Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2011., 12:32   #121
Quote:
limacVU kaže: Pogledaj post
sto se tice kamera na kamerama se vidi da sam ja u tim sobama bio na nekih 5-10 sekundi i da od 30 soba fali samo u te 3 i to 600 kn....a postoji mogucnost ulaska u te sobe a da se nevidi preko kamere....
Pa kolko su velike te sobe da ti treba 10 sekundi da zakljucis kako nema nikog unutra? Zar nema ono da kucas pa ulazis samo ako netko kaze "udji!"?
Nisam zivio u domu pa mozda ne znam kako to funkcionira.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:53   #122
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pa kolko su velike te sobe da ti treba 10 sekundi da zakljucis kako nema nikog unutra? Zar nema ono da kucas pa ulazis samo ako netko kaze "udji!"?
Nisam zivio u domu pa mozda ne znam kako to funkcionira.
ovako ja sam tu cijelu pricu skratio.....sto se tice toga vamo ti je normalno dodes pokucas i uletis u sobu ako je otkljucano mislim to svi rade....

Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da ti je priča užasno prozirna.
ovako cijela prica je skracena.....ja te pare uzeo nisam ako na to mislis prvo nisam imao razloga da ih uzmem jer je meni sutra dan stizalo 500 kn....deckima kojima nedostaju nocvi su sve od 3 pa do 5 god na faksu....a da nekazem da su mi jos dolazili i ono bilo je daj nam 200 kn i suti inace nemoj da te mi trazimo....a osim toga ja sam taj dan na kraju posudio 100 kn...a kamere su na hodnicima na vidljivim mijestima imaju 3 kamere po hodniku i jos ja imam naviku gledati u te kamere pa nisam retardiran da idem uzimat novce i jos se secem tak da me kamere mogu vidjeti....

Zadnje uređivanje Katrin : 06.12.2011. at 16:03.
limacVU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:45   #123
Sitna krađa HELP

ovako prije 10 dana sam u kauflanda ukrao bocu brandy-a i bio sam uhvaćen, te mi je lik iz osiguranja uzeo podatke i pustio me. naravno vratio sam bocu.

danas mi je na kucnu adresu dosla kazna od koju je izdao sam kaufland, na početku papira je njihov znak i piše poziv na plačanje ugovorne kazne.

zanima me na kojoj pravnoj osnovi oni to meni mogu izdat i da li sam ja to dužan platit? te ako ne platim jer stvarno nisam u mogućnosti platit 500 kn kakve oni mjere mogu izvršiti da se namire?
thaares is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:16   #124
Quote:
thaares kaže: Pogledaj post
ovako prije 10 dana sam u kauflanda ukrao bocu brandy-a i bio sam uhvaćen, te mi je lik iz osiguranja uzeo podatke i pustio me. naravno vratio sam bocu.

danas mi je na kucnu adresu dosla kazna od koju je izdao sam kaufland, na početku papira je njihov znak i piše poziv na plačanje ugovorne kazne.

zanima me na kojoj pravnoj osnovi oni to meni mogu izdat i da li sam ja to dužan platit? te ako ne platim jer stvarno nisam u mogućnosti platit 500 kn kakve oni mjere mogu izvršiti da se namire?

Ugovorena kazna između koga? Jesi ti potpisao kakav papir da pristaješ na nekakve uvjete prilikom ulaska u Kaufland? Nisi. Prema tome mislim da ovo mogu objesiti mačku o rep. Zna se koja je procedura kod ovakvih slučajeva-do iznosa od 1000 kn privatna tužba. To se njima ne da pa su izgleda izmislili nešto za što nisam siguran da je zakonski održivo.
Osobno ja to ne bih platio. Da se razumijemo-ne bih nikada ni ukrao. Ako ne platiš mogu pokrenuti privatnu tužbu(u šta ne vjerujem jer im se ne isplati). S druge strane ako ipak pokrenu bit ćeš zaveden kao lopov što se tebi baš i ne isplati. Na tebi je odluka. Šanse 80:20 da se ništa neće dogoditi ako ne platiš.

PS
Nisam baš siguran ni da mogu pokrenuti privatnu tužbu ako nije pozvana policija. Tj. mogu ali vrlo je teško dokazivo ne(djelo) krađe ako niječeš da si ukrao. Nemoj samo da ti ovo bude podstrek za nove krađe. Mislim da si jeftino platio svoju školu.

