Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 11:09   #21
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Krivi paket.
Pravi paket...žalosno je da je nekima seks još bauk u našem stoljeću; pa ga svakako treba stiskati, pritiskati, držati na uzici...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:51   #22
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pravi paket...žalosno je da je nekima seks još bauk u našem stoljeću; pa ga svakako treba stiskati, pritiskati, držati na uzici...
Zalosno je puno toga.
Strawmani i projekcije s vremenom postanu zabavni.

Upravo je seks jedan od alata za drzanje mase na udici.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:57   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
(cut)
Što bi se dogodilo da se sve želje kardinalu Burke ostvare...?

Socijalna revolucija; gdje bi većina žena ostala doma rađajući bez prestanka dokle izdrže(cut)
Na čemu to temeljiš?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:58   #24
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Na čemu to temeljiš?
Vrlo vjerojatno na temelju podataka koje dobivamo iz Afrike
__________________
Neka prefora meta šala
Sakat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:05   #25
Quote:
Sakat kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno na temelju podataka koje dobivamo iz Afrike
Na što konkretno misliš? U Africi slijede naputke kardinala (i Katoličke Crkve)? Gdje to i kojim podacima možeš to (ako slijede naputke kardinala i Katoličke Crkve) potkrijepiti?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:10   #26
Nije bitno slijede li kardinala ili ne, već da ne koriste kontracepciju, što za posljedicu ima nekontrolirano rađanje.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:14   #27
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nije bitno slijede li kardinala ili ne, već da ne koriste kontracepciju, što za posljedicu ima nekontrolirano rađanje.
Upravo tako
__________________
Neka prefora meta šala
Sakat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:17   #28
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nije bitno slijede li kardinala ili ne, već da ne koriste kontracepciju, što za posljedicu ima nekontrolirano rađanje.
Još nisam nikad čuo da je netko zatrudnio jer ne koristi kontracepciju, a kamoli da ima nekontrolirana rađanja.

Također, mislim da je nepošteno izvlačiti kardinalove riječi izvan konteksta i reći da svi koji ne koriste kontracpeciju zapravo žive onako kako je kardinal zamislio, odnosno da ako poslušamo kardinala da ćemo imati žene koje samo rađaju. Ne vidim da je logički ispravno izvesti zaključak da je kardinalova poruka "seksajte se bez kondoma pa što bude".
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:19   #29
Quote:
Sakat kaže: Pogledaj post
Upravo tako
Što "upravo tako"? Na temi smo gdje su polazište teme kardinalove riječi, gdje se izravno dovodi u pitanje primjena njegovih riječi i sad je odjednom nevažno jesu li primjeri koje vi navodite primjeri koji odgovoraju kardinalovim riječima.
Ja bih rekao da ste offtopic.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:32   #30
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
http://hu-benedikt.hr/?p=39586

Netko na takvoj poziciji kao kardinal Burke trebao bi svaku svoju riječ odvagnuti jer nakraju krajeva ono što govorimo nas same identificira u očima drugih.
Pogotovo ako govorimo o nečem toliko uobičajenim u 21. stoljeću kao što je kontracepcija koja se sotonizira i difamira te proglašava neprijateljem svijeta.

Neuređeno, čitaj neuredno moralno stanje naše kulture koja koristi kontracepciju trebalo bi se promjeniti. No, kad nema kontracepcije posljedice su neželjene trudnoće i pobačaji. Njemu i jedno i drugo čini moralni nered zapadne kulture. Dok se s zadnjim neredom još djelomično mogu složiti, moralno neuredna kontracepcija je Burkov autogol.

Što bi se dogodilo da se sve želje kardinalu Burke ostvare...?

Socijalna revolucija; gdje bi većina žena ostala doma rađajući bez prestanka dokle izdrže, ekonomija bi morala nadomjestiti ženska radna mjesta a smanjila bi se i potreba za "ženskim" industrijama jer one su sada rađateljice a ne konzumentice; školovanje bi se ženama zamijenilo rađanjem, javno djelovanje bi se zamjenilo kućom unutar 4 zida,... usto bi se trudnoće morale nekako kontrolirati .....


ne ostvarilo mu se jer bi se približili društvu u 19. stoljeću gdje je spolna podjela ujedno osnovna društvenog raslojavanja a onda i najčešće ljudska sudbina.

Crkveni brod sporo tone pri tome zvona zvone krive melodije; umjesto da mijenja sebe KC i dalje želi mijenjati društvo prema svojim željema a kontracepcije je nešto što smeta onima koji u braku i nisu.
No, sve ostaje samo na ovakvim promašajima, što govori da je odavno nestala vlast ali ostala je živa samo strast...vladanja!:klap:

Ono još živi samo na ispisanim povijesnim stranicama koje nemaju veze sa realnošću doba u kojem živimo.

