Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 15:52   #1061
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
S druge strane, F100 ih pojede sve za doručak, opaka je to zvijer, al to je već praktički digitalni fotić po svemu, osim po mediju.
Je. Ali F80 radi 90% toga što i F100, a jeftiniji je. Plus možeš staviti vulgaris žičani okidač za duge ekspozicije
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:06   #1062
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Je. Ali F80 radi 90% toga što i F100, a jeftiniji je. Plus možeš staviti vulgaris žičani okidač za duge ekspozicije
Istina, a onda F90x dobiš za još manje od F80 - a i dalje imaš AF s AF-S objektivima.

Doduše, ne znam za žičane okidače na starijim tijelima, imam drugih fotića u drugim mountovima za takve potrebe.

Svo to iskustvo s Nikonima me uvjerilo da nisam baš neki Nikonaš, bar kaj se AF doba tiče, tak da će F90x, F801s i AF50/1.8D na bubanj - nemam digitalca u F-mountu, tak da je to definitivno preskup sustav za moje potrebe, AF analogiju imam već pokrivenu u dva sustava, stvarno nema smisla ulaziti i u treći.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:31   #1063
__________________
| Flickr | Insta | LomoWall
ds03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 20:41   #1064
PENTACON six TL + prizma sa svjetlomjerom,
Zeiss Flektogon 4/80,
Zeiss Sonnar 2,8/180,
set makro prstenova + nešto filtera.
Sve malo korišteno.
Koliko to vrijedi?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:54   #1065
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
PENTACON six TL + prizma sa svjetlomjerom,
Zeiss Flektogon 4/80,
Zeiss Sonnar 2,8/180,
set makro prstenova + nešto filtera.
Sve malo korišteno.
Koliko to vrijedi?
Za nekoliko tisuca kuna (moja procjena 4.000+) bi u Danskoj to mogao prodati lagano. Ima covjek ovdje jedan Danac koji se tim stvarima bavi, vise decenija, uzme 15% provizije, ali ti proda ili u Danskoj, Norveskoj ili Svedskoj u jako brzom vremenu.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 14:33   #1066
Evo jedna velikoformatna (4x5), Zagreb, prolaz između Cesarčeve i Bakačeve:


Prolaz Marije Braut by Boris Štromar, on Flickr
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:44   #1067
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Za nekoliko tisuca kuna (moja procjena 4.000+) bi u Danskoj to mogao prodati lagano.
Muzika za moje uši...



Dakle jedan Pentacon 6 TL za dva Rolleiflex-a 2.8 sa Planarom. Eh, da je ta Danska na ovom planetu...
boachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 17:28   #1068
Quote:
boachi kaže: Pogledaj post
Muzika za moje uši...



Dakle jedan Pentacon 6 TL za dva Rolleiflex-a 2.8 sa Planarom. Eh, da je ta Danska na ovom planetu...

Zato sto 120 analogna fotografija u Danskoj je mrtva. Svatko pokusaje da npr. proda svoj Rolleiflex, Hasselblad itd. Jednostavno nema kupaca.

Ozbiljnih profesionalnih fotografa na film nema vise. To je vise hobby a onda i omladina koja se pali na analog je opet na 135 a ne na 120.

Za Pentacon 6 TL s opremom mozes izvuci 4.000 kruna. Za Rolleiflex 2.8 Planar mozes izvuci u vrh glave 2.500 kruna, s opremon da je se sjaji maks 5.000 kruna i to pod uslovom da strpis. Hasselblad 501 C/M se psodaje s planarom po 5.000 - 7.000 kruna. Mozda su punom opremon da dodje na 10.000 kruna i to je opet s strpljnejem ako i tada. Obicno padnu i onid pod 9.500 kruna.

Ovdje ces najbze prodati Nikon 35mm, Minolte i Olympuse ili Leica M6 to ide jako lagano i nije neka para na ove prve. Leica M6 je na nivou ali i to je tkdo zeli moze dokuciti.

Proboem s kucnim razvijanjem filma je sto je strogo zabranjeno zog kemikalija. Znaci moras odlagati ih profesionalno sto kosta. Ako te netko prijavi da radis i dokaze se kazne su ogromne. Cak je u brojnim opcinama zabranjeno prati auto u licnoj reziji vec smo na autopraonama.

To je ovdje na zalost mrtav hobbi a ne psoao. Sve je manje i manje mjesta gdje mozes razviti film.

C-41 ima jos po drzavi. E-6 je vec ostalo samo 4, 5 komada. Crno bijeli + prinatenje na silver papir dva komada. Crno bijeli pretvaranje u pozitivne - nema zadnji zatvorio vec nekoliko godina.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 17:15   #1069
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Proboem s kucnim razvijanjem filma je sto je strogo zabranjeno zog kemikalija. Znaci moras odlagati ih profesionalno sto kosta. Ako te netko prijavi da radis i dokaze se kazne su ogromne.
Ugh, nezgodno.

