Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 04:20   #41
sta je ovo

Uselio sam se u kucu i nasao sam ovo u podrumu,kako vjesi na zidu,izgleda staro. Znali neko sta je ovo, naravno vidim da je stit sa sva maca koja se vade0(macevi nisu ostreni), i ona bodljikava kugla koja se isto skida, ali znali neko jeli staro? ili imali neke vrjednosti? iz koje je zemlje? sta znaci ovaj lav u sredini? dali ima neke povjesti u ovome ili je samo ukras?

hvala na odgovorima evo slike.

http://img194.imageshack.us/i/dsci0865x.jpg/
http://img832.imageshack.us/i/dsci0866v.jpg/
http://img27.imageshack.us/i/dsci0867.jpg/
http://img844.imageshack.us/i/dsci0868w.jpg/
marko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 09:44   #42
Quote:
marko25 kaže: Pogledaj post
iz koje je zemlje? sta znaci ovaj lav u sredini? dali ima neke povjesti u ovome ili je samo ukras?

hvala na odgovorima evo slike.
Nisam neki stručnjak za heraldiku ali mislim da će ti pomoći ovi linkovi...

http://en.wikipedia.org/wiki/Lion_%28heraldry%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Lion_%2...heraldic_lions

http://fr.wikipedia.org/wiki/Armoria...es_de_France#G
Kloki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:06   #43
Reanesansna Italija

Još prije sam pročitao Puzov (otac Kuma) Obitelj a jučerašnji pilot The Borgias me oduševio.
Općenito sam fasciniran talijanskim srednjevjekovnim društvom, najviše Firencom.

Samo me zanima, koja je bila najjača baš talijanska država, dakle ne Španjolci ili Francuzi da su vladali,nego baš Talijani?

Milano,Venecija, Papinska država?
Evil robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 23:52   #44
ispričavam se,nov sam, i bolje ću otvoriti temu
Evil robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 23:58   #45
Quote:
Evil robot kaže: Pogledaj post
ispričavam se,nov sam, i bolje ću otvoriti temu
sve u redu novi uvodni post je kako treba, samo naprijed (slobodno ubaci pitanje iz prvog pokušaja koji smo prebacili ovdje).
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 16:18   #46
Rat u BiH - knjiga

ovako, volio bih da mi netko preporuči neku knjigu (ili knjige) o ratu u bosni, naravno volio bi da je neka realna, kolko tolko neutralna, zanima me i sa vojne i političke strane, tako da čeg god se sjetite recite
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:25   #47
Charles Shrader: Muslimansko-hrvatski građanski rat u srednjoj Bosni - Vojna Povijest 1992. - 1994
-izvrsna knjiga, imaš je skinuti na netu u originalu i prijevodu

i

knjiga Cia-e; Balkan Battlegrounds: A Military History of the Yugoslav Conflict, 1990-1995.
Potraži volumen 2 jer se prvi bavi ww2. Inače, knjigu je ful teško nabaviti.

i pogledaj ovaj forum, tu imaš neke linkove za članke i knjige...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 00:19   #48
poz, tribala bi mi neka karta kada je Dalmacija kao regija(u tadašnjim okvirima Dalmacija) bila površinski najveća.


naletia san jedino na ovu kartu s wikipedije

Ko je bia zna! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 09:27   #49
Pa nije to loša karta. To je Dalmacija iz 1. st. kad je stvarno bila najveća. Na manjoj mapi doli livo se vidi sljedeća faza kad se Prevalis odvaja od Dalmacije i postaje zasebna provincija.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:32   #50
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Pa nije to loša karta. To je Dalmacija iz 1. st. kad je stvarno bila najveća. Na manjoj mapi doli livo se vidi sljedeća faza kad se Prevalis odvaja od Dalmacije i postaje zasebna provincija.
fala na odgovoru
Ko je bia zna! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 05:05   #51
Ima li tko neku preciznu kartu koja bi pokazivala područja koja je Turska izgubila mirom u Svištovu 1791.? Radi se o dijelu Korduna(Slunj, Cetin, itd.) kao i pojasu ispod Plješevice. Hvala unaprijed.
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 21:58   #52
jel moze neko preporucit knjigo o povijesti europe 19 st., al da nije previse detaljna jer ja neznam bas puno o tom djelu povijesti, vise manje ono kaj su me naucili u skoli (dakle ne bas previse),

hvala
zapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 23:40   #53
Quote:
zapolja kaže: Pogledaj post
jel moze neko preporucit knjigo o povijesti europe 19 st., al da nije previse detaljna jer ja neznam bas puno o tom djelu povijesti, vise manje ono kaj su me naucili u skoli (dakle ne bas previse),

hvala
mislim da bi 12. knjiga iz one serije "povijest svijeta" koju je izdao jutarnji list zadovoljila tvoje potrebe za početak.
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 15:21   #54
mnogo zahvaljujem
zapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:03   #55
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Mleci je nastalo od riječi Venecija. Tu se dogodio niz glasovnih promjena.

Najprije je "v" prešao u "b" i nastalo je Beneci, zatim se "e" pretvorilo u poluglas "6" (B6neci), koji je poslije i nestao, pa je bilo Bneci.

Potom se "b" asimilirao po nazalnosti s "n", pa je nastalo Mneci. I na kraju se "n" denazalizirao i nastalo je Mleci.
Zato se Venecija na slovačkom kaže Benetke
__________________
"Travelling makes you witty, but he who departes dull shall return dull"

TIGR
diogen1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 21:30   #56
Znate li za kakvu besplatnu baza podataka na netu sa člancima iz povijesti, arheologije i sličnih područja na engleskom, talijanskom ili španjolskom jeziku... dakle nešto tipa hrčka ili onog srpskog čuda
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 21:44   #57
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Znate li za kakvu besplatnu baza podataka na netu sa člancima iz povijesti, arheologije i sličnih područja na engleskom, talijanskom ili španjolskom jeziku... dakle nešto tipa hrčka ili onog srpskog čuda
što ti treba? javi na PM...
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:36   #58
Quote:
Dilecto Filio kaže: Pogledaj post
što ti treba? javi na PM...
poslao sam ti...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 11:28   #59
također, vjerujem da će ova zbirka znanstvenih i stručnih slobodno dostupnih elektroničkih časopisa nekome koristiti - http://www.doaj.org/doaj?func=subjec...&uiLanguage=en.
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 12:38   #60
Nisam puno gledao ovaj topic i neda mi se traziti.

Je li i kada je NDH najavila ili proglasila rat prema VB (Engleskoj) i kojim je jos zemljama najavila.

Ako netko ima i knjigu bilo bi dobro..

Hvala,
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.