Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2003., 19:06   #1
"Islam je mir" - kaze predsjednik Bush

U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog

Mir i dobro svim ljudima dobre volje


Procitajte ovaj govor predsjednika Busha pa dajte svoj komentar.
Moj komentar jer: Rijeci treba da prate djela

- Sta misle moja braca i sestre po vjeri?
- Sta imaju reci ostali koji na forumu blate Islam?

Za sada cu se ograniciti na gore kratkom komentaru.


Obracanje Predsjednika Busha u Islamskom centru u Washingtonu, D.C.
Washington, D.C.
3:12 P.M. EDT


PREDSJEDNIK: >>Zelio bih vam se prije svega zahvaliti na gostoprimstvu. Upravo smo vodili opsezne razgovore o najaktuelnijem pitanju. Amerikanci su, kao dobre vile, pokazali koliko su zgrazeni i ogorceni na napade od proslog utorka. A isto osjecanje su pokazali i Muslimani sirom svijeta. Amerikanci, kao i njihovi prijatelji i sugradjani muslimanske vjeroispovijesti, gradjani koji placaju poreze, i Muslimani u drugim zemljama, ostali su zgrazeni i nisu mogli vjerovati u ono sto smo gledali na nasim TV ekranima.

Ta djela nasilja protiv nevinih krse temeljna nacela islamske vjere. I bitno je da moji sunarodnjaci, Amerikanci, to shvate.

Prijevod na engleskom nije rjecit kao sto je orginalan tekst na arapskom, ali ipak mi dozvolite da citiram Kuran: na kraju ce zlo biti kraj svih onih koji cine zlo. Zbog toga su oni i odbili poruke Allaha i s njima se ismijavali.

Teror nije prava vjera Islama. On nema nista zajednicko sa Islamom. Islam je mir. Ti teroristi ne predstavljaju mir. Oni predstvaljaju zlo i rat.

Kada pomislimo na Islam, tada pomislimo na vjeru koja donosi zadovoljstvo milijardama ljudi sirom svijeta. U Islamu milijarde ljudi pronalaze zadovoljstvo, utjehu i mir. I to je upravo rezultiralo bratstvom medju svim rasama-da, medju svim rasama..

U Americi, medju nasim gradjanima se nalaze i milioni Muslimana i upravo ti Muslimani daju nevjerovatno vrijedan doprinos nasoj zemlji. Muslimani su doktori, advokati, profesori prava, pripadnici vojske, poduzetnici, trgovci, ocevi i majke. I njih treba postivati. I u gnjevu i emotivnom stanju u kojem se nalazimo, nasi sugradjani, Amerikanci, moraju jedni druge postivati.

Zene koje nose maramu iz vjerskih razloga u ovoj zemlji moraju se osjecati sigurnim kada izadju iz kuce. Majke koje nose maramu iz vjerskih razloga u Americi ne smiju biti izlozene zastrasivanju. To ne bi bila Amerika koju ja poznajem. To ne bi bila ni Amerika koju postujem.

Cuo sam da se neke zene pribojavaju izaci iz svojih domova; neke ne zele otici ni u kupovinu da bi snabdjeli svoje domacinstvo; neke cak ne zele obavljati ni svakodnevne rutinske poslove, jer se boje da ce biti izlozene zastrasivanju zbog marame koju nose iz vjerskih razloga. U Americi to ne smije, niti ce zazivjeti.

Svi oni koji smatraju da zastrasivanjem nasih sugradjana mogu izbaciti gnjev ne predstavljaju najvecu americku vrijednost, nego najgoru stranu ljudske rase i trebali bi se stidjeti takvog ponasanja.

Ovo je znamenita i ugledna zemlja. A znamenita je i ugledna jer dijelimo iste vrijednosti postivanja i dostojanstva i ljudske vrijednosti. I cast mi je sto se sastajem sa vodjama koji se na isti nacin osjecaju kao i ja. Oni su ogorceni. I tuzni su.

