Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2007., 20:19   #61
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Uh,uh... Bibliju citaj kao povjest covjecanstva,a drugi dio Novi zavjet kao rjesenje i pouku da se predjasnje ne ponovi.
A i ti se "elegantno" izvlačiš i distanciraš od Hebrejskih spisa.
Što ćeš zanijekati božansku nadahnutost hebrejskih pisama jer ne možeš objasnit zašto je Bog učinio nešto.
Pa bi se "prošvercao" ljupko na "bolji humaniji" novi zavjet.
I smatraš se vjernikom a stidiš se Božjih djela iz prošlosti.
TkoJePut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 20:24   #62
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Postoji treće i vrlo je jednostavno. Bog s Biblijom nema veze.
Tvoje trece culo Ti kaze...
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 20:41   #63
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Tvoje trece culo Ti kaze...
Ne, kaže mi logika. Ionako ne znam što je to treće čulo.

Izjava:
Moguce samo ako Bog nije dobar i ne voli ljude. ili to ili Bog ne postoji. treceg jednostavno i, koliko god raspravljali, nema.
je netočna, jer ne uzima u obzir povezanost boga i ove knjige.
Kad se izvlače zaključci, uzima se što više informacija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 20:49   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne, kaže mi logika. Ionako ne znam što je to treće čulo.

Izjava:
Moguce samo ako Bog nije dobar i ne voli ljude. ili to ili Bog ne postoji. treceg jednostavno i, koliko god raspravljali, nema.
je netočna, jer ne uzima u obzir povezanost boga i ove knjige.
Kad se izvlače zaključci, uzima se što više informacija.
Eh,logiku u sferi religije moras ostaviti po strani,ako hoces biti vijernik.Razlucivanje s Tvoga stajalista o tri pretpostavke ne lezi,Bog postoji u svoj svojoj dobrobiti,a na nama je dal ce mo uslisiti Njegove poruke.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 21:10   #65
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Eh,logiku u sferi religije moras ostaviti po strani,ako hoces biti vijernik.Razlucivanje s Tvoga stajalista o tri pretpostavke ne lezi,Bog postoji u svoj svojoj dobrobiti,a na nama je dal ce mo uslisiti Njegove poruke.
Znači, opet potvrđuješ ovo što si napisala? (i nije izvučeno iz konteksta i poopćeno, to je odgovor na ovo moje pitanje)
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Postovani ja ne mislim,ja tvrdim....
Ne misliš, ne razmišljaš. kokobill, to je vrlo, vrlo, vrlo opasno.
Znači, kad bi bog rekao: "Ubijajte ljude crvene kose!", ti ne samo da ne bi razmišljala o tome je li to stvarno rekao bog, nego ne bi razmišljala ni tome je li ispravno ubijati ljude crvene kose, i je li uopće ispravno ubijati ljude?

Ako ne razmišljaš, nego slijediš, nisi čovjek. Kako uopće znaš što je ispravno ako ne razmišljaš?
Slijediš Bibliju? Ako slijediš Bibliju, zašto ju ne slijediš u potpunosti?
Možda zato jer razmišljaš?
I eto nam paradoksa. Uhvatio sam te u neistini, laži ili jednostavno pokušaju izmotavanja.


Molim te, nemoj se opet izmotavati i stavljati smileye. Odgovori mi kao razuman čovjek, ako si sposobna za to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 21:21   #66
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Znači, opet potvrđuješ ovo što si napisala? (i nije izvučeno iz konteksta i poopćeno, to je odgovor na ovo moje pitanje)


Ne misliš, ne razmišljaš. kokobill, to je vrlo, vrlo, vrlo opasno.
Znači, kad bi bog rekao: "Ubijajte ljude crvene kose!", ti ne samo da ne bi razmišljala o tome je li to stvarno rekao bog, nego ne bi razmišljala ni tome je li ispravno ubijati ljude crvene kose, i je li uopće ispravno ubijati ljude?

Ako ne razmišljaš, nego slijediš, nisi čovjek. Kako uopće znaš što je ispravno ako ne razmišljaš?
Slijediš Bibliju? Ako slijediš Bibliju, zašto ju ne slijediš u potpunosti?
Možda zato jer razmišljaš?
I eto nam paradoksa. Uhvatio sam te u neistini, laži ili jednostavno pokušaju izmotavanja.


