Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 14:24   #61
jupiter najbolja planeta, planeta srece, kod mene se nasla u veoma slabom polozaju...
retrogradni jupiter u 11 kuci u blizancima, sta bi to trebalo da znaci? komunikacija itd?! (ve trine jupiter i mars sextile jupiter)
natalna u podpisu

hvala!!!
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:37   #62
Jupiter ima veze sa srećom koliko sam ja Lav . To je vulgarno tumačenje Jupitera i sve me više nervira . On će više doneti duhovnost i eventualno kilograme nego nešto opipljivo (a i kako će govoriti neko s Ju u Jarcu ). Kad kažu - gde je Jupiter, tu je sreća - to veze sa životom nema. Poznajem nekoliko osoba sa Ju u 9. ili 10. kući koje su studirale po sto godina i na kraju napustile studije ili su nezaposlene. Nema 'leba bez motike (opet ja sa Jupiterom u Jarcu ).

Možda bi to kod tebe dalo dobre prijatelje, kreativne, neobične, sa kojima bi imala dosta živu komunikaciju, ali u drugom delu života . Ili dobru penziju
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 22:33   #63
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
jupiter najbolja planeta, planeta srece, kod mene se nasla u veoma slabom polozaju...
retrogradni jupiter u 11 kuci u blizancima, sta bi to trebalo da znaci? komunikacija itd?! (ve trine jupiter i mars sextile jupiter)
natalna u podpisu

hvala!!!
pa ne bih ja baš odbacila VE trigonal JU i MA sekstil JU. to su jako dobri aspekti.

da mi netko nudi, uzela bih.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 09:21   #64
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
jupiter najbolja planeta, planeta srece, kod mene se nasla u veoma slabom polozaju...
retrogradni jupiter u 11 kuci u blizancima, sta bi to trebalo da znaci? komunikacija itd?! (ve trine jupiter i mars sextile jupiter)
natalna u podpisu

hvala!!!
U astrologiji postoje neke osnovne stvari koje se nikad ne mijenjaju. Kao što šofer mora naučiti upaliti i pokrenuti auto da bi ga vozio(i ubaciti u brzinu) tako i u astrologiji postoje neka osnovna pravila, a što se tiče Jupitera on je uvijek, ponavljam uvijek sretan tamo gdje se nađe, u tom znaku i naročito kući možemo uživati u ovom životu bez obzira koliko se trudili jer trud nije Jupiterska priča.Znači tamo gdje je Jupiter uživamo i sve nam dolazi lakše nego drugdje. Kod tebe Jupiter je u izgonu(Blizanac znak nasuprot Strijelcu gdje je Jupiter najjači) pa će on biti ponešto oslabljen, ali to je i dalje Jupiter, planeta sreće i širenja. To znači da ćeš imati puno prijetelja i planova u životu, ali zbog toga što je u izgonu ti će se prijatelji i planovi više puta mijenjati u životu, dok ne budeš sa njima zadovoljna. To što je retrogradan taj proces još više usporava, pa nekad malo duže možeš ostati sa pogrešnim ljudima i u krivim planovima, ali će ti to pomoći kasnije jer ćeš zapamtiti dobro to loše iskustvo. Uglavnom velike štete u tome ne možeš imati(nije Jupiter saturn), a podržavaju te i aspekti Venere i Marsa, što znači da bi sa prijateljima moglo biti i ljubavnih veza a i seksualnih avantura, ovisno od situacije. Ukratko, Jupiter je uvijek dobar a kod tebe je mrvicu oštećen ali ništa strašno, aspekti su ti odlični
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:25   #65
Unhappy

?? jupiter u skorpionu, jupiter u 10.kuci,

sextile jupiter - asc jarac

conjuction jupiter - zenit ????????? sto to znaci????
sinderellaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:32   #66
Taj isti kombo imam i ja, Jupiter i AC u egzaktnom sekstilu, Sunce u Djevici, u trigonu s AC i sekstilu s Jupiterom.
Ne bih o svojoj ne-karijeri a ni o faksu

Jupiter u skladnim aspektima može poticati lijenost, prokrastinaciju, go with the flow stav, manjak inicijative; napeti su korisniji ali potiču impulzivnost, nepromišljenost i fluktuacije raspoloženja, često s tendencijom ka naivnom optimizmu i lakovjernosti.

