Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2008., 21:57   #41
Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
Zašto Bog dopušta patnje?

Tko je zapravo odgovoran za njih?

Ljudi su odgovorni za većinu patnji. <...>
Sotona i njegovi demoni također su odgovorni za patnje. <....>
Bog ni na koji način ne izaziva patnje za koje ga velik broj ljudi krivi <...>
Tko je odgovoran za naša dobra djela? Humanitarno djelovanje, znanstvena dostignuća, inspirativne kreacije, vrhunce ljudskosti? Tko je izumio izmjeničnu struju, recimo, Bog ili Tesla? Jeli Bog bio onaj koji je sjedio nad crtežima, gnjavio se proračunima, te lovio financijere za gradnju prvog generatora, ili je to bio Tesla? Bog, dakle, ni na koji način ne pridonosi pozitivnim ljudskim osobinama.

U protivnom, ako ćeš (a pretpostavljam da ćeš) ustvrditi da je Bog "inspirirao" Teslu, ili nešta slično, moraš ostaviti otvorenu mogućnost da je Bog "inspirirao" i najgore zločine, kao i ostale ljudske patnje. Na kraju krajeva, tko je stvorio ljude takvima kakvi jesu?

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
u prvi plan dolazi prvi ljudski par, Adam i Eva. Jehova Bog stvorio ih je savršenima i smjestio u raj. Da su ostali poslušni Bogu, nikada se ne bi razboljeli ni umrli.
Da su bili savršeni, nebi mogli biti neposlušni.

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
a sve je to bio dio naslijeđene nesavršenosti
Koje "naslijeđene nesavršenosti", kad si gore rekao da su savršeni?

Tko ih je od "savršenih" učinio "nesavršenima"?

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
Bog nas putem Biblije uči kako možemo izbjeći mnoge patnje.
Citiraj mi što u Bibliji piše kako prehraniti nemoćno dijete usred pustoši?

Oh, da, sorry, već jesi. Tako da postanu "pravedni". I što će onda biti? Mana pasti s neba? Kako će se očitovati taj božji utjecaj?

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
Da je Bog i u neko kasnije vrijeme pobio sve grešnike, mi se ne bismo rodili.
Ali jeste, i jesmo. Elementarno neznanje vlastite Biblije. Educiraj se.

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
Primjeri: Ne bi li roditelj koji voli svoje dijete dopustio da ono bude podvrgnuto bolnoj operaciji koja će kasnije donijeti dobre rezultate? Osim toga, nije li se puno puta pokazalo da “čudesni lijek” kojim se navodno lako i brzo može izliječiti neka teška bolest donosi samo površan uspjeh? Često je potrebno više vremena da bi se uklonio uzrok bolesti.
Razlika je u tome što možemo posvjedočiti pozitivnom utjecaju "bolne operacije", za razliku od ove hrpe gluposti.

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
dakle.... na temelju ovoga teksta morate nesto zakljuciti a to je....da bog nije kriv za nase patnje
Ne, jedino mogu zaključiti da obožavaš copy/pasteat bez imalo vlastitog intelektualnog doprinosa.
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:07   #42
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Da, Bog će u raj uzeti neko mafijaško govno koje se "pokajalo" dok će ovdjeprisutnog iz svog ovozemaljskog prebaciti u onozemaljski pakao jer, najvjerojatnije, nije kršten. Sorry mali, starci su ti napravili proceduralnu grešku.

Eh, svemoćni su obično i besramni.
To nije istina. Bog svu malu djecu premješta k sebi. I sve ljude koji nisu kršteni Duhom Sv. sudi po djelima, a ovo malo djete nikakva zla nije napravilo, prema tome tim idejama zlim o Bogu Ocu MILOSTIVOM i DOBROM našemu i neka Mu je sva Slava i hvala na svemu što jest i kakav jest. Amen.

A za stanje ovog malenog smo krivi svi mi koji ne pošaljemo nešto novaca na račun koji je za to predviđen i zato što sjedimo kod kuće u toplome umjesto da se uvedemo u puninu Božje Riječi i damo se na raspolaganje kao misionari i propovijedamo Evanđelje tamo, ali Bog je suveren pa ne čeka na nas i baš sada radi čudesa u Africi preko ljudi koji su mu se stavili na raspolaganje. Haleluja.

Zadnje uređivanje JUŽNI : 22.11.2008. at 22:36.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:20   #43
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Tko je odgovoran za naša dobra djela? Humanitarno djelovanje, znanstvena dostignuća, inspirativne kreacije, vrhunce ljudskosti? Tko je izumio izmjeničnu struju, recimo, Bog ili Tesla? Jeli Bog bio onaj koji je sjedio nad crtežima, gnjavio se proračunima, te lovio financijere za gradnju prvog generatora, ili je to bio Tesla? Bog, dakle, ni na koji način ne pridonosi pozitivnim ljudskim osobinama.

