Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 00:48   #1
"Ribanje i ribarsko prigovaranje"

Evo da vidimo, jel se itko tu bavi ribolovom, di lovite i koju ribu najcesce upecate, koje tehnike, mamce i opremu koristite , koji vam je najveci ulov, lov po danu (jutro, vecer), po noci? pisite sta vas god volja

btw, molim zgrizene ljubitelje bestija i zelene da ovaj thread zaobidju u sirokom krugu, imate svoje teme, svaki spam cu prijavljivat i trazit da se brise, ja ne spammam po vasim temama!! hvala vam unaprid


ja sam totalni amater, zivim u podrucju (izmedju Omisa i Makarske) u kojem je oborite ribe jako malo, lovim sa kraja stapovima, ponekad bacim i parangalic na komarce (75 udica, Mustad 2/0 prokromice)

inace imam Dam Tele Zander 3,3m karbonski stap, Dam Emotion Tele2 ili kak vec, (3m, sranje od stapa) i jos neki obicni 4 metarski od 400kn, role Tica Abyss 6000, strahota od role, neki dam sam kupio Penn Captiva neka za 410Kn, nista posebno, imam jos i neku staru Shimano koja se odlicno drzi

lovim uglavnom komarce, arkaje (ovćice) i arbune, onda usate, fratre, nekad se zaleti i zubonja ako ga uspiem izvuc, uglavnom sa obale, zabacujem dosta daleko, najveci mi je ulov ugor 11Kg (na parangal), na stap Orada 2,7 Kg, daleko najdrazi je zubonja, nesto manje od 2Kg, takodjer na stap,

najcesci su ulovi komarcice i ovcice cca 0,6-1Kg, tu i tamo koji oveci arbun, rijetko preko 1Kg, lovim na velikog Crva, pedoce, i smrznute lignje, cesto zaronim i sa puskom, al me nes boli zub (plomba) u zadnje vrime na dubinama preko 7-8m, pa radje ne riskiram)

da cujem vas!!
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:43   #2
sto od toliko registriranih nitko ne peca??
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:55   #3
iskreno, da je tko zagrijan za pecanje definitivno bi nesto odgovorio. ja osobno tek povremeno pecam sa kolegom, al to je zanemarivo i pecamo samo na slatkim vodama (šaran, babuška, klen, som...).
u stapove se bas ne kuzim, jedino znam udice dobro vezat
mamce rijetko kupujemo, uglavnom pronadjemo nest ili imrpoviziramo (npr. zrna kukuruza ostavimo da se dobro natope u slatkoj vodi)
sori, to je sve
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 02:51   #4
Ja lovim,na slatkim vodam,vecinom blinkam,tu i tamo match,feeder ili saranolov.O morskom ribolovu malo znam,gotovo nista. Lovim vecinom Shimano priborom.
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 13:37   #5
lovio sam kad sam bio mali, skoro se nit ne sjećam,al slatkovodne ribe... neznam ni kojom tehnikom, ni kakvim štapom, uglavnom, ništ posebnog nećeš čuti od mene... (pišem da ti tema ne umre )
ADY-A3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:24   #6
Quote:
ADY-A3 kaže: Pogledaj post
lovio sam kad sam bio mali, skoro se nit ne sjećam,al slatkovodne ribe... neznam ni kojom tehnikom, ni kakvim štapom, uglavnom, ništ posebnog nećeš čuti od mene... (pišem da ti tema ne umre )
tak i ja. pustilo me negdje u srednjoj školi. znam samo da nisam volio pecat šarane i amure, već grabežljivce. npr, smuđeve poslije kiše, to je išlo ko ludo!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:24   #7
e da, imam nekoliko kvalitetnih dokumentaraca o ribolovu, tek toliko ako te zanima.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:57   #8
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
Evo da vidimo, jel se itko tu bavi ribolovom, di lovite i koju ribu najcesce upecate, koje tehnike, mamce i opremu koristite , koji vam je najveci ulov, lov po danu (jutro, vecer), po noci? pisite sta vas god volja
Evo kako bih ti održao temu.

Rijetko pecam. Zadnji put sam pecao nekoliko puta ovoga ljeta u šibenskom akvatoriju u blizini nenaseljenih otočića u pozadini otoka Prvića i Zlarina u kolovozu 2007.

