Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2012., 16:09   #141
Vidim da je tema zamrla, ali zelim reci da ovaj drugi par, onaj koji se buni na stopiranje, je vrlo sebican. Cak i da su se vezali uz djecaka, za dijete je bolje da zivi s bracom. Im tri godine, ovi posvojitelji koje zove mamom i tatom ce biti zaboravljeni za tren, ali zelja da zna tko mu je sestra nece nestati.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 22:58   #142
Željeli bi posvojiti dečkića, dakle dijete od 2-3 godine iz Kambođe, Kine ili Sjeverne Koreje. MOlim savjet.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:56   #143
Ne mogu ti reci nista s zakonodavne strane, ali u Kini sirotista su preplavljena malim curicama. Mozda bi volio razmisliti o tome da posvojite curicu?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:58   #144
imam 2 curice,
ok,
da posvojim još 1 curicu iz sirotišta iz Kine, što mi je činiti?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:03   #145
Prije par godina je moj kolega htio posvojiti dijete iz J.Amerike. Nije uspio jer tada nismo imali Konvenciju o međunarodnom posvojenju (mislim da se tak zove), a ne znam da ju imamo i sada.
To je bilo mislim 2007.g. U Ministarstvu su mu rekli da može posvojiti dijete iz druge zemlje ako je krvni srodnik ili ju humanitarno pomaže.
Najbolje da se informiraš direkt u Ministarstvu (Milankinom)
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:58   #146
Mozda mogu pomoci... U SAD-u poznati i slavni posvajaju djecu iz Koreje, Kine, i Afrike jer tamo nema nikakvog zakona o posvajanju. Nisam cula da je netko posvojio djete iz J. Amerike, valjda je teze.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 16:53   #147
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mozda mogu pomoci... U SAD-u poznati i slavni posvajaju djecu iz Koreje, Kine, i Afrike jer tamo nema nikakvog zakona o posvajanju. Nisam cula da je netko posvojio djete iz J. Amerike, valjda je teze.
Ili je naglasak na tome.

Da li to šta nema zakona znači da dođu u sirotište i iskeširaju za dijete i papirologiju?!
Ako je to tako, to je loše, raj za pedofile, trgovce bijelim robljem... bitno da imaš lovu.

disclaimer: ovo nema više veze s upitom od antika, samo moje promišljanje...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 11:13   #148
Meni bi trebao savjet odakle početi sa usvajanjem ako potencijalni usvojitelji žive u inozemstvu, ali imaju hrvatsko državljanstvo? Zna li itko barem početak procedure? Ministarstvo? Centar za socijalnu skrb - ali koji? I je li bi trebali preko neke agencije u svojoj zemlji koja surađuje sa Hrvatskom ili direktno sa našim institucijama?
Svaka informacija je dobro došla.
Hvala puno!
__________________
Ja sam sebe manji komad, veći dio čini nomad. A taj čudak nešto bunca, njemu nikad dosta sunca...
anushka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 19:32   #149
Bok ljudi..
citao sam vase postove, ali nigdje nemogu pronaci odgovor koji meni treba. ovako.
imam 20 godina, cura mi nije punoljetna.
njezini roditelji su rastavljeni, mama joj je skrbnik.
medutim, njezina mama nasu vezu brani iz principa jer sam nezaposlena osoba.
moja cura bi isla k meni, ali se boji reakcija svojih roditelja, dok ju medutim majka doma non stop maltretira, mora sve raditi, unatoc svojem skolovanju, dok ona kao majka se tako prema njoj ne odnosi, maltretira ju, omalovazava, tuce itd.
sad, dali ja kao nezaposlena osoba, imam li kakve mogucnosti udomiti ju i ako je ikako moguce, pod kojim uvjetima.
hvala
Benky94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:17   #150
mislim da nemaš, prvo s njom si u ljubavnom odnosu, ne radiš, nemaš roditeljski autoritet na dnjom ( kako ćeš ju prisliti d apiše zadaće, kontorlirati njene izlaske, ići na ifnormacije), full si premlad za brigu o tinejđerki, sa kojom vrlo vjeorjanto imaš i spolne odnose, ne vjerujem da postoji centar za soc, skrb koji bi te uopće uzeo u razmatranje. ako ima manje od 14 kazneno djelo činiš, ako ima više onda je u statusu tinejđerke i prije će tebe staviti pod povečalo zajaj mama brani klinki od 15, 16,17 da se vdiđa sa dečkom od 20, nego kaj budu povjerovali u vaši priču o nesretnoj ljubavi koju mama brnai i maltretira ju...
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 16:37   #151
Pozdrav,

