Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2008., 08:13   #81
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Hermic, iznimno je suptilna i složena situacija u tvojoj natalnoj karti vezana uz hobi. Ranije pisah o tvom Merkuru opširno, kao i o velikom fiksnom kvadratu i o tome koliko je teško njegovu energiju pokrenuti i preusmjeriti....a oni su također jedan dio i ove priče. Ne znam da li ću uspjeti forumski dotaknuti sve što to podrazumjeva, ali evo kako to vidim:


Hobiji se gledaju u 5. polju. Kod tebe vrh 5. polja (hobi) i vrh 6. polja (svakodnevni rad) imaju vrh u istom znaku, znaku bika (5. kuća je uklještena u znaku bika). Nisi napisala koji hobi je u pitanju, no Mjesec pokazuje najdublji, duševni (Mjesec) interes (znak bika) za taj hobi...hoću reći to je nešto što ide ravno iz duše. Bik je znak vezan uz plodnost, a Mjesec uz iznimno maštovito stvaralaštvo (5. polje).

Vladar 2. polja (zarada, profit) je Saturn koji je u opoziciji s Mjesecom u 5. polju (stvaralaštvo). To govori o potrebitom ozbiljnom pristupu i odricanju (posebno stvari koje se tiču majčinstva) da bi osoba ostvarila zaradu kroz svoje kreativne kanale i hobije. Mjesec radi kvadrat na Jupiter (novac) u 2. polju što također ni malo ne ide u prilog redovitom primanju novca od tog hobija. Može se reći da je zarada putem hobija za tebe najteži način zarade koji možeš izabrati.

No, to je samo početak priče. S druge strane Jupiter iz 2. polja radi trigon na Veneru u 6. polju koja je vladar i 5. polja (hobi) i 6. polja (posao)...a sasvim nasuprot je Uran na ASC koji radi egzaktni sekstil na Jupiter:

Ti bi od hobija mogla odlično zarađivati jedino u slučaju kada bi imala dovoljno hrabrosti da napustiš sve, posao za koji si se školovala (Merkur opozicija Jupiter), odrekneš se čak i majčinstva (Mjesec opozicija Saturn) i potpuno se (cijelom dušom ) posvetiš hobiju. Tako da cijela ta "priča oko hobija" nije samo hobi, ima ona puno dublju pozadinu i puno dublju priču...to je u neku ruku za tebe i karmička priča (os čvorova na opoziciji Mjesec/Saturn).

Fish, prije svega uistinu ti puno hvala na pomoći, ozbiljnom pristupu i utrošenom vremenu; cijenim to. I moram reći da je sve što si napisala - savršeno točno.

Hobi koji je u pitanju jest pisanje, i tu su mi uistinu srce i duša, ostavljam ih u tim pjesmama koje pišem.Pisanje mi je od neprocjenjive važnosti, kao da sam ja - ja samo onda kada pišem. No, to je jedno područje mog života od kojega se nisam nadala novcu, samo je jedna stvar koju tu želim - priznanje. Vjerojatno mi je tu žarku želju skuhao Pluton u 10.-oj. No, pomislila sam da bi zbog vladara 6.-e kuće u 6.-oj i 5. i 6. kuće u istom znaku - hobi, nešto što radim kod kuće, jednog dana mogao prerasti u posao. I guess I was wrong. No, tu si spomenula nešto što me jako kosnulo, pa ću i to napisati, iako nije vezano uz ovu temu. Možda zbog opozicije Mo i Sa, ali stalno imam taj osjećaj da ću u životu morati birati između karijere i majčinstva.A to ne želim. Još sam premlada da razmišljam o djeci, no ja doslovno obožavam djecu i umrla bih od tuge da jednog dana ne budem majka. A opet, ne želim zbog toga žrtvovati pisanje. No, zaradu od pisanja - to bih žrtvovala drage volje. Nadam se da se ta dualnost odnosi samo na zaradu. I karmička priča koju spominješ ... pošto je Sj. čvor u 5. kući, ili djeca ili pisanje su nešto što u ovom životu moram ostvariti. Je li moguće da je u pitanju oboje?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:35   #82
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Fish, prije svega uistinu ti puno hvala na pomoći, ozbiljnom pristupu i utrošenom vremenu; cijenim to. I moram reći da je sve što si napisala - savršeno točno.