U protivnom, ako ćeš (a pretpostavljam da ćeš) ustvrditi da je Bog "inspirirao" Teslu, ili nešta slično, moraš ostaviti otvorenu mogućnost da je Bog "inspirirao" i najgore zločine, kao i ostale ljudske patnje. Na kraju krajeva, tko je stvorio ljude takvima kakvi jesu?


Da su bili savršeni, nebi mogli biti neposlušni.


Koje "naslijeđene nesavršenosti", kad si gore rekao da su savršeni?

Tko ih je od "savršenih" učinio "nesavršenima"?


Citiraj mi što u Bibliji piše kako prehraniti nemoćno dijete usred pustoši?

Oh, da, sorry, već jesi. Tako da postanu "pravedni". I što će onda biti? Mana pasti s neba? Kako će se očitovati taj božji utjecaj?


Ali jeste, i jesmo. Elementarno neznanje vlastite Biblije. Educiraj se.


Razlika je u tome što možemo posvjedočiti pozitivnom utjecaju "bolne operacije", za razliku od ove hrpe gluposti.


Ne, jedino mogu zaključiti da obožavaš copy/pasteat bez imalo vlastitog intelektualnog doprinosa.
neda mi se pisati pa kopiram.
Ljudi su stvoreni sa slobodnjom voljom i mogli su birati dobro ili zlo poslušnost ili poslušnost sotoni i oni su izabrali sotoni i tako su podpali pod njegovo vlast i sve što je zlo poslušnost bogu je došla preko određenih osoba do krista.
Dakle vjera od početka stvaranja proroci krist i na kraju zadnje knjige otkrivenja ili apokalipse pise amen dakle bog će preko krista koji je bio na zemlji i uskrsnuo osloboditi poslušno čovječanstvo od grijeha i dovesti do savršenstva u visinu rasta kristova i onda vječnost zemlja očišćena od ljudi koji se ne daju poučiti educirati kako bog to želi. RAJ
odgovoran za naša dobra djela?
ljudi koji žele pomoći drugima i sami sebi za dobro cjelog čovječanstva ali bog daje blagoslov..
a za losa djela ratovi itd... je odgovoran sotona(lucifer) imamo razum koristimo ga dobro ili zlo životinje imaju instinkt sve božje stvarstvo. Razmisli ko je kriv za zlo?LJUDI I LUCIFER
_KUDEJ_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:34   #44
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ne znam, valjda bi cijela Biblija trebala biti pisana o cvjetićima i srećici, kao da ju je pisala Simonica, pa bi onda to bio jedan zadovoljavajući patetični Bog? Na kakvo bi se čovječanstvo to onda odnosilo?
Ma, imaš ti pravo. Ma tko je još vidio nekog tamo patetičnog Boga? Pa zamisli kakva bi samo blamaža bila kad bi Bog došao i rekao nešto hipijevski kao, oh štajaznam, "ljubite svog neprijatelja" ili nedajbože "okrenite drugi obraz"! Pa to ne samo da bi bila blamaža, nitko ga nebi slijedio, niti bi se na nikakvo čovječanstvo takva poruka odnosila!!!


Rajt?

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Priče iz Biblije same po sebi imaju malen značaj: pouka koja se iz njih izvlači i koja se bezvremenski koristi njihov je smisao.
Which is? "Bog je pravedan, i ako ga ne slušaš poklat će ti cijelo selo i svu obitelj do četvrtog koljena"?

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Stari zavjet se odvijao u jedno vrijeme kada moral nije bio na ovoj razini s koje mi danas sudimo, a služi da opiše Božji gnjev u pravednosti.
I sad te ja opet pitam..... shvaćam da je "Božji gnjev u pravednosti" na mjestu ubio Faraona. Daj mi molim te objasni kakav je to "Božji gnjev u pravednosti" koji ubije prvorođence u cijeloj zemlji, stare, mlade i tek rođene, ljude i stoku jednako? Kakva bi to bila pravednost kada bi zatvorsku kaznu služio ne samo krivac, nego i njegova obitelj, susjedi i ljubimci?

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Vječni život spašava Boga odgovornosti za smrt iz činjenice(hipotetske, očito) da ga je On omogućio. Na čovjeka se to naravno ne može odnositi.
A zašto takvu logiku odbacuješ na pitanju abortusa?

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto je ovo bitno. Ako želiš reći da Bog postoji neovisno o zagrobnom životu, to je u redu. Ipak, govorimo li o kršćanskom Bogu, to dvoje je povezano.
Jest povezano, ali, koliko mi je kršćanstvo poznato, postojanje Boga ne slijedi iz postojanja zagrobnog života. Nego eventualno obratno. Jer prije postojanja ljudi nije bilo potrebe za zagrobnim životom, ne? Dakle kronologija je Bog -> ljudi -> zagrobni život. Ono što si ti rekla postavlja implikaciju na glavu, pa samo ispravljam.

