Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Legalizacija homoseksualnih brakova
Da 532 63.41%
Ne 283 33.73%
Ne znam 29 3.46%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 839. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 22:45   #81
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nema veze. Izvanbračna zajednica se nakon tri godine zajedničkog života izjednačava sa brakom. Imaš ista prava kao da si u braku. U ovom vašem slučaju, izvanbračne zajednice, u bračnu stečevinu, ako živite zajedno 4 godine, spada sve što ste stekli nakon te tri godine zajedničkog života ( ne i tokom! ), jer ste od tada u izvanbračnoj zajednici. Sve što ste stekli prije, ne spada u bračnu stečevinu. Tebi ili njemu, kao partneru u izvanbračnoj zajednici pripada nužni dio, bez obzira na rodbinu.

Isto je kao i u braku, dakle nisu po ničemu izuzetak.

Pogriješio si i napisao sam ti gdje si pogriješio.
Ok. Prihvaćam da griješim.
Još jedna stvar: po kojem se zakonu ili zakonima istospolna zajednica tretira kao izvanbračna zajednica kod nasljeđivanja?
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:49   #82
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Da zato što je to normalno! I dalje nema odgovora da li je normalo da dijete ima 2 mame il 2 tate!
Ne mora to tako biti. Trebalo bi homoseksualne parove nastojati spajati (par pedera i par lezbijki) pa neka izvrše umjetnu oplodnju ovog ženskog para. I neka imaju djecu koju će razmijenjivati poput rastavljenjih roditelja. A mogu imati i idealan crkveni i građanski brak Kao ovaj ovdje dvo-par : https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...8&postcount=55

Samo što je ovo četvero bilo dovoljno pametno da ne trube okolo što su jer znaju da žive u konzervativnoj sredini. I tako su postali uzor svoje Crkve.

Quote:
Anton kaže:
Nema veze. Izvanbračna zajednica se nakon tri godine zajedničkog života izjednačava sa brakom. Imaš ista prava kao da si u braku. U ovom vašem slučaju, izvanbračne zajednice, u bračnu stečevinu, ako živite zajedno 4 godine, spada sve što ste stekli nakon te tri godine zajedničkog života ( ne i tokom! ), jer ste od tada u izvanbračnoj zajednici. Sve što ste stekli prije, ne spada u bračnu stečevinu. Tebi ili njemu, kao partneru u izvanbračnoj zajednici pripada nužni dio, bez obzira na rodbinu.

Isto je kao i u braku, dakle nisu po ničemu izuzetak.

Pogriješio si i napisao sam ti gdje si pogriješio.
Ako jedan par (heteroseksualci) živi nevjenčano 5 godina i jedan od član pogine u automobilskoj nesreći, da li će ovaj koji je živ naslijediti njegovu mirovinu. Ili ga čeka paklensko natezanje po sudovima.
Kako je meni poznato, homoseksualni par nema mogućnosti naslejđivanja mirovine, što god potpisali kod javnog bilježnike.

Zadnje uređivanje krena : 15.05.2012. at 22:57.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:58   #83
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Istraživanja provedenima na djeci koju su odgajali homoseksualni parovi pokazuju da se ni po čemu ne razlikuju od ostale djece.

Make of it what you will.
Psihologija nije egzaktna znanost. To što trenutna psihologija piše nešto o homoseksualnim brakovima ne znači apsolutno ništa, pogotovo ako znamo utjecaj gay lobija.
Kakva su to istraživanja, kada se gay brakovi tek sada legaliziraju po svijetu? Na temelju kojih pokazatelja su došli do toga?

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ok. Prihvaćam da griješim.
Još jedna stvar: po kojem se zakonu ili zakonima istospolna zajednica tretira kao izvanbračna zajednica kod nasljeđivanja?
Po Zakonu o istospolnim zajednicama, NN 116/03.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306172.html

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ako jedan par (heteroseksualci) živi nevjenčano 5 godina i jedan od član pogine u automobilskoj nesreći, da li će ovaj koji je živ naslijediti njegovu mirovinu. Ili ga čeka paklensko natezanje po sudovima.
Naslijediti će.

