla zajednički jezik, a i tata mi je bik
__________________
a ja ne mogu, sve i da hoću...
glis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 08:59   #18
Evo i ja sam dugo u vezi sa susjednim znakom,ali nemam neka loša iskustva...
ja sam dupli strijelac, a moj dragi je škorpion sa podznakom strijelac....znam da ovo više spada pod sinastriju,ali eto moram malo napisat.
Ma,ustvari ja kao strijelac se više prilagodim i mislim da je to dosta bitno u svemu jer i inače nemam znakove sa kojima baš nikako ne mogu nać neki zajednički jezik
Nea 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 09:44   #19
Ja sam riba,a bila sa dosta dugo sa jednim Ovnom i začudo funkcionisalo je,iako smo se znali za jedan dan 20 puta posvađati i isto toliko pomiriti,ali išlo je.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 00:23   #20
bezveze su vam te tvrdnje iako vjerujem da pričate istinu- to su vaša iskustva i sigurno su takva. no međutim, po astrološkoj teoriji nemaju opravdanja.
svaki je horoskop individualan i nemože se generalizirati.
to vaše neslaganje sa susjednim znakom ovisi o mnogim čimbenicima u natalnoj karti (sve upućuje na polja..ali možebit riječ i o aspektu iliti nekom planetu).
moguće je i to da ako ste dvostruki znak nećete slagati sa prethodnim znakom (npr. dvostruki bik sa ovnom) zbog toga jer vam je on u 12.polju. slažem se sa Saradonijom iako je, kako i ona sama kaže to u nekim slučajevima. a i simbolika 12. polja ne mora biti ni nešto loše. može upućivati na to da je odnos sa tim znakom pritajen ili nedorečen (više na nekoj imaginarnoj, intuitivnoj razini)-dakle u simbolici riba i broja 12.
opet to naravno ovisi i o samoj osobi čiji je horoskop u pitanju- šta toj osobi predstavlja važnost u odnosu sa drugim ljudima, na što će ta osoba obraćat pažnju i uvažavat kod drugih, odnosno što će joj smetati.ako je npr. dvostruki bik u horoskopu (pretpostavimo da je i slučajno i naglašen taj znak-venera,mars..u biku) smetat će joj nečija preosjetljivost ali još više nečija impulzivnost (što je naravno u totalnoj suprotnosti od znaka bika)kao što je to izraženo kod ovna ..pa po toj tezi neće voljeti ovnove. to vrijedi po A strangerovoj tvrdnji o neslaganju zbog različite prirode susjednih znakova. i to vrijedi samo za stelije u natalnim znacima. za sve ostale-a takvih je većina- koji imaju raspršenu kartu (ovan sa venerom u ribama, marsom u strijelcu mjesec u blablabla..)neće vrijedit to pravilo.
osobno mislim da se osobe ne slažu baš najbolje sa onim znakovima gdje im je mars (pogotovo ako je još i loše aspektiran),saturn(isto vrijedi za loše aspekte..još gore),jupiter(samo kada je loše aspektiran-stvara dojam da davi osobu)..
lijepo slaganje je sa "venerom"naravno, ascendentnim znakom (opet ovisi šta je u 1. polju i kakvi su još utjecaji), descendentnim znakom (...utjecaji...).
zanimljivo je i to da kod npr. naglašenog raka (ili čak samo ako osoba ima mjesec u raku) ta osoba voli znak koji mu zauzima 4.polje. isto važi i za druge znakove (dakle: ovan-1.polje itd.)
evo tek toliko sam u kratkim crtama malo opisala slaganje sa susjednim znacima i općenito.
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.