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Dobro, ovo je sada već jedna drukčija situacija. Ali bitno mi je da uočiš razliku: dok u jednom slučaju Bog daje čovjeku mogućnost pomoći(slučaj u Africi, a sukladno tome i sve patnje na koje možemo utjecati), u drugom slučaju te mogućnosti nema. U tom drugom slučaju je puno pametnije kriviti Boga, u prvom ipak ne.
Zato ću iskreno reći, na drugi slučaj u kojem ne postoji rješenje patnje u ljudskim rukama, a Bog ipak ne djeluje usprkos svojoj svemoći, nemam odgovor. Ne znam. Mogu pokušati brljaviti, ali ne želim.
Ipak me ono što ne znam ne sprječava da vjerujem, jer po svemu što o Bogu znam, ta patnja neće biti uzaludna.
Na podcrtanom ti hvala. Kao što rekoh, "ne znam" smatram sasvim prihvatljivim odgovorom, i daleko ga bolje probavljujem nego izljeve arogancije i propovijedi kojih, kao što i sama možeš vidjeti, ne fali.

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Da ga ne opisujemo ljudskim terminima? Ali, ja kao čovjek ne poznajem drukčije termine kojima bi ga mogla opisati. Pa neću valjda vanzemaljskima.
Onda ga ne opisuj dok ne nađeš bolje termine.

Evo ti znanstvena usporedba. Upoznata si s Bohrovim modelom atoma? Jezgra i elektroni koji oko nje kruže kao planeti? Taj model je netočan, i vodi do problema poput nedostatka očekivanog zračenja. Ako bi se koristili takvim modelom, morali bi prihvatiti da postoje problemi koje nemožemo objasniti. Alternativno, možemo pri korištenju tog modela reći "postoje problemi koji pokazuju da ovaj model nije točan, ali je najbliže što nam sada pada napamet". Druga alternativa, možemo jednostavno reći "nemamo pojma" i ne koristiti niti jedan model. Tj., dok ne dobijemo model kvantne mehanike i raspodjele vjerojatnosti.

Isto ovdje. Ako za Boga kažeš da je sveprisutan, svemoguć i milosrdan, iz toga automatski, bez ikakve zle ateističke primisli, dolazi problem postojanja zla i patnje svih vrsta (a ima ih i previše na koje ljudi nemaju nikakav utjecaj). Taj problem je nerješiv u kontekstu takvog modela Boga, osim ako ćeš izreći onu arogantnu "ja znam što Bog misli". Hoćeš li koristiti neku alternativu ili ne, to sad dalje ovisi o tebi.

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ipak postoji razlika u terminima koji se Bogu pripisuju u nedostatku drukčijih, i onih koji mu se ne mogu pripisati jer su u tom kontekstu besmisleni.
Zapravo su svi netočni, samo su jedni netočni jer su nedostatni, a drugi jer su besmisleni.
Nisam pratila na koji se paragraf odnosi, mislim da to ipak nisam spomenula, pa vjerojatno nije riječ o onim besmislenima, pa je nebitno.
Vidiš, standardni način postanja mi je da se odmah bacim na odgovaranje i da čitam usput. Zato nisam vidio ovaj dio kad sam pisao gornji. Izgleda da i sama kužiš problem o kojem pričam, i da se sama odlučuješ za ovu prvu alternativu (podvučeno).

Like I said, definitivno si jedna od razumnijih i čovječnijih apologeta na koje sam naletio, iako se polako počinjem pitati po kojim bi te to karakteristikama uopće mogao svrstati u apologete.

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ma jesi smiješan. Prvo kažeš da se radi o hipotetskoj situaciji da Bog postoji, da bi rečenicu niže sam rekao da si ga opisao kao racionalizaciju evolucijski baziranog impulsa. Hebiga, ne može i jedno i drugo. Ako se igramo hipotetske situacije, onda u tome budi dosljedan. Pošto sam se ja već uživila u analizu Božje osobe, tvoje iznenadno: "gle, to ti je evolucijski uvjetovano", nema nikakve veze u ovoj raspravi i samo me zbunjuje.
Kako nemože jedno i drugo? Što nije Supermen samo manifestacija ljudske želje za moćima nad prirodom i drugima, a svejedno možemo pričati o ŠBBKBB varijantama Supermanovog postojanja. Recimo, o tome bi li pobjedio Superman ili Batman (Batman, ako ima kriptonit, naravno... ). Moje "evolucijski uvjetovano" je samo bio lagano cinični podsjetnik da sam ja u priči još uvijek u hipotetskoj situaciji, te da moje korištenje riječi Bog jednako implicira moje podržavanje njegovog stvarnog postojanja kao i ekvivalentno za Supermana i Batmana gore.