Molim te, nemoj se opet izmotavati i stavljati smileye. Odgovori mi kao razuman čovjek, ako si sposobna za to.
Pocinjes i vrijedjati.Ne izvlaci moje napisano iz konteksta.Kako si mogao doci do zakljucka da ne razmisljam?Tko kaze da slijedim Bibliju?Dajmo apsolvirati dio po dio kako bi u cjelosti mogli dokazati tko je na pravome,a tko na krivome putu.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:20   #67
Ovo je neki troll.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:55   #68
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Pocinjes i vrijedjati.Ne izvlaci moje napisano iz konteksta.Kako si mogao doci do zakljucka da ne razmisljam?Tko kaze da slijedim Bibliju?Dajmo apsolvirati dio po dio kako bi u cjelosti mogli dokazati tko je na pravome,a tko na krivome putu.
Koje gluposti pišeš trolle. Osim što spamaš tvrdnjama da si katolik te da je trojstveni Bog ustvari jedna osoba, konstantno svaku raspravu razvlačiš svojim besmislicama.

Eh, kad iziđe jedan iz zatvora, dobit ćeš ti opet svoje!
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 08:39   #69
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ovo je neki troll.
Tako je najlakse bjezati od argumentacije.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 08:41   #70
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Koje gluposti pišeš trolle. Osim što spamaš tvrdnjama da si katolik te da je trojstveni Bog ustvari jedna osoba, konstantno svaku raspravu razvlačiš svojim besmislicama.

Eh, kad iziđe jedan iz zatvora, dobit ćeš ti opet svoje!
Kad se budes odredio sta si i tko si mozda i budemo na diskusiji,a ovako cisti provokator.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 11:37   #71
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Tako je najlakse bjezati od argumentacije.
ti mi se javi...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:03   #72
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ti mi se javi...
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:13   #73
Ne raspravlja mi se s trollom na podforumu kojeg se gotovo ne moderira.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:17   #74
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne raspravlja mi se s trollom na podforumu kojeg se gotovo ne moderira.
Napad je najbolja odbrana,al do jedne granice.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:21   #75
Krist objavljuje da je otvoreno priznanje istine prvi uvjet istinske slobode: »Upoznat cete istinu, i istina ce vas osloboditi« (Iv 8, 32). A svojim govorima Krist svjedoci i zivotom potvrdjuje da se sloboda ostvaruje u ljubavi, tj. u darivanju sebe: »Vece ljubavi nitko nema od ove: da tko zivot svoj polozi za svoje prijatelje« (Iv 15, 13).
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:21   #76
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Kad se budes odredio sta si i tko si mozda i budemo na diskusiji,a ovako cisti provokator.
Trolle, trolle...

Vjerujem da ti je teško jer me ne možeš staviti u neku ladicu.
Time pomalo razbijam mentalne okove tvoga uma.

Doista nemam namjeru i dalje s tobom išta komunicirati jer si majstor gluposti i zachatavanja.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:32   #77
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Bog je stvorio covjeka razumnim, udijelivsi mu dostojanstvo osobe obdarene inicijativom i gospodstvom nad svojim djelima. "Bog je htio covjeka prepustiti u 'ruke njegove vlastite odluke' (Sir 15,14), tako da sam od sebe trazi svog Stvoritelja i da slobodno prianjajuci uza nj dodje do potpunog i blazenog savrsenstva". Covjek je obdaren razumom i u tome je slican Bogu, stvoren slobodan i gospodar svojih cina.

Pa sto onda grijesimo...?

Ako sve citirano stoji, a ja mislim da da, možda si samo stvaramo ulogu i igramo ju...možda ne griješimo ...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:39   #78
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Trolle, trolle...

Vjerujem da ti je teško jer me ne možeš staviti u neku ladicu.
Time pomalo razbijam mentalne okove tvoga uma.

Doista nemam namjeru i dalje s tobom išta komunicirati jer si majstor gluposti i zachatavanja.
Majstore tame i misterije iz ladice trebas sam izaci,ako mislis biti jasan i dosljedan onoga sto napises.Tajna Tvoje misterije ne vodi ka dijalogu dvojice kao sto bi bilo normalno neg necemu meni jos nerazumljivim,a ni Tebi, pogotovu sto si neodredjen u svojim stavovima.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:46   #79
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
Ako sve citirano stoji, a ja mislim da da, možda si samo stvaramo ulogu i igramo ju...možda ne griješimo ...
Lijepo si procitao,a jos ljepse razumio.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:49   #80
Sloboda savjesti nije nikada sloboda od istine, nego uvijek i samo u istini, istice Ivan Pavao II. Sloboda se ne sastoji samo u izboru ove ili one pojedine radnje, nego je, unutar takva izbora, takodjer i odluka o sebi i prilagodjavanje svojega zivota za Dobro ili protiv njega, za Istinu ili protiv nje, a u konacnici za Boga ili protiv njega. Papa cesto ponavlja da prema krscanskoj vjeri i nauku Crkve »sloboda koja se podvrgava Istini vodi ljudsku osobu do njezina pravog dobra. Dobro osobe jest u biti u Istini i ciniti Istinu«.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.