Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 10:21   #21
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ajde, molim vas.
ovakve teme koje su otvorene samo da netko potrača svoju susjedu i mame iz parka stvarno nemaju smisla.
da ne spominjem neke očite nelogičnosti tj. vrlo subjektivno poimanje svoih odgojnih postupaka (ona je bez greške, savršena, njezino dijete je prekrasno i psolušno), a drvlje i kamenje po tuđim

recimo na početku posta kaže


a onda negdje pred kraj
evo,moram se u potpunosti složiti s tobom
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:27   #22
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
... nikad nisam uvodila nikakve konsekvencije jer za to nemam srca i to smatram psihickim maltretiranjem.

... mislim da kad bi ta djeca provela samo dva dana kod mene da bi bila kao "nova".

... A meni nekako bude neugodno reci NE.

Mala je ponjela nintendo ds vani, ja sam joj prvo branila da ga nosi ali eto, popustila sam.
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma htjela si ti potračaz na forumu ono što se ne usudiš reć uživo
jad ti lijepo probleme rješavaj s ljudima o kojima je riječ, a ne olajavanjem na forumu
*ja, ja, ja najbolja, savršena, drugi ne valjaju, neodgojeni*
razmažena si malo i ti, a i tvoje dijete, rekla bih.
u potpunosti se slažem s Lali
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:44   #23
ni meni nisu jasni roditelji (zašto se stalno prozivaju samo majke? ) koji dopuštaju da njihova djeca rade cirkus od tuđe imovine? imam razumijevanja za djecu- pa ne mogu mirno sjediti kad ti dođu u goste- zato ja uvijek kad imam goste sklonim sve lomljivo ili potencijalno opasno sa vidika- da se djeca mogu mirnije igrati..
al da mi dijete iz obijesti gazi štapiće po tepihu, ili namjerno baca/razbija nešto- a da roditelji ne reagiraju- to mi je krajnje nekulturno i bezobrazno..

s druge strane- lali ima pravo- u takvim situcijama treba znati reći NE i toj djeci i tim roditeljima, a svi znamo da to nije uvijek baš jednostavno ,a ni lagano (a kod nekih ne pali ni da im stoput kažeš NE! ).

al opet- sad se svi počinju čuditi kako pokretačica teme nije u stanju reći NE bezobraznim roditeljima- a na temi "neizdržive bake/djedovi" i "mudri savjeti svekrva/punica"- svakodnevno ima PREGRŠT primjera gdje se jasno vidi kolikim je ženama teško reći NE vlastitim svekrvama i majkama - a sad se ovdje ide pametovat kako se treba postaviti
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:54   #24
Mi pijemo vodu i grickamo stiropor od rize isl. pa nas nikad nitko nis ne trazi.. ...

Ako bi mi neka mama rekla "pa i ako strga nije to skupo", ja bi uvijek odgovorila "bas dobro, jer ako strga bude dobio od vas novo" .

Ako dijete zanovjeta na rodjendanu ili nekom okupljanju, onda ignoriram. Ili kazem "aj se sad malo igraj s drugom djecom, a mene pusti da se druzim sa tvojom mamom". Mislim da mi se ovako nesto desilo 2-3x u cijelom zivotu ..i ugl ne sutim, a jos manje plesem..

Na igralistu ugl ne poznam nikoga. Tj.znam ih iz vidjenja, progovorili par recenica, pa zakljucila da nemam nista zajednicko sa istima. Dapace. I onda se ne druzimo.. Ili sam sa nekom prijateljicom ili mmom ili sama sa djecom.
Ako se malac igra s nekim razmazenim .. Pokusavam ga usmjeriti sto je ok, a sto nije. U situacijama da ga neko dijete gurne ili klepi ugl ne reagiram (eventualno utjesim ako treba).. On se mora sam snaci, pa i vracanjem nazad bezobrazluka. A kada se to i desi on tolko pocne urlat (i na najmanju sitnicu) da starci od tog drugog ne mogu ga ne ignorirati.. .. Nisam sigurna jel to namjerno radi, ali meni ne smeta. Nek se snalazi i mislim da mu za sad ok ide..

