Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 16:57   #61
Quote:
varazdinka kaže: Pogledaj post
Glede odnosa između mene i supruga sve je u nekakvoj bračnoj normali, samo se ja ne slažem nikako sa nekim njegovim načinima i odlukama
Quote:
Quote:
varazdinka kaže: Pogledaj post
Ja želim to riješit u razgovru sa mužem, ali on nezna razgovarati on odmah počne vikati i prijetiti ako nije po njegovom, a zašto bi se ja cijeli život morala prilagoavat onome što žele njegovi starci, i
bračna normala?
on ne zna razgovarati već viče i prijeti, ti se cijeli život prilagođavaš njegovim starcima (ne njemu, njegovim starcima!), a uopće se ne slažež s nekim njegovim načinima i odlukama?
to je bračna normala??

ontopik - moje dijete ima dvije godine, ovo ljeto će imati dvije i 4 mjeseca i mirne duše ju šaljem s bakom i didom, muževim roditeljima na more. i veselim se tome i jedva čekam odmorit se psihički i fizički (iako će mi falit sigurno).
i to smo još MM i ja nagovarali njih da ju uzmu. idu na tjedan dana tj. mi ćemo ju skupit nakon tjedan dana.

voli baku i didu, niš joj neće falit.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:58   #62
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
a u ovome možemo vidjeti posljedicu odgoja koju su mu pružili njegovi roditelji...
i zato, draga, ako ne želiš da ti dijete izraste u takvog muškarca, koji će jednog dana prijetiti i derat se na svoju ženu - nemoj dozvoliti ljetovanje sa bakicom-psihopatkinjom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:01   #63
Quote:
varazdinka kaže: Pogledaj post
Smatram da bi ja imala odmah drukčiji pogled na cijelu priču, a ne ja sam sad samo ljuta i na njih i na muža..
Ok, ali pokušaj biti zrela, odrasla osoba i ne zakidati svoje dijete za eventualno lijepo iskustvo samo iz inata mužu i njegovim roditeljima.

Malome ti to možda čak i pomogne, možda se malo oslobodi, možda se pokaže da ti previše brineš i strepiš.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:02   #64
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nekako su mi sa 4 god. premali za odlazak od roditelja na deset dana, pogotovo ako bi to bilo prvi put
Uistinu?
4 godine?
Dakle, 4, 5, 6 godina od rođenja djeteta moj muž i ja nećemo imati ni jednom pravo otići negdje sami na par dana?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:02   #65
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post

a u ovome možemo vidjeti posljedicu odgoja koju su mu pružili njegovi roditelji...
i zato, draga, ako ne želiš da ti dijete izraste u takvog muškarca, koji će jednog dana prijetiti i derat se na svoju ženu - nemoj dozvoliti ljetovanje sa bakicom-psihopatkinjom

Evo recimo oni se hvale kako je moj muž sa tak nekih 4 godine se ukakio u gaće nekoliko puta i onda su ga oni lup lup po guzi pa je prestao ona si je kao zapamtio da mora to obavljat na wc-u pa bi onda primjenili to i na mojem djetetu, tako da sam ja jako oštra oko toga.

A npr. kad ja smatram da je zaslužio kaznu koja se sastoji od zabrane gledanja crtića i slično onda se oni meni prkose pa mu dozvoljavaju ono što sam ja zabranila.


A da ne spomenem da je mojoj svekrvi dijete sredstvo sa kojim bi se ona svojim babama mogla hvaliti kak su oni dobri pa vodili su unuka na more
varazdinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:03   #66
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
bračna normala?
on ne zna razgovarati već viče i prijeti, ti se cijeli život prilagođavaš njegovim starcima (ne njemu, njegovim starcima!), a uopće se ne slažež s nekim njegovim načinima i odlukama?
to je bračna normala??

ontopik - moje dijete ima dvije godine, ovo ljeto će imati dvije i 4 mjeseca i mirne duše ju šaljem s bakom i didom, muževim roditeljima na more. i veselim se tome i jedva čekam odmorit se psihički i fizički (iako će mi falit sigurno).
i to smo još MM i ja nagovarali njih da ju uzmu. idu na tjedan dana tj. mi ćemo ju skupit nakon tjedan dana.

voli baku i didu, niš joj neće falit.
Nemajko.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:04   #67
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pretpostavlja se da se se ti i muz usuglasili oko odgojnih metoda, bar u grubim crtama. Ne znam, ja ne bi ni radila djecu s nekim kome je prihvatljiv udarac po guzi.
Naravno da jesmo, što svejedno ne znači da smo bezgriješni i da nikad nećemo pogriješiti.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:04   #68
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
po meni je tu najveće sranje što se ti i muž ne slažete i što je on donio odluku bez prethodnog razgovora s tobom...
ne znam kako bih to riješila, jer takvih problema nemam..