ako mi može tko pomoć bila bi zahvalna

Naime, samohrana sam majka. Otac djeteta nije upisan u rodni list. Udajem se sljedeće godine, a moj budući je izrazio želju da djetetu da prezime, i da se upiše kao njegov otac.
Zanima me koja je procedura?

Hvala
Sanjarka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:54   #152
Quote:
Sanjarka88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ako mi može tko pomoć bila bi zahvalna

Naime, samohrana sam majka. Otac djeteta nije upisan u rodni list. Udajem se sljedeće godine, a moj budući je izrazio želju da djetetu da prezime, i da se upiše kao njegov otac.
Zanima me koja je procedura?

Hvala
Obrati se Centru za socijalnu skrb. Oni ce te uputiti u sve, pravni savjeti su besplatni.

Koliko znam to se sve moze rijesiti kod njih i kasnije ovjerom kod javnog biljeznika.

Potreban je tvoj pristanak, pristanak tvog partnera i djeteta ukoliko je starije od 14 godina.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:28   #153
ima tu neki izvanbračni par bez djece koji je u posvojio/u postupku posvajanja/pokušao posvojiti?
naime, interesiram se jer sam ja za posvajanje od prve, i prije 153. pokušaja prirodna i umjetna.
naime, zamislite si kako se ta djeca osjećaju kad skuže da su ih starci posvojili jer 10 godina nisu mogli začeti dijete...
kao ono, nije nam išlo, pa si ajde i ti dobar/dobra
pa me zanima ako netko ima iskustva da je išao na posvajanje bez da je prošao fazu opsesivne potrebe imanja vlastitog-biološkog djeteta. hvala
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:33   #154
Pozdrav svima, provodim jedan istraživački projekt o Stavovima forumaša o dojenju u javnosti. Pa bi vas molila ako možete izdvojiti par minuta i ispuniti ju, ima deset pitanja, stvarno je kratka, a meni će puno značiti. Hvala unaprijed! https://docs.google.com/forms/d/e/1F...tKKIw/viewform ( kad kliknete na ovaj link, usmjerit će vas na anketu)

https://docs.google.com/forms/d/1wXu...spGplTqOU/edit

Zadnje uređivanje if777 : 27.11.2017. at 17:34. Reason: krivi link
if777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2021., 17:19   #155
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
i
naime, zamislite si kako se ta djeca osjećaju kad skuže da su ih starci posvojili jer 10 godina nisu mogli začeti dijete...
kao ono, nije nam išlo, pa si ajde i ti dobar/dobra
Kakva glupost pa valjda je sretno što su ga izvukli iz doma i dali mu hrpu ljubavi i svega koja se nagomilala dok su čekali svoje...
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 15:22   #156
Imam pitanje, suprug je otišao od kuće 19.06.2020.

Jučer kada smo razgovarali rekao je da mu sam razvod braka nije bitan, već da uredimo imovinu i financije. Može li se to urediti bez razvoda braka?
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2021., 15:24   #157
Ima li možda netko od vas koji pišete i čitate, a da je samohrani roditelj - posvojitelj?
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2023., 22:29   #158
Quote:
Sanjarka88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ako mi može tko pomoć bila bi zahvalna

Naime, samohrana sam majka. Otac djeteta nije upisan u rodni list. Udajem se sljedeće godine, a moj budući je izrazio želju da djetetu da prezime, i da se upiše kao njegov otac.
Zanima me koja je procedura?

Hvala
Da li planiraš svom djetetu reći o tome kad odraste?

Mislim da djete ( u punoljetnoj dobi) može pravnim putem tražiti informacije o biološkom ocu.

Zašto pojedinci kriju djeci takve informacije?
HelenaCROjanska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.