Hobi koji je u pitanju jest pisanje, i tu su mi uistinu srce i duša, ostavljam ih u tim pjesmama koje pišem.Pisanje mi je od neprocjenjive važnosti, kao da sam ja - ja samo onda kada pišem. No, to je jedno područje mog života od kojega se nisam nadala novcu, samo je jedna stvar koju tu želim - priznanje. Vjerojatno mi je tu žarku želju skuhao Pluton u 10.-oj. No, pomislila sam da bi zbog vladara 6.-e kuće u 6.-oj i 5. i 6. kuće u istom znaku - hobi, nešto što radim kod kuće, jednog dana mogao prerasti u posao. I guess I was wrong. No, tu si spomenula nešto što me jako kosnulo, pa ću i to napisati, iako nije vezano uz ovu temu. Možda zbog opozicije Mo i Sa, ali stalno imam taj osjećaj da ću u životu morati birati između karijere i majčinstva.A to ne želim. Još sam premlada da razmišljam o djeci, no ja doslovno obožavam djecu i umrla bih od tuge da jednog dana ne budem majka. A opet, ne želim zbog toga žrtvovati pisanje. No, zaradu od pisanja - to bih žrtvovala drage volje.Nadam se da se ta dualnost odnosi samo na zaradu. I karmička priča koju spominješ ... pošto je Sj. čvor u 5. kući, ili djeca ili pisanje su nešto što u ovom životu moram ostvariti. Je li moguće da je u pitanju oboje?
Pisala sam vezano uz zaradu.

Jednom sam pročitala za ovakav položaj čvora u biku u 5. polju da govori o ljudima za koje su u prošlim inkarnacijama drugi plaćali račune...pa im je to kao ostalo. Ostalo im je da je "dobrotvoran" rad prirodan, odnosno da im je u neku ruku prirodno da taj rad bude "neplaćen".

Što se tiče ovog drugog dijela, "priča" cijele tvoje karte kao što sam pisala ranije...snažno je obojana onim fiksnim križem. Područje djece & svih oblika kreativnosti veliki su dio njega.

No isto kao što su ljudi s velikim fiksnim križem u stanju dugo podnositi napetu energiju i stagnaciju na životnim poljima koja zauzima ovaj križ (fiksno pa pasivno) isto tako u stanju su napraviti čuda jer im je volja iznimna (fiksno). Samo treba vremena. Veliki križ može biti vrlo plodan.

Mišljenja sam da tvoja kombinacija sadrži dovoljno snage i ustrajnosti (prije svega Sunce/Mars trigon Saturn, Mjesec u biku) da izdrži napetost ovog križa i oslobodi energiju koja je njime sputana. Možda će za to trebati puno više vremena, ali snagu i izdržljivost imaš. Također držim da je u tom smislu iznimno značajna 2015. godina (tvoja trideseta). Dolaskom Saturna na tvoj Uran/ASC raskinuti ćeš s mnogim nasljeđenim svjetonadzorima što će se najviše odraziti na tvoje pisanje (aktiviran Uran vladar 3. polja, trigon na natalni Merkur a na Merkuru tranzitni Jupiter) ali i majčinstvo (opozicija na vladara 5. polja). To je tvoja godina.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 06.11.2008. at 15:42.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 12:08   #83
Draga Fish, puno ti hvala.Puno.

U pravu si što se tiče Sj. čvora u 5. kući/biku - sasvim mi je prirodno da mi ljudi ne plaćaju ništa što radim za njih ( naravno, nije otišlo toliko daleko da odbijam primati plaću na poslu ).To mi je jednostavno tako, oduvijek.