Zadnje uređivanje kamenjar1 : 09.12.2011. at 13:44.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:31   #125
Quote:
thaares kaže: Pogledaj post
... zanima me na kojoj pravnoj osnovi oni to meni mogu izdat i da li sam ja to dužan platit?
Nisam još čuo za ovakvu situaciju. Kojim zakonom (ili dr. propisom) su opravdali takvu kaznu? To ti mora pisati negdje na papiru koji si dobio.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:43   #126
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nisam još čuo za ovakvu situaciju. Kojim zakonom (ili dr. propisom) su opravdali takvu kaznu? To ti mora pisati negdje na papiru koji si dobio.
Ovo postoji već nekoliko godina i o tome se davno govorilo.Čak su imali i natpise u dućanu ali ne sjećam se da sam ih vidio u zadnje vrijeme. Mislio sam da su odustali od ove prakse jer je i sama Udruga za zaštitu potrošača pozvala da se ovakve kazne ne plaćaju jer nemaju zakonsku osnovu. Očito nitko nije podigao tužbu na ovakvo nezakonito postupanje ili su ipak pronašli rupu u zakonu.
Mislim da trgovački centar nema nikakve zakonske osnove za donošenje ovakvih pravila. Na sreću još uvijek se zna tko u državi donosi zakone

Zadnje uređivanje kamenjar1 : 09.12.2011. at 15:13.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:02   #127
Stvarno nemam pojma, a već preko deset godina postupam u raznim trgovačkim centrima. U svakom slučaju, zvuči mi nastrano.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 03:29   #128
Trgovački centar nema nikakve osnove za to, osim ako si kad te taj lik iz osiguranja 'uhvatio' i nešto potpisao, a kažeš da nisi.

Mogu dići privatnu tužbu, bez obzira što policija nije bila pozvana (druga je stvar hoće li uspjeti dokazati), ali da se netko upušta u to zbog boce brandy-a mi se čini jako malo vjerovatno, to je bagatelno kd.

Ne odobravam nikakvu krađu ali to što rade sa slanjem ugovornih kazni je, nemaju prava za to. Na taj način žele izbjeći dizanje tužbi i sud, a ovaj što je ukrao dobije za zamjenu ne prijavljivanje policiji, šutnju.
LouSalome is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:25   #129
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Ako ne platiš mogu pokrenuti privatnu tužbu(u šta ne vjerujem jer im se ne isplati). S druge strane ako ipak pokrenu bit ćeš zaveden kao lopov što se tebi baš i ne isplati. Na tebi je odluka. Šanse 80:20 da se ništa neće dogoditi ako ne platiš.
Mene je oduvijek zanimalo zašto se nekome ne isplati pokrenuti privatnu tužbu u slučaju kada je evidentno da ćeš dobiti slučaj? Odvjetnički troškovi jesu viši od vriiednosti ukradene tvari ali te troškove na kraju plaća onaj tko je izgubio sud. Često nalazim rečenicu "ne isplati se" kada je riječ o robi vrijednoti do 1000kn. Ako je mene netko okrao za tu svotu osobno mi se itekako isplati vratiti te novce ili stvar ako pri tom sudske troškove plaća lopov. Ako nema novaca tu je ovršni zakon pa na kraju ipak dođem na svoje. Objasnite mi po kojoj računici se to ne isplati. Ovo je bezrezervno hrabrenje sitnih lopova.

