Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2013., 15:03   #921
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Ne znam smao gdje ti ta selekcija... imas primjer?
napisao sam ti gore vec, procitaj jos jednom.
Penis is offline  
Old 01.08.2013., 18:26   #922
Quote:
Penis kaže: Pogledaj post
kakve veze to ima. "neprirodna" selekcija je medju ljudima standard. drustvo uvjek ima neke norme. oni koji se previse odmetnu su deselektirani. glave onih kmetova koji bi ih previse podigli bi bile odrubljene. oni koji ne ispunjaju estetske kriterije potencijalnog partnera su out. itd. covjek uvjek bira neke gene i neke odbacuje.
Jurim baš sad van pa cu probat nabrzaka srocit....


Kao prvo "norme" su uvijek vise manje bile iste... i kod zene i kod muskaraca.

Znaci visina npr. kod muskarca... Kod zene nekih fizicki atributi.Cak i ako je bila neka diferencije opet nije daleko isla od standarda.

Opet primjer.. zena koja ima obline tj jace gradje nasuprot mrsave zene danas.Ali svejedno nikad ni u jednom drustvu nije se trazilo zena koja ima velik trubh a malu guzu i male cice.Uvijek su neki standardi ostajali...

Brak,ljekovi,potpomognuta trudnoca...ili ako odes do nekih drzava socijalna pomoc.Ne postoji kriterij po kojem netko biva izbacen iz sustava prirodne selekcije.

Zena koja bi inace trebala umrijet prilikom trudnoce rodi carskim rezom ili nesto drugo...

Muskarac koji je ruzan ima šansu izvuci se matrijalnom koristi i naci zenu.Zena koja je ruzna ima i daje šansu naci muskarca koji je takodjer ruzan i pristupit braku.Dapace sigurno i hoce.I ti isti ce imat dijete.

A to dijete koje je glupo i ruzno ima opet šansu ostat ziv i zdrav u tom sustavu i imat vlastite potomke.

Da bude jos gore.. ovi sa socijale najcesce imaju vise djece nego... itd. itd.

cak ni prilikom seksa se ne upraznjava nikakv mehanizam da pomogne prirodnu selekciju a to je "kriv" institut braka i rimsko carstvo.. bla bla...

Jednostavno ne vidim gdje se ta selekcija odvija po tebi kad je nema?
Praznih Ruku is offline  
Old 01.08.2013., 23:55   #923
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Jurim baš sad van pa cu probat nabrzaka srocit....
razlike u normama postoje vec npr. kod gradskog i seoskog mentaliteta. grube i robusne psihicke i fizičke konstitucije često odbijaju kultivirane osobe i privlače čobanku. također i obrnuto.
u okviru gradske populacije postoje također diverzne forme življenja sa diverznim sistemima vrijednosti. tako bi jedan sanjar koji je ponosan na svoju zbirku lirike i živi kod svoje mame u getou imao slabe šanse širiti svoje gene.
postoje također trendovi atraktivnosti, koji doduse ne napuštaju baznu liniju, ali određne karakteristike koje su "no go" tendiraju biti deselektirane i one koje se traže tendiraju biti reproducirane. zapamti: sve ono što je van norme atraktivnosti i općenito društvene poželjnosti je u tendenci da bude deselektirano, u svakom slučaju na duge staze. svakako danas postoje razne strategije da i nepoželjni atribut "nađe svoju zakrpu", ali je u tome znatno inhibiran u odnosu na nekog koji ima poželjan atribut. taj tvoj ružni muškarac možda može negdje uvalit svoj gen ako ima monete (a i to je u izvjesnom smislu dokaz vitalnosti), ali onaj koji nema će imat ozbiljne poteškoće. atraktivnost ljudi je jebiga, na tvoju žalost, univerzalnog karaktera, tj. svi se u školi pale na tu jednu, i velika većina ih, kao što sam znaš iz svog iskustva, ne ulazi u kompromise, ništa druga liga, strogo prva.
a da ti ne spominjem kako je to prije samo stoljeća-dva išlo. "umjetna" slekcija je bilo bazno pravilo. otkad postoji društvo ljudi prakticiraju samodomesticiranje.
nekad su ovi koji danas trunu po zatvorima bili vrhovna kasta, zato što su imali najviše kriminalne energije.
a ti sa socijale su biološki po pravilu zdraviji i vitalniji od poludebila sa vrha. nevoljnost akademskih građana da se plode je ujedno i njihova nesposobnost da se plode. i to spada u određene društvene norme koje guše fitness i biološku orijentaciju i vrše njihovo decimiranje. bios ne treba intelektualce. um je ionako evolutivno zastranjenje, koje cilja na samounišenje.
tako da tom kuratom crncu ne možeš ni prismrdit. ima više elana od tebe, zna bolje guštat od tebe, i imat će više potomstva od tebe.
Penis is offline  
Old 02.08.2013., 04:17   #924
Quote:
Penis kaže: Pogledaj post
razlike u normama postoje vec npr. kod gradskog i seoskog mentaliteta. grube i robusne psihicke i fizičke konstitucije često odbijaju kultivirane osobe i privlače čobanku. također i obrnuto.
Ali cak i u ovoj prciji od zemlje omjer stanov. na selu/gradu je 20%/80% cca.A ovi sta su u gradu su dosli iz sela.Vjerovatno je i veca razlika.A šansa da seljak ne moze naci zenu iz grada je vise kriv stil zivota nego sam seljak.