Što se križa tiče, još jednom si u pravu. Na temi konfiguracije si napisala da me najviše pritišće kvadrat Mo i Me na relaciji 5./8. polje. U mom slučaju to se odnosi na potpunu stagnaciju na ljubavno-seksualnom planu. I tako cijeli život. Jednostavno kao da neka mistična sila ne dopušta da mi se bilo što dogodi na tom području života. No, naučila sam kako se nositi s tim, samoća mi je postala prirodna kao disanje. Tako da valjda ne bih ni imala taj križ da ga ne mogu nositi.

No, kreativni kanali mi nisu začepljeni, kroz njih se praznim. Da ne pišem, imala bih osjećaj da u sebi, kao u kavezu, držim zaključanu neku mračnu utvaru koja me iznutra izjeda. Tako da sam sklona vjerovati da me križ zakočio samo na ljubavno-keksualnom planu.

Joj, i da ne budem skroz u ot-u, što se novca i križa tiče, i tu sam zakočena.Ne mogu uzeti novac ni od koga osim od tate, jednostavno se ustežem i radije bih bila gladna i žedna negoli tražila novac od nekoga. Vjerojatno sam zato i počela raditi uz studij, da ne ovisim ni o kome. No, to se ne odnosi samo na primanje novca nego i pomoći, utjehe, ili nečeg banalnog kao što je masaža vrata. Jednostavno se ustežem uzeti nešto od nekoga. Vjerojatno mi je tu Saturn upleo svoje prste i učinio da se iznutra osjećam kao da nisam vrijedna toga. Eto, još jedan način na koji se mogu promatrati vrijednosti koje nisu tako univerzalne.

Hvala ti, Fish.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 22:01   #84
sorry šta gnjavim ,ali zanima me novačno situacija zabrainjava me kiron i to što je u raku inače imam tu i fortunu pa sad
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 18:23   #85
tebe zaista to ne treba brinuti. kriona zaboravi ne radi niti jedan važan aspekt a sam za sebe ne predstavlja ništa.

vladar polja 2 ti je mjesec - obilje, i u konjukciji sa venerom - novac. a sve to u lavu - mnogo novca. e sad nije dobro što je sunce u djevici jer to usitnjava i tjera te da mnogo radiš za taj novac. kako ovaj stelij pada u polje 3 sigurno je stjecanje novca vezano za kratkotrajna putovanja i ugostiteljske objekte i diskoklubove. Naviještava mogućnost privatnog biznisa, u kasnijoj živtnoj fazi.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 19:45   #86
ok ,super onda ,hvala na odg.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:49   #87
Ja imam Jupiter u 2.k
He he
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:35   #88
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Ja imam Jupiter u 2.k
He he
E baš sam se tebe nekoć setila i pitala se što ne dolaziš na forum . Ne bih se ja ponosila tim Jupijem u drugoj kućici, ovi rekoše da to znači da mnogo trošiš novac .

No, šta bi značilo ako su oba vladara druge u sekstilu? Nešto dobro, nadam se?
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 20:04   #89
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to idealno za tebe ....pored domaćice.
Klasican primjer suptilnog ribljeg humora.

Btw. Fish... Merkur mi je na 28om stepenu Riba a Jups na drugom Vodenjaka - moze li se taj orbis uzeti u obzir.
Licno sam skeptican glede orbisa, pogotovo u ovom slucaju ali sam nekako prepoznao jednu svoju crtu u onoj tvojoj tvrdnji o spekulacijama kod ovog sekstila.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:01   #90
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Klasican primjer suptilnog ribljeg humora.


Ma mi se već dugo oko toga prepisujemo.
Quote:
Btw. Fish... Merkur mi je na 28om stepenu Riba a Jups na drugom Vodenjaka - moze li se taj orbis uzeti u obzir.
Licno sam skeptican glede orbisa, pogotovo u ovom slucaju ali sam nekako prepoznao jednu svoju crtu u onoj tvojoj tvrdnji o spekulacijama kod ovog sekstila.
Joj....puno toga bih ti imala u vezi ovoga napisati, ali evo ukratko.