Dakle, pecao sam iz 6 metara dugog kajića. Koristim tunju i nekakve crviće (koje sam ne nabavljam, nego dobijem od prijatelja). Tehnika pecanja je lilanje - povlačenje udice kažiprstom. Pecam poslije 18h, a glavni ulov su mi knesci, špari i pirke te pokoji pop. Ne mogu se pohvaliti posebnom učinkovitošću. 15-ak minuta prije početka pecanja prijatelj baci staroga kruha da privuče ribe, a zatim nas trojica-šetvorica pecamo sat vremena po prilici. Kajić je udaljen od obale do 10 metara, a dubine su od 2 do 5 metara.
Engelbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 21:09   #9
rani jutarnji sati su najbolji za pecanje. sa drustvom sam cesto odlazio na lokaciju oko 5h ujutro i ostali bismo najkasnije do podneva. doduse, ako postoje mjesta gdje su obilne vrbe uz obalu, cesto se ondje mogu pronaci kapitalni primjerci dok traze hlad od podnevne vrucine.

zadnji ribolov, koliko se sjecam, bila je s tzv. 'dubinka' tehnikom,a mamac je bio kukuruz. somovi su isli dosta dobro
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:47   #10
somovi na kukuruz?
znam da svašt jedu, al baš s kukuruzom ić na soma...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:09   #11
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
somovi na kukuruz?
znam da svašt jedu, al baš s kukuruzom ić na soma...
tvoje misljenje.... i neadekvatno ribarsko iskustvo.

za tvoju infomaciju, to nije 'kukuruz' vec 'kukuruz natopljen u aromatskoj tekucini'. aromu biras na ambalazi teglice.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:49   #12
ja preferiram prirodne mamce. a za soma je od njih najbolja babuška, piškor ili pijavica. za piškora se treba malo rovat po mulju, a babuška se teško uhvati odgovarajuće veličine (do 10 cm, inače su prevelike).
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:00   #13
joj da, pa kukuruz nije prirodan mamac
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 00:14   #14
pa kukuruz u aromatskoj tekućini baš i nije prirodan.
ajde zabaci na dubinsko običan kuhani kukuruz pa mi pošalji razglednicu kad ćeš soma uhvatit
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 00:49   #15
prirodan ili nije trebao bih pogledat deklaraciju, ne postoji samo jedna vrsta i jedan proizvodjac aromatskog kukuruza (vjerojatno onog na kojeg ti mislis i drzis neprirodnim). postoji mnogi nacini kako na prirodan (pretpostavljam da pod 'prirodan' mislis na 'biljno tretiran'?) mozes aromatizirati kukuruz. smatras ako nije drito iz zemlje da automatski nije prirodan. malo sutra! izuzev toga, kakve veze ima dal je prirodan ili ne? osim ako ga ti mozda osobno jedes???

zast bi zabacio na obican? zato jer ti tako zelis??? zabaci ti pa mi posalji razglednicu... ono...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:52   #16
ja znadoh stavit kruha na udicu...i kojeg crva ako se uhvati...ali nisam ja neki iskusni pecaros..po ljeti najcesce, kad pada sunce..sve se fino nacrtaju blize obali ...Inace bas mi je gust to pecanje...vise radi mira , tisine i uzivanja u prirodi nego radi jela...ribe koje uhvatim dam mom macoru...

jedino sto mi ide na zivce sto mnogi koji pecaju ostavljaju plasticne niti po svuda...skupa sa opuscima...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:27   #17
Kukuruz bi bio mozda zadnji izbor pri lovu soma,posto znamo da je som grabezljivac.Isto tako,neovisno o aromi,kukuruz ce prije pojesti bijela riba. Ne tvrdim da ga je na kukuruz nemoguce ulovit,samo smatram da je ciljani lov soma kukuruzom cista besmislica. Probajte onda lovit boilama sa mirisima jetrica,skoljaka i inih za soma primamljivijih aroma
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:36   #18
slažem se, swedish, s apsolutnom svakom rječju. al nekim se to ovdje ne da objasnit. pa sam odustao od rasprave
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 20:05   #19
vidim da su ode samo rijecnii ribolovci al neka, i ja skoro idem u Zagreb radit jer nisam upisao faks ove godine, pa me zanima, di se gore da otic lovit a da nije predaleko od samog grada, i jel ima lovocuvara ili kako vec, te kolko bi kostala dozvola ona najosnovnija, bas bi se volio okusat u ribicarenju na rijeci, do sada sam jedino ulovio pastrvu u bazenu restorana u Radmanovim Mlinicama, (mali sam bio nisam znao da to restac drzi za sebe)
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 20:27   #20
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
slažem se, swedish, s apsolutnom svakom rječju. al nekim se to ovdje ne da objasnit. pa sam odustao od rasprave
u cemu je problem? ja sam rekao da sam lovio i ulovio somove na kukuruz. i nigdje nisam rekao da je kukuruz mamac izbora, ako si na to mislio, a vjerojatno jesi. a to sto sam tebe zamolio da ucinis ono sto si trazio od mene... pa cemu uvreda? budi korektan pa cu i ja bit... toliko o tomu...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.