Oni vole Ameriku koliko je volim i ja.

Zelio bih vam se svima zahvaliti na tome sto ste mi pruzili priliku da vam se obratim. Neka nas Bog sve blagoslovi.<<




Neka ovo posluzi kao pecat vrlim diskutantima ovdje. A na Busha ostavljamo ovo obecanje da vidimo u skoroj buducnosti ako Bog da. Siguran sam da ce neki traziti od mene link. Stoga vam ga ovdje dostavljam.
Lijep govor nema sta. Ovo je izrekao
17/09/2001 pa vi sad analizirajte.


Neka je nad vama mir i spas Boziji.........
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 20:57   #2
Re: "Islam je mir" - kaze predsjednik Bush

Quote:
El-Kalem kaže:
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog


Mogu li samo pitati neš? Čemu ovo "U ime Boga ..." kaj te Bog zamolio da u njegovo ime kažeš neš? Ne kužim te spike.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 21:11   #3
Bush očigledno ne poznaje dobro islam, jer da je islam mir, nema veze sa istinom!

Može se raspravljati i o motivima ovog govora.

Je li uopće i mogao održati drukčiji govor u jednoj džamiji?
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 21:11   #4
Taj govor, koji Bush nije sam napisao jer je preglup za to, je cista demagogija. Meni bi daleko zanimljivije bilo cuti reakcije slusatelja u tom Islamskom centru. Da sam ja na bila na njihovom mjestu, izasla bih van jer bi ono sto sam ja ovdje procitala bilo uvreda mog razuma.
Govor ne zasluzuje da se na njega osvrnemo, a kamoli da ga pomnije analiziramo, bas zato jer je to prodavanje magle, dobivanje politickih poena, cisto licemjerje, ukratko: drek.

Zasto dijelis ljude na "bracu po vjeri" i "ostale koji blate Islam"? Mislis da to doprinosi konstruktivnom dijalogu?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 21:13   #5
Thumbs up

Quote:
Blaise kaže:
Taj govor, koji Bush nije sam napisao jer je preglup za to, je cista demagogija. Meni bi daleko zanimljivije bilo cuti reakcije slusatelja u tom Islamskom centru. Da sam ja na bila na njihovom mjestu, izasla bih van jer bi ono sto sam ja ovdje procitala bilo uvreda mog razuma.
Govor ne zasluzuje da se na njega osvrnemo, a kamoli da ga pomnije analiziramo, bas zato jer je to prodavanje magle, dobivanje politickih poena, cisto licemjerje, ukratko: drek.

U potpunosti se slažem s tobom!!!
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 21:47   #6
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog

Mir i dobro


Blase:
Quote:
Zasto dijelis ljude na "bracu po vjeri" i "ostale koji blate Islam"? Mislis da to doprinosi konstruktivnom dijalogu?
Ne djelim ja ljude, oni se sami djele. Nikoga nisam prozvao licno. Nek' svako sebe preispita. Fino zboris. Ja sam samo dao tekst i link pa k'o zeli nek sam preispita i protumaci ovo.

Ghotica:
Quote:
Mogu li samo pitati neš? Čemu ovo "U ime Boga ..." kaj te Bog zamolio da u njegovo ime kažeš neš? Ne kužim te spike.
To sam vec jednom objasnio na ovom forumu. Ne znam tacno na kojem topicu. Vjerujem u Boga i svaki dobar posao nastojim da radim u ime Njega. Jer ako ne bi bilo u ime Njega od tog posla nema fajde i ispada da radim u ime svojih strasti i prohtjeva, tako reci u ime svog ega. Nadam se da sad razumijes.


Super Hrvoje:
Quote:
"Bush očigledno ne poznaje dobro islam, jer da je islam mir, nema veze sa istinom!Može se raspravljati i o motivima ovog govora.Je li uopće i mogao održati drukčiji govor u jednoj džamiji?"
Mora da si mu ti savjetnik
Ti svakom loncu moras biti poklopac. Saslusaj ostale pa onda donesi zakljucak moj Hrvoje. Nemoj trcati pred rudu.