Doduše, tko bi te vidio i skužio da razvijaš film u kućnoj radinosti, osim ako ne sušiš film tak da svi vide.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 22:25   #1070
[url=https://postimages.org/]
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 23:39   #1071
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Ugh, nezgodno.

Doduše, tko bi te vidio i skužio da razvijaš film u kućnoj radinosti, osim ako ne sušiš film tak da svi vide.

Jedino ako se zakacis s nekim pa te prijavi.

Mada niti ne znam sto vise da ocekivam od filmova. Sto se tice C/B ponude, prevelika a malo onih sto valjau cemu. Tri-X tkz. TX nije ono sto je bio Tri-X Pan. Najbolju alternativu sto sam mogao pronaci je Fomapan 400 (i nije najbolja ali eto klasican izgled zrna ima) te jedino ali i malo poskupo je Eastman 5222 ali ga smao imaju kao 135.

Sto se tice u boji od ovih C-41 nista jer vise ni papir na kojem se printaju nije cemu, bar u Danskoj. Pun zrna. Tesko ako fotografiras ljude na daljinu da im mozes i facu vidjeti. Skroz lose, ne vrijedi pare. Jedina opcija je E-6 od Fuji ali i oni zatvarju skorz na skroz do konca 2021. Do tada je samo se nadati Kodaku da ce sto uciniti po pitanju E-6, no sad za sad kao da ce izdati sredinom ove godine Ektachrome 100, a da bi i Ektachrome 64T EPY takodje mogao biti tu negdje. Za sad kao 8mm i 135, no ja fotografiram jako odsta 120. Pa ne znam sto da kazem.

Skeniranje me fotogarfija toliko i ne zanima jer onda mogu i preci na digitalno.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 12:39   #1072
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Proboem s kucnim razvijanjem filma je sto je strogo zabranjeno zog kemikalija. Znaci moras odlagati ih profesionalno sto kosta. Ako te netko prijavi da radis i dokaze se kazne su ogromne. Cak je u brojnim opcinama zabranjeno prati auto u licnoj reziji vec smo na autopraonama.

To je ovdje na zalost mrtav hobbi a ne psoao. Sve je manje i manje mjesta gdje mozes razviti film.

C-41 ima jos po drzavi. E-6 je vec ostalo samo 4, 5 komada. Crno bijeli + prinatenje na silver papir dva komada. Crno bijeli pretvaranje u pozitivne - nema zadnji zatvorio vec nekoliko godina.
I kada ja kažem da je Danska distopijska, nakaradna fašistička tvorevina, koja ti definira svaki aspekt života, onda se ljudi čude. Užas.

Inače, koje kemikalije?

https://www.wikihow.com/Develop-Film...d-Washing-Soda
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 14:24   #1073
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Jedino ako se zakacis s nekim pa te prijavi.
Okej, onda nije baš tak jako grozno.

Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Skeniranje me fotogarfija toliko i ne zanima jer onda mogu i preci na digitalno.
Ima u tome istine, i djelomično se i slažem.

Jbga, potpuno analogni proces zahtjeva opreme, vremena i znanja koje mnogi (bome, i ja) nemaju, vremena su takva kakva jesu, pa smatram da hibridni proces (film + skeniranje) nije loš. Nije The Real Deal, al bome, 2018ta je, puno toga više nije kak je nekad bilo.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 19:45   #1074
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Okej, onda nije baš tak jako grozno.


Ima u tome istine, i djelomično se i slažem.

Jbga, potpuno analogni proces zahtjeva opreme, vremena i znanja koje mnogi (bome, i ja) nemaju, vremena su takva kakva jesu, pa smatram da hibridni proces (film + skeniranje) nije loš. Nije The Real Deal, al bome, 2018ta je, puno toga više nije kak je nekad bilo.
Razviti E-6 proces kod kuce i nije neko tesko slovo. Jedino kemije trebas kupiti, paket kosta cca. €60 i imas dovoljno za 28-32 filma da razvijes. No jedino sto substance ne mogu dugo trajati kad se pomjesaju itd. Pa je preporucljivo da ispucas jedno 30tak filmova i da se onda bacis u izradjivanje.

Sto se tice C/B tu je jos jeftinije jer kemije mogu duze trajati i nesto su jeftinije.

Sad printanje, to je ako imas papir i imas povecala itd. nije problem. Opreme ima na prodaju budi posto, jer nitko ne zeli da se istim bavi. Meni je razonoda. Imam jedan za C/B imam jedan za u boji. Savladas neke tehnike, nije tesko. Mozes na YT dosta dog vidjeti i samo ponovi, pa tako opet i s stpljenjem se savlada.

A imas i ovu varijantu pravis dokumentarac na analog pa skeniras i odaberes slike. Pa onda odabrane samo odes i isprentas u nekom laboratorijumu. Pa ako imas negdje dogovor da npr. napravis izlozbu, mozda i koju fotogarfiju pordas. Moze se brzo isplatiti.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 19:53   #1075
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
I kada ja kažem da je Danska distopijska, nakaradna fašistička tvorevina, koja ti definira svaki aspekt života, onda se ljudi čude. Užas.