Vaše mišljenje o "kontracepcijskom" mentalitetu ....?
Jedan se moj kolega s posla strogo drža antikontracepcije. On je ekumenist i ne koristi ama baš nikakvu kontracepciju !!!
I kaže da je ponosan.
Ima 35 godina i već je dogurao do 6-tero djece plus jedno u trbuhu !
Žena mu ima 7 godina radnog staža, od toga godinu dana na radnom mjestu.
A sve ostalo kao rodilja. Doduše na maloj plaći
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:34   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Jedan se moj kolega(cut)
I što bismo sada iz toga trebali zaključiti?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 18:12   #32
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
I što bismo sada iz toga trebali zaključiti?
Pravi kršćanin ne koristi nikakvu kontracepciju i ide do broja djece ne koliko ih može hraniti, nego koliko puta žena može roditi !!

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nije bitno slijede li kardinala ili ne, već da ne koriste kontracepciju, što za posljedicu ima nekontrolirano rađanje.
Moj kolega to ne zove "štancanje djece" nego zove Božja milost da ima puno djece.

Normalno svi se njima čude. Već imaju toliko djece, a uz to su podstanari. Njemu je plaća 4000 kuna. A žena dobiva oko 2500.

On je djecu već psihološki pripremio da budu zadovoljni odjećom iz Caritasa. I da nemaju mobitela. I da se meso jede rijetko. I da ih spava po 4-tvero u sobi na krevetima na kat. Normalno, polovni kreveti od dobrih župljana.

I za sada se djeca ne bune. Barem dok malo ne odrastu pa će netko od njih na tu roditeljsku mnogo-djeca-nost početi gledati kao da su roditelji malo udrti u glavu

(inače sam upoznao jednog takvog kosovara koji je za svoje roditelja tako nešto mislio. Njih je bilo samo 11 u obitelji)

Zadnje uređivanje krena : 12.06.2015. at 18:24.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 18:26   #33
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Što "upravo tako"? Na temi smo gdje su polazište teme kardinalove riječi, gdje se izravno dovodi u pitanje primjena njegovih riječi i sad je odjednom nevažno jesu li primjeri koje vi navodite primjeri koji odgovoraju kardinalovim riječima.
Ja bih rekao da ste offtopic.
Pitao si o povezanosti između manjka kontracepcije i konstantnog rađanja. Tu nema govora o kardinalu
__________________
Neka prefora meta šala
Sakat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 19:19   #34
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Na čemu to temeljiš?
Na propagandi koja korisiti metodu paranoje, trljajuci o nos primjer destabilizirane regije.
Koja je takva otkad je bijeli covjek tamo upleo prste i napravio potpuni kaos.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 19:44   #35
Quote:
Sakat kaže: Pogledaj post
Pitao si o povezanosti između manjka kontracepcije i konstantnog rađanja. Tu nema govora o kardinalu
Ne znam o kojem pitanju pričaš.
Pitanje sam postavio Dagi na ove njezine riječi:
Što bi se dogodilo da se sve želje kardinalu Burke ostvare...?

Socijalna revolucija; gdje bi većina žena ostala doma rađajući bez prestanka dokle izdrže


Ona se ovdje izričito poziva na kardinalove želje. Smatra da ako se ostvare njegove želje da će to rezultirati time da bi većina žena ostala doma rađajući bez prestanka. Na to je ja pitam Na čemu to temeljiš?, a onda se ti pozivaš na Afriku i malo kasnije zajedno s Meadow zaključuješ da je nevažno što je kardinal rekao.
Meni se čini da ste prema tome ti i Meadow off pošto Dagi svoje zaključke (a i cijelu temu) izvodi direktno na temelju onoga što je kardinal rekao. Ona općenito dovodi u pitanje stav Crkve ovom temom. Sve u svemu, ne vidim čime ste ti i Meadow doprinjeli ovoj temi spominjanjem Afrike (pritom ništa konkretno i argumentirano o toj Africi niste rekli) i inzistiranjem na tome da je nevažno što je kardinal rekao.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 19:45   #36
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pravi kršćanin ne koristi nikakvu kontracepciju i ide do broja djece ne koliko ih može hraniti, nego koliko puta žena može roditi !!
Zaključak ne slijedi iz primjera koji si naveo o svom kolegi.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 21:03   #37
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Jedan se moj kolega s posla strogo drža antikontracepcije. On je ekumenist i ne koristi ama baš nikakvu kontracepciju !!!
I kaže da je ponosan.
Ima 35 godina i već je dogurao do 6-tero djece plus jedno u trbuhu !
Žena mu ima 7 godina radnog staža, od toga godinu dana na radnom mjestu.
A sve ostalo kao rodilja. Doduše na maloj plaći
mislim da KC ipak u Humane Vitae poziva na odgovorno roditeljstvo i planiranje obitelji sa prirodnim metodama tako da ovaj primjer mi djeluje kao netko tko bukvalno shvaca sve sta cuje ili koji bas nije dobro shvatio

