Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 20:55   #61
Ovo ide u sferu- Zasto mama braco moze piskiti stojecki a ja ne mogu?
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:08   #62
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Takvu te volim i postivam! Navedi mi 10 Marija po tvojoj hijerarhiji vezano uz Evandjelje.Hvala.
koko,pa nema 10 marija u evanđelju. postoje 3 marije: marija majka isusova,marija magdalena i marija,žena keofasa.
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 01:42   #63
Nemruth Dagi kaže:
Zašto žene ne mogu biti i seksualna bića kao što su to muškarci u religijama,
zašto im se stalno na tom području nešto zabranjuje propisima, regulira i zašto ih se usmjeruje...?
Zašto im te propise "Bog" u hlačama donosi a sam se njih ne drži?
Zašto se ona u toj tako domeni tako kontrolira kao vječni "mračni predmet želja"?
Da li je njena seksualnost razlog što ne može službovati kao Božja djelatnica
?

Jeste, jer njena seksualnost je prijetnja muškom egu. Svagdje pa i u religiji....

Ona može puno više puta imati odnos. Skoro pa neograničeno.
Osvješćena žena može imati puno puno puno više orgazama u jednom odnosu nego muškarac,
Ine samo to oni mogu biti puno puno puno duži nego muški orgazam.
U tom prekrasnom činu ona u sebe može primiti novi život, kojem ona daje od svog tijela, kojeg donosi na svijet i njeguje.
Ona ima srce, ona ima energiju, ona ima intuiciju ....
Ona ima nježnost, ona je inspiracija, ona ga može začarati opčiniti, može ga vezati.


I zbog tih velikih seksualnih kapaciteta ona ga može prevariti, ostaviti, naći boljega.....

zato su je prekrili "šatorom", stavili zar i feredžu, obuklii u slojeve krpa, zatovorili u kuću, pokrili joj noge, grudi, bokove, a kasnije je utegli u korzete ili poslali je da čuva ovce, dali joj goblene da ih veze, sve da bi je potisnuli, sakrili, obezvrijedili.

Ali kad je odbacila grudnjak u 20 stoljeću, kad je skratila suknju, kad je pokazala tijelo i svoju seksualnost, zaposlila se i počela zarađivat sad je tlače na nove načine.
Suptilno je manipuliraju zahtjevima da bude vječno mlada i li teška ne više od pedesetak kila. Ali sa velikim sisama. Tko će taj zahjtev koji šalju kroz medije ispuniti?

Današnje žene su tako obavezne i rađati, i zarađivati, i ostat zauvjek mlade i lijepe k tome mršave sa sisama od silikona. Šta im ostaje nego rasturene štitnjače, čvorići na dojkama, izvađene maternice, djeca po ulici, vječne djete i on koji je u potrazi za svježim mesom.

Zašto je to tako. Teško mi je to izgovoriti ali mislim da je to strah od ženske energije. Toliko represije jednog spola nad drugim kroz povjest ukazuje na neku vrstu borbe za dominacijom, a borba za dominacijom se odvija tamo gdje se osjećaš ugroženim od nekog.......
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 07:48   #64
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
koko,pa nema 10 marija u evanđelju. postoje 3 marije: marija majka isusova,marija magdalena i marija,žena keofasa.
Nisam rekau "U" neg "UZ". Evo ti cetvrte idemo dalje.Bl. Marija Propetog Isusa Petković.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:24   #65
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
1.Zašto žene ne mogu biti i seksualna bića kao što su to muškarci u religijama,
2.zašto im se stalno na tom području nešto zabranjuje propisima, regulira i zašto ih se usmjeruje...?
3.Zašto im te propise "Bog" u hlačama donosi a sam se njih ne drži?
4.Zašto se ona u toj tako domeni tako kontrolira kao vječni "mračni predmet želja"?
5.Da li je njena seksualnost razlog što ne može službovati kao Božja djelatnica?


Idemo na posao...

(Kokobil, suzdrži se odgovaranja na ovom topicu)
1.ovo bas ne razumijem...kako ne mogu?
zar zbog njihove sexualnosti nisu padali...samson, david...
2.zbog bezbjednosti muskaraca.
3.pa to je tipicno za musko.
4.zbog njene pretjerane sexualnosti.
5.sta ti znas kako bi bilo vidjet dobre sise za oltarom.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:25   #66
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Ovo ide u sferu- Zasto mama braco moze piskiti stojecki a ja ne mogu?
"Zbog greške doktora, moj sine!"
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:28   #67
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Teško mi je to izgovoriti ali mislim da je to strah od ženske energije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:33   #68
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
o,zena u Bibliji ima sveto mjesto,radjanje!
To baš piše tako u Bibliji ili je to neko tvoje tumačenje?
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:33   #69
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Nemruth Dagi kaže:
Zašto žene ne mogu biti i seksualna bića kao što su to muškarci u religijama,
zašto im se stalno na tom području nešto zabranjuje propisima, regulira i zašto ih se usmjeruje...?
Zašto im te propise "Bog" u hlačama donosi a sam se njih ne drži?
Zašto se ona u toj tako domeni tako kontrolira kao vječni "mračni predmet želja"?
Da li je njena seksualnost razlog što ne može službovati kao Božja djelatnica
?

