Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 12:35   #21
Ispada da je moj Sunce/Mjesec midpoint na 28° 27' Lava.

Samo ne znam treba li uzimati u obzir onaj u Vodenjaku.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 15:21   #22
u traženju događaja se koristim hijerarhijski: tranziti, primarne direkcije, solar.

midpoint-ove, arapske točke, paralele, polusekstile, planetoide i sl. zanemarujem. po zakonu vjerojatnosti, ako se uključi toliko nebitnih parametara, sigurno će se naći ono što se traži. to i nije nešto čudno. a što imam od toga da opravdam nekom metodom događaj iz prošlosti
a budućnost je teško predvidjeti samo na osnovu toga, a i iziskuje previše vremena s malom mogućnosti ostvarenja.
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:36   #23
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ispada da je moj Sunce/Mjesec midpoint na 28° 27' Lava.

Samo ne znam treba li uzimati u obzir onaj u Vodenjaku.
da, MP možeš uzeti kao os dvije točke. Natalne planete ukoliko aspektiraju MP, aspektiraju obje, a tako i u tranzitu na MP. Primjer, kad Saturn negdje krajem 2014 na 2015 dođe u kvadrat na SO/MO 28Le, istovremeno je i kvadrat i na 28Aq.
Što se tiče vladarstva, jel SO ili UR? Možeš i sama odgonetnuti koja se simbolika više ispunjava, preko SO ili preko UR....
U pravilu bi trebalo da je ona koja čini najkraću moguću udaljenost. Nešto se raspravljalo o tome na početku teme...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 11:40   #24
da li postoji u astro.com opcija pomoću koje mogu vidjeti tranzite tih midpointa?
ribica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 00:48   #25
Quote:
ribica2 kaže: Pogledaj post
da li postoji u astro.com opcija pomoću koje mogu vidjeti tranzite tih midpointa?
mislim da ne...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 18:29   #26
Quote:
ribica2 kaže: Pogledaj post
da li postoji u astro.com opcija pomoću koje mogu vidjeti tranzite tih midpointa?
midpoint je srednja točka, po meni je besmisleno određivati njeno kretanje u vremenu
bitni su tranziti preko te točke u natalu
sunčica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 01:02   #27
Quote:
sunčica. kaže: Pogledaj post
midpoint je srednja točka, po meni je besmisleno određivati njeno kretanje u vremenu
bitni su tranziti preko te točke u natalu
nije uopće, koristi se tehnika progresiranja MP (stupanj za godinu), natalno i sinastrijski. Ali potrebno je prije toga točno odredititi značenje svake točke, što se radi preko značenja planeta i kuća u kojima se nalaze i vladaju.
Mislim da sam negdje na početku teme spomenula svoj ME/UR mp. Nalazi se na 24 Cap, vežem ga uz moj interes prema astrologiji. ME vlada 8 i 11, UR je u 1k, MP u 3k (pisanje). Progresijom stupanj za godinu, on je sad na 28 Aq. Prošle godine kad je tranzitni Saturn radio 120 na to mjesto, pronašla sam neke staro rimske astrološke tekstove....Eto to je primjer kako ovo radi....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 11:28   #28
Ako sam ja dobro shvatila, za aspekte i tranzite na midpoint su značajni samo "teški" aspekti, a ne npr. trigoni/sekstili. Ako je tako, koja logika stoji iza toga?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 11:58   #29
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ako sam ja dobro shvatila, za aspekte i tranzite na midpoint su značajni samo "teški" aspekti, a ne npr. trigoni/sekstili. Ako je tako, koja logika stoji iza toga?
Prema Ebertinu mišljenje je da sekstili i trigoni ne funkcioniraju, tj da reagiraju na događanje na unutrašnjoj razini, dok su aspekti tenzije oni koji stvaraju planetarne slike tj događanja.Uzima orbis od 1 stupnja.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 13:53   #30
Quote:
ribica2 kaže: Pogledaj post
da li postoji u astro.com opcija pomoću koje mogu vidjeti tranzite tih midpointa?
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
mislim da ne...
Ima pod Extended Chart Selection, pa Pullen/Astrolog, Aspect/midpoint grid chart opcija. Samo, ja sam dobila neku tablicu gdje mi ama baš ništa nije jasno
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 10:42   #31
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Prema Ebertinu mišljenje je da sekstili i trigoni ne funkcioniraju, tj da reagiraju na događanje na unutrašnjoj razini, dok su aspekti tenzije oni koji stvaraju planetarne slike tj događanja.Uzima orbis od 1 stupnja.
A tako znači...Hvala.

Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ima pod Extended Chart Selection, pa Pullen/Astrolog, Aspect/midpoint grid chart opcija. Samo, ja sam dobila neku tablicu gdje mi ama baš ništa nije jasno
Pa samo nađi "točku križanja" dvaju planeta.
Npr. midpoint mog Mjeseca i Marsa je na 15 06 Lava.
http://tinypic.com/r/2dig1ft/5
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:24   #32
A, tako. Hvala ti I koji stupnjevi su značajni? Btw, ako ne želiš da ti se vidi datum rođenja, obriši si ga, na dnu slike ti je
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 12:06   #33
Evo meni je Jupiter upravo bio na midpointu So/Mo, a Sa je napravio kvadrat, međutim ne mogu reći da se išta dogodilo, a još manje značajno.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 13:23   #34
Srednje točke tzv. Midpoints

Koje je značenje ovih točaka u natalu osobe?

Kako djeluje na osobu i njezinu sudbinu?

Kako se tumače te točke kada je točka u određenom znaku, aspektu, kući?

Primjerice središnja točka sunce/mjesec najvažnija točka u astrologiji. Kako utjeće kada se nađe primjerice u određenom znaku, aspektu i kući?
Kentaurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.