I nisam sigurna zasto je pokretacica teme imala potrebu naglasiti da nikada nije digla ruku na svoju ..princezu? Mislim da o djeci o kojoj prica se isto nije dizala ruka.. Ali ako i je, kakve to veze ima?
Jel to dokazuje kako je ona dobra majka? A sta je onda sa dolascima na igraliste sa 1,5l soka i smokijima, cipsevima, za curicu od 4god?
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 16.07.2010. at 10:59.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:13   #25
Bome ni meni nisu jasni roditelji koji dođu s djecom pa ih puste da rade što hoće, još prije kad nisam imala djece znala je doći susjeda sa svojima koji su tad bili 2 i 4 godine, u par min povadili bi suđe iz kuhinje, otvarali ormare u dnevnoj i vadili stvari, znali su čak u spavaću otići i na krevet skakati, a mrvica i prolijanog soka uzduž cijele kuće i namještaja, za to vrijeme ona sjedi i pije kavu a ja svako malo skačem i pazim da ne razbiju nešto i još se posijeku
i još su bili jedni biseri koji su se doseljavali tek, dvorište im je bilo blatno kak se stalno neš radilo i onda bi kod nas upali a klinci bi onako iz onog blata protrčali preko cijele kuće, a nemoram niti opisivati na što je izgledao tada glanc novi tepih bež boje a ona bi prokomenirala onako flegma, pa niste se izuli, i to tek kad sam ja komentirala da su mi mokrog blata donijeli na tepih-ugl nakon takvih posjeta idućih sat dva sam morala kuću dovoditi u red.
Poslije G prvog rođendana kuća je bila kao da je vihor prošao, mrvica od svega i svačega, kiki bombon zalijepljen u naslonu fotelje, kauč zamrljan čokoladom, a na dvorištu mislim da nije bilo cijele igračke s kojima su se djeca igrala u pijesku, sve potrgano, plastike po cijelom dvorištu od kantica, grabljica, kamiončića....
kad sa svojima idem nekud ne pustim mozak na pašu, već ih promatram i opominjem ako krene neka nepodopština, nema šanse da dopustim da rade nešto što ni kod kuće ne smiju, a ako slučajno i proliju nešto obavezno to obrišem
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:14   #26
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ajde, molim vas.
ovakve teme koje su otvorene samo da netko potrača svoju susjedu i mame iz parka stvarno nemaju smisla.
da ne spominjem neke očite nelogičnosti tj. vrlo subjektivno poimanje svoih odgojnih postupaka (ona je bez greške, savršena, njezino dijete je prekrasno i psolušno), a drvlje i kamenje po tuđim

recimo na početku posta kaže


a onda negdje pred kraj

Kad sam napisala za to da zna za granice, mislila sam na to da ne moze svakih 5 minuta trazit nesto za jesti. Za vrijeme jela nema mrljanja, prosipanja gdje pola s tanjura zavrsi na podu a pola po stolu.
Da kad odemo negdje u goste da se sok ne nosi u sobu (djeciju) a ne da ga "kradom" odnese cak i u spavacu i prospe po krevetu. Kao sto se recimo kod mene desilo, kad su dosle njih dvije tj moja susjeda i mala a jasno i glasno sam rekla da se dodje napiti u dnevnu kad je zedna a ne nositi casu po cijeloj kuci. Da ne otvara tudje ormare, ladice, da ne "sunja" po svakom cosku.
Meni je jasno da su djeca radoznala ali opet tome treba stati na kraj. Ja sam kad je mala tek prohodala stalno ustajala za njom govorila joj da se to ne smije, i nikad mi nije bilo mrsko. Jer ne zelim dovesti niti sebe a niti tu osobu kod koje sam u gostima u neugodnost. Mozda zena nije imala vremena pospremit spavacu bas taj dan, mozda su joj ladice zapustene itd... mozda, mozda...

A ovo u vezi nintenda sam je manje vise odgovarala od te namjere da ga nosi jer sam pretpostavljala sta ce se desit ako ga ponese van. Nije to bilo tako da ja njoj kazem ne mozes a ona se baca po podu i vristi, pa da bi ona prestala histerizirat ja popustim. Ne.

I nije ovo "tracarenje" i nisu sva djeca ne odgojena ali ovu temu sam otvorila za one kojima bi itekako trebalo poduzeti neke drasticne mjere.
Djeca su ono sto mi od njih napravimo. Nasa slika i prilika.
Ja bih propala u zemlju da meni moja mala na sred ulice govori glupaco, kravo i da se valja po podu jer joj se eto ni nakon 3 sata provedena na igralistu ne ide kuci. Ili recimo na bazenu, kupila sam djeci pommes, mala od susjede je uzela dva tri i onda otisla nacupala punu saku trave i bacila preko pommesa.
A susjeda je i dalje mirno nastavila uvlacit cigaretu i pravit se da nista nije vidila.

