Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 22:40   #41
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
gospe moja, ma što to govoriš lipi moj fra ante.
Ja udata žena, smjerna i poštena, a ti službenik božji. Ne plaši me isusa ti....
I ja i ti smo zavjet dali, ti svom zaručiniku isusu
a ja svom Stipi .... Fra ante neću doći ujutro jer te sotona na kušnju stavlja...



dobro ante mogli bi ovako do jutra ali da ne narušavamo temu ćakulama bolje da ovdje stanemo ....

Puče moj, što učinih tebi ili u čem ožalostih tebe odgovori meni ????


Psalam okajanja :


Smiluj mi se, Bože, po milosrđu svome,
po velikom smilovanju izbriši moje bezakonje!
Operi me svega od moje krivice,
od grijeha me mojeg očisti!

Bezakonje svoje priznajem,
grijeh je moj svagda preda mnom.
Tebi, samom tebi ja sam zgriješio
i učinio što je zlo pred tobom:
pravedan ćeš biti kad progovoriš,
bez prijekora kada presudiš.

Čisto srce stvori mi, Bože,
i duh postojan obnovi u meni!
Ne odbaci me od lica svojega
i svoga svetog duha ne uzmi od mene!

Vrati mi radost svoga spasenja
i učvrsti me duhom spremnim!

Otvori, Gospodine, usne moje,
i usta će moja naviještati hvalu tvoju
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:44   #42
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
ok khor pa da čujem razluči za mene pls razliku između ekipe koju si nabroja: transcendentalnog bitka, boga i jahvea i poduči me koji od njih sudi, koji ne sudi i koji je točno na stropu sikstinske kapele prikazan?
ja sam mislio da judeokršćanski bitak ima svoje ime, pa sam pomislio da na njega misliš, a ti ni sama neznaš u koga to gledaš u kapeli (ili neznaš kako se zove to u što gledaš?). ako gledaš u toga čija je kapela valjda znaš da li je opisan kao pravedan ili ne. ali eto, kad se spomene bog (malo slovo) tebi odmah zvoni ta percepcija, dok meni to govori nešto drugo.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:11   #43
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
ja sam mislio da judeokršćanski bitak ima svoje ime, pa sam pomislio da na njega misliš, a ti ni sama neznaš u koga to gledaš u kapeli (ili neznaš kako se zove to u što gledaš?). ako gledaš u toga čija je kapela valjda znaš da li je opisan kao pravedan ili ne. ali eto, kad se spomene bog (malo slovo) tebi odmah zvoni ta percepcija, dok meni to govori nešto drugo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sistine_Chapel
ovdje ti je odmah na vrhu mikelanđelova slika iz sikstinske kapele gdje bog udahnjuje adamu život. Čuveni prikaz na kojoj većina zapadnog svijeta (anketama dokazano) temelji svoje zamišljanje, naglašavam i podebljavam zamišljanje - boga. transcedentalni bitak je naravno kako si i sam rekao nepojmljiv i kako bi se uopće mala duša nešto mogla nakon smrti s njim prepirati i dokazivati, je kao što si rekao:

Quote:
zašto bi tebe bog kao trancedentalni bitak uopće sudio ili uopće nešto pitao kao esencija smrtnicima nezamisliva, nedokučiva i neshatljiva? ovo je samo ljudska percepcija transcedentalnog pa "mu" se i daju ovakve blesave ljuske osobine.
a ja sam te samo malo zezala jer ti nije bilo očigledno da ljudi ne misle ozbiljno kad se kažu da će se nakon smrti svađati s bogom i pitati ga je li adam imao pupak i ostalo ....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:50   #44
Adam je imao pupak. To nam govore svi pronađeni fosili Adama.... Iman ja jedan kući....
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:55   #45
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Sistine_Chapel
ovdje ti je odmah na vrhu mikelanđelova slika iz sikstinske kapele gdje bog udahnjuje adamu život. Čuveni prikaz na kojoj većina zapadnog svijeta (anketama dokazano) temelji svoje zamišljanje, naglašavam i podebljavam zamišljanje - boga. transcedentalni bitak je naravno kako si i sam rekao nepojmljiv i kako bi se uopće mala duša nešto mogla nakon smrti s njim prepirati i dokazivati, je kao što si rekao:
teta tanja niste opće shvatili poantu, ovo "zamišljanje" boga je religiozno zamišljanje i ovdje se zamišlja bitak koji se zove jahve, a vi još ne kužite u čemu je poanta. vi se ravnate po principu da kada se spomene "bog" insitucionalizirate i indoktrinirate taj pojam, baš kao i zapad koji je religiozno indoktriniran. pa zna se tko tako zamišlja boga. ta črčkarija na stropu ima svoje ime, zar ne?

Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
a ja sam te samo malo zezala jer ti nije bilo očigledno da ljudi ne misle ozbiljno kad se kažu da će se nakon smrti svađati s bogom i pitati ga je li adam imao pupak i ostalo
srž toga je da je pojam bog ipak malo širi i da se ovdje radi valjda o jahveu, jhvhu, adonaju itd, i da ste vi na spomen riječi bog pomislili na isusovog starog a on se pak opet odaziva na ime jahve (to ti je isti onaj na stropu kapele). dakle, zamišljate jahvea, pa ga tako i zovite, bog je preširok pojam. fulali ste poantu.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:09   #46
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
A ????
Koji dio nije jasan?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:15   #47
Nije bitno.
Mada mi nije jasno ništa.

dijagnoza kod mene : idiotizam
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:18   #48
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
srž toga je da je pojam bog ipak malo širi i da se ovdje radi valjda o jahveu, jhvhu, adonaju itd, i da ste vi na spomen riječi bog pomislili na isusovog starog a on se pak opet odaziva na ime jahve (to ti je isti onaj na stropu kapele). dakle, zamišljate jahvea, pa ga tako i zovite, bog je preširok pojam. fulali ste poantu.
ajde zlato što si se naljutio pa si mi se nešto ražestio pred spavanje. Dala sam ti sve za pravo. Sve je u redu.
jahve te voli, mama te voli aj popij lipo svoj kakao pa ajde pajkit ....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:21   #49
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
ajde zlato što si se naljutio pa si mi se nešto ražestio pred spavanje. Dala sam ti sve za pravo. Sve je u redu. jahve te voli, mama te voli aj popij lipo svoj kakao pa ajde pajkit... bljuf, bljuf
tetka, jahve možda stanuje u vama, u meni zasigurno ne. ostavite se črčkarija
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:34   #50
Khor, ne diraj mi sugrađanku.... To postaje onda na osobnoj razini....
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 12:37   #51
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Religion actually has people convinced that:

There's an invisible man.... Who lives in the sky! And he can see and control everyone and everything we do!

And he has a list of 10 THINGS HE DOES NOT WANT YOU TO DO! And if you do ANY of those 10 things, he has a place of BURNING and PAIN and SUFFERING and TOTURE where he will send you to LIVE IN ANGUISH FOR ETERNITY!!

But remember....

He loves you!!
e sada mi nekako sinu zašto crkva ima komunikacijskih problema s narodom!
Prave se englezi,jel tajniče?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 12:43   #52
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Khor, ne diraj mi sugrađanku.... To postaje onda na osobnoj razini....
..i što ćeš učiniti ditetu?
Izreči anatemu ili uzeti metod onog s Raba?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:47   #53
Nikakva rasprava. Samo nada u milost.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:57   #54
Tražiti snimku za kasnije?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:21   #55
Quote:
Što ćete reći Bogu kada vam pokaže koliko ste griješili?
nadam se da to neće baš bit ono s neba pa u rebra tj. da ću moći skužit dal me fura charon preko stixa u had ili anubis ozirisu ili sam na putu yami ili tipu od čijih je jaja skupa kajgana.al ako ipak bude s neba pa u rebra volio bih znat da to sotona,ahriman ili slična ekipa ne tjeraju šegu samnom tj. volio bih da mi se bog pokaže (bilo bi kulturno od njega) pa mogu slobodno umrijet,ovaj htjedoh reć u život vječni (vrući ili umjerenije klime) kako se već namisti u taj čas.pristajem i na reinkarnaciju bilo koje vrste jer valjda će se točak kad tad dovoljno okrenut i ja opet osvanut na nekom forumu.e sad znam, pitat ću ga imali interneta u raju il paklu? pa gdje je surfanja tu je i raja.