In short, taj komentar možemo zanemariti.

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ah, ipak ne... mogućnost ne može biti "ništa". Uostalom, pitaj oboljele od raka. Realizacija jest ovisna o mogućnosti(iako ne samo o njoj).
Čuj, pitaj i ti. Što misliš, koliko bi oboljelih od raka voljelo imati mogućnost izliječenja, bez realizacije iste.

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Eh... nikako mi na zelenu granu. Ali sada znam i zašto. Jednostavno ne priznaješ Bogu zaslugu za danu mogućnost djelovanja, pa se čini kao da ni Bog nije ništa učinio za situaciju(ipak nije tako).
Makar moram reći da to jako dobro možeš vidjeti kada je riječ o neizlječivim bolestima.
Zapravo, gle. Meni od početka problem stvaraju dvostruki kriteriji. Ako je, recimo, Bog zaslužan za, recimo, nečije izliječenje posredstvom usmjerenja doktora na bavljenje medicinom, kako može biti nezaslužan za nečiju nasilnu smrt, podsredstvom usmjerenja njegovog ubojice na ubojit čin? Naravno, možeš reći da je za to zaslužan njegov zli brat blizanac (šala, naravno) Sotona, no to samo pomiče pitanje za jednu stavku - tko je zaslužan za usmjerenje Sotone prema zlu? Sjetimo se, kršćanski dualizam dobro-zlo je krnji dualizam, jer zlo izvire iz dobroga, pošto je prije nastanka zla postojalo samo dobro. Plus, što Bog i Sotona nisu ravnopravni po moćima. Ako te zanima kvalitetan moralni dualizam, promotriti historijske temelje Zoroastrijanizma, gdje Ahura Mazda i Ahriman stoje u taoističkom odnosu ravnopravnosti ali suprotnosti. Zbog obje zamjerke, čak i svaljivanje zlih čini na Sotonu promašuje fudbal, i pitanje samo udaljava jedan korak. A pošto je već, jelte, "dokazano", da se zasluga može pripisati i posredno (doktor, jelte), jedan korak više-manje nije bitan.

In short, ja nebih imao nikakvih problema kada se niti pozitivne niti negativne stvari nebi pripisivale Bogu - pa bi za negativne stvari bili krivi ili ljudi ili statistika (ovisno o problemu), ili kad bi mu se oboje pripisivalo ravnomjerno i ravnopravno.
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:36   #45
Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
Ljudi su stvoreni sa slobodnjom voljom i mogli su birati dobro ili zlo poslušnost ili poslušnost sotoni i oni su izabrali sotoni i tako su podpali pod njegovo vlast i sve što je zlo
Sotona je dovoljno moćan da uništi Božji rad?

Ako nas je Bog stvorio savršenim, tko nas je promjenio u nesavršene?

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
Razmisli ko je kriv za zlo?LJUDI I LUCIFER
Ajde ti razmisli tko je kriv za Lucifera.
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:49   #46
Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
(Matej 6:33) Stoga tražite najprije kraljevstvo i Božju pravednost, a sve će vam se ovo dodati.

Čitao sam nekidan malo bibliju i došao do ovoga retka zanima me vaše obrazloženje.
Eto dragi forumaši i forumašice (JS nek se kasnije priključe) vaše mišljenje molim.
Kraljevstvo je Kudej sa velikim slovom i onaj koji je opravdan krvlju Kristovom je pravednik i Božje je djete. Ivan 1:12

To znači, da si našao Kraljevstvo kada primiš Krista i budeš kršten Duhom Sv. te si tako u Njemu, a tko je u Njemu i u Kraljevstvu je što se čini logičnim jer je Krist u Kraljevstvu.

Božja pravednost je ostvariva samo u Kristu jer se zadobiva po vjeri, a ne po djelima, ono je milosni dar. "Pravednik će moj živjeti od vjere". "Milošću ste spašeni, to dolazi po vjeri, a ne po djelima..."
Stoga kada nađemo Krista, odnosno On nas jer kaže "Niste vi mene izabrali, nego Ja vas...", a nađe Ga onaj "koji Ga traži svim srcem", bivamo opravdani Otac se brine od tada o nama kao o svome sinu jer je Duh posinjenja na nama Otac nas gleda kroz krv Kristovu koja je na nama i čini nas pravednim te kao što je rekao da nas "nikad i nipošto neće napustiti" tako i posvećuje za "djela ljbavi koja je unaprijed preodredio" za nas i sve naravno u slavu Njegovu koje je smo On dostojan.