Ili jedna situacija gdje sam bila na nekom slavlju kod jedne moje prijateljice i jedno razmazeno deriste (pozvano s mamom u goste) je fino doslo do stola, gdje je bila meza i salata i onako se sagnula nad salatu i pljunula. Ja sam se skamenila, a njena mama sve sto je uspijela reci je bilo : I. sta radis to! Al onako mirnim, spokojnim glasom i uzdahom.

Imam ja i normalnih mama oko sebe i odgojene djece, ali postoje evo i ovakvi slucajevi, gdje se covjek cudom cudi da takvo nesto postoji.
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:14   #27
inače, ni ja ne kužim te roditelje koja djecu puste da bez nadzora trče okolo i teroriziraju druge.
Neki dan se šetam po kvartu i hoću skrenuti šetnicom među zgradama i na sred tog malog raskrižja stoji neki tip (nije tata) i mama s dvoje djece. Mali ima jedno 4 god, mala oko 2. I tako stoji lik na sred staze, leđima okrenut i ne kuži da ja s kolicima hoću proći. Dok ja tu stojim i govorim "pardon", "oprostite", malac dolijeće do kolica i penje se na zadnje kolo (velika su) i naginje se u košaru. Ja mu lijepo govorim "ne, nemoj to raditi, bebica spava" a on ni pet ni šest nego se opet popne na kolo s još većim zaletom i nagne se skroz unutra i počinje grabiti igračku koja joj je bila kraj glave
A mama u to uzima malenu za ruku (a sigurna sam da je čula kad sam malom rekla da to ne radi) i govori "ajmo gledati bebu"
Ja popyzdila.
FRajer se za to vrijeme nije pomakao, pa sam obrusila "e pa nećete", maloga uhvatila za nadlakticu ,digla ga sa kolica, zgrabila igračku koju je u međuvremenu uzeo i produžila
wtf?

i dalje ne kužim komociju tih roditelja da svojoj djeci ne samo dopuštaju svašta nego ih još i potiču

Zadnje uređivanje Tashi : 17.07.2010. at 13:57.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:23   #28
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Ili recimo na bazenu, kupila sam djeci pommes, mala od susjede je uzela dva tri i onda otisla nacupala punu saku trave i bacila preko pommesa.
A susjeda je i dalje mirno nastavila uvlacit cigaretu i pravit se da nista nije vidila.
jedno pitanje, a zakaj se i dalje družiš s tom susjedom?

ja ću se usudit prokomentirat, s vlastitog stajališta, da su djeca u at daleko razmaženija. ali to je samo moj subjektivni dojam.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:26   #29
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
zato se djeca odvedu u igraonicu :
E, to sam i planirala tako za ubuduce.

Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
i inace, stvarno mi nije jasno.
poneses bocu od 1,5 l u park i sva djeca piju iz nje? pa ne nosis im valda svima i case? ako ne, pa kako mozes dati svima da piju iz iste boce??
da se razumimo, nisam ja neka cistunka... al to mi je :
Ma, ne. Taman posla da sam ja dala svojoj maloj da i ona pije onda iz te flase. Ona ima jednu manju bocicu od 0,5 i tu ja njoj sipam sok ili vodu.Ali joj uvijek ponesem rezervu. Posebno sad kad su ove vrucine, puno pije.
Prvi put kad se to desilo, nisam joj vise ni sipala iz te velike boce u malu.
A posle sam stvarno nosila jednu plasticnu casu i kad bi trazili za pit ja bih im nasula u casu i onda su oni fino pili svi iz jedne. Mene nije briga, jer ako to njihovim mamama ne smeta za sto bi meni. Meni je bilo bitno da ja svome djetetu mogu nasuti sok ili vodu a bez da su druga djeca prije tog balila i pila iz te flase.
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:26   #30
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post

Imam ja i normalnih mama oko sebe i odgojene djece, ali postoje evo i ovakvi slucajevi, gdje se covjek cudom cudi da takvo nesto postoji.
a koja je poanta čudom se čuditi? još na forumu
ili sama staneš na kraj takvoj djeci.
ili kažeš njihovim roditeljima da ti takvo ponašanje smeta.
ili ih ne pozivaš u goste.
ili prihvatiš da na dječjim rođendanima i okupljanjima gdje dolazi puno različtih ljudi može biti - gle, čuda, puno različitih ljudi. pa i nemrarnih. pa i neodgojene djece.
nije valjda da misliš da su sva djeca ovog svijeta lijepo odgojena. i svi roditelji savjesni.

ok, možeš se i nastavit družit s njima da bi se imala čemu čudom čuditi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:27   #31
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Kad sam napisala za to da zna za granice, .....
ti si stvarno cjepidlaka.
Što se uopće onda družite s takvom djecom i takvim mamama?
Na kraju će i mala stvoriti takvu averziju prema toj djeci.
Sory,ali ko da pričaš o malim čudovištima,a ti si se tu samo našla da ih sve pratiš budnim okom i onda tako pljucaš po toj djeci i mamama

Zadnje uređivanje Tashi : 17.07.2010. at 13:58. Reason: predug quote
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:34   #32
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
E, to sam i planirala tako za ubuduce.