Zadnje uređivanje izic : 18.12.2011. at 12:32.
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:39   #130
Quote:
izic kaže: Pogledaj post
Ako nema novaca tu je ovršni zakon
(a) ak se nema kaj ovršiti?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 13:00   #131
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
(a) ak se nema kaj ovršiti?
Takvi savjeti postaju mantra kod svih sitnih krađa. Pa hebem mu ako je to tako idemo svi mažnjavati stvari do 1000kn ili napraviti biznis od toga. Idealno za studente jer oni najčešće još nemaju ni imovini ni plaće. Zašto bi se za 200kn smrzavali i vukli za rukav prolaznike ispred trgovčkog centra nudeći "uber" ponude mobilnih operatera kada jednotavno mogu ući u dućan i za 1000kn namiriti svoje potrebe? Oni ih naravno neće tužiti jer im se ne isplati jer od koga naplatiti ovrhu.
Onda mladi,nezaposleni ljudi koji žive kod roditelja...
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 08:20   #132
Tako je.Glupavi zakoni banana države.Takve stvari svaki sudac može riješit za 15 minuta.A sad bi netko mogao reći da bi to dodatno ztrpalo sud.I bi jer su zakoni slabi a suci aljkavi jer im se za nerad ništa ne događa.krađa je ipak krađa i za to treba odgovarat.I kazna za nenošenje osobne je 100 kn pa osoba završi na sudu po službenoj dužnosti pa zašto ne bi i lopov?Možda ali samo možda (u što ne vjerujem) kukurikavci promjene nešto od zakona na bolje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 10:56   #133
Quote:
izic kaže: Pogledaj post
Mene je oduvijek zanimalo zašto se nekome ne isplati pokrenuti privatnu tužbu u slučaju kada je evidentno da ćeš dobiti slučaj? Odvjetnički troškovi jesu viši od vriiednosti ukradene tvari ali te troškove na kraju plaća onaj tko je izgubio sud. Često nalazim rečenicu "ne isplati se" kada je riječ o robi vrijednoti do 1000kn. Ako je mene netko okrao za tu svotu osobno mi se itekako isplati vratiti te novce ili stvar ako pri tom sudske troškove plaća lopov. Ako nema novaca tu je ovršni zakon pa na kraju ipak dođem na svoje. Objasnite mi po kojoj računici se to ne isplati. Ovo je bezrezervno hrabrenje sitnih lopova.
Zato jer u ovakvim slučajevima nema nikakve koristi za tužitelja od podizanja privatne tužbe. Roba je vraćena, nema nekakve štete, podizanjem privatne tužbe ništa ne dobivaju osim "gnjavaže" s odvjetnicima i sudom, a počinitelj će vjerojatno dobiti samo novčanu kaznu.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:13   #134
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
(a) ak se nema kaj ovršiti?
Imat ce kad tad, ovrha moze cekati.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 20:37   #135
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Zato jer u ovakvim slučajevima nema nikakve koristi za tužitelja od podizanja privatne tužbe. Roba je vraćena, nema nekakve štete, podizanjem privatne tužbe ništa ne dobivaju osim "gnjavaže" s odvjetnicima i sudom, a počinitelj će vjerojatno dobiti samo novčanu kaznu.
...i nastaviti po starom. Dobro rečeno-stimulativno za danas sitne, sutra krupne lopove. Zato sam ja za rukicu prije par godina vodio kćer u samoposlugu gdje je maznula nekakvu olovku za oči od 25kn. Nije vjerovala da joj se to događa i još mi nije oprostila ali je lekciju naučila. Još se vadila na priču da to sve tako rade jer im nitko neće ništa za tako malo.Kakti gdje gdje ja živim. Samo naprijed-odgajajmo naciju lopova od malih nogu pa se onda čudimo ko pura glisti kad čitamo kako se mažnjava na svim razinama.
Kad bi se svaki od njih malo oznojio na sudu i tjedan dana brao metlice na +40 malo bi razmislio drugi put prije no što ukrade. Ovak ide u zatvor na račun onog od koga si ukrao malo dizati utege i gledati televiziju, a ni hrana nije loša kažu. Osim toga i u zatvoru može raditi i zaraditi za ovrhu. Ako nemaš love, a dužan si onda rad ima biti obavezan, a ne dobrovoljan.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 12:47   #136
Evo imam jedno pitanje, nije ništa hitno ali čisto iz recimo radoznalosti...
Prošle godine u 3 mj ukraden mi je novčanik sa manjom novčanom svotom. Nakon policijskih zapisnika, prepoznavanja i sl, prije mjesec dana bilo je i sud. Kako se radilo o 2 osobe, jedna je kažnjena mjesec dana uvijetno a druga osoba koje je "samo" sudjelovala od strane suda nije kažnjena (jedino sam ga ja još mogla gonit,što sam odbila). Na pitanje suda da li tražim ukradeni novac nazad rekla sam Da (u tom si trenu mislim, zašto ne, i ovako i onako me sve to koštalo, nova bankovna kartica, kreditna kartica). I da bi sudac samo na kraju rekao kradljivcima "morate vratiti iznos koji ste ukrali", i tako je sve završilo.... Sad se ja pitam, na koji će način oni meni vratiti novac (99,9% da neće, ali eto), šta će me po gradu tražiti da mi vrate??? Čemu sva ta pitanja kad se i ovako i onako zna da to nikad dobiti neću....
Pupica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 13:08   #137
Ako mu je naknada te štete određena presudom (a vjerojatno je), u presudi mu piše i rok u kojem to mora učiniti (ako ne piše, rok je 15 dana). Ako to ne učini, morat ćeš se naplatiti ovrhom, što te ne košta ništa jer će troškove na kraju platiti on.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:49   #138
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako mu je naknada te štete određena presudom (a vjerojatno je), u presudi mu piše i rok u kojem to mora učiniti (ako ne piše, rok je 15 dana). Ako to ne učini, morat ćeš se naplatiti ovrhom, što te ne košta ništa jer će troškove na kraju platiti on.
Hvala, a znate li kako pokrenut tu ovrhu (jer 15 dna je prošlo) i na koji način oni meni "ako misle" dati taj novac će dati?
Pupica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 16:07   #139
Za to ćeš morati kontaktirati sud koji je donio presudu (i upisao imovinskopravnu obvezu). Dužni su ti dati presliku presude s naznakom ovršnosti (tako nekakva formulacija) i objasniti ti kako se pokreće postupak (radi li to državni odvjetnik u tvoje ime ili moraš privatno).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 23:29   #140
ne znam gdje postaviti pitanje pa cu ovdje, nadam se da ce mi netko odgovoriti.
danas sam primjetila da mi je ukradeno obiteljsko zlato.
znakova provale nema i 99.99% sam sigurna da znam tko je to ucinio, ali u biti dokaza nemam.
e sad, mene zanima da li postoji mogucnost da negdje odnesem kutiju u kojoj je bilo zlato
i da mi netko pronadje otiske s te kutije a da ne moram podizati prijavu za kradju.
nazalost, radi se o meni jako bliskoj osobi i unatoc prevelikom soku i steti nemam srca toj osobi i njenoj obitelji "natovariti" policiju na vrat
ali htjela bih se suociti s njom i pokusati pronaci makar dio svojih obiteljskih uspomena a bez nekog konkretnog dokaza znam da ta osoba
kradju nikad nece priznati i da ce sve negirati.
chiaraaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.