Haleluja.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:59   #47
Za Lucifera

Bog ti je dao upute kako da budeš spašen od propasti bilo koje vrste u svom životu.
Zašto! Zato što zna, da ako nemaš Njegovu zaštitu putem Krvi Kristove, On sam nema ovlasti da te zaštiti od Sotone kojemu je samo cilj da "ubije, zakolje i uništi" kako kaže Riječ Božja.

Tvoj je izbor dali ćeš Njegov savjet poslušati, a On se ne nameće. Duhovni zakoni djeluju tako kako djeluju i nepromjenjivi su, a akos eti smatraš kompetentnim da sudiš i kritiziraš pravednost Božju, vjeruj mi da te đavo jako prevario i koristi te u njegove svrhe i sve što siješ to ćeš i žeti dok ne pozoveš u pomoć Isusa koji ti jedini može pomoći da primiš mir koji ti ovaj svijet ne može dati. "Mir koji nadilazi svaki razum". Da samo znaš kako je divan taj MIR, odmah bi Ga pozvao i nebi rekao niti jedne riječi protiv Oca, a On te voli i sad takvog kakav si jer nemaš znanja o Njemu i jer si prevaren i raširenih ruku te zove da Mu dođeš u zagrljaj.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:12   #48
Kraljevstvo

Definicija: Božje Kraljevstvo je izraz Jehovinog univerzal­nog suvereniteta prema njegovim stvorenjima, ili sredstvo koje on koristi da izrazi taj suverenitet. Taj izraz koristi se naročito da označi očitovanje Božjeg suvereniteta kroz kraljevsku vladavinu na čelu sa njegovim Sinom Isusom Kristom. «Kraljevstvo» se može odnositi na vladavinu onoga koji je pomazan kao Kralj ili na zemaljsko područje nad kojim upravlja ta nebeska vladavina.


Božje Kraljevstvo
Psal. 110:5
Izaja 9:6,7
Iza. 25:6
Iza. 25:8
Dani. 2:44
Mat. 6:9,10
Matej 24:14
Luka 17:21
Otkr. 5:9,10
Otkr.15:3
Otkr. 5:13
Otkr. 20:2,3
......itd....itd......"Neka dođe kraljevstvo tvoje"

pozdrav svima!!!!!!!!!!
harec

Zadnje uređivanje harec : 22.11.2008. at 23:29.
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 00:25   #49
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Sotona je dovoljno moćan da uništi Božji rad?

Ako nas je Bog stvorio savršenim, tko nas je promjenio u nesavršene?


Ajde ti razmisli tko je kriv za Lucifera.
(razmislio sam i znam)Lucifer je sam sebi kriv jer se suprostavio bozjim pravednim mjerilima i njegovom naumu.
A pise negdje u bibliji ja mislim kako je bio opisan Lucifer prije pobune da je bio predivan kerub.Znamo obojica da je luciferu proslo kroz glavu:"kada mogu sluziti Bogu onda mogu sluziti i meni".
Znamo šta piše u otkrivenju:"Teško vama, zemljo i more, jer je Ðavo sišao k vama, silno gnjevan, znajući da ima malo vremena!"
Sad mi reci ko bi trebao razmišljati o pokajanju...ja mislim da si to ti
_KUDEJ_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 01:36   #50
Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
(razmislio sam i znam)Lucifer je sam sebi kriv jer se suprostavio bozjim pravednim mjerilima i njegovom naumu.
Znaš, jelda? Sa sigurnošću. A, reci deder, tko je Lucifera napravio takvim, da mu to pukne u glavu? Ili se to on sam takvim napravio?

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
A pise negdje u bibliji ja mislim kako je bio opisan Lucifer prije pobune da je bio predivan kerub.
Ne piše, i ovo je još jedan od indikatora elementarnog neznjanja vlastite knjige. Zato i jesam uzeo nadimak Lucifer, da lagano mogu ukazati na to neznanje i tu neinformiranost u stručnjaka koji tako samouvjereno "znaju".

Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
Sad mi reci ko bi trebao razmišljati o pokajanju...ja mislim da si to ti
Nemam se ja šta kajati, ni tebi ni tvojim izmišljenim likovima. Pogotovo ne ovako psihotičnima kako ih ti dvolično predstavljaš.

Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
od Sotone kojemu je samo cilj da "ubije, zakolje i uništi" kako kaže Riječ Božja.
Jelte? Daj citat ili zašuti.

Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
a akos eti smatraš kompetentnim da sudiš i kritiziraš pravednost Božju, vjeruj mi da te đavo jako prevario i koristi te u njegove svrhe
Upitaj se da ako "i Sotona može citirati Bibliju", što to onda u njoj piše. Moj sud i kritika ne slijede iz ikakvih Đavoljih riječi, nego riječi vjernika poput tebe, te knjige u koju vjeruješ. Samo za razliku od tebe, kada čujem tvoje riječi, ili kada pročitam tvoju knjigu, ja nemam isključeni atrofirani smisao za ljudskost, pravdu i pomoć. A ako je čovjekoljublje znak službe Đavlu, u prekrasnom sam društvu s tvojim Isusom.

Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
i sve što siješ to ćeš i žeti dok ne pozoveš u pomoć Isusa koji ti jedini može pomoći da primiš mir koji ti ovaj svijet ne može dati. "Mir koji nadilazi svaki razum". Da samo znaš kako je divan taj MIR, odmah bi Ga pozvao i nebi rekao niti jedne riječi protiv Oca, a On te voli i sad takvog kakav si jer nemaš znanja o Njemu i jer si prevaren i raširenih ruku te zove da Mu dođeš u zagrljaj.
Mir, ha? "Mir koji nadilazi svaki razum", dok djeca pored tebe umiru od gladi. Pa radije ću beskonačno puta više biti u nemiru i kaosu, opterećen problemima ljudi oko mene, nego se egocentrično invertirati u mentalnu masturbaciju arogancije umišljavanja da sam spoznao ono što je po definiciji nespoznatljivo, svjesno se uklanjajući od bližnjih, od onih kojima je potrebna pomoć. Sasvim sam zadovoljan ironijom da je moja pozicija, kao ateista i antireligioznog, daleko bliža poziciji jednog promišljenog katolika poput Nick Cavea (As I Sat Sadly By Her Side) nego tvoja.

Samo ti i dalje uživaj u svojem introvertnom miru. Kamo sreće kada bi to prakticirao u cijelom životu.
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 01:44   #51
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Znaš, jelda? Sa sigurnošću. A, reci deder, tko je Lucifera napravio takvim, da mu to pukne u glavu? Ili se to on sam takvim napravio?
sam se takvim napravio sam se osudio na unistenje kao sto si ti sebe
_KUDEJ_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 04:57   #52
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post


Jelte? Daj citat ili zašuti.


Upitaj se da ako "i Sotona može citirati Bibliju", što to onda u njoj piše. Moj sud i kritika ne slijede iz ikakvih Đavoljih riječi, nego riječi vjernika poput tebe, te knjige u koju vjeruješ. Samo za razliku od tebe, kada čujem tvoje riječi, ili kada pročitam tvoju knjigu, ja nemam isključeni atrofirani smisao za ljudskost, pravdu i pomoć. A ako je čovjekoljublje znak službe Đavlu, u prekrasnom sam društvu s tvojim Isusom.
10 Kradljivac dolazi samo da ukrade,
zakolje i pogubi.
Ja dođoh da život imaju,
u izobilju da ga imaju. Ivan 10:10

Ovdje Isus govori o svom protivniku koji je sotona, zna se, i falio sam u jednoj riječi,a li ona ne mjenja smisao.

Da, đavo pozna Bibliju jer je bio anđeo i još toga puno zna, ali to mu znaje ne daje svemoć.

Prijo, nisam ja ovdje da bi tebi solio pamet. Iz ljubavi prema tebi sam ti dao savjet i rekao da te Bog voli, a ti kad se pomiriš s Njim, nestat će te ogorčenosti. Vrlo je jednostavno to, vjeruj mi jer sam i ja bio ljut na Njega, ali sad više nisam i sretan sam. Blagoslov.


Mir, ha? "Mir koji nadilazi svaki razum", dok djeca pored tebe umiru od gladi. Pa radije ću beskonačno puta više biti u nemiru i kaosu, opterećen problemima ljudi oko mene, nego se egocentrično invertirati u mentalnu masturbaciju arogancije umišljavanja da sam spoznao ono što je po definiciji nespoznatljivo, svjesno se uklanjajući od bližnjih, od onih kojima je potrebna pomoć. Sasvim sam zadovoljan ironijom da je moja pozicija, kao ateista i antireligioznog, daleko bliža poziciji jednog promišljenog katolika poput Nick Cavea (As I Sat Sadly By Her Side) nego tvoja.

Samo ti i dalje uživaj u svojem introvertnom miru. Kamo sreće kada bi to prakticirao u cijelom životu. [/QUOTE]
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 17:44   #53
Promašili ste temu !!!!!!!!
dajte ljudi vratimo se na naslov teme !
hvala
harec!!!!
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 23:13   #54
harec ima pravo vratimo se mi na temu
_KUDEJ_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:28   #55
Nisam stigla ranije odgovoriti. Sjetila sam se da postoji život van foruma i da nisam potpuno bez obveza. Dakle, u Schwarzenegerovom stilu, I'm back
:http://www.youtube.com/watch?v=vNkxm2gl-t8

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Ma, imaš ti pravo.
Naravno. Evo vidiš, da si uvijek ovakav, mi bi se baš lijepo slagali.