Ma, ne. Taman posla da sam ja dala svojoj maloj da i ona pije onda iz te flase. Ona ima jednu manju bocicu od 0,5 i tu ja njoj sipam sok ili vodu.Ali joj uvijek ponesem rezervu. Posebno sad kad su ove vrucine, puno pije.
Prvi put kad se to desilo, nisam joj vise ni sipala iz te velike boce u malu.
A posle sam stvarno nosila jednu plasticnu casu i kad bi trazili za pit ja bih im nasula u casu i onda su oni fino pili svi iz jedne. Mene nije briga, jer ako to njihovim mamama ne smeta za sto bi meni. Meni je bilo bitno da ja svome djetetu mogu nasuti sok ili vodu a bez da su druga djeca prije tog balila i pila iz te flase.
ovdi mi stvarno nisi jasna
nema teorije da bi ja to napravila... lipo bi rekla. oprostite, ne mozete piti iz iste boce i gotovo. a kamoli da bi jos nosila i casu (makar 1 ) za tu djecu.

sorry, al za ovo si ti kriva. da si odma rekla ne moze, ne bi bilo problema.
pa nisi ti dobrotvor... pocni jos nositi i duple sendvice za svu djecu iz parka
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:34   #33
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
jedno pitanje, a zakaj se i dalje družiš s tom susjedom?

ja ću se usudit prokomentirat, s vlastitog stajališta, da su djeca u at daleko razmaženija. ali to je samo moj subjektivni dojam.
Nije to "druzenje". Ako ja izadjem van i ona se odmah stvori. Ne posjecujemo se mi vise kuci (ja sam kod nje bila dva puta a ona se bila navadila pa je svako malo dolazila). Ovdje u blizini nema vise nijedno drugo igraliste. Ako odem na bazen, ona ce pretrazit pol bazena da me nadje i dojebat ce se.
I kad je ignoriram ona opet po starom. Il je glupa ili bezobrazna tj bez karakterna, ili proracunata.
Kao tutor je. Ona se i prema ostalima tako ponasa, samo sto ju nitko od ovih ostalih nema tako blizu sebe, kao ja.Odmah druga zgrada. Moj i njen ulaz svega 20 m udaljeni. .
__________________
De, de bona sjeti se

Zadnje uređivanje *mrtva_hladna* : 16.07.2010. at 11:50.
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:38   #34
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Nije to "druzenje". Ako ja izadjem van i ona se odmah stvori. Ne posjecujemo se mi vise kuci (ja sam kod nje bila dva puta a ona se bila navadila pa je svako malo dolazila). Ovdje u blizini nema vise nijedno drugo igraliste. Ako odem na bazen, ona ce pretrazit pol bazena da me nadje i dojebat ce se.
I kad je ignoriram ona opet po starom. Il je glupa ili bezobrazna tj bez karakterna, ili proracunata.
Kao tutor je. Ona se i prema ostalima tako ponasa, samo sto ju nitko od ovih ostalih nema tako blizu sebe, kao ja.Odmah druga zgrada. Moj i njen ulaz svega 20 m udaljeni. .
hm, ne znam, ja bih joj otvoreno rekla da bi bilo bolje da se ne družimo tolko često. pa kaj bude, bude.
pa kolki je to bazen da te može nać??

a za vodu u parku, savjet - djeco, draga, tamo je pumpa s vodom - izvolite.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:40   #35
Ček, a kakve veze ima što je rodom iz Bosne , i moja kuma je rodom iz Bosne pa niti njena djeca rade teške nepodopštine, niti je ona bezobzirna i niti približno takva kakvom svoju susjedu opisuješ, čak štoviše jedna od najnormalnijih i najkulturnijih žena koju znam, nemožeš tako generalizirati

EDIT: ah, vidim da si izbrisala tu zadnju rečenicu
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:49   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a koja je poanta čudom se čuditi? još na forumu
ili sama staneš na kraj takvoj djeci.
ili kažeš njihovim roditeljima da ti takvo ponašanje smeta.
ili ih ne pozivaš u goste.
ili prihvatiš da na dječjim rođendanima i okupljanjima gdje dolazi puno različtih ljudi može biti - gle, čuda, puno različitih ljudi. pa i nemrarnih. pa i neodgojene djece.
nije valjda da misliš da su sva djeca ovog svijeta lijepo odgojena. i svi roditelji savjesni.

ok, možeš se i nastavit družit s njima da bi se imala čemu čudom čuditi.
Ajde dosta te je. Dosla si ovam pametovati. Ako ti ne poznas takve mame i nemas s njima iskustva onda fino zaobidji temu.
Jbte na svakoj temi se nadje onih koji zabusavaju.

