Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2004., 17:51   #1
"duhovnost" Je Laz I Samo Laz

U ime cega sami sebe nazivate DUHOVNIMA i PRODUHOVLJENIMA?

Naziva li se i NEZNALICA sam sebe DUHOVNIM, kako li se onda smiju zvati oni KOJI Z N A J U?

"DUHOVNOST" je POSLJEDNJA ILUZIJA RAZUMA.

ASPERA
ASPERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 18:39   #2
a razum je posljednja iluzija duha
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 20:29   #3
Odlično dečki, a sad svi idemo na pivu......da ispremo usta tekućom iluzijom...i da se prijsetimo da je stvarnost samo iluzija izazvana nedostatkom alkoholom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 20:38   #4
Mislim da razumijem Asperu. On govori o onoj "pomodarskoj" duhovnosti, ako se ne varam.




U vrijeme mog školovanja u Beogradu je bilo moderno čitati Kastanedu i Hesea, tak da su ih čitali i klinci od 14. godina.
A meni baš bilo mrsko i pričati o njima a kamo li ih čitati. Jer u društvu ispadaš "seljak" ako ne čitaš Kastanedu i Hesea!



Zato nikada ne idem na (vještački) podforum "Duhovnost". Previše je snobova tamo!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 21:06   #5
Mislim da Aspera misli na one "duhovnjake" koji arogantno sami sebe nazivaju produhovljenima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 21:43   #6
Quote:
Shady kaže:

.
.
.

Zato nikada ne idem na (vještački) podforum "Duhovnost". Previše je snobova tamo!
Quote:
Shady kaže:
Čemu uopće postojanje dva odvojena foruma?! O tome sam dao sledeće mišljenje ovdje. Neka bude kako većina odluči.
Da li ste za premještanje topica sa podforuma "duhovnost" na "religiju"

Cccc, Shady, a zašto si onda pokušao tu gomilu snobova premjestiti sa duhovnosti na religiju???



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 21:53   #7
Quote:
Ego kaže:
Mislim da Aspera misli na one "duhovnjake" koji arogantno sami sebe nazivaju produhovljenima.

Sami pojmovi "duhovan", "produhovljen" i "religiozan" ne sadrže u sebi informaciju o vrsnoći.

Svaki je čovjek duhovan i produhovljen na svoj način, a neki od njih su duhovni na religiozni način.

Ali najčešće polemike ovakvog tipa započnu jer dosta religioznih ljudi tvrdi da čovjek ne može biti duhovan bez Boga - ovog ili onog Jedinog Pravoga Boga, naspram kojeg su svi drugi lažni, pa takovu osobnu vrstu duhovnosti u nemoći nazivaju sotonskom, lažnom ili iluzijom.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 01:45   #8
Quote:
Ego kaže:
Mislim da Aspera misli na one "duhovnjake" koji arogantno sami sebe nazivaju produhovljenima.
Ne bih rekla. Pogledaj naziv topica i izjavu:
Quote:
ASPERA kaže:
"DUHOVNOST" je POSLJEDNJA ILUZIJA RAZUMA.
Vidim da nitko ne komentira topic nego samo autora pa ću i ja:
Ja mislim da je Aspera religijski fanatik

Nisam čitala prijašnje postove, ali čisto sumnjam da sam u krivu
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2004., 03:46   #9
Mislim da griješiš u pogledu Aspere! Zapravo, čak će i prosječan vjernik izgledati kao "vjerski fanatik", netkome tko nije baš zagrijan za vjeru.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 02:58   #10
Postovana Potala, ASPERA vas umoljava za mrvu pozornosti.
"Religijski fanatik" nikad ne propovijeda iz svoga maloga prsta.
Iza fanatizma uvijek je strasno breme nacela, normi, zapovijedi i trapljenja.
KODEKS, to je izricaj koji religijskom fanatizmu pripada sui generis.

ASPERA Vas stoga najljepse moli da mu objasnite vase cijenjeno polaziste glede ovoga nerazumljiva IMENOVANJU njegove skromne datosti.