Srdacan pozdrav
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 08:35   #7
Bush stvarno nije nikakvo mjerilo. Ta narcisoidna budala s IQ-om zaklane kokoške nije valjda nikad ni cula za kur'an. Boli njega djon za sve to - neko mu napiso govor u cilju politickog manevriranja. Isto je tako mogo napisat da animisticka vjerovanja plemena mutumba pozivaju na mir.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 09:41   #8
Sasvim točno sve naprijed rečeno. Zanimljivo je da je Bush govor održao nakon napada na WTC. Dakle, što je drugo mogao nego svijetu pokazati da ljudi iz konkretno te džamije nisu zapravo zapucali dva Boeinga u te zgrade? Osim toga, to je ono što se zove risk control - da ne bi bilo sranja s islamistima na ulicama.

Dalje, što se tiče činjenice da je Islam miroljubiv. Naravno, kao i svake druge vjere koja se nazivno drži nekih uzvišenih normi. Ali činjenica koju se ne može osporiti jest to da upravo islamske zemlje vrlo često (ako ne i prečesto) naginju krvavom fanatizmu.

Imate slučaj kad su pripadnici Abu Sajafa (pardon ako sam krivo kapisao) odrubili glave Jehovinim svjedocima koji su zapadnjaci i kršćanski misionari u toj zemlji - ujedno su ostavili poruku da će tako proći svi koji ne štuju Islam. Vrlo upečatljivo, moram priznati.

Ne zalažem se niti protivim ijednoj vjeri, ali ne događa se svaki dan da jedan katolik uzme plastični eksploziv i odšeta u tramaj u 12.00 i digne ga u zrak. Da ne nabrajam primjere, shvaćate što sam htio reći.
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 11:52   #9
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog


Mir i dobro

Quote:
"Fried kaze: Ne zalažem se niti protivim ijednoj vjeri, ali ne dogada se svaki dan da jedan katolik uzme plasticni eksploziv i odšeta u tramaj u 12.00 i digne ga u zrak. Da ne nabrajam primjere, shvacate što sam htio reci."

Ovaj topic nije imao za namjeru da govori sta je ko radio. Al' kad vec hoces onda cu ti prisiti jednu.

- Ne dogadja se ni svaki dan da muslimanski nosac aviona kruzi i uplovi u npr. Jadransko more te da "cuva" papu u Vatikanu. A kamoli da u svaki ocean jedan uplovi.

- Ne dogadja se da muslimani kroje krscanske granice i stvaraju sebi drzavu kako im volja. To krscani danas rade da bi zadovoljili svoje saveznike Jevreje. Primjer Quds (il' danas Palestina)

- Al se dogadja to da krscani kad god im se cefne mogu uci u muslimanske zemlje. Zadnji primjer Iraq.

- Ne proizvode se atomske bombe u muslimanskim zemljama. A krscanski svijet je nauruzan do zuba. A hoce mir?

Ima primjera moj Fredi al' cemu to vodi....
Zanimljivo je ko je prvi poceo... Dok god se pitanje Qudsa ne rijesi nema mira u svijetu!


Lijep pozdrav.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 12:17   #10
Slažem se s gore navedenim, ali ipak pitam ovo: Zar bi se nosači aviona nalazili tamo gdje jesu i zar bi se granice islamskog svijeta krojile silom da za to ne postoji neki povod?