• Prvo što ti je taj sekstil na relaciji 11. polje – 9. polje (Merkur u jakom mu polju, a Jupiter na svom terenu).

• Drugo, u ovaj sekstil uključen je Merkur koji je (kako vidim ?.....ako nije onda šteta ) vladar 5. polja. 5. polje govori o špekulacijama, igrama na sreću i okladama, a 11. polje o nadama i planovima, tj. u krajnju ruku šansama istih. Zato Merkur u ovom polju govori o domišljatim špekulativnim planovima i pravim pravcatim nacrtima istih (vladar 5. polja). No Merkur je vladar i 2. polja pa su tvoje šanse vezane uz konkretan novac (šteta što je zračno). No isto tako osobe koje imaju aflicirano Sunce u 11. polju posebno kao u tvom slučaju Saturna mogu biti neodmjerene u vlastitim prembicioznim planovima te u istima nailaziti na konkretne zapreke (Saturn).

• Treće, riba si, Merkur je u ribi.....a ribe su nadarene za štogod iščarobirat' kada treba, a i srećkovići u biti (Jupiter suvladar).

• A četvrto je da je ovo tvoje orbisa 4º (za sekstil je uobičajeno da radi do 5º).


Dakle možeš ti biti skeptičan koliko hoćeš, ali ovo s špekulacijama kod tebe fercera.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:11   #91
stelium Merkur na 28 Riba može biti čisti pakao.

to ti sugerira da se ne baviš internet bankarstvom, financijske prijevare na tvoju štetu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:35   #92
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Merkur na 28 Riba može biti čisti pakao.
Možeš li navesti po kojem to "sustavu stupnjeva" taj stupanj govori o čistom paklu Merkura?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:43   #93
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Joj....puno toga bih ti imala u vezi ovoga napisati, ali evo ukratko.
Ti po obicaju direkt u sridu!
Bas kao sto kazes - spekulirao jesam i zivio kao kralj jedno vrijeme ali me je Saturn vratio na zemlju.Srecom bez nekih teskih posljedica po egzistenciju jer ovaj Saturn u prvoj ti, uz ozbiljno lice , da i jednu dozu smisla za raspoznavanje vlastitih granica.
Dakle... ti si misljenja da bi ovaj sekstil trebalo uzeti na razmatranje...OK -onda bi se tu trebao prikljuciti i Pluton koji napada Merkur iz opozicije a to mi vec djeluje opasno.
Btw. sad mi je u potpisu karta sa stupnjevima, doduse sa izrazima na njemackom-ipak, zna se o cemu se radi. Tu se vidi da borbu oko pete kuce vode Lav i Djeva te da, nakon zestoke borbe ipak pobjedjuje Leo.(29ti stupanj) . (aaako su mama i tata u pravu sa tacnim vremenom rodjenja!)

@Susp:
U danasnje vrijeme, na polju spekulacija, ne pomaze ni Merkur na stupnju svoje egzaltacije u trigonu sa ko zna cime.
A istina je da je u Ribama definitivno u padu...ma sta u padu - u ponoru.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 13:21   #94
blizina je zvijezde Skeat. Merkur je isto novac. U Ribama je u padu. Riba je prijevara.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 18:40   #95
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Dakle... ti si misljenja da bi ovaj sekstil trebalo uzeti na razmatranje...OK -onda bi se tu trebao prikljuciti i Pluton koji napada Merkur iz opozicije a to mi vec djeluje opasno.
Pa jest...opasno je u smislu fanatizma da ne zastraniš. No ti to dobro znaš zbog svog Saturna pa si izabrao kartu s manjim orbisima.