Jeste, jer njena seksualnost je prijetnja muškom egu. Svagdje pa i u religiji....

Ona može puno više puta imati odnos. Skoro pa neograničeno.
Osvješćena žena može imati puno puno puno više orgazama u jednom odnosu nego muškarac,
Ine samo to oni mogu biti puno puno puno duži nego muški orgazam.
U tom prekrasnom činu ona u sebe može primiti novi život, kojem ona daje od svog tijela, kojeg donosi na svijet i njeguje.
Ona ima srce, ona ima energiju, ona ima intuiciju ....
Ona ima nježnost, ona je inspiracija, ona ga može začarati opčiniti, može ga vezati.


I zbog tih velikih seksualnih kapaciteta ona ga može prevariti, ostaviti, naći boljega.....

zato su je prekrili "šatorom", stavili zar i feredžu, obuklii u slojeve krpa, zatovorili u kuću, pokrili joj noge, grudi, bokove, a kasnije je utegli u korzete ili poslali je da čuva ovce, dali joj goblene da ih veze, sve da bi je potisnuli, sakrili, obezvrijedili.

Ali kad je odbacila grudnjak u 20 stoljeću, kad je skratila suknju, kad je pokazala tijelo i svoju seksualnost, zaposlila se i počela zarađivat sad je tlače na nove načine.
Suptilno je manipuliraju zahtjevima da bude vječno mlada i li teška ne više od pedesetak kila. Ali sa velikim sisama. Tko će taj zahjtev koji šalju kroz medije ispuniti?

Današnje žene su tako obavezne i rađati, i zarađivati, i ostat zauvjek mlade i lijepe k tome mršave sa sisama od silikona. Šta im ostaje nego rasturene štitnjače, čvorići na dojkama, izvađene maternice, djeca po ulici, vječne djete i on koji je u potrazi za svježim mesom.

Zašto je to tako. Teško mi je to izgovoriti ali mislim da je to strah od ženske energije. Toliko represije jednog spola nad drugim kroz povjest ukazuje na neku vrstu borbe za dominacijom, a borba za dominacijom se odvija tamo gdje se osjećaš ugroženim od nekog.......
kao ratnik,
sav izranjavan...
sjedeci na panju
sa puskom praznom...
razmislja
zbog cega se borio...
onda mu na um pade odgovor...
u rat su ga zvali
na neki nacin natjerali
tada umrije



ps.na tom mjestu i dan danas raste drvo
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:44   #70
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Nemruth Dagi kaže:
Zašto žene ne mogu biti i seksualna bića kao što su to muškarci u religijama,
zašto im se stalno na tom području nešto zabranjuje propisima, regulira i zašto ih se usmjeruje...?
Zašto im te propise "Bog" u hlačama donosi a sam se njih ne drži?
Zašto se ona u toj tako domeni tako kontrolira kao vječni "mračni predmet želja"?
Da li je njena seksualnost razlog što ne može službovati kao Božja djelatnica
?

Jeste, jer njena seksualnost je prijetnja muškom egu. Svagdje pa i u religiji....

Ona može puno više puta imati odnos. Skoro pa neograničeno.
Osvješćena žena može imati puno puno puno više orgazama u jednom odnosu nego muškarac,
Ine samo to oni mogu biti puno puno puno duži nego muški orgazam.
U tom prekrasnom činu ona u sebe može primiti novi život, kojem ona daje od svog tijela, kojeg donosi na svijet i njeguje.
Ona ima srce, ona ima energiju, ona ima intuiciju ....
Ona ima nježnost, ona je inspiracija, ona ga može začarati opčiniti, može ga vezati.


I zbog tih velikih seksualnih kapaciteta ona ga može prevariti, ostaviti, naći boljega.....

zato su je prekrili "šatorom", stavili zar i feredžu, obuklii u slojeve krpa, zatovorili u kuću, pokrili joj noge, grudi, bokove, a kasnije je utegli u korzete ili poslali je da čuva ovce, dali joj goblene da ih veze, sve da bi je potisnuli, sakrili, obezvrijedili.

Ali kad je odbacila grudnjak u 20 stoljeću, kad je skratila suknju, kad je pokazala tijelo i svoju seksualnost, zaposlila se i počela zarađivat sad je tlače na nove načine.
Suptilno je manipuliraju zahtjevima da bude vječno mlada i li teška ne više od pedesetak kila. Ali sa velikim sisama. Tko će taj zahjtev koji šalju kroz medije ispuniti?