Priče o nafti na stranu, što je očiti gospodarsko-financijski interes, možeš li mi reći da ono što nazivamo "fanatizmom arapskog svijeta" ne daje nikakav povod za zabrinutost zapadnjaka?
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:20   #11
Quote:
El-Kalem kaže:
1.Ne dogadja se da muslimani kroje krscanske granice i stvaraju sebi drzavu kako im volja. To krscani danas rade da bi zadovoljili svoje saveznike Jevreje. Primjer Quds (il' danas Palestina)

2. Al se dogadja to da krscani kad god im se cefne mogu uci u muslimanske zemlje. Zadnji primjer Iraq.

3. Ne proizvode se atomske bombe u muslimanskim zemljama. A krscanski svijet je nauruzan do zuba. A hoce mir?

4. Ima primjera moj Fredi al' cemu to vodi....
Zanimljivo je ko je prvi poceo... Dok god se pitanje Qudsa ne rijesi nema mira u svijetu!
1. Pakistan, Banlades, indonezijska olupacija Istocnog Timora
2. Indija, Filipini, Istocni Timor...
3. Pakistan, Iran, Irak...
4. Vidim da su i na ovu blentavu demagogiju neki nasjeli... a sto Filipini, Istocni Timor, Kasmir... imaju s Jeruzalemom?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:56   #12
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog


Mir i dobro

Fied:
Quote:
Priče o nafti na stranu, što je očiti gospodarsko-financijski interes, možeš li mi reći da ono što nazivamo "fanatizmom arapskog svijeta" ne daje nikakav povod za zabrinutost zapadnjaka?

Dobro je da se slazes. Zabrinutost zapadnjaka nema nikakva opravdanja. Ne znam zbog cega to oni strepe. Muslimani se nikad nece pomoriti sa tim da im neko drugi sudi u avliji, tlaci i ubija. Krscani su sada preuzeli vodstvo u svijetu i to je sasvim ok. Nekad su muslimani predvodili. I dok god naivna velesila svijeta kojom upravljaju Jevreji ne bude sudila pravedno svijet ce biti izlozen neredu.

- Kolonizacija muslimanskih zemalja
- Okupacija i donosenje odluka po bilo kojem pitanju od strane svjetskih velesila
- Stvaranje drzave Izrael

Historiske su cinjenice ko je prvi zapoceo taj nered na planeti Zemlja. To se dobro zna. Treba da znamo da nikad nece doci do mira u svijetu dok god se ne rijesi pitanje Qudsa.

A ti Rambi ocisti svoju avliju. Dok god tvoj narod bude ubijao, pljackao, okupirao i zlostavljao muslimane ne nadaj se da ce imati lijep pogled od nas. Cast izuzetcima - kojih je vrlo malo (ako uopste postoje)

Zelim vam svako dobro
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:01   #13
Dragi moj, koji dijelis isti uvodni pozdrav sa Saddamom,

Lijecite vi uzroke problema u muslimanskom svijetu, umjesto da prodajete jeftinu demagogiju. Problem demokracije i ljudskih prava, gladi, nepismenih, zenskih prava.... pocnite od svoje kolijevke - Saudijske Arabije, zatim prema periferijama pa se onda javite.

Upravo zato sto iz centra smrdi trulez, vi vicete "Drzite lopova!"
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:15   #14
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog

Mir i dobro


Sta ti hoces da ti ja cistim tvoj trules ha? Kad doneses neko rjesenje po pitanju tvog naroda sto cini muslimanima Qudsa onda se mozes javiti za rijec. Ti da govoris o demokratiji, a u tvojoj paradrzavici Izrael jos je civilno prevozno sredstvo tenk i avion F 16 skojim gaze muslimane na svakom koraku. Znaj da bi bili zadovoljni i sa onim sto ste dobili i ako je i ono nepravedno. Ko im je kriv sto nisu "birali Argentinu"

Sto se tice uredjenosti muslimankog svijeta njemu treba revolucija pod hitno i na tome se radi. Al' to nije tvoj problem gospodjice Rambi. Uglavnom se slazemo po tom pitanju. Al' nikad neces biti tolerantna pa reci i priznati ono sta tvoj narod cini muslimanima. Cisto sumnjam. I sta ocekujes onda? Da ti muslimani koji su napadnuti sjede skrstenih ruku?