A te kako kazes psihicke konstitucije su prije nekoliko desetljeca bile mizerne,sada nisu trenutno,ali internetom i masovnim medijima ce biti opet mizerne.Ovo fizicke necu komenirat....ali da mu staviš odjelo i kravatu.Sve si riješio.


Spomenuo si i pjesnika koji nema šanse širit gene u ghetto-u.SLucajno obrisao taj dio... uglavnom šansa je da taj seljak i taj pjesnik imaju nekog ko je slican njihovom mentalitetu.U tome je stvar.

Seljak nema realnu potrebu trazit zenu u gradu jer ima cobanki dovoljno.Bar je bilo do sada.. neda mi se komentirat trenute trendove.Sam si i rekao.. cobanke vole to.A ta cobanka ce imat moze manje/vise/jednako djece ko gradska zena.Nista ne mjenja.Geni su tu i dalje.

Quote:
postoje također trendovi atraktivnosti, koji doduse ne napuštaju baznu liniju, ali određne karakteristike koje su "no go" tendiraju biti deselektirane i one koje se traže tendiraju biti reproducirane. zapamti: sve ono što je van norme atraktivnosti i općenito društvene poželjnosti je u tendenci da bude deselektirano, u svakom slučaju na duge staze. svakako danas postoje razne strategije da i nepoželjni atribut "nađe svoju zakrpu", ali je u tome znatno inhibiran u odnosu na nekog koji ima poželjan atribut. taj tvoj ružni muškarac možda može negdje uvalit svoj gen ako ima monete (a i to je u izvjesnom smislu dokaz vitalnosti), ali onaj koji nema će imat ozbiljne poteškoće.
Necu ulazit u diskusiju sta je baza a sta trend jer me strah sta ce neoliberani homoseksuacli komentirat.Ali ne vidim dokaze za to tvoje.Imam 3 miliajrde kineza i indijaca kao dokaz....

Quote:
atraktivnost ljudi je jebiga, na tvoju žalost, univerzalnog karaktera, tj. svi se u školi pale na tu jednu, i velika većina ih, kao što sam znaš iz svog iskustva, ne ulazi u kompromise, ništa druga liga, strogo prva.
a da ti ne spominjem kako je to prije samo stoljeća-dva išlo. "umjetna" slekcija je bilo bazno pravilo. otkad postoji društvo ljudi prakticiraju samodomesticiranje.
Da.Univerzalnog karaktera..Ali ta jedna cura nece biti sa svima njima.Nego ce oni na kraju zavrsit sa drugoligašicama koje ce zenit i opet imat djecu.Geni i dalje idu...