Jupiter ukazuje na dobre prilike, područja gdje uspjevamo bez truda i što uzimamo zdravo za gotovo - posljedica čega je da se nakon inicijalne ekspanzije ne razvijamo dovoljno da bi te šanse konstruktivno i produktivno iskoristili.

Jupiter u 10. kući ukazuje na blagonaklonost i patronažu očinskih figura na poziciji autoriteta, ali i na blagonaklonog roditelja (ovisno o tome koji roditelj je reprezentiran Jupiterovim ekspanzivnim superegom a koji je restriktivni Saturn) čija podrška, a često i veze i reputacija mogu donijeti poslovne prilike.
Isto tako, Jupiter u 10. može ukazivati na karijeru koja počne slučajno, dobrom ponudom ili spletom okolnosti, u oblasti koja nas previše ne zanima ali donosi prosperitet.

Ja bih rekla - bez dobre veze sa Saturnom, Plutonom ili bar Marsom, ništa od slave i uspjeha.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 02:25   #67
bože, koliko vas tu ima s odličnim aspektima jupitera!!!

sve neki srećkovići! samo morate paziti da se ne zalijenite, jer vam vjerojatno često sve dosta lako "kapne".
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:24   #68
Jupiter u Djevici, prva kuća, retrogradan? Što s tim? pomozite....
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:28   #69
Quote:
Azriela kaže: Pogledaj post
Jupiter u Djevici, prva kuća, retrogradan? Što s tim? pomozite....
Pa to znači da si generalno sretna(1.kuća) ali budući da je u izgonu(Djevica) neke darove i ne znaš iskoristiti, ideš na sigurno i ponekad previše čekaš iako se prilike nude to što je retrogradan znači da na neke stvari moraš duže čekati, one dolaze sa skupljenim životnim iskustvom
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:54   #70
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Pa to znači da si generalno sretna(1.kuća) ali budući da je u izgonu(Djevica) neke darove i ne znaš iskoristiti, ideš na sigurno i ponekad previše čekaš iako se prilike nude to što je retrogradan znači da na neke stvari moraš duže čekati, one dolaze sa skupljenim životnim iskustvom
Jupiiii! Znači malo poduzetnije s jedne strane i malo strpljivije s druge strane, ne?

Hvala, zvjezdoznanac
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:11   #71
Bokić
kratki osvrt molim na retrogradni Jupiter u 6 kući u Biku,kvadrat sa retrogradnim Saturnom
Hvala
damir1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:20   #72
Quote:
Azriela kaže: Pogledaj post
Jupiiii! Znači malo poduzetnije s jedne strane i malo strpljivije s druge strane, ne?

Hvala, zvjezdoznanac
Da, ali zbog Djevice(i sam je imam) moraš dobro proračunati prije nego se proširiš na novom područje. A darovi retrogradnog planeta se ispoljavaju najjače kasnije u životu, pa ćeš otprilike poslije 35-40 imati od tog Jupitera najviše koristi
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:52   #73
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Da, ali zbog Djevice(i sam je imam) moraš dobro proračunati prije nego se proširiš na novom područje. A darovi retrogradnog planeta se ispoljavaju najjače kasnije u životu, pa ćeš otprilike poslije 35-40 imati od tog Jupitera najviše koristi
Ajde, još nešto što postaje bolje s godinama aj lav maj Jupiter
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:50   #74
Smile