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Ma tko je još vidio nekog tamo patetičnog Boga? Pa zamisli kakva bi samo blamaža bila kad bi Bog došao i rekao nešto hipijevski kao, oh štajaznam, "ljubite svog neprijatelja" ili nedajbože "okrenite drugi obraz"! Pa to ne samo da bi bila blamaža, nitko ga nebi slijedio, niti bi se na nikakvo čovječanstvo takva poruka odnosila!!!
Upravo zato nam je drag i Stari Zavjet. Naime, da nema njega, netko bi pomislio da se kršćani smiju samo tako šamarati. I da nema razlike između dobrog čovjeka i budale.
No ti se moraš odlučiti smatraš li kršćanskog Boga previše hipijevski raspoloženim, ili previše okrutno nastrojenim. Jasno je meni da si i u jednom i u drugom slučaju u pravu, samo ako gledaš isključivo taj dio Biblije.

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Which is? "Bog je pravedan, i ako ga ne slušaš poklat će ti cijelo selo i svu obitelj do četvrtog koljena"?
Da. U slobodnom prijevodu: Don't f*ck with me.

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
I sad te ja opet pitam..... shvaćam da je "Božji gnjev u pravednosti" na mjestu ubio Faraona. Daj mi molim te objasni kakav je to "Božji gnjev u pravednosti" koji ubije prvorođence u cijeloj zemlji, stare, mlade i tek rođene, ljude i stoku jednako? Kakva bi to bila pravednost kada bi zatvorsku kaznu služio ne samo krivac, nego i njegova obitelj, susjedi i ljubimci?
Opet ću ti reći... u to je vrijeme ljudska svijest i moral bio na jednoj drugoj razini, daleko od ove s kojom ti sada sudiš. Kazniti samo krivca nije bio običaj, prijetilo se uvijek djecom, patnjama, zvizdarijama, nevin nije bio nitko tko je imao veze s počiniteljem; ako je netko ukrao trgovcu lončić, ovaj mu je silovao ni krivu ni dužnu ženu. U takvoj situaciji nije lako pokazati svemoć samo lupkanjem po guzi. Bog je bio strašan, jer je takvo bilo i čovječanstvo, takvi pogledi i takvo "kažnjavanje".

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
A zašto takvu logiku odbacuješ na pitanju abortusa?
Mislim da ne odbacujem. Ni za namjerne abortuse ne krivim Boga.

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Like I said, definitivno si jedna od razumnijih i čovječnijih apologeta na koje sam naletio, iako se polako počinjem pitati po kojim bi te to karakteristikama uopće mogao svrstati u apologete.
Aha, sviđam ti se, priznaj! Ako ti pokažem gležanj, pristaješ li otići na misu?

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Čuj, pitaj i ti. Što misliš, koliko bi oboljelih od raka voljelo imati mogućnost izliječenja, bez realizacije iste.
Touche. Priznajem.
Ali i napisala sam da je realizacija ovisna o mogućnosti, iako ne samo o tome. Dakle, ako nema mogućnosti- definitivno nema realizacije. Ako mogućnosti ima, realizacija može biti upitna.

Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Sjetimo se, kršćanski dualizam dobro-zlo je krnji dualizam, jer zlo izvire iz dobroga, pošto je prije nastanka zla postojalo samo dobro. Plus, što Bog i Sotona nisu ravnopravni po moćima.

In short, ja nebih imao nikakvih problema kada se niti pozitivne niti negativne stvari nebi pripisivale Bogu - pa bi za negativne stvari bili krivi ili ljudi ili statistika (ovisno o problemu), ili kad bi mu se oboje pripisivalo ravnomjerno i ravnopravno.
Evo da pokušam objasniti.
Isto kao što nam je dao mogućnost dobrote, dao je i mogućnost da budemo zločesti, pa po tom principu tvoj argument ima smisla. Ako Ga hvalimo čisto na račun toga, štujemo i divimo se na prvoj mogućnosti, trebali bi i na drugoj.

Ali, gledajući kršćanstvo, Bog je "dobro" stvorio, sam ga je realizirao( "I vidje Bog da je dobro", pa onda rajski vrt, nepostojanje nasilja(Eden je bio vegetarijanski), ptičice i šetnje s Bogom), i što se Njega tiče, to bi bilo to. Da je čovjek ostao u želji Boga, ne bi bilo patnje i malih crnčića iza kojih stoje lešinari. Čisto radi toga Bog ne može biti zao ili snositi odgovornost za smrt od gladi.
A još kada se svemu pridoda i to da Bog nije postavio ono bijesno drvo sa zločestim plodovima zbog toga što je želio zao svijet, već zato jer je želio slobodan svijet(i dati čovjeku izbor), ne može mu se ništa prišiti. On nije stvorio zlo, nego slobodu, što njegovoj biti zapravo samo daje jedan plus.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 13:46   #56
Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
(Matej 6:33) Stoga tražite najprije kraljevstvo i Božju pravednost, a sve će vam se ovo dodati.

