Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 22:42   #41
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Religijski aspekt.

Sad nešto ne kužim. Religijski gledano, incest je manje "zlo" od homoseksualizma. Dočim, ako pogledamo oko sebe, vidjet ćemo da je incest veće "zlo". Jer na incest se sve novine zgražaju, a homoseksualizam je sasvim "nomalan".

I sad, pošto sam ja vjernik, objasnite mi ko je tu lud, ko zbunjen a ko normalan.?????
pozdrav

razlog je prost,jer ONAJ ko je stvorio ljude i sve ostalo stvoreno,u svom znanju ima i informaciju da će mnogo više biti homosexualaca nego incestuoznih i to mnogo mnogo više,kao i da će to po pozitivnim zakonima a i nametanjem po sistemu "oslobodi um" i prihvati kao normalno ono što STVORITELJ brani,homosexualiizam,te ga akcentirano brani i kažnjava LOTov narod,a o s NJEGOVE strane kažnjavanju incestuoznih ne znam da ima,ali se najstrožije brani,a ipak govori o onome što je masovno ,a ćim je masovno i marketinški agresivno,opasno po ostatak drugih ljudi,znajući za ljudske slabosti i razmišljanja stomakom.Prikloni pa iskoristi.
boljševik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:07   #42
Ljudi moji zar ste zaboravili srednješkolsku biologiju i stričeka Mendela? Prisjetite se dominantnih i recesivnih svojstava i kako izgledaju čistokrvni psi koji su posve sigurno rezultat incesta: divni veliki sa brzim propadanjem kukova, sklonostima kojekakvim upalama a umiru od raka u sedmoj godini. Mješanci su žilave beštije koje ni u dvadesetoj godini ne posustaju. Sve to je bilo poznato davno prije ali nije bilo jasan mehanizam nastanka genetskih grešaka pa su mnoge religije ugradile zabrane miješanja srodnika samo zbog poznatih efekata. Čista empirija bez teorijske nadgradnje. Katolička crkva je zabranjivala brak među srodnicima do sedmog koljena. Zbog toga su se i vodile matične knjige a dobar dio seksualnih tabua kao što je zabrana predbračnog i vanbračnog seksa od tuda vuku svoje korijene. A oni koji su se ženili međusobno zbog očuvanja imanja uvjek su imali ponekog rođaka kojeg su skrivali na tavanu ili je uveseljavao selo. Dakako, hemofilija kao kraljevska bolest ostala je Romanovima a ljepota i profinjenost lica britanskoj kraljevskoj kući.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 16:35   #43
Evolucijski psiholozi iz sveučilišta u Kaliforniji su nedavno u časopisu "Nature" objavili zanimljiv rad na ovu temu.

Otkrili su da bi u osnovi jačeg altruističnog ponašanja, kao i osjećaja gađenja naspram incesta mogao biti urođeni sustav detekcije srodnika.

Sudelovalo je oko 600 ispitanika pred koje su istraživači postavljali različite moralne i etičke dileme, uključujući i mogućnost seksualnog odnosa s rođacima. Ono što je determiniralo gađenje incestom, kao i altruistično ponašanje bilo je isto: koliko su vremena stariji brat/sestra gledali majku da se brine o mlađem ili koliko su vremena u ranioj dobi osobe provodile zajedno u kućanstvu. "Ako ste u djetinjstvu živjeli s njima dovoljno dugo, tretirat ćete ih kao srodnika, izgleda da se proces odvija nesvjesno". Posebno jak efekt je bio gledanje majke kako se brine za dijete, ispitanici bi se prema tom djetetu ponašali vrlo altruistično i bili su izrazito zgađeni na spomen sexa s tom osobom u odrasloj dobi. Efekt se pokazao nešto jačim kod žena nego muškaraca.

Naravno da to ne isključuje i kulturološke zabrane incesta koje također utječu na ponašanje pojedinca u smislu incestuoznog odnosa.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 18:55   #44
Očito biološka uvjetovanost nije dovoljna pa su ljudi razvili druge mehanizme zaštite od incesta (zakonske i religijske)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 08:10   #45
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
A kako ti znaš da si živa?
jednostavno...ne mogu bez kisika više od tri minute, bez vode tjedan dana, a bez hrane mjesec dana....
neki bez foruma uopće ne mogu živjeti, a ja ne mogu više od sekunde bez ljubavi...eto, živi smo...
ili smo već mrtvi samo ne znamo
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 18:30   #46
bilježim se sa štovanjem i naravno selamim pripadnike ummeta

Glede dijela naslova iz teme Incest porijeklo i perspektiva, zanimljivo bi bilo da iznesemo svoja razmišljanja glede prespektive incesta, ne u pravcu kako se je razvila naša tolerancija spram istospolnih sexualnih odnosa, sado-mazo i sl. ...

Što želim reći, ne znam koliko nam je svima poznao, ali postoji i srodstvo po mlijeku. U današnjem vremenu to nije često, ali što je sve prisutnije je npr: pojam "surogat majke ", kakav je status majke, braće sestara itd.

Mislim da je to važno i zanimljivo.

Prepričat ću, koliko budem uspješan ne znam, slučaj najproduktivnije surogat majke iz Britanije kod koje se ustvrdilo nakon predavanja djeteta paru kojem je puržila uslugu, da dijete nije njihovo. Dotična gospođa je iznjela plod svoj i svoga muža, jer se nije pridržavala apstinencije na koju je bila obavezna, nije se primio invitro unešeni.

Gospodja nije htjela da uzme dijete nazad jer je za njih rodila kako u su se i dogovorili. Kad budem imao vremena potražim taj članak na netu ili ako neko ima neka stavi link pls.

Eto tako to bi bilo to dakle šta mislite ili imate li neka konkretna znanja o problemu i riješenjima glede perspektive incesta.

bok & manet
insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 19:43   #47
U zadnje vrijeme često čujem kak neki klinci razgovaraju kak bi prasnuli sestrične, ali s kondomom i kako to onda nije incest

Jel je?
Ili nije?

OzzyTheMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:09   #48
Meni su npr. zanimljive/problematicne banke sperme. Gledala sam jedan prilog na TV-u gdje su velili da su od najboljih donora dobili i 35 djece.

E sad ja pretpostavljam da su pazili da budu zemljopisno raspršeni, ali mi se to čini ipak neetički jer bi potencijalno moglo doći do braka između dvoje takve djece, koja ne znaju tko im je otac, iako je vjerojatnost vrlo mala.
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.