Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 12:08   #1
Unhappy Unajmljivanje bake

dobar dan,imam jedan problemcic,ukratko cu samo reci u nadi da ce mi se netko javiti i pomoci.Imam 30 god samohrana sam majka,imam djevojciu od tri godine.Njen otac je nikada nije priznao ni vidjeo,zivimo u podstanarstvu.Moji roditelji su prije sest godina umrli, a stariji brat mi je poginuo prije deset godina.Pokusala sam se oglasavati i u novinama i po agencijama ali sve su mi se javljali neozbiljni ljudi,pa ste mi vi tu jos neka nada.Ovako ja trazim starije osobe koje nemaju djecu ili unuke, koji bi voljni bili biti baka i djeda mojoj curici.Ne trazim nikakvu financijsku pomoc niti neko bogastvo ili nesto slicno samo trazim da mi djevojcica osjeti sta je to baka i djeda.Stalno cuje okolo kako druga djecica spominju svoje bake,zadnje vrijeme stalnome moli kada ce ona ici svojoj baki i djedu,eto sta je i najore sad idu bozicni praznici a ja je nemam gdje odvesti.Mi zivimo u rijeci,mene jednostavno dusa i srce boli neznam kako da joj ostvarim tu zelju.Nadamse da cete mi vinekako pomoci ako znate da bi netko bio voljan ispuniti mojoj malenoj zelju,bile bi jako zahvalne i sretne.U nadi ocekujem bilo kakvu informaciju.Hvala
nina&july is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:27   #2
bilo na BRu
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:30   #3
Probaj pitati u najbližem domu za stare i nemoćne, ili socijalnu radnicu u CZSS, sigurno znaju kakvu susjedu , baku ili možda djeda (oprez sa djedovima!) koji nemaju blizu vlastite rodbine i koji bi se razveselili da se 1 x mjesečno ili tjedno malo podruže s jednom veselom djevojčicom. Znam da je u mom kvartu bio običaj međusobnog pojećivanja između dječjeg vrtića i doma stRACA, naročito za blagdane. Ideja je odlična, želim ti uspjeh! Javi kako je bilo!
DrMom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:34   #4
e, a kak ćeš joj jednog dana priznati da joj to nisu baka i deda?...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:52   #5
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
e, a kak ćeš joj jednog dana priznati da joj to nisu baka i deda?...
potpisujem

i treba bit stvarno jako oprezan s tim bakom i dedom, ja ne znam kako bih ja nekome vjerovala tko mi nije blizak ili poznat ne samo vjerovala kako će se ponašati s djetetom, nego i vjerovala da neće i mene iskorištavati, ja bih djetetu radije objasnila da nema bake i dede.. ne znam..

teško je to...

ali držim vam fige da dijete što bezbolnije prođe kroz to..
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:20   #6
pa vec joj govorim da nema ona bake i djeda i stalno pricamo o tome ali ona ima jaku zelju da ih ima,a naravno da nebi svoje djete dopustila samu kod njih uvijek bi bila uz nju
nina&july is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:23   #7
Često starije osobe traže nekog da se brine o njima, zašto ne pokušaš nešto takvo na obostranu korist i zadovoljstvo.
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:41   #8
Quote:
nina&july kaže: Pogledaj post
dobar dan,imam jedan problemcic,ukratko cu samo reci u nadi da ce mi se netko javiti i pomoci.Imam 30 god samohrana sam majka,imam djevojciu od tri godine.Njen otac je nikada nije priznao ni vidjeo,zivimo u podstanarstvu.Moji roditelji su prije sest godina umrli, a stariji brat mi je poginuo prije deset godina.Pokusala sam se oglasavati i u novinama i po agencijama ali sve su mi se javljali neozbiljni ljudi,pa ste mi vi tu jos neka nada.Ovako ja trazim starije osobe koje nemaju djecu ili unuke, koji bi voljni bili biti baka i djeda mojoj curici.Ne trazim nikakvu financijsku pomoc niti neko bogastvo ili nesto slicno samo trazim da mi djevojcica osjeti sta je to baka i djeda.Stalno cuje okolo kako druga djecica spominju svoje bake,zadnje vrijeme stalnome moli kada ce ona ici svojoj baki i djedu,eto sta je i najore sad idu bozicni praznici a ja je nemam gdje odvesti.Mi zivimo u rijeci,mene jednostavno dusa i srce boli neznam kako da joj ostvarim tu zelju.Nadamse da cete mi vinekako pomoci ako znate da bi netko bio voljan ispuniti mojoj malenoj zelju,bile bi jako zahvalne i sretne.U nadi ocekujem bilo kakvu informaciju.Hvala

