Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 15:09   #221
ja uz te vitamine i minerale za trudnice što mi je gin preporučio pijem dodatno magnezij, kalcij i željezo., jer dok nisam pojačala unos kalcija ni bolovi se nisu smanjili.
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 15:47   #222
Quote:
lillyrose kaže: Pogledaj post
ja uz te vitamine i minerale za trudnice što mi je gin preporučio pijem dodatno magnezij, kalcij i željezo., jer dok nisam pojačala unos kalcija ni bolovi se nisu smanjili.
Koji kalcij, od koga?
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 20:11   #223
natural wealth kalcij 600+D vitamin ima 75% RDA kalcija
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 08:55   #224
zanima me je li završila ova kukobolja kod seven_?
muči mi ista stvar, sve šta je napisala kao da se odnosi na moje stanje
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:21   #225
Sorry cure al čitam vaše postove i čudom se čudim.
Nemojte me krivo shvatit al neke ste tek na početku ili na pola trudnoće i već vas SVE boli....znam da je svaka žena drugačija,al puno se krećite....to pomaže.
Ja sam na kraju trudnoće i u životu se nisam toliko nahodala kao u ovih 9 mjeseci...padala s nogu od umora al se nisam dala.....morate se razgibavat...

Mene su tek prije 2 ili 3 tjedna uhvatili simptomi o kojima vi sada pišete...pa kaj bute poslije....kad su kontrakcije maternice takve da ti se trbuh, stidna kost i bokovi hoće razletit koliko se sve širi.

Evo i danas sam ispekla 4 vrste suhih kolača da se nađe doma kad rodim....boli sve al trpim

Bez uvrede cure,al mislim da malo pretjerujete

Uživajte u trudnoći i svojim bebicama!!!!!
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:31   #226
bez uvrede...
al ne znam kako da se krećem kad sam na mirovanju i boli me donji dio trbuha dok hodam, istežem se, saginjm ili bilo što drugo.
otrpim ja dok radim po kući, prošećem se tu i tamo i to obično moram svako malo stajat i sjedat negdje jer više ne mogu izdržat tu bol dolje... na mirovanju sam i ne mogu i ne smijem se puno kretat
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:56   #227
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
bez uvrede...
al ne znam kako da se krećem kad sam na mirovanju i boli me donji dio trbuha dok hodam, istežem se, saginjm ili bilo što drugo.
otrpim ja dok radim po kući, prošećem se tu i tamo i to obično moram svako malo stajat i sjedat negdje jer više ne mogu izdržat tu bol dolje... na mirovanju sam i ne mogu i ne smijem se puno kretat
Druga je priča ako ti je dr. odredio mirovanje,to podrazumijeva više ležanja i manje kretanja,a s time i više bolova u kostima jer se pokočiš od ležanja.

Al sumnjam da sve cure ovdje moraju mirovati
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:58   #228
Mogu se ja kretati koliko god hocu kad ne mogu spavati na trbuhu i kad se sva spigam po noci. Da se ne krecem i ne idem na pilates vjerojatno ne bi iz kreveta mogla ustati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:02   #229
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Sorry cure al čitam vaše postove i čudom se čudim.
Nemojte me krivo shvatit al neke ste tek na početku ili na pola trudnoće i već vas SVE boli....znam da je svaka žena drugačija,al puno se krećite....to pomaže.
Ja sam na kraju trudnoće i u životu se nisam toliko nahodala kao u ovih 9 mjeseci...padala s nogu od umora al se nisam dala.....morate se razgibavat...

Mene su tek prije 2 ili 3 tjedna uhvatili simptomi o kojima vi sada pišete...pa kaj bute poslije....kad su kontrakcije maternice takve da ti se trbuh, stidna kost i bokovi hoće razletit koliko se sve širi.

Evo i danas sam ispekla 4 vrste suhih kolača da se nađe doma kad rodim....boli sve al trpim