Čitao sam nekidan malo bibliju i došao do ovoga retka zanima me vaše obrazloženje.
Eto dragi forumaši i forumašice (JS nek se kasnije priključe) vaše mišljenje molim.
ako budeš mudro tražio boga i njegovo kraljevstvo poput salomona moći ćeš i poput njega karat uzduž,poprijeko i sa strane il barem kao abraham,david i sl.
ako ti bude smetalo što nisu djevice klat ćeš to i tjerat dalje u kraljevstvu božjem kao pravednici mojsije il novija sveta ekipa a nećeš morat čekat ponovni dolazak sina tatinog (ovaj put napokon kao koljača tj. okretača tuđih obraza i vratova) i jahače apokalipse.


Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Nemam hr verziju pa evo englesku za ostatak price, matej od 6:25 do 34:


26Look at the birds of the air; they do not sow or reap or store away in barns, and yet your heavenly Father feeds them. Are you not much more valuable than they?
27Who of you by worrying can add a single hour to his life[b]?
28"And why do you worry about clothes? See how the lilies of the field grow. They do not labor or spin.

Ovo objasnjava sve.

P.S.
Da, znam, bolestan sam.
mali na slici je nekako došao do deset i baš govori "tko se nije skrio magarac je bio" a kamerman i lešinar jedva čekaju da se spase čim ovaj digne glavu.

od kud dolaze te ideje o traženju kraljevstva božjeg među ljudima te ptičicama, poljskom cvijeću itd. možeš pročitat u tadašnjim poznatim putujućim filozofima propovjednicima poput rufusa i epictetusa.
http://www.infidels.org/library/mode.../musonius.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Epictetus
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_stoic_philosophers

I neither wrote these Discourses of Epictetus in the way in which a man might write such things; nor did I make them public myself, inasmuch as I declare that I did not even write them. But whatever I heard him say, the same I attempted to write down in his own words as nearly as possible, for the purpose of preserving them as memorials to myself afterwards of the thoughts and the freedom of speech of Epictetus.[1]

dal te ovo gore možda podsjeća na nekog drugog učitelja i bilježnika?
jest da su ovaj šepavi i njegov učitelj pričali o zeusu al puno tog kao da su ukrali od jahve i njegovog sina.

http://classics.mit.edu/Epictetus/discourses.1.one.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 28.11.2008. at 15:13.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 17:54   #57
Arrow

Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
ako budeš mudro tražio boga i njegovo kraljevstvo poput salomona moći ćeš i poput njega karat uzduž,poprijeko i sa strane il barem kao abraham,david i sl.
ako ti bude smetalo što nisu djevice klat ćeš to i tjerat dalje u kraljevstvu božjem kao pravednici mojsije il novija sveta ekipa a nećeš morat čekat ponovni dolazak sina tatinog (ovaj put napokon kao koljača tj. okretača tuđih obraza i vratova) i jahače apokalipse.[/url]
OPA šta ti tražiš znači boga samo zato da bi zadivio neku vjernicu pa da je iskoristiš i razvališ?
Loš si primjer za nas mlade iako bi i sam morao priznati da su ti tjelesne želje na 1. mjestu meni su ipak duhovne na 1. mjestu i ne žudim previše za sexom
_KUDEJ_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:50   #58
Quote:
_KUDEJ_ kaže: Pogledaj post
(Matej 6:33) Stoga tražite najprije kraljevstvo i Božju pravednost, a sve će vam se ovo dodati.

Čitao sam nekidan malo bibliju i došao do ovoga retka zanima me vaše obrazloženje.
Eto dragi forumaši i forumašice (JS nek se kasnije priključe) vaše mišljenje molim.
On poziva na budnost i pripravnost, te da tako rastemo u vjeri, što znači tražiti što je Njegova volja za mene danas, u konkretnom životu, sa roditeljima, mužem, ženom ,djecom, obitelji,curom, dečkom na poslu, u školi, na faksu,...
Bog jako dobro zna što je nama u srcu i što je nama potrebno. ali zar nije sebično od Boga tražiti novac, zdravlje, našu percepciju "sreće". U istom evanđelju Isus kaže :"Nitko ne može služiti dvojici gospodara." . Postoji đavao koji će uvijek govoriti:"Gle, kakav je ovo Bog koji ti dopušta ovakvu i ovakvu situaciju, smrt, bolest, siromaštvo, glad..." i tako okreće čovjeka od Boga. Promotri malo Jobovu situaciju. Zašto mu je Bog sve uzeo?
Ako tražiš Njegovo kraljevstvo, ostalo možeš imati, možeš ne imati, a život ti ima smisao, znaš zašto je to tako, zbilja će ti se nadodati, a to je nešto što možeš jedino iskusiti.
Rabuzinov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.