ciaoo

nisam sad dobro shvatila, jel bi ti njoj rekla da to nisu njeni pravi nono i nona ili bi isfurala da su to njeni pravi ?

pretpostavljam da bi je ucila da su to zamjenski nono i nona

lijepo je uzmes za ruku, odete u staracki dom i dogovorite se tamo sa zaposlenima kako bi rado posjecivali neku baku i dedu koji nemaju nikog .. ili pitate da vam dozvole staviti tamo mali oglasic

a jucer sam bas pogledala filmic the switch ,i od tamo mi sinula jedna super ideja .. kupis joj okviric za sliku ,ali nađes neki gdje je slika sa nekom bakom i dedom .. mislim na onu promo slikicu sta znaju biti u okviricima novim .. ili izrezes iz novina neku sliku takvu i stavis u okviric i ucis je svaki dan da je nono i nona gledaju svaki dan i paze na nju
shangolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:43   #9
Quote:
srecanajveca kaže: Pogledaj post
Često starije osobe traže nekog da se brine o njima, zašto ne pokušaš nešto takvo na obostranu korist i zadovoljstvo.
ovo je super ideja također...

mozes otici i u centar za socijalnu skrb i tamo se raspitati ..

također kontaktiras neku udrugu koja se brine za starije i nemocne ..
shangolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 13:47   #10
pa naravno da bi jojrekla istinu da joj nisu pravi nono i nona stalno joj to igovorim ne bi joj voljela lagati za takve stvari
nina&july is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:04   #11
Quote:
shangolino kaže: Pogledaj post
cikupis joj okviric za sliku ,ali nađes neki gdje je slika sa nekom bakom i dedom .. mislim na onu promo slikicu sta znaju biti u okviricima novim .. ili izrezes iz novina neku sliku takvu i stavis u okviric i ucis je svaki dan da je nono i nona gledaju svaki dan i paze na nju
Isusova ruko.

Jasno mi je da pravi baka i deda vjerojatno nisu tako atraktivni kao talijanski modeli za trecu dob, ali da kupi okvir za sliku pa unutra jednostavno stavi fotografiju svojih pokojnih roditelja i kaze da ju baka i deda paze..?
Ili to nije dovoljno holivudski..?



U svakom slucaju, ovo za staracki dom je dobra ideja.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:08   #12
Quote:
shangolino kaže: Pogledaj post

a jucer sam bas pogledala filmic the switch ,i od tamo mi sinula jedna super ideja .. kupis joj okviric za sliku ,ali nađes neki gdje je slika sa nekom bakom i dedom .. mislim na onu promo slikicu sta znaju biti u okviricima novim .. ili izrezes iz novina neku sliku takvu i stavis u okviric i ucis je svaki dan da je nono i nona gledaju svaki dan i paze na nju
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:18   #13
ne kužim, ona bi htjela djeda i baku pa bi joj ti priuštila to..S druge strane, djevojčica nikad nije ni oca vidjela..
Kako to da joj ne fali otac.

Može se ona družiti sa starijim osobama iz domova ili ne znam već odakle, ali treba znati da su oni samo prijatelji..
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:36   #14
nemas nikoga drugog straijeg od rodbine?
pravi djed i baka od oca djeteta? zivi li su?
nema veze sto ti nemas kontakt sa ocem....oni imaju pravo na unuku, ako zele.

iskoristi prvo ove opcije, dom za starije osobe moze biti prekrasno iskustvo i tebi i njoj, ali ne preskaci naravno, (ako je moguce!) rodbinske veze.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.