Inače, koje kemikalije?

https://www.wikihow.com/Develop-Film...d-Washing-Soda
Za npr. E-6 koristim Tetenal.
Za C/B Xtol itd.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 14:57   #1076
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Razviti E-6 proces kod kuce i nije neko tesko slovo.
...
Sad printanje, to je ako imas papir i imas povecala itd. nije problem. Opreme ima na prodaju budi posto, jer nitko ne zeli da se istim bavi.
...
Sve stoji, jedini problem je kad u stanu baš i nemaš mjesta za sve kaj ti treba.

Imam kod staraca složenu tamnu komoru koja služi kao spremište.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 08:35   #1077
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Za Pentacon 6 TL s opremom mozes izvuci 4.000 kruna.


Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Za Rolleiflex 2.8 Planar mozes izvuci u vrh glave 2.500 kruna
Kako rekoh, da je barem ova Danska na ovom planetu.

Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Proboem s kucnim razvijanjem filma je sto je strogo zabranjeno zog kemikalija. Znaci moras odlagati ih profesionalno sto kosta. Ako te netko prijavi da radis i dokaze se kazne su ogromne. Cak je u brojnim opcinama zabranjeno prati auto u licnoj reziji vec smo na autopraonama.
Svi analogni foto amateri u Hrvatskoj u jednoj godini ne mogu toliko opteretiti prirodu koliko jedan hotel u jednom danu. Skupljanje fiksira i propisno odbacivanje jednom godišnje je sve što treba da možeš mirno spavati.

Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Tri-X tkz. TX nije ono sto je bio Tri-X Pan. Najbolju alternativu sto sam mogao pronaci je Fomapan 400 (i nije najbolja ali eto klasican izgled zrna ima) te jedino ali i malo poskupo je Eastman 5222 ali ga smao imaju kao 135.
Ako nas se nađe jedno par, može se nabaviti 400ft Double-Xa (ja vrlo malo koristim BW film pa mi je 120m previše), onda je cijena oko 4 EUR. Dobro, još uvijek duplo više nego Fomapan 400 ali manje nego Tri-X, HP5+...

Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
...no sad za sad kao da ce izdati sredinom ove godine Ektachrome 100, a da bi i Ektachrome 64T EPY takodje mogao biti tu negdje. Za sad kao 8mm i 135, no ja fotografiram jako odsta 120.
Otkud informacija o 64T EPY?!

Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Razviti E-6 proces kod kuce i nije neko tesko slovo. Jedino kemije trebas kupiti, paket kosta cca. €60 i imas dovoljno za 28-32 filma da razvijes. No jedino sto substance ne mogu dugo trajati kad se pomjesaju itd. Pa je preporucljivo da ispucas jedno 30tak filmova i da se onda bacis u izradjivanje.
Možeš iz koncentrata namiješati samo pola litra razvijača/blix-a što ti valja za četiri 135 filma. Koncentrati su vrlo stabilni, ja redovito koristim Fuji ili Tetenal E-6 kitove koji su otvoreni pola godine (pa i duže)...
boachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 13:56   #1078
Imam bliskog prijatelja koji radi za Kodak Alaris. On tvrdi

Da ce biti izdana dva Ektachrome i dva Kodachrome (ne E-6) filma.

I da ce biti dva 8mm (za film) Ektachroma.

On tvrdi da ce biti

Ektachrome 64T (satri recept koliko toliko)
Ektachrome 100 (djelimicno novi recept)

Obe verzije ce postojati kao 135 i 8mm ali za sad samo postoji plan da ce 100 biti na 120 te 4x5.

Zatim ide se kao on kaze na vracanje brand imena Kodachrome s dva filma.
Klasicni izgled ASA 25 koji ce biti distupan na 135 i 120

Te nekada davno prekinuta proizvodnja koja nikad nije dospjela do regala u trgovinama. 400 ASA koja ce biti dostupna 135 i 4x5


Ferrania film su najavili dva positivna filma i da ce oba biti na 135, 120 i 8mm
Ono sto sam saznao je da je rijec o 50 ASA i 200 ASA verzijama. Mada mislim da su to u biti verzije 100 i 400 ASA jer nikad nisu nisto drugo ni imalo osim jos one 1000 ASA.


No ja cu tek vjerovati kada ih vidim u pordaji do sada je sve samo, meni licno prica a sto ce na kraju biti, pojma nemam no svi kasne i Ferrania je obecala izdati prvi slide film koncem 2017, pa je onda t o receno do polovine 2018. Ektachrome je trebao izaci u prvoj cetvrtini 2018 pa je sad prebacen za 8 mjesec.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 11:27   #1079
__________________
| Flickr | Insta | LomoWall
ds03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 21:17   #1080
Quote:
ds03 kaže: Pogledaj post
Na koji je to film uslikano?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.