ali dijete od 4 godine sigurno ne bih pustila na more ni s kim.. pa čak ni sa mojom mamom ili sestrom s kojima sam jako jako bliska i u kojem imam ooogromno povjerenje..
nekako su mi sa 4 god. premali za odlazak od roditelja na deset dana, pogotovo ako bi to bilo prvi put


Slažem se to pokušavam i ja cijelo vrijeme objasnit...
varazdinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:05   #69
Quote:
varazdinka kaže: Pogledaj post
Evo recimo oni se hvale kako je moj muž sa tak nekih 4 godine se ukakio u gaće nekoliko puta i onda su ga oni lup lup po guzi pa je prestao ona si je kao zapamtio da mora to obavljat na wc-u pa bi onda primjenili to i na mojem djetetu, tako da sam ja jako oštra oko toga.

A npr. kad ja smatram da je zaslužio kaznu koja se sastoji od zabrane gledanja crtića i slično onda se oni meni prkose pa mu dozvoljavaju ono što sam ja zabranila.


A da ne spomenem da je mojoj svekrvi dijete sredstvo sa kojim bi se ona svojim babama mogla hvaliti kak su oni dobri pa vodili su unuka na more
pa eto ti argumenata da dijete ne ide s njima na more ni pod razno...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:06   #70
i da se razumije ja sam godinama išla s bakom i dedom na more, ali nikada, nikada, nikada u životu niti jedno od njih dvoje nije ni mali prst podignuo na mene!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:10   #71
:facepalm..već je i oženjen..(ako tata viče na mamu,i ona će tako jednog dana)a dajte ljudi,,kao da se vi ne svađate..povisite ton..idiličan brak imate ha?Autorica mora razgovarati s mužem..netrepeljivost između aut.i svek.ne znači da se sada mora unuk i baka mrzjeti,neko poštovanje mora biti barem zbog djeteta koje vas zbližava..Nije dobro da je aut.fokusirana toliko na dijete,daj mu malo prostora,nek diše..pokušaj se dogovoriti s svekrvom oko odg.metoda i sl..ako nema rezlutata ..gle ti sama znaš zašto si otvorila ovaj topic,mi samo nagađamo.treba učiniti ono što je za dijete najbolje bez obzira na naše želje..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.

Zadnje uređivanje Angel2 : 19.04.2010. at 17:18.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:14   #72
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
i da se razumije ja sam godinama išla s bakom i dedom na more, ali nikada, nikada, nikada u životu niti jedno od njih dvoje nije ni mali prst podignuo na mene!
ma, naravno, ali je problem onda u tome, a ne u tome da je dijete s 4 godine premalo da ide s bakom i dedom 10 dana na more
zapravo tu su tri problema
- neslaganje u odgojnim metodama s njima
- činjenica da ju nisu ni pitali
- dob/osjetljivost djeteta

ja možda jesam nemajka, al moja će ić s 4 godine bome dva tjedna na more s bakom i didom.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:14   #73
Quote:
varazdinka kaže: Pogledaj post
Iskreno najiskrenije ne, sve ove razloge koji se sad izvlače zanemarite, glavni razlog je taj da smatram da je premalen da bi proveo 10 dana negdje drugdje i to bez nas kao roditelja, a drugi razlog je to što se on jako teško prilagođava novoj okolini, a treći razlog ja sam pesimist umrla bih od brige...

Jedna stvar je kad ga pustim sa njima pa idu posjetit nekakvu rodbinu, pa npr. u jesen u berbu grožđa i slične izlete, a ovo je ipak 10 dana
Šta bi onda rekla za mene kojoj su djeca otkad su bila 2 i 3 provodila minimalno mjesec dana na moru kod mojih umjesto u zaparenom Osijeku punom komaraca u dežurnom vrtiću. Tu mogućnost sam smatrala blagoslovom za djecu i mene. Bilo je suza isključivo s moje strane...djeca su uživala jer je moja mama taman dobila otkaz i imala je svo vrijeme svijeta za njih...svaki dan šetnje, kupanje itd. Mi bi nekad skoknuli za vikend..pa došli na tjedan dana..pa na dva tjedna. Nisam čula smislen razlog protiv tvoje sveki da bi djeci koja ne žive na moru oduzela tu mogućnost. Čini mi se sebično...i nemoj se bojati što će im biti lijepo bez tebe...svejedno oni najviše vole roditelje.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:19   #74
Napominjem još jednom ona nije to dijete trpjela još dok je bilo fetus, rekla da ko na čije je, usput i pitala dal ću napravit abortus, a sad je najbolja baka na svijetu
varazdinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:20   #75
Quote:
varazdinka kaže: Pogledaj post
Evo neznam kako riješiti taj problem, molim savjet bilokakav.