Quote:
Kako je meni poznato, homoseksualni par nema mogućnosti naslejđivanja mirovine, što god potpisali kod javnog bilježnike.
Ima. Sve ti piše u Zakonu o istospolnim zajednicama. I da nema tog zakona, opet mi niste jasni. Nasljeđivanje možete urediti s kim hoćete, kad hoćete. Spol, godine, narodnost, nebitno.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:50   #84
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Psihologija nije egzaktna znanost. To što trenutna psihologija piše nešto o homoseksualnim brakovima ne znači apsolutno ništa, pogotovo ako znamo utjecaj gay lobija.
Kakva su to istraživanja, kada se gay brakovi tek sada legaliziraju po svijetu? Na temelju kojih pokazatelja su došli do toga?
Ako si roditelj koji živi sa svojim istospolnim partnerom, svejedno možeš odgajati svoje dijete iz npr. prethodne veze.

Barem u civiliziranom svijetu. I to funkcionira već par desetljeća.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:51   #85
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Psihologija nije egzaktna znanost. To što trenutna psihologija piše nešto o homoseksualnim brakovima ne znači apsolutno ništa, pogotovo ako znamo utjecaj gay lobija.
Kakva su to istraživanja, kada se gay brakovi tek sada legaliziraju po svijetu? Na temelju kojih pokazatelja su došli do toga?



Po Zakonu o istospolnim zajednicama, NN 116/03.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306172.html



Naslijediti će.



Ima. Sve ti piše u Zakonu o istospolnim zajednicama. I da nema tog zakona, opet mi niste jasni. Nasljeđivanje možete urediti s kim hoćete, kad hoćete. Spol, godine, narodnost, nebitno.
U tom zakonu ne piše ništa o nasljeđivanju mirovine. Samo piše o nasljeđivanju i podjeli imovine. Također, ništa se ne govori o porezu za naslijeđenu imovinu jer bi trebali biti oslobođeni toga.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:24   #86
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Velia kad kazem bolest nije mi namjera uvrijediti nikoga.Ja smatram da to nije normalno ni prirodno.Nisam dosla vrijedati nego izraziti svoje misljenje.Kako da drugacije kazem?

Ma ljudi samo sam htjela reći da za mentalno i psihičko zdravlje nije normalno da dijete živi u istospolnim brakovima. Jedno je biti samohrani roditelj to je danas prihvarljivo i u društvu i u školi ali živjeti sa 2 mame ili tate...Nadam se da se to nikada neće prihvatiti,homoseksualnost nije bolest takav se rađaš
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 10:51   #87
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Meni je jedino normalan brak između suprotnih spolova. Ni u kojem slučaju ne bi dala djecu istospolnima, to je jednako samoubojstvu
Definiraj što znači "normalno".

I kako je samoubojstvo dati dijete istospolnom paru? Ili ćeš im dati sebe? Tad bi ovo "samo" u "samoubojstvu" imalo nekog smisla. Iako i dalje izjava ostaje skroz besmislena.

Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Ako psihičko zdravlje mjeriš istom mjerom kojom homoseksualnu osobu proglašavaš
psihički zdravom osobom.
Imati spolni nagon prema nečemu što spolno nije kompatibilno meni baš ne
izgleda kao psihički zdravo.
Dobio si jedan karton, a ako nastaviš s trolanjem, uslijedit će još koji.

Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Velia kad kazem bolest nije mi namjera uvrijediti nikoga.Ja smatram da to nije normalno ni prirodno.Nisam dosla vrijedati nego izraziti svoje misljenje.Kako da drugacije kazem?
Definiraj "normalno" i "prirodno".

Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Ma ljudi samo sam htjela reći da za mentalno i psihičko zdravlje nije normalno da dijete živi u istospolnim brakovima. Jedno je biti samohrani roditelj to je danas prihvarljivo i u društvu i u školi ali živjeti sa 2 mame ili tate...Nadam se da se to nikada neće prihvatiti,homoseksualnost nije bolest takav se rađaš
Definiraj "normalno".
Što se dvije mame i tate tiče:
http://www.film.hr/bazafilm_film.php?film_id=499.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 11:37   #88
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Definiraj što znači "normalno".

I kako je samoubojstvo dati dijete istospolnom paru? Ili ćeš im dati sebe? Tad bi ovo "samo" u "samoubojstvu" imalo nekog smisla. Iako i dalje izjava ostaje skroz besmislena.


Dobio si jedan karton, a ako nastaviš s trolanjem, uslijedit će još koji.


Definiraj "normalno" i "prirodno".


Definiraj "normalno".
Što se dvije mame i tate tiče:
http://www.film.hr/bazafilm_film.php?film_id=499.

Meni je normalano da se žene muškarac i žena te da žena rađa djecu koju zajedno odgajaju. Nije mi normalno 2 muškarca ili 2 žene odgajau djecu. Kako to može biti zdrava zajednica za dijete, kako?
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 11:47   #89
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Protiv. Ionako samim životom u izvanbračnoj zajednici imaju sva prava kao da su u braku. Brak neka ostave za heteroseksualne parove.
Od otprilike 42 prava koja se stiču stupanjem u brak, istospolnoj zajednici su priznata tri ili četiri.

Također, to što netko stupa u bračnu zajednicu nikako ne utječe na kvalitetu i poželjnost moje. Ako sam ja u braku i sretan sam, činjenica da dva pedera ili dvije lezbijke žele u brak, ili činjenica da je Britni bila u braku 55 sati iz zabave, ili da se Liz Tejlor udavala i razvodila valjda sedam puta, moje bračne zajednice se nimalo ne tiče.

Znanstvena istraživanja provedena u SAD-u (gdje i dalje postoji otpor priznavanju istospolnih prava, bez obzira na Obamu, i gdje postoji nasilje i radikalni konzervativizam) pokazala su da su pederi i lezbe jednako dobri/loši roditelji i kao njihovi hetero ekvivalenti. U SAD-u inače ima oko 2 milijuna djece koja odrastaju u homo-obiteljima.

Ako je za djecu loše da rastu u homo-obiteljima, hoćemo li oduzeti djecu svim hrvatskim lezbama koje imaju dijete (a ima ih) i žive s curom? Jer ako "mislimo na djecu", onda barem budimo dosljedni.

Zadnje uređivanje sumrak200 : 16.05.2012. at 11:52.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:09   #90
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Ako psihičko zdravlje mjeriš istom mjerom kojom homoseksualnu osobu proglašavaš
psihički zdravom osobom.
Imati spolni nagon prema nečemu što spolno nije kompatibilno meni baš ne
izgleda kao psihički zdravo.
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post

Dobio si jedan karton, a ako nastaviš s trolanjem, uslijedit će još koji.
Možeš ti upotrebljavati sile koliko hoćeš, ali me silom nećeš uvjeriti da
spolni nagon prema nečem spolno nespojivom (spolno nekompatibilnom),
nije prirodna pogreška, mana, falinga, ili abnormalnost.

Jedno je emocionalni odnos prema osobi istog spola, a drugo je spolni odnos
prema osobi istog spola.
Osobe istog spola mogu biti jako dobri prijatelji, i njihov odnos može biti
bogat emocionalnim stanjem koje zovemo ljubav, ali spolni odnos u takvoj
interakciji je poremećaj.
A izjednačiti kompatibilnu i nekompatibilnu spolnost terminom "brak" bila bi
ludost.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:14   #91
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Od otprilike 42 prava koja se stiču stupanjem u brak, istospolnoj zajednici su priznata tri ili četiri.

Također, to što netko stupa u bračnu zajednicu nikako ne utječe na kvalitetu i poželjnost moje. Ako sam ja u braku i sretan sam, činjenica da dva pedera ili dvije lezbijke žele u brak, ili činjenica da je Britni bila u braku 55 sati iz zabave, ili da se Liz Tejlor udavala i razvodila valjda sedam puta, moje bračne zajednice se nimalo ne tiče.