Bez uvrede cure,al mislim da malo pretjerujete

Uživajte u trudnoći i svojim bebicama!!!!!
neko možda i da ,ali kičma me inače boli a sad u trudnoći pogotovo ,a i nema više 19 i 22 god.,ko u prijašnjim trudnoćama,a i moj posao koji radim je težak tako da sada vjerovatno trpim posljedice,al opet radim sve po kući i oko kuće al kad boli onda boli ,nepomaže niti ležanje ....
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:33   #230
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mogu se ja kretati koliko god hocu kad ne mogu spavati na trbuhu i kad se sva spigam po noci. Da se ne krecem i ne idem na pilates vjerojatno ne bi iz kreveta mogla ustati.
Pa ti si na kraju pa se ni ne čudim...al se čudim ovim curama koje su trudne 10,15 tjedana..... to fakat pretjeruju.....
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 11:41   #231
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Pa ti si na kraju pa se ni ne čudim...al se čudim ovim curama koje su trudne 10,15 tjedana..... to fakat pretjeruju.....
Dobro, s 10 tjedana su me samo cicke bolile.
Ali negdje sa 18, 19 tjedana vise nisam mogla spavati na trbuhu i od tada se stanje mojih kukova i kraljeznice progresivno pogorsava. Morat cu u toplice kad rodim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:23   #232
o bemti pa kukovi me rasturaju neznam kako više leći,stati ili sjediti ,a k tome noge otpadaju od bolova vučem ih koda nisu moje ,popijem si magnezij malo pomogne ali kratko,da li vi još kaj koristite za ublažavanje tegoba,molim pomoć ako koja zna....
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:28   #233
Mene kukovi rasturaju ali mi pomogne kad vjezbam. Nekad moram u krevetu malo provjezbati da se mogu dici bez bolova.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:50   #234
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mene kukovi rasturaju ali mi pomogne kad vjezbam. Nekad moram u krevetu malo provjezbati da se mogu dici bez bolova.
morat ću probati s vježbom ,al mislim da je to ovih dana možda i od vremena...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 15:07   #235
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Pa ti si na kraju pa se ni ne čudim...al se čudim ovim curama koje su trudne 10,15 tjedana..... to fakat pretjeruju.....
draga nema veze koliko je netko trudan i kako se osijeca...ja se pocetkom trudnoca osijecam ocajno i svaki kreljezak me boli a da ne kazem da sam i u prvoj trudnoci i u drugoj oko cca 10 i oko 20 jedna ostala ukljestena tako da nisam mogla iz kreveta, dok recimo sada sa 28 ima snage i elana vise nego inace a kad se sjtim prvog poroda, hebate pa trcala sam dan prije nego sam se porodila i imala snage ko supermen

Nije nista cudno da zene u pocetku trudnoce imaju vise problema nego na kraju jer su za to krivi hormoni i kkao se sav organizam mjenja tako nastaje mnostvo promjena koje izazivaju mnogo problema u samom startu a kasnije kada se organizam privikne na iste simptomi se povlace
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 21:43   #236
ja sam trudna 10 tjedana
i sve me boli.....
radim svaki dan i dosta sam u autu......
bole me sve kosti........
umorna sam....
bezvoljna....
osjećam slabost

i da nadodam
vjerovatno pretjerujem i umišljam.....
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:17   #237
Očito sam neke uvrijedila sa svojim komentarom....ispričavam se!!!

Očito je meni bilo predobro na početku trudnoće pa ne razumijem tuđe tegobe
I ja sma radila, radim u školi kao učiteljica i mjesec i pol i radila duplu smjenu u 1. i 4. razredu,al ja sam samo osjećala tipični trudnički umor.

Tako da se ne misli da sam ja doma ležala i odmaral.

Al' nebitno.

Još jednom sorry na iskrenosti i izražavanju mišljenja.

Al je to bilo jer me užasavaju trudnice koje trudnoću doživljavaju kao bolest i očekuju da ih se tetoši, mazi i pazi kao da su invalidi i koje odmah postanu bolesne čim saznaju da su trudne.
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:40   #238
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Al je to bilo jer me užasavaju trudnice koje trudnoću doživljavaju kao bolest i očekuju da ih se tetoši, mazi i pazi kao da su invalidi i koje odmah postanu bolesne čim saznaju da su trudne.
i mene to isto užasava.....ja radim po cijele dane trenutno, i radim cca 5000km mjesečno zbog posla....
dođem doma, ne znam za sebe....

nemam mučnine niti neke posebne zahtjeve...ali zato spavam non stop i sve me boli....

svi smo različiti i svi drukčije doživljavamo i proživljavamo trudnoću.....

sve 5

svi smo različiti....
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 11:04   #239
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post

Al je to bilo jer me užasavaju trudnice koje trudnoću doživljavaju kao bolest i očekuju da ih se tetoši, mazi i pazi kao da su invalidi i koje odmah postanu bolesne čim saznaju da su trudne.
sa ovim se slazem i takav je na zalost velik broj trudnica
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 05:53   #240
Evo i mene malo tu, nažalost.

Dakle, strašna bol u lijevoj nozi. Kao da imam neko začepljenje, ne znam kako bi to objasnila jer nikad me tako nešto nije boljelo. Rekla bi kao da nekako peče iznutra. Područje bedro, unutrašnjost. Kao da steže iznutra nešto. Odmah me hvata panika da nije neki ugrušak. Ne znam, prvu trudnoću nisam niti osjetila, osim jutarnjih mučnina.

Jel ima /imao tko takve bolove?
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.