Imamo sina starog 4 godine i sad su njegovi starci s kojima još uvijek živimo došli na ideju da bi mali mogao s njima na more, znači 10 dana u Makarskoj, ja sam protiv jer je premalen, a i iskreno suprugoa majka nije najstabilnija osoba, njena se uvjerenja kose sa svim mojim uvjerenjima, čak si dopušta da ga lupa po guzi ako napravi nešto i oko toga se stano svađam s njom jer tuči dijete za mene nije nikakva odgojna metoda....

A sad moj suprug bi svom silom htio da ide i sad se već par dana svađamo oko toga, ja sigurno neću popustiti... Jednostavno ne želim da ide s njima i ne želim da dijete bude od mene odvojeno 10 dana.

Naravno moj suprug prijeti da onda neće mali više ni kod mojih ići ko da je to isto. Moji roditelji su od nas udaljeni 2 km i bilo šta da se dogodi ja mogu uvijek tamo skoknut.
ovak...mene su roditelji ostavljali kod svojih roditelja, na vikend, na tjedan, na dva tjedna...negdje od 3.godine na dalje. udaljenost je bila oko 50km (ne znam tocno), u doba kada ne samo da nije bilo mobitela, nego niti telefona. na selu. meni je to bilo super.

i opcenito mislim da je za razvoj djece bitan kontakt sa raznim ljudima, i mislim da to sto je moja baka (mamina) imala totalno drukciji pristup mom odgoju nego moja mama je obogatilo moj zivot i naucilo me da postoji izbor i drugo misljenje.
naravno, nitko me nije tukao.

e sad...ti sama znas sto TI zelis i sto je ok za tvoje diejte, sto je prihvatljivo i sto je neprihvatljivo.
ti kao majka moras biti okej sa time da se mozes razdvojit od dijeteta i tek tada ga pustiti (to se odnosi i na vrtic, djecje rodjendane, bilo gdje gdje ostavljas dijete drugima)
da ga dajes u ruke osobi kojoj vjerujes.
da se dijete osjeca okej kod te osobe, sto naravno znas kada promatras dijete u kontaktu sa tom osobom.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:21   #76
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
da ga dajes u ruke osobi kojoj vjerujes.
da se dijete osjeca okej kod te osobe, sto naravno znas kada promatras dijete u kontaktu sa tom osobom.
Točno. AKo ja znam da mi djetetu nije dobro u nečijem društvu makar to bila baka , bilo koja, ne bi nikud išla tako daleko i tako dugo .Amen.
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:22   #77
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Uistinu?
4 godine?
Dakle, 4, 5, 6 godina od rođenja djeteta moj muž i ja nećemo imati ni jednom pravo otići negdje sami na par dana?
Pa imat cete pravo otici, zasto ne?
Ali valjda cete djijete ostaviti osobi od povjerenja i valjda cete to raditi postupno, prvo noc dvije a onda duze.
A mozda necete imati nikakvu potrebu ostaviti dijete nekome. Moja mala je mala ali mi se ne cini da cemo ja ili mm uskoro dobiti zelju za tim da budemo sami bez nje.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:23   #78
varaždinka, svoju netrpeljivost prema njima ostavi sa strane. gledaj dobrobit djeteta, a to je svakako da ode na mora s bakom i didom.
moja je s 2 godine otišla s bakom i didom puna dva tjedna i uživala je.
to je malo djete, a ne on sa 4 godine.
nismo znali kako će reagirati pa smo za vikend došli po nju jer je plan bio da ostane 1 tjedan, ali kako joj je bilo lijepo,kako je bila dobra i nije radila probleme što je bez nas ostala je još 5 dana!
svakako ću to prakticirati i sa drugim djetetom dok god ih dida i baka budu htjeli vodit!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:26   #79
Quote:
varazdinka kaže: Pogledaj post
Ja želim to riješit u razgovru sa mužem, ali on nezna razgovarati on odmah počne vikati i prijetiti ako nije po njegovom, a zašto bi se ja cijeli život morala prilagoavat onome što žele njegovi starci, i dalje sam uvjerenja da je premalen da ide na tako daleki put bez roditelja
ako se nikad nije odvajao od vas (tipa prespavao negdje drugdje) da, premalen je, pogotovo za 10 dana.
inace neka djeca nisu premala za to, cak i mladja
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 17:27   #80
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ali dijete od 4 godine sigurno ne bih pustila na more ni s kim.. pa čak ni sa mojom mamom ili sestrom s kojima sam jako jako bliska i u kojem imam ooogromno povjerenje..
nekako su mi sa 4 god. premali za odlazak od roditelja na deset dana, pogotovo ako bi to bilo prvi put
ni najmanje nisu premali osim ako nisu specijalno osjetljivi.
tu se više radi o roditeljskom strahu od odvajanja,a ne o dječjem strahu i tome što oni to ne bi podnjeli...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.