Samo da se još nadovežem na Scheat fiksnu zvijezdu za ovaj tvoj primjer špekulacija:

Scheat izvorno ima prirodu Merkur/Mars, a po novijim autorima skoro da nema zvijezde oko koje su neodlučniji. No ipak da istaknem da neki ističu i Neptun. Pošto fiksne zvijezde ne "djeluju same za sebe" već samo pojačavaju onaj tip konflikta koji već postoji, a tvoj Merkur osim pozicije u znaku ribe nema aflikacija....rekla bih da Scheat pojačava Marsovu notu. Jer ako pogledaš svoj Mars, on je jak u karti, em je jarčevski (maratonac), em je Mjesec u ovnu (teška autokontrola)....a ako je nešto egzaktno u tvojoj karti to je kvadrat Mjesec - Mars. Pa problemi koji proizlaze iz dvostrane prirode fiksnih zvijezda ovdje govore o problemima s obuzdavanjem koji imaš i to na način da se moraš paziti nadmetanja. Jer jedna je stvar tvoj Merkur - kada strpljivo isplaniraš neki potez u skladu sa svojim osjećajem (tu si car), a drugo je tvoj Mars - kada se počmeš nadmetati s samim sobom (tu gubiš).


Također ono što je vrlo značajno...imaš vrlo zanimljivu kombinaciju što se stupnjeva tiče: Sunce i Mjesec i Mars na istom 16º što znači da si vrlo skočan.


Shalim se malo, ali ovako bi to bilo gledano zajedno:

Imaš definitivno dara za špekulacije, ali ako hoćeš špekulirati onda budi pažljiv i izabiri svakako dane kada je skladno aktiviran baš taj 16º (odnosno 1º +/- od njega za brža tijela, a max. 2º za sporija). Važno je da bude aktivan znak raka jer je taj stupanj rakovski, a Jupiter (novac) u raku egzaltiran. Također biraj dane kada je Mjesec ili u vodenjaku ili u ribi (posebno sate kada se poklapaju stupnjevi na relaciji Sunca/Mjeseca/Marsa). Ee kada nađeš takav dan onda špekuliraj obavezno, a ako fulaš ja ti dam sve ono što izgubiš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 18:46   #96
Quote:
Bas kao sto kazes - spekulirao jesam i zivio kao kralj jedno vrijeme ali me je Saturn vratio na zemlju
Stelium ovo samo dokazuje da sam ispravno protumačio tvoj Merkur i drago mi je da se Fish sa time slaže.

ispravio bih je samo glede uticaja Mars / Mjesec.

Tvoj Merkur ne gradi aspekte niti sa Marsom niti sa Mjesecom tako da se u tom kontektsu djelovanje fixnih zvijezda kroz ova dva planeta ne može gledati.

Fixna zvijezda ne može imati prirodu Neptuna. Fixne zvijezde su elementarni dio TA , tamo se vanjski planeti ne koriste. Kombiniraju se samo osnovna dostojanstva prvih 7 planeta.

Iznimka je tek nekoliko. U novije vrijeme , razornog oružja , terorizma itd Caput Algolu je uvjetno dodana značajka Plutona, no ni to nije još sto posto jasno.

Stelium, kako si rekao - Saturn te prizemljio. No ukoliko poslusaš Fish savjete, mogao bi zaraditi i anulirati gubitak.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 18:57   #97
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ispravio bih je samo glede uticaja Mars / Mjesec.

Tvoj Merkur ne gradi aspekte niti sa Marsom niti sa Mjesecom tako da se u tom kontektsu djelovanje fixnih zvijezda kroz ova dva planeta ne može gledati.
Pa to sam i napisala da Scheat djeluje neposredno (tj. ne može kroz Merkur nego kroz Mars). Ti si napisao da je taj stupanj "pakao" za Merkur.
Quote:
Fixna zvijezda ne može imati prirodu Neptuna. Fixne zvijezde su elementarni dio TA , tamo se vanjski planeti ne koriste. Kombiniraju se samo osnovna dostojanstva prvih 7 planeta.
To je zato jer se još uvijek fiksne zvijezde etiketiraju po Ptolomejskim principima (tada astrologija nije koristila transcendentalna tijela). Danas nije tako pa moderni astrolozi pridodaju fiksnim zvijezdama i ostala tijela.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:01   #98
aha dakle složili smo se osim oko ovog zadnjeg.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:08   #99
Quote:
Fish 1968 kaže:
Pa jest...opasno je u smislu fanatizma da ne zastraniš. No ti to dobro znaš zbog svog Saturna pa si izabrao kartu s manjim orbisima.
Mislim da me od svake vrste fanatizma podaleko drzi ovaj trigon Jupsa(IX) na Pluton u suradnji sa ovim serioznim Saturnom.