Srdacan pozdrav

PS. Nikad na forumu nebi pisao o ovome. Nikakve veze ovo nema sa religijom ciji naslov nosi ovaj podforum. Cista svadja nikava diskusija. Hoces li popustiti draga Rambi il' da idemo do kraja. Dosta ti je bilo na topicu koji je Rima pokrenula, nakon cega si ispala kao "zrtva" zbog istine. Ja sam trazio na ovom forumu da razjasnis pitanje TALMUDA - sto je cisto sa religiozne strane. Ti si se napuhala i to drsko odbila te preokrenula na politiku i historiske cinjenice u koje si sama zaglibila. Ko ti je kriv. Niko te nije vukao.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:20   #15
Ja ti samo ukazujem na cnijenjicu da arapske zemlje, da bi pokrile vlastitu golotinju, koja seze dublje od osnutka Izraela i uopce se ne rjesava, koriste palestinski dimni zastor... Pametnome dosta... uzroke treba od glave rjesavati...

(Molim te, procitaj nesto o tome kako su ta zabrinuta arapska braca tretirala svoju palestinsku bracu, zasto su ih smjestili u izbjeglicke kampove, zasto, nakon primirja iz 1949. Jordan i Egipat nisu uspostavili Palestinu nego su te teritorije okupirali, zasto se Palestincima ne dozvoljava integracija u ostala arapska drustva, zasto se, na kraju krajeva, palestinski muslimani odnose na nacin na koji se odnose prema palestinskim krscanima - najnoviji promjer moseja u Nazaretu - pa onda mozemo argumentirano razgovarati).

P.S. Znaci bombe na Filipinima i u Kasmiru se bacaju radi Jeruzalema?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:21   #16
Quote:
Blaise kaže:
Taj govor, koji Bush nije sam napisao jer je preglup za to, je cista demagogija. Meni bi daleko zanimljivije bilo cuti reakcije slusatelja u tom Islamskom centru. Da sam ja na bila na njihovom mjestu, izasla bih van jer bi ono sto sam ja ovdje procitala bilo uvreda mog razuma.
Govor ne zasluzuje da se na njega osvrnemo, a kamoli da ga pomnije analiziramo, bas zato jer je to prodavanje magle, dobivanje politickih poena, cisto licemjerje, ukratko: drek.

Zasto dijelis ljude na "bracu po vjeri" i "ostale koji blate Islam"? Mislis da to doprinosi konstruktivnom dijalogu?
u potpunosti se slažem sa vama a to što pitaš možda bi i ja mogao odgovoriti u islamu su svi muslimani braća a ostale koji blate islam predpostavljam da nemisli na ljude poput tebe
SANJAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:36   #17
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog

Mir stobom Rambi


Dosta je za tebe bilo na ovom podforumu. Kad priznas ono sto je Rima ispisala onda mozemo ici dalje. Bio bi zadovoljan kad bi mi jedna takva gospodjica poput tebe uredila stanje muslimana Nemoj se zamarati. Budi tolerantna a manje malo manje egoisticna. Ok

A ja..........?

Svi muslimani koji srcem ocitujemo postojanje jednog Boga smo protiv rezima u muslimanskim zemljama. Namjerno kazem muslimanskim a izostavljam islamskim jer nema nikakve veze sa Islamom ono na koji nacin oni vladaju. Seri'at nigdje nije zazivio niti se radi na tome. To jedino stoji u srcima obicnog puka koji ga prizeljkuje i pomalo se priprema a ne moze izvrsiti revoluciju od svojih vladara koji cvrsto drza svoje stolice. Al' bice i to ako Bog da.

Jel' dosta? Al' pored toga ne napusta me zabrinutost od svih ostalih koji im nanose nasilje i stetu.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:42   #18
Još jedno zapažanje na pitanje zabrinutosti.

Primjerice, Amerikanci imaju atomsku bombu, ali mene nikada nije bilo strah da će jedna od njih zavšiti u Njemačkoj, Belgiji ili Hrvatskoj. Ali strah od te iste bombe u rukama tipova ko što su Sadam ili neki drugi pripadnici arapskog svijeta sasvim je realan i zabrinjavajući.