Vidi, ja ne zivim u hrv. i ovo sve se odvija u jednoj drugoj drzavi. Redovno svima stizu place, svatko svome djetetu moze (ako hoce) priustiti u najmanju ruku ono osnovno. Litra vode naj jeftinija se nadje i za 20 cent, sok za 60 cent. Nema potrebe za zicanjem. I nije to ono kao prije u komunizmu kao kad sam ja bila mala, kad su odredjeni artikli bili svake prijestupne dostupni.
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:51   #37
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Ajde dosta te je. Dosla si ovam pametovati. Ako ti ne poznas takve mame i nemas s njima iskustva onda fino zaobidji temu.
Jbte na svakoj temi se nadje onih koji zabusavaju.

Vidi, ja ne zivim u hrv. i ovo sve se odvija u jednoj drugoj drzavi. Redovno svima stizu place, svatko svome djetetu moze (ako hoce) priustiti u najmanju ruku ono osnovno. Litra vode naj jeftinija se nadje i za 20 cent, sok za 60 cent. Nema potrebe za zicanjem. I nije to ono kao prije u komunizmu kao kad sam ja bila mala, kad su odredjeni artikli bili svake prijestupne dostupni.
evo, tako se tim tonom i susjedi obrati i problem riješen
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:53   #38
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Ček, a kakve veze ima što je rodom iz Bosne , i moja kuma je rodom iz Bosne pa niti njena djeca rade teške nepodopštine, niti je ona bezobzirna i niti približno takva kakvom svoju susjedu opisuješ, čak štoviše jedna od najnormalnijih i najkulturnijih žena koju znam, nemožeš tako generalizirati

EDIT: ah, vidim da si izbrisala tu zadnju rečenicu

Da, rodom je iz Bosne. Iz Kladuse.
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:05   #39
a dobro žena pokušava što manje družit se s njom,
bez da je bezobrazno odjebe, kužim to,
jer vaše klinke će jednog dana i ić u istu školu, bla bla,
a nije lako nekom indrektno dosadna si do te mjere da neželim ni riječ s tobom progovorit,
kod moje sestre dođe frendica naša s klinkama svojim, male joj rasture kuču do temelja,
dok gospođa samo sjedi i muž i ni riječ,
razbile joj nekakvu staklenu kuglu kaj sam joj donjela iz n.y, razbile čašu, tuku klince oko sebe,
a isto, ova smao uvlači cigaretu i ni makac, samo viče M...., R..,,, bla bla,
od toga niš.
dođu joj drugi prijatelji, s malcima, ista stvar,,, dok ovi samo sjede, ma milion je situacija,
mi kad smo male bile, ma nema diranja tuđih stvari, stari me je samo pogledao i ni makac.
probat ću da imam takav autoritet jednog dana, i da me moje dijete poštuje, normalno da nemožemo utjecat na karatker djeteta, kakvo se rodi, ali ga možemo probat malo skulirat,
ali stvarno je strašno kad mi dođu na posao, pa kad mi mali od 3 godine viče GLUPAČO, KRAVO, MAMA RECI IM DA SU GLUPAČE,
ne dobije ni mali po jeziku, dok bi ga ja natjerala da se ispriča, nego se ni ta jadnica ne ispriča.
ša reć, okreneš se i vrtiš očima i automatski `MOJE DIJETE NIKAD NEĆE BIT TAKVO`
Djete mora u nekoj dobi već znat kaj smije dirat a kaj ne, čije je što.
a od mama takvih koje izlaze u park da bi se napušile i natračale umjesto pazile na svoju djecu, šta drugo moš očekivat.
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:10   #40
Cula si za mentalitet nekog naroda?

Ovdje u okolini su pretezno ti iz Kladuse, Bihaca tj krajisnici ( tako sami sebe zovu).

Ima u tome nesto.
Zaboravila sam napisat da su i roditelji one male sto je pljunula u salatu rodom iz Cazina.
__________________
De, de bona sjeti se

Zadnje uređivanje Tashi : 17.07.2010. at 13:59.
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.