Znanstvena istraživanja provedena u SAD-u (gdje i dalje postoji otpor priznavanju istospolnih prava, bez obzira na Obamu, i gdje postoji nasilje i radikalni konzervativizam) pokazala su da su pederi i lezbe jednako dobri/loši roditelji i kao njihovi hetero ekvivalenti. U SAD-u inače ima oko 2 milijuna djece koja odrastaju u homo-obiteljima.

Ako je za djecu loše da rastu u homo-obiteljima, hoćemo li oduzeti djecu svim hrvatskim lezbama koje imaju dijete (a ima ih) i žive s curom? Jer ako "mislimo na djecu", onda barem budimo dosljedni.

Ako je lezbijka igrom slučaja ostala trudna i postala majka to je druda stvar, ja nikada dijete nebi oduzela majci ali dozvoliti posvajanje djece istospolnim to ne!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:19   #92
Zašto je to "druga stvar" ako je to loše za dijete? Ako je ipak "bolje" za dijete da odrasta u lezbijskoj obitelji, zašto onda nije "bolje" djetetu iz doma da odrasta u takvoj obitelji, nego u domu do 18., a onda na cestu? Znači uopće nije najbitnije je si li dobar roditelj i što je dobro ili bolje za dijete, nego je najbitnije i najsvetije pravo ako imaš ku*** i ako imaš pi*** i nek biologija odradi svoje. Tu ne smijemo ništa? A oko sveg ostalog da se diskutirati? Da, briga za djecu par exellance.

@LIQ

Koristiš jako puno termina o kojima ne znaš mnogo, a i koristiš jako puno proizvoljnih i arbitrarnih tvrdnji koje predstavljaš kao nekakve apsolutne svemirske istine i onda polaziš od toga. Što je prirodno? To što sjedimo u betonskoj kutiji za stolom od stakla, komuniciramo preko stroja, nakon čega ćemo sjesti u metalnu kutiju i juriti 100 km na sat? Tko odlučuje što je "prirodno"? Priroda? Ako je to neki argument, homoseksualno ponašanje u životinja, kao i ljudi je odavno primijećeno. Ne vidim pretjeranu logiku u tome "priroda/nepriroda" osim nekih dogmatskih držanja za a prirori ispravnje tvrdnje koje zatim ne moramo argumentirati. Jer je to eto tako, i amen.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:29   #93
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Zašto je to "druga stvar" ako je to loše za dijete? Ako je ipak "bolje" za dijete da odrasta u lezbijskoj obitelji, zašto onda nije "bolje" djetetu iz doma da odrasta u takvoj obitelji, nego u domu do 18., a onda na cestu? Znači uopće nije najbitnije je si li dobar roditelj i što je dobro ili bolje za dijete, nego je najbitnije i najsvetije pravo ako imaš ku*** i ako imaš pi*** i nek biologija odradi svoje. Tu ne smijemo ništa? A oko sveg ostalog da se diskutirati? Da, briga za djecu par exellance.

@LIQ

Koristiš jako puno termina o kojima ne znaš mnogo, a i koristiš jako puno proizvoljnih i arbitrarnih tvrdnji koje predstavljaš kao nekakve apsolutne svemirske istine i onda polaziš od toga. Što je prirodno? To što sjedimo u betonskoj kutiji za stolom od stakla, komuniciramo preko stroja, nakon čega ćemo sjesti u metalnu kutiju i juriti 100 km na sat? Tko odlučuje što je "prirodno"? Priroda? Ako je to neki argument, homoseksualno ponašanje u životinja, kao i ljudi je odavno primijećeno. Ne vidim pretjeranu logiku u tome "priroda/nepriroda" osim nekih dogmatskih držanja za a prirori ispravnje tvrdnje koje zatim ne moramo argumentirati. Jer je to eto tako, i amen.