ali me zanima sto je to ekumenist?
mislim znam da je ekumenizam pokret za jedinstvom kršćana tj. zelja da svi krscani ponovno budu jedno ali mi nije jasno u ovom kontekstu, da li se misli uopce na to ili je to nesto drugo?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 21:33   #38
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Kad nema kontracepcije covjek pridaje vise paznje s kim izmjenjuje fluide i inicira sile koje kreiraju novo zivo bice.

Kontracepcija potice neodgovornost i prepustanje nagonima.
Covjek duhovno raste kad nauci kontrolirati nagone.

Sasvim logicna izjava osobe koja bi se trebala brinuti za stanje duha covjeka.

.......
Ne vidim kako će duhovno siromašna osoba, koja u sebi nema plemenitosti niti je ikad naučila imati, i koja u sebi nema zrelosti ni mudrosti, išta naučiti životnom lekcijom poput neželjene trudnoće. Mislim da su takvi koje oplemene životne pljuske rjeđi nego se čini. Uglavnom je većina takva da krivi sve drugo za svoju nesreću, ili što je najgore, ni ne osvješćuje svoj problem nego pušta da ga "struja nosi", jer je ovca u stadu. Uglavnom bi se životna lekcija u obliku izostanka kontracepcije kod onih koji nikad nisu naučili misliti obila o glavu njihovoj djeci, i time bi se samo nastavljao krug siromaštva u svakom pogledu. Čast iznimkama koje bi se uspjele iz toga izvući.

Nisam primjetila da je u sve ove stotine, ma tisuće godina bez kontracepcije mali čovjek iz mase, rulje, išta bio duhovno bogatiji od današnjeg malog čovjeka iz rulje. Više se bojao posljedica onog što čini, ali ne zbog toga što je bio duhovniji, nego na način na koji se životinja ili dijete boje dotaći peć da se ne opeku. Kad se moglo iskliznuti od posljedica, to se i radilo. Stoljeća propovijedanja kardinala i svećenika to nisu uspjela preodgojiti ili barem ostaviti trajnijeg odjeka.

Kontracepcija je samo nuspojava ovog rastućeg instant mentaliteta, ispraznosti i srljanja jer postoje lakši putevi i odstupnice, i veće bi bilo zlo ukinuti je nego omogućiti.

I uz sasvim dostupnu kontracepciju ima hrpa ljudi koji itekako paze s kim spavaju i što rade. I svejedno ju koriste.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 07:31   #39
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ne znam o kojem pitanju pričaš.
Pitanje sam postavio Dagi na ove njezine riječi:
Što bi se dogodilo da se sve želje kardinalu Burke ostvare...?

Socijalna revolucija; gdje bi većina žena ostala doma rađajući bez prestanka dokle izdrže


Ona se ovdje izričito poziva na kardinalove želje. Smatra da ako se ostvare njegove želje da će to rezultirati time da bi većina žena ostala doma rađajući bez prestanka. Na to je ja pitam Na čemu to temeljiš?, a onda se ti pozivaš na Afriku i malo kasnije zajedno s Meadow zaključuješ da je nevažno što je kardinal rekao.
Meni se čini da ste prema tome ti i Meadow off pošto Dagi svoje zaključke (a i cijelu temu) izvodi direktno na temelju onoga što je kardinal rekao. Ona općenito dovodi u pitanje stav Crkve ovom temom. Sve u svemu, ne vidim čime ste ti i Meadow doprinjeli ovoj temi spominjanjem Afrike (pritom ništa konkretno i argumentirano o toj Africi niste rekli) i inzistiranjem na tome da je nevažno što je kardinal rekao.
Moje isprike, mislio sam da pitaš na čemu temeljimo to da bi bez kontracepcije bilo više rađanja.
__________________
Neka prefora meta šala
Sakat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 08:11   #40
Quote:
Sakat kaže: Pogledaj post
Moje isprike, mislio sam da pitaš na čemu temeljimo to da bi bez kontracepcije bilo više rađanja.
Možeš i to argumentirati. Dakle, na čemu temeljiš da bi bez kontracepcije bilo više rađanja? Više u odnosu na što? I o kakvim kontracepcijama pričaš? Drugim riječima, koja je uopće tvoja teza?
I što se uopće na ovoj temi smatra kontracepcijom?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.