Unaprijed zahvalan Vas ASPERA
ASPERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 03:17   #11
Postovani Shady, Ego i Vjesce: ASPERA vam od srca zahvaljuje na odgovoru.

Takodjer jos zeli i istaknutu da nije "mislio ni na kakvo pomodarsko" DUHOVNO.
Ako pogledate prvu poruku jos jednom, ASPERA IZRICITO ODBIJA ITI MOGUCNOST DA NEILUMINIRAN COVJEK MOZE BITI DUHOVAN.
"Kako NEZNALICA moze biti DUHOVNA?
Ili pak PRODUHOVLJENA?

"VRSNOCA" jedne ljudske crte mjeri se ARSINOM OVOGA SVIJETA, svijeta MAJE (MAYA) i ILUZORNOSTI.

'VRSNOCA" DUHOVNOSTI i PRODUHOVLJENOSTI jemedjutim, BESMISLICA.
Svaka DUHOVNOST i PRODUHOVLJENOST u dohvatu "MUNDENOGA", tj., obrazaca i iskustva "ovoga svijeta", vec je sama po sebi APSOLUTNA "NEVRSNOCA". Jer, niti ista znaci, niti ima kakvoga smisla.

ASPERA JE ZAPOCEO S TEMOM koja se ne mjeri socijalnim zasadama i dosezima.
RISKANTNOST njena ogleda se u cinjenici da ce koji tankocutni sugovornik mozda shvatiti svu zalost vlastita prenemaganja oko tek NAIZGLEDNE DUHOVNOSTI.
To shvacanje pripada u primarne tehnike CISCENJA UMA od nelogicnih osobnih i drustvenih UVJETOVANOSTI.

Vas ASPERA
ASPERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 03:49   #12
Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.
Albert Einstein
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 09:36   #13
Quote:
ASPERA kaže:
Postovani Shady, Ego i Vjesce: ASPERA vam od srca zahvaljuje na odgovoru.
.
.
.
ASPERA JE ZAPOCEO S TEMOM koja se ne mjeri socijalnim zasadama i dosezima.
.
.
.
To shvacanje pripada u primarne tehnike CISCENJA UMA od nelogicnih osobnih i drustvenih UVJETOVANOSTI.

Vas ASPERA
Mislim da bi tebi stvarno trebalo jedno čišćenje uma kada o sebi govoriš u trećem licu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 12:46   #14
Ja razumijem Asperu. Cesto govorimo "on je napredovao na duhovnom putu"ili slicno.
Otkrit cu vam malu tajnu: NA DUHOVNOM PUTU MI NE MOZEMO NAPREDOVAT!!!
U nama je vec skriveno Savrsenstvo koje nema potrebu za daljnjim usavrsavanjem. Samo, tko nam je kriv sto to Savrsenstvo u nama ne moze doci do izrazaja zbog nase umisljene "duhovnosti"
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 14:00   #15
Quote:
ASPERA kaže:
Postovani Shady, Ego i Vjesce: ASPERA vam od srca zahvaljuje na odgovoru.

Takodjer jos zeli i istaknutu da nije "mislio ni na kakvo pomodarsko" DUHOVNO.
Ako pogledate prvu poruku jos jednom, ASPERA IZRICITO ODBIJA ITI MOGUCNOST DA NEILUMINIRAN COVJEK MOZE BITI DUHOVAN.
"Kako NEZNALICA moze biti DUHOVNA?
Ili pak PRODUHOVLJENA?

"VRSNOCA" jedne ljudske crte mjeri se ARSINOM OVOGA SVIJETA, svijeta MAJE (MAYA) i ILUZORNOSTI.

'VRSNOCA" DUHOVNOSTI i PRODUHOVLJENOSTI jemedjutim, BESMISLICA.
Svaka DUHOVNOST i PRODUHOVLJENOST u dohvatu "MUNDENOGA", tj., obrazaca i iskustva "ovoga svijeta", vec je sama po sebi APSOLUTNA "NEVRSNOCA". Jer, niti ista znaci, niti ima kakvoga smisla.