Quote:
Fish kaže:
Pa problemi koji proizlaze iz dvostrane prirode fiksnih zvijezda ovdje govore o problemima s obuzdavanjem koji imaš i to na način da se moraš paziti nadmetanja. Jer jedna je stvar tvoj Merkur - kada strpljivo isplaniraš neki potez u skladu sa svojim osjećajem (tu si car), a drugo je tvoj Mars - kada se počmeš nadmetati s samim sobom (tu gubiš).
Jos jednom puni pogodak.
Ovaj nedostatak autokontrole me je u pojedinim situacijama zaista kostao raznih beneficija. Ali eto - covjek se uci na greskama pa cu mozda i ja jednom.

Quote:
Fish kaže:
Shalim se malo...
Sto se mene tice sali se ne samo malo.

Quote:
Fish kaže:
Imaš definitivno dara za špekulacije, ali ako hoćeš špekulirati onda budi pažljiv i izabiri svakako dane kada je skladno aktiviran baš taj 16º (odnosno 1º +/- od njega za brža tijela, a max. 2º za sporija). Važno je da bude aktivan znak raka jer je taj stupanj rakovski, a Jupiter (novac) u raku egzaltiran. Također biraj dane kada je Mjesec ili u vodenjaku ili u ribi (posebno sate kada se poklapaju stupnjevi na relaciji Sunca/Mjeseca/Marsa). Ee kada nađeš takav dan onda špekuliraj obavezno, a ako fulaš ja ti dam sve ono što izgubiš.
Na svom PC-u imam folder pod nazivom "Astrolozi o radixu" u kojem zavrsavaju ovakvi i slicni postovi svih onih astrologa koji zrtvuju vlastito vrijeme i volju da bi mi svojim savjetima pomogli da shvatim samoga sebe.

Quote:
Susp kaže:
Stelium ovo samo dokazuje da sam ispravno protumačio tvoj Merkur

Zadnje uređivanje S T E L I U M : 30.11.2008. at 20:34.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 03:23   #100
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stupnjevi važni za prosperitet novca:


• 3º znaka scorpio - i moćno i regenerativno mjesto egzaltacije Plutona
Tu mi je uran, 2 kuća koja počinje u vagi (na astro.com je stavljaju u vagu)
Radi kvadrat sa konjukcijom Sunca i Saturna


Quote:
• 13º znaka djevice većina astrologa drži mjestom egzaltacije Merkura (rada) - sposobnost da se ideje i rad pretoče u praktično (novac)
Tu mi je mars u 12 kući.
Dali se tu govori TOČNO o 00' ili su dopuštene varijacije u minutama.

mjesečev čvor u drugoj, retrogradan.

Zasad ovako što se tiče novca, dao Bog da imao, pa nemao, ali doslovce.
Samo neznam šta "krivit" u chartu. Retrogradan čvor, ili Saturna koji mi šara po 12 kući.

Vladar u 11kući, venera, druži se sa još 5 planeta pa se bar tješim da će bit' love u starosti. Ni sam neznam tko mi je zvao taj novac u život, bilo je lijepo biti duhovnjak koji ne mari za te prizemne spike
-------------------------
Pitanje za Fishicu ili svakog tko poželi , sunce na 29 12' bika, vladar 2 kuće ( Lav) sve u 11 kući, trine Jupiter i Saturn.

Zadnje uređivanje Graham : 16.12.2008. at 03:36. Reason: pogubljena slova
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.