p.s. nadam se da samo neće reć kako i raj i pakao imaju internet s terabitnom vezom jer će tad bit teško odlučit dal su bolje prošli oni u umjerenoj klimi i kinesko-iranskim netom ili paklenoj i necenzuriranim.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 15:58   #56
Quote:
Što ćete reći Bogu kada vam pokaže koliko ste griješili??



ako se usudi pitat zasut cu ga onim rijecima koje ovdje nesmijem izreci

ako ne shvati nije bog, therefore moze si zabit svoje gluposti u svoj imaginarni sup*k
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 16:08   #57
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
e sada mi nekako sinu zašto crkva ima komunikacijskih problema s narodom!
Prave se englezi,jel tajniče?
A šta bi ti, da se vratimo na latinski. Meni osobno odgovara.

_________________________________
Deus, Pater misericordiarum qui per mortem et ressurectionem Filii Sui mundum Sibi recconciliavit et Spiritum Sanctum effudit in remisionem paccatorum, per ministerium Ecclesiae indulgentiam tibi tribuat et pacem. Et ego te absolvo a peccatis tuis in Nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 16:10   #58
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Deus, Pater misericordiarum qui per mortem et ressurectionem Filii Sui mundum Sibi recconciliavit et Spiritum Sanctum effudit in remisionem paccatorum, per ministerium Ecclesiae indulgentiam tibi tribuat et pacem. Et ego te absolvo a peccatis tuis in Nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti.
Ramen

nevjernice
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 16:11   #59
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
..i što ćeš učiniti ditetu?
Izreči anatemu ili uzeti metod onog s Raba?

Riječ »anatema« dolazi od grčkog izraza anáthema i znači »nešto što je stavljeno postrance, nešto što je izuzeto iz obične upotrebe, izopćeno«. U crkvenom govoru riječ je o osobi ili predmetu koje je Crkva osudila zbog otpadništva od vjere, zbog krivovjerja ili pak nekoga strašno velikoga grijeha. Taj izraz upotrijebio je sveti Pavao apostol kako bi odbacio sva ona naučavanja koja je smatrao nespojivima s istinskim naučavanjem prve Crkve, o čemu izvještava Poslanica Galaćanima (Gal 1,9). Taj pojam koristili su crkveni oci kako bi njime osuđivali heretike. U kasnijem razdoblju, pojam »anatema« postao je zapravo »terminus technicus« - tehnički pojam kojim se osuđivalo heretike (krivovjerce) u doktrinalim dekretima crkvenih sabora. Anatema je značila izopćenje u apsolutnom smislu, dakle potpuno isključenje iz Crkve. Uobičajena formula, kako piše Opći religijski leksikon bila je grčko-latinska »Anathema sit« - »Neka je izopćen« i bila je izričaj kojim se zaključuju i sankcioniraju dogmatske odluke o osuđuju krivovjerci. Tko im se suprotstavi, biva time isključen ili izopćen iz Crkve. Izopćenje - ekskomunikacija ili anatema - može biti privremeno ili konačno, a uzrok mu je teško narušavanje nauka ili morala. Dakle, biti izopćen nije isto što i biti proklet.

___________________
preferiram ipak ovo prije nego rapski metod
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 17:12   #60
Može popravni?
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.