Današnje žene su tako obavezne i rađati, i zarađivati, i ostat zauvjek mlade i lijepe k tome mršave sa sisama od silikona. Šta im ostaje nego rasturene štitnjače, čvorići na dojkama, izvađene maternice, djeca po ulici, vječne djete i on koji je u potrazi za svježim mesom.

Zašto je to tako. Teško mi je to izgovoriti ali mislim da je to strah od ženske energije. Toliko represije jednog spola nad drugim kroz povjest ukazuje na neku vrstu borbe za dominacijom, a borba za dominacijom se odvija tamo gdje se osjećaš ugroženim od nekog....
...
Tanja, u pravu si, no čemu o tome uopće raspravljati.
Evolucijski gledano oduvijek i zauvijek su opstajali samo alfa-mužjaci. Ima jedna odlična knjiga o alfa-mužjacima: Prokletstvo Adama, gdje je tip genetički dokazao da je Đingis Kan (+ potomci) pojebao pola Azije. Sve izravno vodi ka njemu. Ostali su out. Izgubio se genetički materijal.
Mogu objasniti ako nekoga zanima.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 08:47   #71
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Tanja, u pravu si, no čemu o tome uopće raspravljati.
Evolucijski gledano oduvijek i zauvijek su opstajali samo alfa-mužjaci. Ima jedna odlična knjiga o alfa-mužjacima: Prokletstvo Adama, gdje je tip genetički dokazao da je Đingis Kan (+ potomci) pojebao pola Azije. Sve izravno vodi ka njemu. Ostali su out. Izgubio se genetički materijal.
Mogu objasniti ako nekoga zanima.
ok, sto se desilo sa ostalom polovinom azije?
osta nejebana?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:05   #72
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da li je njena seksualnost razlog što ne može službovati kao Božja djelatnica?
U ranom kršćanstvu, žene su bile i biskupi. E, onda je na scenu stupio muški egoizam i mizoginija (eto, ja, muškarac, priznajem to) pa je odjednom rečeno da je žena u pojedine dane "nečista", i kao takva, ne može za oltar... Neka tumačenja na ovom topicu nastoje svesti žene na čisto reproduktivnu ulogu. Znači, ima svoje opravdanje dok može rađati djecu. Pa kako to da onda nije stvorena kao jedna velika maternica?
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:05   #73
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
To baš piše tako u Bibliji ili je to neko tvoje tumačenje?
Uvazavam tvoju tvrdnju stim da i ti uvazis moju,a koja kaze da u Bibliji nigdje ne pise da je zena seksualno bice-objekt.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:08   #74
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Uvazavam tvoju tvrdnju stim da i ti uvazis moju,a koja kaze da u Bibliji nigdje ne pise da je zena seksualno bice-objekt.
Nisam te to pitao. Pitao sam te piše li u Bibliji da je rađanje uloga žene, ili je to tvoje tumačenje. Shvatio si ti pitanje, ali izvrćeš odgovor.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:11   #75
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
Nisam te to pitao. Pitao sam te piše li u Bibliji da je rađanje uloga žene, ili je to tvoje tumačenje. Shvatio si ti pitanje, ali izvrćeš odgovor.
da.
radjanje i to u mukama.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:14   #76
Jadne li knjige koja svjesno, kreativno, intelektualno biće svodi samo na funkciju biološke reprodukcije... Trebalo bi tu knjigu zabraniti, ako zagovara takvu diskriminaciju.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:15   #77
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
Nisam te to pitao. Pitao sam te piše li u Bibliji da je rađanje uloga žene, ili je to tvoje tumačenje. Shvatio si ti pitanje, ali izvrćeš odgovor.
Ps 128, 3
Žena će ti biti kao plodna loza
u odajama tvoje kuće;
sinovi tvoji k'o mladice masline
oko stola tvojega.
Post 3
16A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."
Jel dovoljno?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:32   #78
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ps 128, 3
Žena će ti biti kao plodna loza
u odajama tvoje kuće;
sinovi tvoji k'o mladice masline
oko stola tvojega.
Post 3
16A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."
Jel dovoljno?
Sasvim dovoljno da se shvati crkveni stav prema ženama (i općenito stav ljudi koji su zatrovani tim glupostima).
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:34   #79
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Sasvim dovoljno da se shvati crkveni stav prema ženama (i općenito stav ljudi koji su zatrovani tim glupostima).
Mozes li dokazati svoju tvrdju?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:36   #80
Koja mizoginija... Za ne povjerovati, u 21. stoljeću. Nekima je mjesto u pećini.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.