Rekla sam da majci nikada nebi oduzela dijete ali da je baš ok živjeti u takvom okruženju mislim da i nije. Kako djetetu objasniti tko je mama a tko tata kada među nogama imaju isto? Nitko me ne može uvjeriti da je život sa djetetom u istospolnom braku dobar izbor.
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:32   #94
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Meni je normalano da se žene muškarac i žena te da žena rađa djecu koju zajedno odgajaju. Nije mi normalno 2 muškarca ili 2 žene odgajau djecu. Kako to može biti zdrava zajednica za dijete, kako?
A što je zdrava zajednica za dijete?
Ona u kojoj je dijete okruženo ljubavlju i pažnjom?
Ili ona u kojoj ima mamu i tatu koja ga tuku i maltretiraju?
Koliko je u toj jednadžbi važno jesu li roditelji ovog ili onog spola?
Manje boli ako su ti roditelji hetero?

I nisam te pitala što je tebi normalno. Nego da mi daš definiciju normalnog jer bez definicije možemo raspravljati samo u okvirima meni je normalno ovo, a tebi je normalno ono. Ukratko, tko definira što je normalno? Ti?

Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Možeš ti upotrebljavati sile koliko hoćeš, ali me silom nećeš uvjeriti da
spolni nagon prema nečem spolno nespojivom (spolno nekompatibilnom),
nije prirodna pogreška, mana, falinga, ili abnormalnost.

Jedno je emocionalni odnos prema osobi istog spola, a drugo je spolni odnos
prema osobi istog spola.
Osobe istog spola mogu biti jako dobri prijatelji, i njihov odnos može biti
bogat emocionalnim stanjem koje zovemo ljubav, ali spolni odnos u takvoj
interakciji je poremećaj.
A izjednačiti kompatibilnu i nekompatibilnu spolnost terminom "brak" bila bi
ludost.
Znači, ti svoju curu/ženu/što god jebeš samo u rupu u koju je Bog zamislio da je treba jebati kako bi se prokreirali?
Ili?

Nemoj me razočarati sad i ispasti poremećeni lik koji voli da mu ga draga i popuši, ili ne daj Bože, primi u dupe.

Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Ako je lezbijka igrom slučaja ostala trudna i postala majka to je druda stvar, ja nikada dijete nebi oduzela majci ali dozvoliti posvajanje djece istospolnim to ne!
Igrom slučaja!

A koja je razlika?
Svoje dijete bi mogla odgajati sa svojom partnericom, ali njih dvije zajedno ne bi dobro odgojile ono koje bi posvojile?

Nadam se da razumiješ engleski: http://www.youtube.com/watch?v=1VnEexIhBTU
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:35   #95
@ kij

OK, nitko te ne može uvjeriti. Imaš pravo biti u krivu. Ne znam za tebe, ali meni nitko nije morao objašnjavati što mi mama, a što tata imaju među nogama. I također, nemojmo podcjenjivati djecu i maskirati neke svoje stavove, kakvi oni bili, u brigu za djecu. To je stara i izlizana tema. Kako djetetu objasniti da postoje obitelji koje ga žele usvojiti, odgojiti i pružiti mu dom pun ljubavi, ali mi i dalje smatramo da je za njega/nju bolje da ostane napušteno dijete u domu. Dok ne postane punoljetno, a onda ćemo ga izbaciti na ulicu.

Koja je glavna falinga roditelja pedera/lezbi? Odgojit će male pedere i pederice? Kako onda strejt obitelji dobivaju pedere?

Ili je problem u društvu koje na te stvari gleda krivo i ta djeca bi, jadna, bila stigmatizirana? Ako je ovo drugo, onda si i ti dio tog velikog problema, jer i sama stigmatiziraš takve obitelji i smatraš da djeca iz takvog okruženja ne izlaze baš najnormalnija. I tu opet nije važno dijete, nego naša vlastita zatucanos kojoj nalazimo alibije "u brizi za djecu".