Još jednom, ne govorim protiv muslimana, nego protiv onih koji tu lako zapaljivu i povodljivu populaciji stalno drži na točki usijanja. A da se muslimane lako pokrene u krvave pohode, to je činjenica.
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:45   #19
Quote:
El-Kalem kaže:
U ime...

...Znaj da bi bili zadovoljni i sa onim sto ste dobili i ako je i ono nepravedno. Ko im je kriv sto nisu "birali Argentinu"
Ovdje je ocito da se radi o tvojim osobnim kompleksima - jer nisi Arap, a ocito si u arapskoj moseji u Danskoj... iimas ti i BiH da brines o njoj

Quote:
El-Kalem kaže:
Sto se tice uredjenosti muslimankog svijeta njemu treba revolucija pod hitno i na tome se radi. Al' to nije tvoj problem gospodjice Rambi. Uglavnom se slazemo po tom pitanju. Al' nikad neces biti tolerantna pa reci i priznati ono sta tvoj narod cini muslimanima. Cisto sumnjam. I sta ocekujes onda? Da ti muslimani koji su napadnuti sjede skrstenih ruku?
Ne treba revolucija, nego jasna plan razvoja... ti mislis na revoluciju koja ce na vlast donijeti fundamentaliste, a ja ti kazem da rezultata za narod od toga nece biti... A sto se tice izraelsko-palestinskog sukoba isti je nacionalni, a ne vjerski (jos ima nesto palestinskih i inih arapskih krscana na Zapadnoj obali, koji od ludila - muslimanskih Palestinaca i Zidova nisu zbrisali glavom bez obzira)... pretvoren u vjerski da sluzi kao dimni zastor pokvarenim arapskim rezimima...

Srdacan pozdrav

Quote:
El-Kalem kaže:
PS. Nikad na forumu nebi pisao o ovome. Nikakve veze ovo nema sa religijom ciji naslov nosi ovaj podforum. Cista svadja nikava diskusija. Hoces li popustiti draga Rambi il' da idemo do kraja. Dosta ti je bilo na topicu koji je Rima pokrenula, nakon cega si ispala kao "zrtva" zbog istine. Ja sam trazio na ovom forumu da razjasnis pitanje TALMUDA - sto je cisto sa religiozne strane. Ti si se napuhala i to drsko odbila te preokrenula na politiku i historiske cinjenice u koje si sama zaglibila. Ko ti je kriv. Niko te nije vukao.
Vec je ovdje objasnjenoo da Talmud nije Quran i ja se ne nalazim dovoljno sposobna da ga tumacim. Bibliju da, Talmud ne... uostalom nasa sveta kknjiga je Biblija.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 16:57   #20
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog

Mir i dobro Fried


Pa postoje historiske cinjenice moj Fried. Dok su muslimani vladali svjetom za vrijeme halifata nije se vodilo racina sta krscani kroje u svojim kucama i nije bilo tolike zabrinutosti. Bila je pravda tada. Nije bilo sile. Islam primjera radi u Maleziju nije dosao puskom, nego trgovinom.

Pa zbog cega tolika "zabrinutost" sad kad muslimani nemaju svog vrhovnog vodju. Zbog cega zabrinutost kad su svi jaci od njiha? Zbog cega zabirinutost kad recept atomske bombe je otkriven i izradjen krscanskim rukama?

A to sto kazes da su muslimani brzo zapaljujuci je istina. Reakcije su za ocekivati. Zar da se samo klima glavom? Dok god se pravda ne uspostavi i dok god se prirodna ljudska prava data od Boga ne budu ispostovala zaista, zaista nece nikad ovodanasnja vrhunska velesila koja drzi konce svijata mirno spavati. Jer od onoga ko upravlja sve zavisi. A to su u ovom slucaju ako cemo religiozno govoriti krscani.

Srdacan pozdrav
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.