ASPERA JE ZAPOCEO S TEMOM koja se ne mjeri socijalnim zasadama i dosezima.
RISKANTNOST njena ogleda se u cinjenici da ce koji tankocutni sugovornik mozda shvatiti svu zalost vlastita prenemaganja oko tek NAIZGLEDNE DUHOVNOSTI.
To shvacanje pripada u primarne tehnike CISCENJA UMA od nelogicnih osobnih i drustvenih UVJETOVANOSTI.

Vas ASPERA
Nisi bio baš najjasniji.
Kao prvo, što predlažeš kao alternativu ili rješenje, čemu bi onda pojedinac trebao težiti?
Kao drugo, što smatraš pod duhovnost i li produhovljenost. Nekome je to molitva, nekome meditacija, nekome odlazak u prirodu... Kako ti to definiraš?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2004., 21:23   #16
Parsi dobio nasljednika
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 10:08   #17
Re: "duhovnost" Je Laz I Samo Laz

Quote:
ASPERA kaže:
Duhovnost" je laž i samo laž
Ne možeš nešto,samo zato što je glupo i besmisleno, nazivati lažnim.....
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 17:29   #18
KAPA DOLJE, Uranusu:

"Ja razumijem Asperu. Cesto govorimo "on je napredovao na duhovnom putu"ili slicno.
Otkrit cu vam malu tajnu: NA DUHOVNOM PUTU MI NE MOZEMO NAPREDOVAT!!!
U nama je vec skriveno Savrsenstvo koje nema potrebu za daljnjim usavrsavanjem. Samo, tko nam je kriv sto to Savrsenstvo u nama ne moze doci do izrazaja zbog nase umisljene "duhovnosti".

Prije mozebitnoga nastavka oko ovoga, srdacno te umoljavam da nam kazes je li to tvoja VLASTITA SPOZNAJA, ili tek CITIRAS.
Daj koju rijec vise, molim lijepo, Uranuse.

ASPERA
ASPERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 17:37   #19
Postovani EGO:

Nijedna ljudska radnja nije DUHOVNIJA OD DRUGE.
Ne zbog GOLE NARAVI SAMOGA POSLA ili NASIH " AKCIJA", vec zbog STANJA SVIJESTI ONOGA KOJI RADNJU, ili AKTIVNOST IZVRSAVA.
STO GOD RADIO JE "NEDUHOVNO" i "NEPRODUHOVLJENO", dokle god NE POJMIS ISTINU.

"Za cim teziti", pitas me.

TEZNJA JE TEK SNOVIDJENJE, postovani Ego.
Niti TEZNJA, niti NE-TEZNJA.
NETI-NETI, na Sanskritu.
To "PROBAJ"!

ASPERA
ASPERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 12:15   #20
Quote:
ASPERA kaže:
KAPA DOLJE, Uranusu:

"Ja razumijem Asperu. Cesto govorimo "on je napredovao na duhovnom putu"ili slicno.
Otkrit cu vam malu tajnu: NA DUHOVNOM PUTU MI NE MOZEMO NAPREDOVAT!!!
U nama je vec skriveno Savrsenstvo koje nema potrebu za daljnjim usavrsavanjem. Samo, tko nam je kriv sto to Savrsenstvo u nama ne moze doci do izrazaja zbog nase umisljene "duhovnosti".

Prije mozebitnoga nastavka oko ovoga, srdacno te umoljavam da nam kazes je li to tvoja VLASTITA SPOZNAJA, ili tek CITIRAS.
Daj koju rijec vise, molim lijepo, Uranuse.

ASPERA
...ma napisala sam ja rijeci i rijeci na ovome forumu...pa odustala....jer stvarno nikakvog smisla nema.

Na zalost, spoznaja je vlastita...ma svi mi imamo tu spoznaju...al se ne damo

...spoznaj samoga sebe...da, to sam bila procitala..onda sam mislila kad se spoznas, spoznat ces koliko si savrsen, duhovan...a ono klinac...spoznas samo da je onaj koji je napisao "prah si i u prah ces se vratiti" bio u pravu
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.