Moj Jupiter je u 8 u Vodenjaku u konjukciji sa Marsom, i sad mi je tranzitni Jupiter sjeo na natalni, da trljam ruke ili?
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 07:16   #75
Quote:
darja1 kaže: Pogledaj post
Moj Jupiter je u 8 u Vodenjaku u konjukciji sa Marsom, i sad mi je tranzitni Jupiter sjeo na natalni, da trljam ruke ili?
Iskoristi sve što ti život sada pruža, samo to ću reći
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:15   #76
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Iskoristi sve što ti život sada pruža, samo to ću reći
Hvala na savjetu Zvjezdoznanac!!!
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:08   #77
retrogradni jupiter u blizancima u 11
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 10:12   #78
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
retrogradni jupiter u blizancima u 11
Odgovorili smo ti na prethodnoj stranici.

Quote:
darja1 kaže: Pogledaj post
Moj Jupiter je u 8 u Vodenjaku u konjukciji sa Marsom, i sad mi je tranzitni Jupiter sjeo na natalni, da trljam ruke ili?
Ovako, meni je seo na natalni pre par meseci, pa 2 stepena kasnije pravio konjunkciju sa tranzitnom Venerom i Mesecom (to je bila ona divna okultacija Venere u decembru) direkt na mom podznaku, napravivši sekstil sa Saturnom. Ama baš ništa lepo mi se nije desilo, već mi mesecima sve ide nizbrdo.

Juki mi je super kad ga posmatram u smislu dostojanstva, stila, velikodušnosti, filozofije, morala, ali kad je reč o sreći - nikako.
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 13:39   #79
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
U astrologiji postoje neke osnovne stvari koje se nikad ne mijenjaju. Kao što šofer mora naučiti upaliti i pokrenuti auto da bi ga vozio(i ubaciti u brzinu) tako i u astrologiji postoje neka osnovna pravila, a što se tiče Jupitera on je uvijek, ponavljam uvijek sretan tamo gdje se nađe, u tom znaku i naročito kući možemo uživati u ovom životu bez obzira koliko se trudili jer trud nije Jupiterska priča.Znači tamo gdje je Jupiter uživamo i sve nam dolazi lakše nego drugdje. Kod tebe Jupiter je u izgonu(Blizanac znak nasuprot Strijelcu gdje je Jupiter najjači) pa će on biti ponešto oslabljen, ali to je i dalje Jupiter, planeta sreće i širenja. To znači da ćeš imati puno prijetelja i planova u životu, ali zbog toga što je u izgonu ti će se prijatelji i planovi više puta mijenjati u životu, dok ne budeš sa njima zadovoljna. To što je retrogradan taj proces još više usporava, pa nekad malo duže možeš ostati sa pogrešnim ljudima i u krivim planovima, ali će ti to pomoći kasnije jer ćeš zapamtiti dobro to loše iskustvo. Uglavnom velike štete u tome ne možeš imati(nije Jupiter saturn), a podržavaju te i aspekti Venere i Marsa, što znači da bi sa prijateljima moglo biti i ljubavnih veza a i seksualnih avantura, ovisno od situacije. Ukratko, Jupiter je uvijek dobar a kod tebe je mrvicu oštećen ali ništa strašno, aspekti su ti odlični
bas su me prijatelji vec u ovoj dobi, mnogo puta iznevjerili...ja oprastam, al ne zaboravljami!!!Ovo sam pitanje prvenstveno postavila, jer me zanima, dali je moguce, da ce mi bas prijatelji pomoci...u pronalazenju posla, ili prijedlogu za posao? ...negdje sam to takodjer procitala


hvala na odgovoru!!!
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.

Zadnje uređivanje Bosanka_88 : 20.02.2009. at 13:48.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 13:41   #80
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Odgovorili smo ti na prethodnoj stranici.
Nisam vidjela...to tek u drugom dijelu zivota, jer je retrogradan sigurno, pa dolazi kasnije ...
zahvaljujem ti na odgovoru!!!
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.