Quote:
nekad su ovi koji danas trunu po zatvorima bili vrhovna kasta, zato što su imali najviše kriminalne energije.
a ti sa socijale su biološki po pravilu zdraviji i vitalniji od poludebila sa vrha. nevoljnost akademskih građana da se plode je ujedno i njihova nesposobnost da se plode. i to spada u određene društvene norme koje guše fitness i biološku orijentaciju i vrše njihovo decimiranje. bios ne treba intelektualce. um je ionako evolutivno zastranjenje, koje cilja na samounišenje.
tako da tom kuratom crncu ne možeš ni prismrdit. ima više elana od tebe, zna bolje guštat od tebe, i imat će više potomstva od tebe.
Tu si gore u istom postu napisao da taj muskarac koji je nazalost njegovu ruzan i siromasan... ce imat problema naci zenu.A ovdje u postu pises da ovi sa socijale nesto trece vec....Realno šansa da generalna populacija na socijali je glupa i ruzna.Moje skromno misljenje.Slazem se sa ovim zadnjim djelom.Ustvari stil zivota utjece na kol. djece..

Ovi sa socijale nemaju nikakve drustvene norme koje ih koce.Niti zenu briga toliko kako ce izgledat nakon nekoliko djece.Niti imaju karijere da paze na njih.Samo se jebu...

Eventualno ako bi ukinuli socijalno zdravstvo i uveli astronomske cijene.Tako da ova populacija sa socijale gubi pripadnike smrcu.A ovi sa vrha ostaju jer si mogu priustit zdravstvo.Ne vidim ikakve dokaze za ovo sta tvrdis.Jer svi imaju na kraju djecu...

Dapace.. ova "bazna" ljepota se mozda i gubi tj ne mjenja se nego nestaje.Bas zato jer tendecija od 3 miljarde indijaca i kineza i dalje se mnozi ukljucujuci njihovu dijasporu.Uzevsi to u obzir i slab natalitet zapadnjaka,bit ce sve manje primjeraka te "jedne cure" na koju svi pate.Ako postoji neka bazna ljepota i neka tendecija umjetne selekcije.Onda ide u neprirodnom smjeru.
Praznih Ruku is offline  
Old 02.08.2013., 07:54   #925
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Jer svi imaju na kraju djecu...
ja ih znam koji su ušli u četvrtu deceniju života i nemaju nikoga, a ništa im ozbiljno ne fali. zamisli da im se još naselio jedan veliki čir posred lica.
svaki peti njemac umire sam. među njima je svakako i gomila onih kojima to nije po životnom konceptu. to su po pravilu oni deselektirani, nisko pozicionirani na sistemu vrednovanja. najčešće oni koji na tržištu puno traže a malo nude. možda oni sa debelim čirom posred face. ali i ovi koji u potomstvu vide smetnju su na izvjestan način deselektirani po kulturnom diktatu. bjela populacija ne odumire zato što popušta pod selekcionim pritiskom prirode, nego kulture, iako ruku na srce nisu tako industrijski deselektirani kao ti crnci.
ako se vratiš samo malo u prošlost, uzmimo to vrijeme kad su birali marljive i muskulozne crnce, imao si posvuda sličan princip selektiranja/deselektiranja. kad bi se nakon rata u selo vratila šačica muškaraca, mnoge su žene bile prisiljene zadržati svoje gene za sebe. sigurno je moguće i poopćit koji tip žene je bio seksualno deselektiran.
Penis is offline  
Old 02.08.2013., 13:43   #926
Očito smo da daljnjega rekli sve o temi.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.