Preporučam film. Nije dokumentarac, nije znastveni, ali ako kog zanima, dobar je.

http://www.imdb.com/title/tt0842926/
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:48   #96
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Rekla sam da majci nikada nebi oduzela dijete ali da je baš ok živjeti u takvom okruženju mislim da i nije. Kako djetetu objasniti tko je mama a tko tata kada među nogama imaju isto? Nitko me ne može uvjeriti da je život sa djetetom u istospolnom braku dobar izbor.
Ako te nitko ne može uvjeriti, to znači da te zapravo ne zanimaju argumenti. A to pak znači da zapravo nemaš što tražiti u raspravi.

Uglavnom, pogledajmo prvo termine uobičajene za slavensku obitelj, a kojima danas malobrojni znaju značenje: pašanac, jetrva, zaova… koliko smo izgubili što se danas ne služimo tim terminima?

Inače, iako sam odrastao u nudističkoj obitelji, nisam mamu i tatu razlikovao po onome što imaju među nogama. I iako s leksičke strane nije sasvim jednostavno odrediti kome se obraćaš ako imaš mamu i mamu, ili tatu i tatu, to su sve stvari koje se mogu riješiti. Iako hoće biti problem ako još imaju isto ime.

Osim toga, dijete ne odgaja samo nuklearna obitelj (koja je razmjerno nedavan izum) nego čitavo selo ilitiga zajednica. Dakle, ništa djetetu neće faliti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:51   #97
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
@LIQ

Koristiš jako puno termina o kojima ne znaš mnogo, a i koristiš jako puno proizvoljnih i arbitrarnih tvrdnji koje predstavljaš kao nekakve apsolutne svemirske istine i onda polaziš od toga. Što je prirodno? To što sjedimo u betonskoj kutiji za stolom od stakla, komuniciramo preko stroja, nakon čega ćemo sjesti u metalnu kutiju i juriti 100 km na sat? Tko odlučuje što je "prirodno"? Priroda? Ako je to neki argument, homoseksualno ponašanje u životinja, kao i ljudi je odavno primijećeno. Ne vidim pretjeranu logiku u tome "priroda/nepriroda" osim nekih dogmatskih držanja za a prirori ispravnje tvrdnje koje zatim ne moramo argumentirati. Jer je to eto tako, i amen.
Svaki događaj u prirodi, pa tako i "poremećaj" (ili bolest) je prirodan.
Neke događaje sa ljudske pozicije promatranja tumačimo kao pozitivne,
a neke kao negativne.
Gdje je granica između pozitivnog i negativnog, upravo na ovoj temi pokušavamo
ustanoviti.
Homoseksualno ponašanje životinja ne može biti argument koji ide u prilog
homoseksualnom ponašanju ljudi, jer su ljudi odavno odbacili mnoga
ponašanja koja su primjerena životinjama.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:58   #98
Za mene pederi i lezbijke nisu normala stvar i ne podržavam ih, nemam više što nadodati a vi se možete postaviti na trepavice uvjeravajući me da je to sve ok. Kome Vama? Nadam se da vam nikada neće dozvoliti posvajanje ili slićno...dijete mora živjeti u prirodnoj zajednici ali očito ono što je svima normalno vama nije...
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:00   #99
Da, jer smatram da svi ljudi trebaju imati jednaka prava, bez diskriminacije
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:01   #100
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Za mene pederi i lezbijke nisu normala stvar i ne podržavam ih, nemam više što nadodati a vi se možete postaviti na trepavice uvjeravajući me da je to sve ok. Kome Vama? Nadam se da vam nikada neće dozvoliti posvajanje ili slićno...dijete mora živjeti u prirodnoj zajednici ali očito ono što je svima normalno vama nije...
tebi nisu, meni jesu..smatram da bi oni jednako dobro odgojili djecu, okolina je bitna stvar, HR okolina nije jednako liberalna kao ona u Spanjolskoj ili Velikoj Britaniji, i to je jedini razlog zasto za sada nije dobro da se gay osobama da pravo na posvajanje.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.